Лекции.Орг

Поиск:
Педагогічний або освітній підхід
Підхід ґрунтується на поширенні превентивної інформації, поглибленні умінь і навичок ведення переговорів, ігор для спростування міфів щодо ВІЛ, ХПСШ, вживання наркотиків, негативних субкультур. Цей підхід базується на поширенні превентивної інформації, переважно, в стінах навчального закладу та відповідних формах і методах. Педагогічною основою є превентивна освіта, а виконавцями - підлітки, які пройшли цикли тренінгів за методом "рівний-рівному".

Просвітницький підхід.

У цьому підході, використовується спорідненість віку, групи, мови, орієнтації, проблеми серед підлітків, з якими підлітки-тренери спілкуються у формальних, неформальних та позаформальних групах. Обґрунтуванням є те, що такі підлітки підготовлені за психологічними технологіями лідерства, володіють навичками спілкування, як культурними так і субкультурними мовами. Поняття формальних груп, згідно із визначення ЮНЕСКО, включає - школу, ПТУ, ВУЗи, сім'ю; неформальних - референтна група, однолітки за місцем проживання і відпочинку; позаформальних – молодіжні організації і рухи, дозвіллєві клуби. У просвітницькому підході важлива увага приділяється змісту знань. Слід сказати, що вони не обмежені однією проблемою, наприклад, СНІДу, а включають і більш широкі знання з різних аспектів проблем соціалізації, виживання, превентивної поведінки в цілому.

Тому їхнє спілкування спрямоване на однолітків, які упереджено ставляться до превентивної освіти, або в своїй поведінці керуються субкультурною інформацією. Цей підхід намагається використовувати існуючі соціальні мережі, технічні канали (радіо і телебачення, пошту, Інтернет).

Підхід міжособистісного спілкування (проникненняв середовище).

Цей підхід використовується для спонтанного спілкування з близькими групами. Він включає обговорення молоддю й педагогами найбільш хвилюючих питань. Воно може відбуватись, як у формальних, так і неформальних групах через участь в освітніх та соціальних проектах. Наприклад, поширення соціальної реклами вторинної та третинної превенції, підготовка та участь в теле-, радіо програмах, фестивалях тощо. На відміну від освітнього і просвітницького підходу, цей підхід проникнення здійснюється безпосередньо в близькому середовищі. Основний метод поширення превентивних знань та вмінь є модель спонтанного спілкування-ланцюгове поширення інформації, консультацій, допомоги на запити однолітків, щодо проблем ланцюгової моделі навчання.


Дата добавления: 2015-02-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 535 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Поиск на сайте:© 2015-2022 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.004 с.