Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Педагогічний або освітній підхід




Підхід ґрунтується на поширенні превентивної інформації, поглибленні умінь і навичок ведення переговорів, ігор для спростування міфів щодо ВІЛ, ХПСШ, вживання наркотиків, негативних субкультур. Цей підхід базується на поширенні превентивної інформації, переважно, в стінах навчального закладу та відповідних формах і методах. Педагогічною основою є превентивна освіта, а виконавцями - підлітки, які пройшли цикли тренінгів за методом "рівний-рівному".

Просвітницький підхід.

У цьому підході, використовується спорідненість віку, групи, мови, орієнтації, проблеми серед підлітків, з якими підлітки-тренери спілкуються у формальних, неформальних та позаформальних групах. Обґрунтуванням є те, що такі підлітки підготовлені за психологічними технологіями лідерства, володіють навичками спілкування, як культурними так і субкультурними мовами. Поняття формальних груп, згідно із визначення ЮНЕСКО, включає - школу, ПТУ, ВУЗи, сім'ю; неформальних - референтна група, однолітки за місцем проживання і відпочинку; позаформальних – молодіжні організації і рухи, дозвіллєві клуби. У просвітницькому підході важлива увага приділяється змісту знань. Слід сказати, що вони не обмежені однією проблемою, наприклад, СНІДу, а включають і більш широкі знання з різних аспектів проблем соціалізації, виживання, превентивної поведінки в цілому.

Тому їхнє спілкування спрямоване на однолітків, які упереджено ставляться до превентивної освіти, або в своїй поведінці керуються субкультурною інформацією. Цей підхід намагається використовувати існуючі соціальні мережі, технічні канали (радіо і телебачення, пошту, Інтернет).

Підхід міжособистісного спілкування (проникненняв середовище).

Цей підхід використовується для спонтанного спілкування з близькими групами. Він включає обговорення молоддю й педагогами найбільш хвилюючих питань. Воно може відбуватись, як у формальних, так і неформальних групах через участь в освітніх та соціальних проектах. Наприклад, поширення соціальної реклами вторинної та третинної превенції, підготовка та участь в теле-, радіо програмах, фестивалях тощо. На відміну від освітнього і просвітницького підходу, цей підхід проникнення здійснюється безпосередньо в близькому середовищі. Основний метод поширення превентивних знань та вмінь є модель спонтанного спілкування-ланцюгове поширення інформації, консультацій, допомоги на запити однолітків, щодо проблем ланцюгової моделі навчання.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-02-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 680 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Человек, которым вам суждено стать – это только тот человек, которым вы сами решите стать. © Ральф Уолдо Эмерсон
==> читать все изречения...

2267 - | 2123 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.