Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Засоби по догляду за зубами і порожниною рота




Зубні пасти - поділяються на гігієнічні і лікувально-профілактичні.

Компоненти зубних паст:

- абразив (крейда, дікальційфосфат, силікат алюмінію);

- сполучний компонент (гліцероль, альгінат натрію);

- поверхнево-активні речовини (натрієве мило, пенол, лаурилсульфат натрію), «віддушки».

У лікувально-профілактичні пасти додають корисні добавки (мікроелементи, вітаміни, хлорофілін натрію, екстракти і настойки лікарських рослин).

Засоби по догляду за волоссям.

Шампуні - рідкі, желеподібні, сухі, креми-шампуні, що фарбують -виробляються головним чином на основі синтетичних поверхнево-активних речовин. До складу шампунів входять: поверхнево-активні речовини ПАВ (основа), що стабілізують, зм'якшуючі речовини, біологічно активні речовини, «віддушки», розчинники, пластифікатори. Шампуні мають гарну піноутворюючу здатність.

До складу лікувально-профілактичних шампунів додаються наступні компоненти: касторова олія, похідні яєчного жовтка, екстракти лікарських рослин, морських водоростей.

3.1.2 Вимоги до якості парфумерно-косметичних виробів. Парфумерно-косметичні засоби повинні зберігати властивий їм запах на протязі визначеного часу, період якого, в залежності від виду товару, коливається від 50 до 30 годин. Стійкість запаху визначають органолептичним методом.

Косметичні вироби повинні відповідати наступним вимогам:

- консистенція повинна бути однорідною, без сторонніх включень;

- поверхня має бути рівною;

- колір і запах повинен відповідати кольору і запаху зразка-еталона;

- мазок декоративної косметики, нанесений на шкіру, повинен бути рівним, без крупинок, однорідного кольору або з блиском;

- маса (брутто, нетто) одного виробу повинна відповідати даним зразка-еталона;

- робота висувного механізму повинна бути рівною і вільною, без пошкодження вмісту;

- не допускається мимовольне випадання засобів декоративної косметики (губна помада, компактна пудра) з індивідуальної тари;

- температура каплепадіння повинна бути не нижче +30°С. Вироби, що мають температуру каплепадіння нижче +50°С, при користуванні деформуються внаслідок розрідженої консистенції.

По окремих товарах у контрактах обумовлюється термін придатності з моменту виготовлення.

Пакування повинне забезпечувати збережуваність парфумерно-косметичного товару при транспортуванні і зберіганні.

Основним видом транспортної тари для парфумерно-косметичних товарів є ящик - картонний або дерев'яний. Маса брутто однієї одиниці транспортної тари відповідає масі брутто, передбаченої контрактом. Кожний ящик окантовується паперовою, синтетичною або металевою стрічкою, кінці якої скріплюються «у замок».

В якості цехової тари використовується коробка з коробкового або гофрованного картону. Цехова тара не є оригінальним пакуванням інофірми, вона призначена для захисту товару від механічних пошкоджень при транспортуванні і зберіганні.

Тара індивідуальна призначена для фасування парфумерно-косметичних виробів і захисту їх від шкідливого впливу повітря, вологи і сторонніх запахів. Вона є важливим елементом художнього оформлення товару і повинна бути герметичною, міцною. Зовнішній вигляд парфумерно-косметичних виробів - один з головних споживчих і естетичних показників якості цього виду продукції. Тара для фасування парфумерно-косметичних виробів різноманітна і залежить від їхніх властивостей. Вона буває скляною, металевою, пластмасовою, картонною і паперовою.

Скляна тара в основному застосовується для фасування косметичних засобів і парфумерних рідин. За технічними характеристиками, типом горловини і способом закупорювання скляна тара підрозділяється на:

- флакони, банки з горловиною під притерту пробку;

- флакони, банки з горловиною під гвинтовий ковпачок, кришку;

- флакони, банки з горловиною під закупорювання аерозольним клапаном.

Тара повинна мати правильну форму, стійко стояти на горизонтальній площині, зовнішня поверхня не повинна мати завусенців.

Ковпачки і кришки призначаються для герметизації заповненої тари. Матеріал, з якого виготовлений ковпачок, не повинен вступати в реакцію з вмістом флакона. Флакон із гвинтовою горловиною закупорюється пластмасовим з термореактивних пластмас, металевим або комбінованим (пластмаса з металом) ковпачком. Для забезпечення герметизації ковпачка на горловину флакона надівається прокладка (пиж). Прокладки виготовляються з коркової пробки або еластичної пластмаси. Вони повинні бути непроникні і стійки до парів спирту і запашних речовин.

Металева тара використовується для фасування косметичних засобів, що мають пастоподібну консистенцію (зубні пасти, креми, шампуні, фарби для волосся). В залежності від застосовуваного металу цей вид тари підрозділяється на залізну, алюмінієву і зі сплавів металів.

Поверхня залізної тари (банки, коробки) повинна бути покрита харчовим лаком. До алюмінієвої тари відносяться туби, піни, корпуси кришки. Алюмінієві туби повинні забезпечувати герметичність закупорювання, тому що при втраті вологи в процесі збереження косметичні засоби твердіють, втрачають текучість і стають непридатними для застосування. Ковпачки, що закривають туби, повинні забезпечувати герметизацію їх верхньої частини. Герметизація нижньої частини туби, через яку відбувається заповнення вмістом, досягається за допомогою спеціальних замків.

Тара з пластмаси застосовується для фасування препаратів дитячої гігієнічної косметики, шампунів, рідких кремів і лосьонів (флакони з поліетилену), пудри, засобів декоративної косметики (банки, коробки і пенали з полістиролу, полівінілхлориду).

Аерозольне пакування складається з металевого, скляного або пластмасового балона, клапана з розпилювальною голівкою, сифонної трубки і запобіжного ковпачка. Аерозолі - системи, складені з дрібних, непомітних неозброєним оком рідких або твердих часток, що знаходяться в зваженому стані в газоподібному середовищі (повітрі).

Аерозольне пакування повинне бути міцним і герметичним. Клапан повинен відкриватися, виділяючи струмінь аєрозоля при натиску до відмовлення на розпилювальну голівку і повернення її у вихідне положення. При закритому клапані не повинно бути витікання вмісту. Виділення вмісту повинно відбуватися тільки через отвір у голівці клапана. Деформація аерозольного пакування не допускається. Зовнішня поверхня аерозольного пакування повинна бути гладкою і чистою, без слідів корозії. Запобіжний ковпачок, що надягається на горловину, повинен легко зніматися.

Тиск всередині балону створюється за допомогою пропилента. В якості пропилента застосовуються гази:

- зріджені (фреони, пропан, бутан);

- стиснуті (азот, закис азоту);

- легколетучі органічні розчинники (зтиленхлорид).

У парфумерно-косметичному виробництві аерозолі застосовуються при фасуванні лаків для волосся, азонаторів приміщень, дезодорантів для порожнини рота, тіла, кремів для гоління, парфумів, одеколонів, лосьонов і т.д.

Маркування на цеховій і транспортній тарі повинне містити наступні реквізити:

- найменування;

- дату виготовлення товару;

- кількість виробів, упакованих у кожну одиницю тари.

Крім цього, для товарів в деяких випадках передбачене вказання прізвища або номера пакувальника.

На індивідуальній тарі повинні бути зазначені найменування товару, артикул, маса нетто.

Всі косметичні вироби повинні бути забезпеченні анотацією українською або російською мовою з вказівкою способу застосування.

Парфумерно-косметичні вироби повинні транспортуватися і зберігатися в приміщенні при температурі не нижче +5°С і не вище +18°С, відносній вологості повітря 55-70%. При температурі нижче +5°С парфумерні рідини мутніють, в емульсійних кремах викристалізовується вода, що приводить їх до повного руйнування. Барвники для волосся втрачають барвну здатність. При температурі вище норми і зберіганні товару поблизу опалювальних приладів можливей випаровування парфумерних рідин, розрідження, витікання, зміна кольору і консистенції кремів, порушення форми олівців губної помади і тіней для вік.

При температурі нижче +10°С у шампунів можливе випадіння осаду, помутніння, розшарування, що вважається припустимим для шампунів, тому що після витримування виробів при кімнатній температурі консистенція знову стає попередньою, і якість не погіршується.

При підвищеній вологості етикетки на флаконах відклеюються, пакування набухає, пліснявіє, в результаті чого втрачається товарний вигляд.

3.1.3 Характеристика основних дефектів парфумерно-косметичних товарів. Дефекти парфумерно-косметичних виробів носять переважно виробничий характер (виникають внаслідок порушення технологічних режимів виробництва) або утворюються при механічних ушкодженнях.

Основними дефектами парфумерних виробів є: недоливання парфумерної рідини, наявність осаду, помутніння, розшарування рідини, невідповідність запаху та кольору.

Дефекти косметичних виробів це:

- для губної помади – раковини на олівці або його деформація, несправність механізму подачі олівця, тріщини або деформація корпусу пенала;

- для лаків – розщеплення щетини пензлика, випадання стрижня з пензликом із ковпачка, невідгвинчування ковпачка тощо;

- для туші та пудри – порушення цілісності балону або пудрениці, витікання туші або порушення компактності пудри, невідповідна консистенція тощо;

- для аерозольних упаковань – відсутність тиску всередині балону, підтікання рідини при розпилюванні, деформація або корозія поверхні металевого балону.

В результаті механічних ушкоджень на будь-якому етапі товаропросування можуть виникати такі дефекти, як розбите дзеркало, відколи і щербини на флаконах, порушення цілісності індивідуального картонного упакування (деформація, порушення цілісності, забрудненя тощо).

3.1.4 Порядок і методи проведення експертизи парфумерно-косметичних виробів. Експертиза здійснюється відповідно до завдань, які поставлені перед експертом, основними з яких є:

- визначення відповідності фактичної кількості даним супровідних документів (специфікації, пакувальних аркушів, маркування на тарі);

- визначення якості товару за органолептичними показниками (та/або за результатами лабораторного дослідження);

- встановлення відповідності якості товару зразку-еталону.

Зкспертизу парфумерно-косметичних товарів необхідно проводити в спеціальних приміщеннях при дотриманні санітарно-гігієнічних умов. Перед тим, як приступити до експертизи, експерту необхідно ознайомитись зі структурою та змістом вітчизняних нормативних документів на ПКТ і Методики експертизи імпортних ПКТ, технічними умовами контракту або додатком до нього і зразком-еталоном; звернути особливу увагу на умови зберігання парфумерно-косметичних товарів, оскільки якість їх здатна змінюватись при низьких і високих температурах та їхніх коливаннях, підвищенні вологості і під впливом сонячних променів. [41]

Визначення кількості. Кількість виробів експерт перевіряє під час розкриття місць, після ретельного огляду стану пакування, шляхом викладення виробів із транспортної тари і суцільного підрахунку.

Перевірка кількості виробів, які надані експерту в цеховому пакуванні, не проводиться. У випадку встановлення експертом невідповідності кількості в тарних місцях, на маркуванні яких зазначені прізвища пакувальника або його номер, ці дані фіксуються в акті експертизи.

Перевірка кількості парфумів, що мають індивідуальне пакування, проводиться шляхом підрахунку одиниць виробів без порушення цілісності целофану або паперу з фірмовими знаками. Якщо при цьому експерт зовнішнім оглядом знайшов дефект або сліди витікання вмісту, індивідуальне пакування таких виробів розкривається і встановлюється причина утворення дефекту.

Визначення якості. Визначення якості вітчизняних ПКТ проводять на відповідність показникам, передбаченим діючими нормативними документами, а імпортних – шляхом порівняння із зразком-еталоном (відповідно до технічних умов контракту). Експертиза якості парфумерно-косметичних товарів має дві особливості, а саме:

- одночасна перевірка якості парфумерії (косметики) і тари (туби, банки, флакони, пенали і т.д.), в яку засоби фасуються. До поняття «парфумерний/косметичний виріб» входять дві складові частини: вміст і тара (індивідуальна);

- для парфумерно-косметичних виробів, що мають дефекти або втратили (частково або цілком) товарний вигляд, не передбачено встановлення відсотоку зниження рівня якості товару. Вироби, що мають дефекти або втратили товарний вигляд експерт відносить до неякісних.

В актах експертизи констатується фактичний стан виробу (тари і вмісту), дається опис дефектів. Неякісні вироби належним чином пакуються, опломбовуються особистим штампом експерта, про що в акті експертизи робиться відповідний запис. На пакуванні повинні бути зазначені наступні дані: найменування і кількість неякісного виробу, номер і дата складання акта експертизи, прізвище експерта. Запаковані в такий спосіб неякісні вироби експерт залишає на збереження в замовника експертизи. Питання про подальше використання цих виробів вирішує організація замовника експертизи або арбітражний суд.

Перевірка якості парфумерно-косметичних виробів в залежності від задачі, яка поставлена перед експертом, і стану товару здійснюється за органолептичними показниками (визначення запаху, кольору, прозорості) і/або методом лабораторного дослідження з об'єктивних показників (щільність, температура плавлення, число омилення).

Органолептична перевірка якості виробу шляхом зовнішнього огляду і перевірка дії деталей виробів здійснюється одночасно з перевіркою кількості товару (суцільна перевірка) або після розбраковування товару представниками товароодержувача.

Визначення якості товару, розкриття пакування якого і розбраковування проводилися товароодержувачем без участі експерта, здійснюється тільки при наявності дефектів виробничого характеру. Такі дефекти, як відсутність олівця губної помади, вкладиша компактної пудри, недолив парфумерної рідини, механічні пошкодження, - не можуть бути в таких випадках визнані експертом дефектами виробничого характеру.

У тих випадках, коли причину утворення дефекту визначити шляхом зовнішнього огляду неможливо, проводиться лабораторне дослідження зразка товару. Відбір зразків проводиться безпосередньо експертом у кількостях і розмірах, передбачених вітчизняними стандартами на окремі види парфумерно-косметичних виробів або технічними умовами контракту, а у випадку їх відсутності від 2 % одиниць транспортної тари, але не менше З місць: від кожного товарного місця відбирають таку кількість виробів, щоб загальна кількість, відібраних від партії, була не менше 20 одиниць. Зразки направляються замовником експертизи на дослідження в лабораторію ТПП або в іншу компетентну нейтральну організацію.

Парфумерно-косметичні вироби досліджують у лабороторіях за показниками, передбаченими ГОСТами, ДСТУ, технічними умовами контракту (сертифікатами якості), і за органолептичними показниками на відповідність зразку-еталону. У лабораторних умовах досліджуються парфуми на відповідність кольору, запаху і стійкості показникам зразка-еталона (у тому числі парфуми, дефекти яких були встановлені в момент реалізації при розкритті індивідуальної упаковки, що підтверджує спеціальний акт торгової організації).

Крім того, у лабораторних умовах визначається маса нетто вмісту (у грамах) однієї одиниці товару. Таке дослідження проводиться в тих випадках, коли, на думку експерта, при фасуванні не була дотримана доза (маса нетто) зразка-еталона, що зазначена на маркуванні.

Визначення якості парфумів, повернутих покупцем, не проводиться!

 

Питання для самоперевірки

1. Парфюмерні товари: сировина, властивості, види.

2. За якими ознаками розрізняють парфуми, одеколони та туалетні води?

3. Загальна класифікація косметичних товарів.

4. Вимоги до якості парфумерно-косметичних товарів.

5. Вимоги до пакування парфумерно-косметичних товарів.

6. Вимоги до маркування парфумерно-косметичних товарів.

7. Характеристика вимог до транспортування та умов зберігання парфумерно-косметичних товарів.

8. Характеристика основних дефектів парфумерно-косметичних товарів.

9. Особливості експертизи кількості парфумерно-косметичних товарів.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 738 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Неосмысленная жизнь не стоит того, чтобы жить. © Сократ
==> читать все изречения...

2280 - | 1986 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.