Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


ѕревентивна робота у видах позашк≥льноњ д≥€льност≥
«агальнов≥домо, що соц≥ал≥зац≥€ п≥дл≥тка найактивн≥ше проходить у галуз≥ його позанавчальноњ, позашк≥льноњ д≥€льност≥, питома вага €ких становить 40% усього активного часу учн€. ÷е зумовлюЇ пошук ефективних форм ≥ метод≥в педагог≥чного впливу на ƒ≥тей ≥ п≥дл≥тк≥в у позанавчальний пер≥од. ќднак тут виникаЇ багато проблем.  оли, €к ≥ чим можна зайн€тис€ поза уроками важкому ѕ≥дл≥тку?

¬≥дпов≥дь на ц≥ запитанн€ може дати д≥агностика м≥кросередовища, в €кому перебуваЇ п≥дл≥ток. ѕитома участь важковиховуваних школ€р≥в у позашк≥льн≥й д≥€льност≥ дуже незначна. Ќин≥ вона складаЇ 5 - 6% учн≥в. якщо вз€ти б≥льш конкретний анал≥з, то техн≥чною творч≥стю зайн€т≥ лише 4% п≥дл≥тк≥в (а це, €к в≥домо, зан€тт€ переважно дл€ хлопчик≥в). ¬ажких п≥дл≥тк≥в у техн≥чних гуртках менше 1%. —портивними ≥ туристськими секц≥€ми ≥ гуртками охоплено 8,2% школ€р≥в, з них 1,2% - важких.

якщо ж проанал≥зувати склад учасник≥в позашк≥льноњ галуз≥ за в≥ком, то такий анал≥з буде також не на користь п≥дл≥ткам. 14 - 16-л≥тн≥х у позашк≥льних установах всього 6%, з них важких - 1,3%, причому старшокласник≥в - 0,2%.

јнал≥з задоволенн€ п≥знавальних ≥нтерес≥в важких п≥дл≥тк≥в св≥дчить, що ступ≥нь њхнього задоволенн€ дуже м≥зерний - всього 1,2-1,5%.

Ќаш≥ багатор≥чн≥ досл≥дженн€ ≥ практика показали, що ц≥ п≥дл≥тки надають перевагу спорту, туризму, прац≥. ќднак спорт ≥ туризм стають дл€ них все б≥льше недос€жними - платними. ѕоказово, що 90% важких п≥дл≥тк≥в з малозабезпечених с≥мей, 80% з них охоче займаютьс€ працею. ¬ розроблен≥й нами модел≥ такоњ виховноњ роботи передбачаютьс€ три основн≥ етапи, т≥сно пов'€зан≥ м≥ж собою:

1. Ќалагодженн€ стосунк≥в з неповнол≥тн≥ми - членами субкультурних молод≥жних груп.

2. ¬ивченн€ ≥ндив≥дуально-психолог≥чних особливостей учн≥в, член≥в субкультурних молод≥жних об'Їднань.

3. ѕобудова ≥ реал≥зац≥€ методик ≥ технолог≥й впливу на учн≥в, що забезпечували б њхню оптимальну соц≥ал≥зац≥ю (соц≥альну адаптац≥ю).

Ќайб≥льш ефективною ви€вл€Їтьс€ позашк≥льна робота, хоча вона набагато складн≥ша. —ьогодн≥ системна робота з вир≥шенн€ таких проблем визначаЇтьс€ в м.  иЇв≥ та ≥нших м≥стах ”крањни завд€ки сп≥впрац≥ ћ≥н≥стерства осв≥ти ≥ науки та м≥н≥стерства с≥м'њ молод≥ ≥ спорту. ÷€ програма може стати пров≥дною у вир≥шенн≥ важливих завдань з орган≥зац≥њ зм≥стовного дозв≥лл€ в багатьох под≥бних рег≥онах, де р≥зко пог≥ршуЇтьс€ крим≥ногенна та еп≥дем≥олог≥чна ситуац≥њ.

Ќасамперед, сп≥льно з прац≥вниками позашк≥льних установ за допомогою владних структур вивчаютьс€ ≥снуюч≥ в м≥стах п≥дл≥тков≥ угрупуванн€, визначаютьс€ загальн≥ ознаки ≥ законом≥рност≥, що найповн≥ше характеризують процес розвитку об'Їднань за ≥нтересами.

« метою превенц≥њ наркотичних звичок поширен≥ мистецьк≥ акц≥њ - "ћистецтво проти наркоман≥њ" ≥ спортивн≥ рухи п≥д гаслом "—порт проти злочинност≥". ƒосл≥джуючи ≥ анал≥зуючи виховн≥ аспекти сучасноњ позашк≥льноњ д≥€льност≥ учн≥в, можна легко переконатис€, що можлив≥сть участ≥ в н≥й важковиховуваних п≥дл≥тк≥в вкрай обмежена. ƒо того ж ≥ розрахована вона на д≥тей обдарованих, з певними нахилами ≥ зд≥бност€ми, а њх к≥льк≥сть р≥зко скорочуЇтьс€. “ому постаЇ важливе соц≥альне завданн€ створити таку структуру, форму позашк≥льноњ д≥€льност≥ учн≥в, €ка б дала змогу надавати об'Їктивн≥ психолог≥чн≥ ≥ матер≥альн≥ можливост≥, умови дл€ найб≥льш ефективноњ реал≥зац≥њ прагнень кожного п≥дл≥тка, особливо важкого, знайти своЇ м≥сце в сусп≥льств≥ та житт≥.

«а статистичними даними правоохоронних, орган≥в зростанн€ асоц≥альних про€в≥в у повед≥нц≥ д≥тей ≥ п≥дл≥тк≥в в≥дбуваЇтьс€ в основному за рахунок корисливих д≥й, до 80% ус≥х протиправних д≥й п≥дл≥тк≥в - це крад≥жки. —оц≥ально-педагог≥чн≥ досл≥дженн€ засв≥дчують, що 90% п≥дл≥тк≥в бажають мати "кишеньков≥ грош≥" дл€ задоволенн€ своњх потреб.

” ринков≥ в≥дносини д≥ти вступають досить активно, але вони мають переважно викривлений характер. ” с≥льськ≥й м≥сцевост≥ занепад основного сектору економ≥ки спричин€Ї деградац≥ю або в≥дт≥к молод≥ у велик≥ м≥ста або за кордон. „асто така м≥грац≥€ призводить до траг≥чних насл≥дк≥в. Ќепристосуванн€ с≥льськоњ молод≥ до м≥ськоњ ≥нфраструктури, вимог породжуЇ низку проблем; зокрема включенн€ в крим≥нальне середовище, проституц≥ю.

ѕроблема збереженн€ виховного впливу с≥м'њ стала, на нашу думку, нац≥ональною проблемою. ќск≥льки здобутки ”крањни завжди були пов'€зан≥ з моральними нормами, €к≥ базувались на поваз≥ духовного вихованн€, залученн€ до прац≥, створенн€ та спри€нн€ розвитку культурних осередк≥в р≥зних нац≥ональних сп≥льнот. ”св≥домленн€ рол≥ позашк≥льноњ д≥€льност≥ у формуванн≥ умов попередженн€ негативних €вищ завжди було в центр≥ уваги громадськост≥. јле за час розбудови незалежноњ держави в≥дбулось згортанн€ мереж≥ спортивних секц≥й, клуб≥в за ≥нтересами. ≤ хоча ц≥ функц≥њ соц≥ального становленн€ вз€ли на себе програми соц≥альних служб дл€ молод≥, тенденц≥њ до скороченн€ соц≥альноњ ≥нфраструктури стали вагомим чинником у розвитку крим≥ногенних тенденц≥й. Ћише з в≥дновленн€м активних форм ≥ метод≥в залученн€ неповнол≥тн≥х до сфери позашк≥льноњ роботи можна вир≥шити проблему попередженн€ та подоланн€ негативних €вищ серед учн≥вськоњ молод≥.

ѕитанн€ до самоконтролю:

1. —утн≥сть позашк≥льноњ д≥€льност≥.

2. ќсновн≥ проблеми в мереж≥ позашк≥льних установ.

3. –оль соц≥альних служб ≥ школи у розбудов≥ мереж≥ позашк≥льноњ роботи.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-02-12; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 850 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

Ќе будет большим злом, если студент впадет в заблуждение; если же ошибаютс€ великие умы, мир дорого оплачивает их ошибки. © Ќикола “есла
==> читать все изречени€...

2193 - | 1933 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.01 с.