Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Поняття ринку інформаційних послуг




Сучасний етап розвитку економіки обумовив зростання потреб в інформації, тому що остання все більше відіграє роль виробничо­го фактора та стратегічного ресурсу, і розвиток нових форм інфор­маційного обслуговування. Документована інформація, яка підго­товлена відповідно до потреб користувачів і призначена/або засто­совується для їх задоволення, є інформаційним продуктом. Дії суб'єктів щодо забезпечення споживачів інформаційними продукта­ми — інформаційна послуга. Ринок інформаційних послуг представлявляє собою сукупність економічних, правових і організаційних відносин по продажу і купівлі інформаційних продуктів та послуг (ІПП), які складаються між їхніми постачальниками і споживачами.

Ринок інформаційних послуг характеризується, з одного боку, попитом громадськості, господарських підприємств і державних ус­танов, а з іншого боку, пропозицією послуг державних установ, підприємств із змішаним капіталом та приватних). Діяльність при­ватних інформаційних фірм регулюється попитом і ефективністю пропозиції. Порівняно з ним розвиток і надання інформаційних по­слуг, включаючи дослідження, розробки і консультування, які фінансуються державою, відбувається за межами пропозиції і попиту, ке­рованих інформаційним ринком. Інформаційні служби державних установ намагаються орієнтуватися на існуючий попит, який не представляє інтересу для приватних інформаційних підприємств і то­му не веде до пропозиції ними ІПП. На думку американських аналітиків, які дослідували державний і змішаний сектори, перший не є конкурентоспроможним в силу централізованого управління, відсутності розвинутої системи зв'язку з споживачами й ін.

Змішаний сектор надає користувачам широкий спектр ІПП і гнучко реагує на зміни попиту. Основні споживачі інформації відрізняються завданнями, які вирішуються з використанням інформаційних послуг. Підприємства вдаються до цих послуг голо­вним чином з метою оптимізації управлінської діяльності; розроб­ки торгово-економічної стратегії і довгострокових програм роз­витку виробництва.

Об'єктивний ріст інформаційних потреб пов'язаний із загальним підвищенням складності управління і з необхідністю обґрунтовано аргументувати запропоновані заходи, користуючись інформацією прогнозного характеру.

Споживачами більшості видів інформаційних послуг можуть бути як безпосередні споживачі, так і спеціалізовані інформаційні органи, для яких ці послуги виступають предметом праці і напівфа­брикатом при підготовці власних інформаційних послуг.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-08; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 667 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

2480 - | 2341 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.