Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Особливості регулювання рекламної діяльності




Система регулювання рекламної діяльності має триярусну структуру:

• стихійне ринкове регулювання;

• регулювання, здійснюване власне фірмами;

• державне регулювання.

У США, наприклад, закони в сфері реклами приймаються і діють на загальнодержавному рівні, рівні штатів і окремих муніци­палітетів. Існує більше 20 центральних відомств, що регулюють рекламну діяльність (Федеральна торгова комісія; Управління по контролю за якістю харчових продуктів, медикаментів і косметич­них засобів; Відділ податків на спиртні напої і тютюнові вироби:

Комісія з цінних паперів і біржових операцій і т.д.).

Створюються також рекламні асоціації, що контролюють рек­ламну діяльність своїх членів. Вони захищають їхні професійні інте­ресів але в той же час слугують сполучною ланкою між рекламни­ми фірмами й урядовими закладами, що займаються питаннями реклами. Як правило, рекламні асоціації є авторитетними ор­ганізаціями, що впливають на ринок реклами. Ці асоціації займається також стандартизацією й уніфікацією рекламної діяльності.

Крім національних існуючих міжнародних асоціацій (Міжнародна рекламна асоціація Європейська і Міжнародна асоціації рекламодавця), що контролюють рекламну діяльність у рамках світового. Самими активними членами, що субсидують подібні асоціації, стають МНК, що зацікавлені в розвитку організації, що обмежують рекламну діяльність.

Однак сьогодні посилюється втручання держави в рекламну діяльність, оскільки в рекламних асоціаціях, як і в будь-яких організаціях на суспільних засадах, відсутній налагоджений механізм виконання прийнятих рішень і покарання за порушення цих рішень. Країни відрізняються також за рівнем обмежень на реклам­ну діяльність. В багатьох країнах існують закони, які обмежують кількість грошей, які компанія може витратити на рекламу, вико­ристання засобів розповсюдження, сутність рекламних висловів та інші аспекти рекламної програми. Скажімо, в Греції по телебачен­ню заборонено рекламувати іграшки, у Франції заборонена рекла­ма алкогольних напоїв по телебаченню та на спортмайданчиках. У промислове розвинутих країнах згідно законодавства не можна рекламувати товари, що представляють потенційну небезпеку для споживачів, насамперед в галузі фармацевтики, санітарії і гігієни. Крім того, у ряді країн регулюються взаємини конкурентів (напри­клад, у Німеччині забороняються порівняння з конкуруючими то­варами). Таким чином, різноманітні правові норми примушують рекламодавців адаптувати свої рекламні кампанії в різних країнах.

 






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-08; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 611 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Бутерброд по-студенчески - кусок черного хлеба, а на него кусок белого. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2429 - | 2351 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.