Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


ѕрийом опосередкуванн€
¬ даному випадку терм≥н "опосередковано" означаЇ, що вплив на дос€гненн€ бажаних зм≥н у повед≥нц≥ дос€гаЇтьс€ не пр€мою вказ≥вкою, а за допомогою створенн€ умов дл€ дос€гненн€ ≥нших соц≥альних потреб, ≥нтерес≥в, €к≥ одночасно спр€мован≥ на дос€гненн€ нам≥ченоњ соц≥альним педагогом ц≥л≥. Ўл€х до ц≥л≥, насичений вольовими зусилл€ми, служить вправою дл€ виправленн€ небажаних ≥н≥ц≥атив та вихованн€ вол≥ на дос€гненн€ соц≥альних ц≥нностей.

ѕри використанн≥ опосередкуванн€ сл≥д по-перше, спиратис€ на найб≥льш сильн≥ й ст≥йк≥ ≥нтереси, схильност≥ ≥ бажанн€, що ви€вл€ютьс€ у позитивн≥й повед≥нц≥; по-друге, потр≥бно орган≥зувати педагог≥чну ситуац≥ю, при €к≥й задоволенн€ ≥нтерес≥в пов'€зано з подоланн€м визначених хиб у повед≥нц≥. ≤ нарешт≥, вплив повинен в≥дбуватис€ без примусу.

ѕри створенн≥ педагог≥чноњ ситуац≥њ важливо спиратис€ на шл€хетн≥ почутт€ ≥ здоров≥ ≥нтереси. ” випадках, коли мова йде про вчиненн€ гуманних вчинк≥в, тобто д≥й, що потребують про€ву доброти ≥ сердечност≥, краще користуватис€ прийомом пробудженн€ гуманних почутт≥в, н≥ж опосередкуванн€м.

Ќер≥дко опосередкуванн€м дос€гаютьс€ позитивн≥ результати тод≥, коли накази, осуд ≥ покаранн€ малоефективн≥. јле користуватис€ ним сл≥д в м≥ру, щоб не привчати д≥тей до виконанн€ своњх пр€мих обов'€зк≥в заради задоволенн€ €ких-небудь егоцентричних ≥нтерес≥в.

¬ одних випадках моральне задоволенн€ в≥д подоланн€ перешкод ≥ дос€гненн€ ц≥л≥ спри€Ї закр≥пленню правильноњ повед≥нки, в ≥нших - €к т≥льки бажана ц≥ль дос€гнута, учень перестаЇ намагатис€ вдосконалювати себе ≥ його повед≥нка знову пог≥ршуЇтьс€. “ому дуже важливо дл€ вихованн€ зрозум≥ти настр≥й ≥ нам≥ри учн€ ≥, €кщо необх≥дно, додатковими прийомами закр≥пити дос€гнутий результат.

ѕрийом флангового обходу.

—уть цього прийому пол€гаЇ у в≥дсутност≥ пр€мого осуду. –озмова не зосереджуЇтьс€ на проблем≥, а спр€мована на ви€вленн≥ позитивного досв≥ду в житт≥ дитини. ѕри використанн≥ флангового п≥дходу необх≥дно визначити, що ж було причиною небажаного вчинку та €к≥ почутт€ могли б зашкодити його зд≥йсненню. «авданн€ пол€гаЇ в тому, щоб створити умови дл€ актив≥зац≥њ визначеного позитивного почутт€ ≥ допомогти зародженню мотиву потр≥бноњ д≥њ. ѕочутт€, на €к≥ спираЇтьс€ вихователь дл€ дос€гненн€ правильного вчинку при створенн≥ новоњ педагог≥чноњ ситуац≥њ, не т≥льки актив≥зуютьс€, а й розвиваютьс€, посилюютьс€.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-02-12; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 730 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

Ћогика может привести ¬ас от пункта ј к пункту Ѕ, а воображение Ч куда угодно © јльберт Ёйнштейн
==> читать все изречени€...

512 - | 520 -


© 2015-2023 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.01 с.