Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


ЯК-НЕБУДЬ - ЯКОСЬ -ЯКОСЬ - ЯК ОСЬ




Як-небудь, присл. 1. Якимсь чи­ном; так або інакше. [Деві:] Я й сам собі як-небудь дав би раду (Леся Украї­нка); Заберіть дітей у другу хату, втихомирте як-небудь (М.Коцюбин­ський); — Мені тут хоч би цього стро­ку як-небудь добути (А.Головко).

2. Не досить добре; недбало, аби­як. Нащо ти, дочко, над тим свою го­лову морочиш та очі збавляєш? Поме­режила б там як-небудь та й годі (Па­нас Мирний).

3. Колись у майбутньому; як знайдеться час. Я як-небудь заїду (Па­нас Мирний).

Якось1, присл. 1. Вживається при вираженні непевності, невизначено­сті способу дії; якимсь чином; не яс­но, як саме. Хома балакав із сватом та все якось чудно та неспокійно по­глядав на стару (М.Коцюбинський); Він зрозумів, що велике й чисте кохан­ня палає в серці молодого табунника і треба якось допомогти йому добити­ся свого щастя (3.Тулуб); Газик їхній якось аж весело гайнув від двору (О. Гончар).

2. Невідомо чому, з якої причини. Любий дядьку! Справді мені якось аж дивно, що я ніяк не можу з Вами поба­читись (Леся Українка).

3. Ненароком, випадково. — Ну та й гарна ж оця Тодозя, враг її матері/ — не втерпів і якось несамохіть прохопи­вся Єремія (І.Нечуй-Левицький); Звісно, це ж була чистісінька випадко­вість, що Тоня з Віталиком женуть один рядок, дівчина сама якось опини­лася в цьому рядку в останню мить (О.Гончар).

яни

Якось2, присл. часу. Одного разу (вживається тоді, коли важко визна­чити час дії). По усіх тих випадках та бідах мати якось стрінулася із Чайчи-хою (Марко Вовчок); Якось вони собі гуляли Удвох на вулиці (Т.Шевченко); На вищих курсах у столиці Вона учи­лась, — і якось До нас, мов перелітній птиці, їй завітати довелось (М.Воро­ний); Якось раз увечері панич кличе ме­не до себе в хату (Панас Мирний); Поїхав якось Семен до глинища (Г.Хот- кевич).

Як ось, част. з част. Ходили там чи не ходили, Як ось вернулись і назад (І.Котляревський); Петро мчавсь на нього з шаблею. Уже близько. Як ось кінь — тиць! Зупинивсь над проваллям (П.Куліш).

ЯКРАЗ, присл., част. У цей час, са­ме тощо. Паллант Евандрович наско­ком Якраз Гібсона і насів (І.Кот­ляревський); Вранці-рано, в Пилипів­ку, Якраз у неділю, Побігла я за водою (Т.Шевченко); Пором був якраз на цьому березі (Ю.Смолич); — Через три тижніякраз рік (О.Гончар).

ЯКЩО - ЯК ЩО

Якщо, спол. умовний. Коли. Ой піду я в гай зелений, Посажу я руту; Якщо зійде моя рута — Остануся тута (Т.Шевченко); Якщо вони добре пра­цюватимуть, то щось зароблять (Гри­горій Тютюнник).

Як що, присл. із займ. "Полетимо ночувати в Чуту. Як що буде робити­ся, Відтіль буде чути" (Т.Шевченко); [Хуса:] А Марція вже звісно догляди-ться, як що не до ладу в уборах буде (Леся Українка); Вибачайте, але я га­даю, що вже що як що, а свої власні вірші чей я розумію? (О.Маковей); Во­ни в житті не сердилися й разу. І діти

гарні, й любий чоловік. Але як що вва­жали за образу, — вони мовчали стра­шно і навік (Л.Костенко).

ЯЛ - ЯЛИК

Ял, -а. Коротка й широка весло­во-вітрильна шлюпка з двома, трьома або чотирма парами весел.

Ялик, -а. Невелика шлюпка з од­нією або двома парами весел.

ЯЛИНА - ЯЛЙЦЯ - СМЕРЕКА

Ялина (Рісеа). Високе хвойне віч­нозелене дерево родини соснових.

Ялиця, -і, ор. -ею (АНіез). Високе вічнозелене дерево родини соснових з густою пірамідальною кроною, м'я­кою плескатою хвоєю і великими шишками.

Смерека. Місцева (західноукраїн­ська) назва ялини звичайної.

ЯЛОВИЙ - ЯЛОВИЧИЙ

Яловий. Який не дає приплоду (про самиць сільськогосподарських тварин); розм. — неродючий (про зе­млю), а також переносно: ялова коро­ва, ялова земля.

Яловичий. Який стосується ялови­чини — м'яса великої рогатої худоби, а також шкіри з неї: яловиче м'ясо, яловичі чоботи.

ЯНИЧАРИ, -ів, мн. (одн. яничар, -а). 1. У султанській Туреччині — сол­дати регулярної армії, створеної в XIV ст. Спочатку комплектувалися з юнаків, які потрапили в рабство, піз­ніше — шляхом насильницького на­бору з примусово навернутого в іслам християнського населення підкоре­них країн. [Юсуф:] Яничари! сюди, на поміч! Яничари! військо! бий тривогу! (І.Нечуй-Левицький); Охороняючи гурт людей од яничарів, полягли усі до одного козаки сотника Петра Недолі (М.Стель-мах).

япо

2. перен. Зрадники, які, перекинув­шись до чужинців, активно, люто бо­рються проти свого народу. Що ж, яничар завжди боявся свободи, він не знаходить пристанівку серед рідного народу, який виборов для себе волю, а тому в боротьбі з нею не дотримуєть­ся елементарних засад моралі й етики (Р.Іваничук); У дзвони бий, Холодний Яре, До кола братнього збирай. Не дай же знову яничарам Замордувати рід­ний край! (М. Негода).

ЯПОНО-... - ЯПОНСЬКО-...

Япбно-... Перша частина складних слів, що означає "який стосується Японії, японців"; пишеться через де­фіс: японо-китайські відносини.

Японсько-... Те саме, що япбно-..., але вживається переважно стосовно японської мови: японсько-англійський словник.

ЯРД, -а. Одиниця довжини в анг­лійській системі мір, яка дорівнює трьом футам (91,44 см).

ЯРИЙ - ЯРОВИЙ

Ярий1. Який дає урожай в рік по­сіву, однорічний; який народжується, виводиться навесні; молодий: яра пшениця, ярі зернові культури, ярий ріпак, ярі бджоли.

Ярий2. Яскравий; яскраво-зеле­ний; світлий, білий: ярий віск, ярий мед. Море., переливалось то темною крицею, то ярим смарагдом (Леся Українка); З-за обрію сонце поволі, Мов огненне коло, підводиться чисте і яре (Л.Первомайський); Ой зсучу я яру свічку та пушу на річку (П.Чубин-ський). Пох. яро.

Ярий3. Який виражає сильний гнів, лютий; сповнений гніву, обу­рення; палкий, пристрасний; дуже сильний, надмірний. Сам Турн сто-

їть ні в сих ні в тих; Скрізь ярим оком окидає (І.Котляревський); Андрія Іва­новича., розбирав ярий сміх (Ю.Смо-лич); Ще ярими дощами весна не сипле, а жайворонок виманює господаря з плугом (М.Стельмах). Пох.: ярість, яро.

Яровий. 1. Який проводиться наве­сні; який буває весною; весняний: ярові польові роботи, яровий дощ.

2. Те саме, що ярий1: ярові хліба, ярові рослини.

ярка див. ягниця.

ярмарок див. базар.

яровий див. ярий.

ЯСИР, -у. Бранці, полонені, яких захоплювали турки й татари під час розбійницьких нападів на українські, польські, російські землі. Султанські турки і татари Ясир виводили з села (М.Рильський); — Тут, у дикому полі, нема де ховатися від татарських на­скоків. Рідко минає рік, щоб вони не приходили по ясир (3.Тулуб); [Яким:] Забрали мене татари в ясир та й про­дали на каторгу турецьку (Б.Грін-ченко).

ЯСКРАВІТИ - ЯСКРАВІШАТИ

Яскравіти. Виділятися яскравими барвами, кольорами, сяяти яскравим блиском. Яскравіє на Грині нова пала-хкучо-пурпурова сорочка (О.Гончар).

Яскравішати. Ставати яскравішим. Грім пробігає над головами юнаків, блискавки яскравішають (В.Бабляк).

ЯСНЙТИ - ЯСНІТИ - ЯСНЇТИ-СЯ, ЯСНИТИСЯ - ЯСНІШАТИ

Яснйти, -ню, -нйш, перех. Робити щось ясним. Опада останнє листя і яснить алею (М.Рильський).

Ясніти, неперех. Ставати ясним, яс­нішим, розвиднятися тощо; виділяти-

ЯЩІ

ся світлим, яскравим кольором, вид-нітися (про щось світле, яскраве). Об­личчя його помалу ясніє (С.Василь-ченко); Ніч відходила, даючи місце дне­ві. Досить сказати, що ясніло все біль­ше й більше (Ю.Яновський); Вода в ставках ясніла, ніби ставки відчиняли очі, щоби глянути на світ (Б.Лепкий); Далеко на узліссі ясніло два білих наме­ти (Н.Рибак); їм не дано дізнатися, чому, Коли ридаю, на душі світліє. А я слізьми увесь тягар зніму І, наче день після дощу, яснію (Г.Чубач).

Яснітися, яснитися. Виділятися світлим, яскравим кольором, вид-нітися (про щось світле, яскраве). То ж мокрий прибережний пісок, що ле­жить смугою вподовж синьої річень­ки, — іясніється, і блищить (А.Крим-ський); Розходилися вони вже коли не­бо на сході яснілося до них (О.Гончар); Як місяць ясниться (Марко Вовчок).

Яснішати. Ставати яснішим, світ­лішим. А небо все яснішало (І.Нечуй-Левицький); Лагідні очі оживали, яс­нішали (О.Копиленко); На серці в Ба-чури яснішало (М. Чабан івський); Дедалі чоло його яснішало (О.Соко- ловський).

ЯЧМІННИЙ - ЯЧНИЙ

Ячмінний. 1. Який стосується яч­меню як рослини: ячмінний колос, яч­мінний корінь, ячмінне поле.

2. зрідка. Те саме, що ячний.

Ячний. Одержаний із зерен ячме­ню, виготовлений з продуктів їхньої обробки: ячні крупи, ячне борошно, яч­ний хліб.

ЯЩИК - СКРИНЬКА - ШУХ­ЛЯДА

Ящик, -а. Посудина з дощок, фа­нери тощо для зберігання або транс­портування чогось.

Скринька. 1. Висячий ящик: по­штова скринька, скринька для скарг і пропозицій.

2. Маленька скриня; шкатулка.

Шухляда. Висувний ящик шафи, комода, стола, буфета тощо.

ЯЩІР - ЯЩУР

Ящір, ящера. 1. Ссавець з подов­женим тілом, укритий зроговілими пластинками.

2. Вимерлий плазун.

Ящур, -у. Гостра інфекційна хво­роба парнокопитих тварин і людини.

Додаток

ПРАВОПИС ВЛАСНИХ ІМЕН ЛЮДЕЙ

ЧОЛОВІЧІ ІМЕНА *

Абакум -а, кл. -є** (-ович, -а, -ем; -івна, -и) / Авакум

Абрам див. Аврам

Авакум див. Абакум

Август (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Августин (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Авенір (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Аверкій див. Оверкій

Авер'ян див. Овер'ян

Аврам (-ович, -а, -ем; -івна, -и), Оврам / Абрам

Автонбм (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Агапій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а, -ем; -ївна, -и)

Агаш'т (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Агапбн див. Агафбн

Агатангел (-ович, -а, -ем; -івна, -и) / Агафангел

Агафбн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /Ага­пон

Адам (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

* При чоловічих іменах у дужках подано утворювані від них імена по батькові та їхні закінчення в родо­вому й деяких інших непрямих від­мінках.

** Закінчення -а в родовому від­мінкові та -є в кличному відмінкові далі переважно не наводяться.

Адріан (-ович, -а, -ем; -івна, -и), Анд-

ріан / Андріян Азар, Азарій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) Алїм (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Альберт (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Альбін (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Альвіан (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Альфонс (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Альфред (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Амврбсій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и), Амбрбсій / Амб-

рбсь, -я, ор. -ем, кл. -ю (-сьович,

-а, -ем; -сівна, -и) Амбс (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Ананій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) /Анань, -я, ор. -ем,

кл. -ю (-ньович, -а, -ем; -нівна, -и) Анастас (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

/ Анастасій, -я, ор. -єм, кл.

(-йович, -а, -ем; -ївна, -и) Анатолій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) / Анатбль, -я,

ор. -ем, кл. -ю (-льович, -а, -ем;

-лівна, -и) Андріан див. Адріан Андрій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Андріян див. Адріан Андрбник -а, кл. -у (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) / Андрбн

Додаток

Анйкій див. Онйкій

Антйп -а (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Антін -тона, кл. -тоне (-тбнович, -а,

-ем; -тбнівна, -и), Антбн / рідше

Антбній, -я, -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Антош'н (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Аполлінарій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) Аполлбн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Аристарх (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Аристйд (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Аркадій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Арнбльд (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Арсен (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Арсеній, -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) Артем (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Артемій, -я, ор. -єм, о. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) Артембн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Артур (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Архйп (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Аскбльд (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Атанас, Атанасій, Афанасій див. Па­нас Афіноген (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Афбн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Афбній, -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) Африкан (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Бартоломїй див. Варфоломій Бенедйкт див. Венедйкт Бернард (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Богдан (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Богуслав (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Болеслав (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

28 — 4-2287 А

Борис (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Борислав (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Броніслав (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Вавйло -а, кл. -є (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) / Вавйл Вадим (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Вакула -и, кл. -о (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) Валент див. Валентій Валентин (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Валентій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) / Валент (-ович,

-а, -ем; -івна, -и) Валерій -я, -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Валер'ян / Валеріан (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) Вальдемар (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Варлам (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Варлампій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) Варфоломій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) / Бартоломїй Василь -я, ор. -ем, кл. -йлю (-льович,

-а, -ем; -лівна, -и) Вацлав (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Венедйкт (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Бенедйкт Веніамїн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Веремій див. Ярема Вікент (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Вікентій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) Віктор (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Вікторин (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Вікторій -я, -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Вільгельм (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Додаток

Вірослав (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Віталій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Вітбльд (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Владислав (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Володислав Влас (-ович, -а, -ем; -івна, -и), Улас /

рідше Власій -я, ор. -єм, кл.

(-йович, -а, -ем; -ївна, -и) Володимир (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Володислав див. Владислав Всеволод (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Всеслав (-ович, -а, -ем; -івна, -и) В'ячеслав (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Гаврило -а, кл. -є (-ович, -а, -ем; -ів­на, -и) Галактібн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Гарасйм (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Герасйм Гедебн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Гелій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Геннадій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Генріх (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Георгій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Гераклій -я, ор. -єм, о. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) / Геракл Герасйм див. Гарасйм Гервасій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Герман (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Гліб (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Гнат (-ович, -а, -ем; -івна, -и), Ігнат і

Ігнатій, -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) Гонбрій -я, о/?, -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и)

Гордій -я, о/?, -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Гостомгісл (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Григорій -я, ор. -єм, о. -ю (-рович, -а,

-ем; -рівна, -и) / Грйгір, -гора,

кл. -горе (-горович, -а, -ем;

-горівна, -и) Гурій -я, ор. -єм, о. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Густав (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Давид (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Данило -а, кл. -є (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) Дарій -я, о/7. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и)

ДєМЄНТІЙ -Я, 0/7. -ЄМ, /02. -Ю (-ЙОВИЧ,

-а, -ем; -ївна, -и) Демгід (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Дем'ян (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Денис (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Дмитро -а, /ся. -є (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) Добромйсл (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Доброслав (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Донат (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Дбрій -я, о/7. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Дорофій -я, о/7. -єм, о. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) /Дброш, -а, о/7. -ем,

кл. -оше (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Едмунд (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Едуард (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Едвард Емїль -я, о/7. -ем, кл. -ю (-льович, -а,

-ем; -лівна, -и) Еммануїл (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Еразм (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Ераст (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Додаток

Ернст (-ович, -а, -ем; -івна, -и) / Ернест

Євген (-ович, -а, -ем; -івна, -и) і рідше

Євгеній -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) Євграф (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Євдокйм (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Явдокйм Євлампій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) Євмен (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Євсевій див. Овсій Євстафій, Євстахій див. Остап Євстигній -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) Євстрат (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Євтихій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Єгбр (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Єлизар (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Єлеазар Єлисей -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Єпіфан (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Єремія див. Ярема Єрмйл (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Єрмолай -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Єрофій -я, ор. -єм, о. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) і Єрофей Єфим див. Юхим Єфрем див. Охрім Єфросйн (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Захар (-ович, -а, -ем; -івна, -и) / Захарій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а, -ем; -ївна, -и) Зенбн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Зйгмунд (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

28* А

Зйгфрід (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Зінбвій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) / Зінькб, -а, кл.

(-ович, -а, -ем; -івна, -и) Зорян (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Збсим (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Зот (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Збтик (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Іван (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Ігнат, Ігнатій див. Гнат

Ігор -я, ор. -ем, кл. -ю / -є (-ович, -а,

-ем; -івна, -и) Ієрбнім (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Ізмаїл (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Ізбт (-ович, -а,, -ем; -івна, -и) Іларібн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Ларібн Іліан (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Іліодбр (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Ілірик (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Ілля -і, ор. -ею, кл. -є (Ілліч, -£, -ем;

Іллівна, -и) / Ількб, -а, кл.

(-ович, -а, -ем; -івна, -и) Інокентій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) Ібв (Ібвович, -а, -ем; Ібвівна, -и) /Йов

(Йбвович, -а, -ем; Йбвівна, -и) Іона -и, кл. -о (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) / Йбна Іпат (-ович, -а, -ем; -івна, -и) / Іпатій,

-я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а, -ем;

-ївна, -и) Іполйт (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Іраклій -я, ор. -єм, /ся. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Ірйній -я, о/?, -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Ісав (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Додаток

Ісай -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Ісак (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Йов див. Ібв

Йбна див. Іона

Йосип (-ович, -а, -ем; -івна, -и) / Осип

Казимир (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Каленик (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Калина -и, кл. -о (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) Калістрат (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Капітбн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Карл (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Карпб -а, кл. -є (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) Касян (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Квінтиліан (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Кесар -я, ор. -ем, кл. -ю (-ович, -а,

-ем; -івна, -и) Кир (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Кирей -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Кйрик (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Кирило -а, кл. -є (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) Кіндрат (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Клавдій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Клим (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Климент (-ович, -а, -ем; -івна, -и) і

Климентій, -я, ор. -єм, кл.

(-йович, -а, -ем; -ївна, -и) Кбнон (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Кбнрад (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Корнелій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) Корнйло -а, кл. -є (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) і Корнйлій, -я, о/?, -єм,

/с/ї. -ю (-йович, -а, -ем; -ївна, -и)

Корнш -я, ор. -єм, о. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Король -я, о/7. -ем, кл. -блю (-бльович,

-а, -ем; -блівна, -и) Костянтин (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Кость, -я, ор. -ем, ял. -ю (-тьович,

-а, -ем; -тівна, -и) Ксаверій -я, ор. -єм, /о/, -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Ксенофбнт (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Кузьма -й, кл. -б (-мич, -а, -ем /

-мович, -а, -ем; Кузьмівна, -и) Купріян (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Лаврентій -я, о/7. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) / Лаврін (-ович,

-а, -ем; -івна, -и)

Лавро -і, кл. -є (-ович, -а, -ем; -ївна,

-и) /Лавр (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Лазар -я, ор. -ем, о. -ю (-ович, -а,

-ем; -івна, -и) Ларібн див. Іларібн Лев, Лева / Льва, кл. Леве (Львович / Левовим, -а, -ем; Львівна / Левівна, -и) / Левко, -а, кл. Левку (Левкбвич, -а, -ем; Левків на, -и) Левко див. Лев, Лебнтій Лебн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Леонард (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Леонід (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Лебнтій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а, -ем; -ївна, -и), Лебнт (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /Левко, -а, кл. Левку (Левкбвич, -а, -ем; Левківна, -и) Леопбльд (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Лбгвин (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Лука -й, д. і м. -ш, кл. -б (Лукгіч, -а, -ем; Лукївна, -и) / Лукаш, -а, о/7. -ем, кл. -аше / -ашу (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Додаток

Лукій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Лукіліан (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Лук'ян (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Любим (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Любомйр (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Любомйсл (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Людвіг -а, кл. -ігу / -іже (-ович, -а,

-ем; -івна, -и) Людомйр (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Маврикій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) / Мавр (-ович, -а,

-ем; -івна, -и) Макар (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Македбн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Максим (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Максиміліан (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Мануїл (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Мануйло, -а, кл. -є (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) Марат (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Маріан див. Мар'ян Маркел (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Маркіян (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Марко кл. -у (Маркович, -а, -ем;

Марківна, -и) Мартин (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Мартиніан (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Мартьян Мар'ян (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Маріан Матвій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Мелетій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Меней -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Меркурій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и)

Мефодій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) і Методій Мечислав (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Микита -и, кл. -о (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) Микодйм див. Никодйм Микола -и, кл. -о / рідше Микол ай,

-я, ор. -єм, кл. -ю (-йович / -блович,

-а, -ем; -ївна і -олівна, -и) Милан (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Милій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Милослав (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Мйна -и, кл. -о (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) Мирон (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Мирослав (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Мисаїл (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Митрофан (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Михайло -а, кл. -є (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) Михей -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Модест (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Мойсей див. Мусій Мокій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Мстислав (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Мусій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) / Мойсей

Назар (-ович, -а, -ем; -івна, -и) / Назарій, -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а, -ем; -ївна, -и) Наркйс (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Нарцис Натан (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Наум (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Неон (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Додаток

Нестір -тора, кл. -торе (-торович, -а,

-ем; -торівна, -и) / Нестор Никандр (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Никанбр (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Никйфор (-ович, -а, -ем; -івна, -и) і

Ничипір, -пора, кл. -поре (-поро-

вич, -а, -ем; -порівна, -и) Нйкін -кона, кл. -коне (-конович, -а,

-ем; -конівна, -и) / Нйкон Никодйм (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Микодим Нил (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Нйфонт (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Ничипір див. Никйфор

Овдій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Оверкій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и), Оверко, -а, кл.

(-ович, -а, -ем; -івна, -и) /Аверкій Овер'ян (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

рідше Авер'ян Овідій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Оврам див. Аврам Овсій -я, ор. -єм, о. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) / Євсевій Огій -я, ор. -єм, /сл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) / Огей Оксентій -я, о/?, -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и), Оксент (-ович,

-а, -ем; -івна, -и), Оксен, рідше

Овксентій, Овксент / Овксен Олег -а, кл. -егу / -еже (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) Олекса див. Олексій Олександр (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Олексій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) і Олекса, -и, кл.

(-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Олесь, -ся, кл. -сю (-сьович, -а, -ем;

-сівна, -и) Олефір (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Олімп (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Олімпіан (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Омелян (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Омелько, -а, кл. -у (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) Онйкій -я, ор. -єм, о. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) і Анйкій Онйсим (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Онйсій -я, о/?, -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) / Онйсько, -а, кл.

(-ович, -а, -ем; -івна, -и) Онопрій -я, ор. -єм, о. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и), Онупрій / Онуфрій Опанас див. Панас Орест (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Орфей -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Осип див. Йосип Осія -ї, ор. -єю, кл. -є (-йович, -а, -ем;

-ївна, -и) бекар (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Остап (-ович, -а, -ем; -івна, -и),

Євстахій, -я, ор. -єм, кл.

(-йович, -а, -ем; -ївна, -и) / Євс-

тафій Остромир (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Охрім (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Єфрем

Павлйн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Павло -а, кл. -є (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) Паїсій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Палладій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) Памвб -а, кл. -є (-ович, -а, -ем;

-івна, -и)

Додаток

Памфїл (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Панфіл Панас (-ович, -а, -ем; -івна, -и) / Опанас, Танас, Танась, -я, -ем, кл. -ю, рідше Атанас, Атанасій, -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а, -ем; -ївна, -и) / Афанасій Панкрат (-ович, -а, -ем; -івна, -и) / Панкратій, -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а, -ем; -ївна, -и) Пантелеймон (-ович, -а, -ем; -івна, -и), Пантелембн / Пантелій, -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а, -ем; -ївна, -и) Парамбн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Пармен (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Парфен (-ович, -а, -ем; -івна, -и), Парфеній, -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а, -ем; -ївна, -и), Пархен-тій, Пархбм / Пархім, -хбма, кл. -хбме (-хбмович, -а, -ем; -хбмівна, -и) Пахом (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Петро -а, кл. -є (-ович, -а, -ем; -івна,

-и) Пилип (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Пймін -мона, кл. -моне (-монович, -а,

-ем; -монівна, -и) / Пймон Платбн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Полієвкт (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Полікарп (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Помпей -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Пбнтій -я, ор. -єм, /с/?. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Порфйр (-ович, -а, -ем; -івна, -и) / Порфйрій, -я, о/?, -єм, кл. -ю (-йович, -а, -ем; -ївна, -и) Потап (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Пров (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Прбкіп, Прбкбпа (-ович, -а, -ем; -івна, -и) і Прокбпій, -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а, -ем; -ївна, -и) Протас (-ович, -а, -ем; -івна, -и) / Протасій, -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а, -ем; -ївна, -и) Прбхор (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Птолемей -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а, -ем; -ївна, -и)

Радим (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Радислав (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Радій -я, ор. -єм, ял. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Радомйр (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Раймбнд (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Ратмгір (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Рафаїл (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Рейнгбльд (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Рбберт (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Родібн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Роланд (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /'

Ролан Роман (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Ростислав (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Рубен (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Рудольф (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Руслан (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Сава -и, кл. -о (-вич / -вович, -а, -ем;

-вівна, -и) Саватій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Савелій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Саверій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Саливбн (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Додаток

Самшло -а, кл. -є (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) Самсбн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Свирйд (-ович, -а, -ем; -івна, -и),

Свиридбн / Спиридбн Світлан (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Світозар (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Святопблк (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Святослав (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Севастян (-ович, -а, -ем; -івна, -и),

Севастіан / Себастіан Северйн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Север'ян (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Северіан Сезбн див. Созбнт Селіфан (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Семен (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Серапібн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Серафим (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Сергій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Сигізмунд (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Сидір -дора, кл. -доре (-дорович, -а,

-ем; -дорівна, -и) Сила -и, кл. -о (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) Силантій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) Сильвестр (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Сймон (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Сисбй -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Созбнт (-ович, -а, -ем; -івна, -и),

Созбн і Сезон Сократ (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Соловей -ея, ор. -еєм, кл. -ею

(-ейович, -а, -ем; -еївна, -и) Соломбн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Софбн (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Софрбн (-ович, -а, -ем; -івна, -и),

Сопрбн / Супрун Спартак -а, кл. -аче (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) Спиридбн див. Свирйд Станіслав (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Стасій, -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) Степан (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

рідше Стефан Стоян (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Стратбн (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Тадей -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и), Фадей / Талій Танас див. Панас Тарас (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Теодбр (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Тодбр Теоктйст див. Феоктгіст Теофан див. Феофан Теофіл див. Феофіл Терентій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Тимбн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Тимофій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Тимур (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Тит (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Тгіхін -хона, кл. -хоне (-хонович, -а,

-ем; -хонівна, -и) / Тгіхон Тодбр див. Теодбр Трйфон (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Трохим (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Улас див. Влас

Улян (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Устйм (-ович, -а, -ем; -івна, -и), Устйн, рідше Юстим і Юстгін

Фадей див. Тадей

Додаток

Фалалїй -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Федір -дора, кл. -доре (-дорович, -а,

-ем; -дорівна, -и) Федот (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Фелікс (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Феоген (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Феодбсій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и), Федбсій, Федбс,

Тодбс, Тодбсь, Тодбсій Феодул (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Феоктйст (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Теоктйст Феофан (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Теофан Феофіл (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Теофіл Ферапбнт (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Филимбн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Філарет (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Фірс (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Флавіан (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Флавій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Флегбнт (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Флор (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Флорентйн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Флорентій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) Флоріан (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Фока -и, д. і м. -ці, кл. -о (-ович, -а,

-ем; -івна, -и) Фортунат (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Фбтій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) / Фот (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) Франкб -а, кл. -у (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) Фрідріх -а, кл. -у (-ович, -а, -ем;

-івна, -и)

Фрол (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Харитбн / Харитін -тбна, кл. -тоне

(-тбнович, -а, -ем; -тбнівна, -и) Харламп (-ович, -а, -ем; -івна, -и) /

Харлам Хома -й, кл. -о (Хбмович, -а, -ем /

Хомйч, -а, -ем; Хбмівна, -и) Хрисанф (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Християн (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Христофбр (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Чеслав (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Ювеналій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович,

-а, -ем; -ївна, -и) Юзеф (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Юліан (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Юлій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Юліус (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Юній -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Юрій -я, ор. -єм, о. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и) Юстим, Юстгін див. Устйм Юстиніан (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Юхим (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Явдокйм див. Євдокйм

Яким (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

Яків, Якова, кл. Якове (Якович і рідше

Яковлевич, -а, -ем; Яківна / Яков-

лівна, -и) Якуб (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Ян, Яна, кл. Яне (Янович, -а, -ем;

Янівна, -и) Януарій -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а,

-ем; -ївна, -и)

Додаток

Ярема -и, кл. -о (-ович, -а, -ем; -івна, -и), Веремій, -я, ор. -єм, кл. -ю (-йович, -а, -ем; -ївна, -и) / рідше Єремія, -її, ор. -ією, кл. -їє (-йович, -а, -ем; -ївна, -и)

Яромйр (-ович, -а, -ем; -івна, -и) Ярополк -а, кл. -лче (-ович, -а, -ем;

-івна, -и) Ярослав (-ович, -а, -ем; -івна, -и)

ЖІНОЧІ ІМЕНА

Августа -и, о. -о

Аврелія -ї, -єю, кл.

Аврора

Агапія -ї, -єю, кл.

Агата

Агафія -ї, -єю, кл. -є / Гафія

Агафоника -и, д. і м. -ці

Агла'їда

Аглая -ї, -єю, кл.

Агна

Агнеса

Агнета

Агнія -ї, -єю, кл.

Ада

Аделаща

Аделіна

Адріана

Аелїта

Аза

Азалія -ї, -єю, кл.

АІда

Алевтйна

Аліна

Аліса

Алла

* Закінчення -и в родовому відмін­кові та -о в кличному відмінкові далі переважно не наводяться.

Альбертйна

Альфїна / Альбіна

Альфреда

Анастасія -ї, -єю, кл. -є / Настасія

Анатолія -ї, -єю, кл.

Ангеліна

Анелїна / Анелія -ї, -єю, кл.

Анжела і Анжеліка -и, д. і м. -ці

Анна див. Ганна

Антонйда

Антонша

Анфіса

Аполлінарія -ї, -єю, кл.

Аполлбнія -ї, -єю, кл.

Аріадна

Аркадія -ї, -єю, кл.

Арсена і Арсенія -ї, -єю, кл.

Артемія -ї, -єю, кл.

Ася, Асі, ор. Асею, кл. Асю

Афанасія -ї, -єю, кл.

Беатрйса

Белла

Берта

Богдана

Богу слава

Болеслава

Борислава

Броніслава

Додаток

Валентина

Валерія -ї, -єю, кл.

Ванда

Варвара

Василйна

Васса

Векла див. Текля

Венера

Вероніка -и, д. і м. -ці

Вербнія -ї, -єю, кл. -є / Вербна

Вікторина

Вікторія -ї, -єю, кл.

Віола

Віолета

Віра

Віргінія -ї, -єю, кл.

Віринея -ї, -єю, кл.

Вірослава

Віта

Віталіна

Віталія -ї, -єю, кл.

Влада

Влади слава

Власта

Володимира

Вбля -і, ор. -ею, кл.

Всеслава

В'ячеслава

Гаїна Галина

Ганна / рідше Анна Гафія див. Агафія Гелена Георгіна Гертруда Глафіра

Гликерія -ї, -єю, кл. -є, Ликерія / Ликера

Горпйна Густава

Даниїла

Дарйна, Одарйна / Одарка, -и, д. і м.

-ці / Дарія -ї, -єю, кл. -є Денйсія -ї, -єю, кл. -є Джемма Дзвенислава Діана Діна

Докія див. Євдокія Домініка -и, д. і м. -ці Домна / Домнікія -ї, -єю, кл. -є Дбра Дорофея -ї, -єю, кл. -є / Доротея

Евеліна

Едіта / Едіт невідм.

Елеонора / Леонбра

Еліна

Елла

Ельвша

Ельвіра

Ельза

Емілія -ї, -єю, кл.

Емма

Ера

Ерна

Єва

Євгенія -ї, -єю, кл. -є / рідше Євгена

Євдокія -ї, -єю, кл.і Докія

Євлампія -ї, -єю, кл.

Євпраксія -ї, -єю, кл.

Євсевія -ї, -єю, кл.

Євстахія -ї, -єю, кл. -є / Євстафія

Євтйхія -ї, -єю, кл.

Додаток

Євфрасія -ї, -єю, кл.

Єлизавета

Єпистйма

Єфросйнія -ї, -єю, кл.і Фросйна

Жанна Жозефіна

Земфіра

Зінаїда

Зінбвія -ї, -єю, кл.

Злата

Златослава

Зореслава

Зорйна

Зоря -і, ор. -ею, кл.

Зоряна

Зоя -ї, -єю, кл.

Іванна / рідше Іванйна

їда

Ізабелла

Ізбльда

Іларія -ї, -єю, кл.

Ілбна

Інга -и, д. і м. -зі

Інеса

Інна

Іоланта

Іраїда

Ірена

Ірина / Ярйна

їрма

Ісидбра

Іфігенія -ї, -єю, кл.

їя, її, ор. їєю, кл. Іє

Йосипа / бсипа

Казимйра

Калерія -ї, -єю, кл.

Калина

Каліста

Каміла

Капітолїна

Карйна

Кароліна

Катерина / Катря, -і, кл.

Квітослава

Килйна / Якилйна

Кіра

Клавдія -ї, -єю, кл.

Клара

Кларйса

Клементйна

Клеопатра

Констанція -ї, -єю, кл.

Корнелія -ї, -єю, кл.

Ксенія див. Оксана

Лада

Лариса

Лаура

Леокадія -ї, -єю, кл.

Леонарда

Леоніда

Леоніла

Лебнія -ї, -єю, кл.

Леонбра див. Елеонора

Леонтйна

Лебнтія -ї, -єю, кл.

Леся -і, ор. -ею, кл.

Лея див. Лія

Ликера, Ликерія див. Гликерія

Ліана

Лідія -ї, -єю, кл.

Лілійна / Ліліяна

ЛІЛІЯ -ї, -ЄЮ, КЛ.

І Ліна

Додаток

Лія -ї, -єю, кл.і рідше Лея

Лорйна

Луїза

Лукерія -ї, -єю, кл. -є / Лукера

Лукйна

Лукія -ї, -єю, кл.

Лук'яна

Любава

Любов -і, ор. -в'ю, кл. -ве

Любомйла

Любомйра

Людвіга -и, д. і м. -зі

Людмила

Люсьєна

Люція -ї, -єю, кл.

Мавра

Магдалйна / Магдалена

Маїна

Майя -йї, ор. -йєю, кл. -йє

Мальва

Мальвїна

Маргарйта

Марина

Маріамна

Маріанна див. Мар'яна

Марієтта

Маріошла

Марія -ї, -єю, кл.

Маркіяна

Марта

Мартиніана

Марфа

Мар'яна / Маріанна

Матйльда

Мелйнія -ї, -єю, кл. -є / Мелана

Мелетія -ї, -єю, кл.

Мечислава

Миколая -ї, -єю, кл.

Милана

Милиця -і, -ею, кл.

Милослава

Минодбра див. Нимидора

Мирослава

Михайлйна

Мілена

Млада

Модеста

Мокрйна

Мотрбна

Мстислава

Муза

Надія -ї, -єю, кл.

Наша

Настасія див. Анастасія

Наталія -ї, -єю, кл. -є, Наталя, -і,

ор. -ею, кл. -лю / Наталка, -и, д. і

м. -ці Неллі невідм. Неля -і, ор. -ею, кл. -лю Неоніла

Нимидора / Минодбра Ніка -и, д. і м. -ці Ніла Ніна

Нінель -і, ор. -ллю, кл. -еле Нбнна

Одарйна, Одарка див. Дарйна Оксана і рідше Океанія -ї, -єю, кл. -є,

Ксенія Олександра / Олександрйна Олексія -ї, -єю, кл. -є Олена Олеся -і, -ею, кл.

Додаток

Олімпіада

Олімпія -і, -єю, кл.

Ольга -и, д. і м. -зі

Оляна див. Уляна

Онйсія -ї, -єю, кл.

Ореста

Орйна / Орися -і, -ею, кл. -сю

Бсипа див. Йосипа

Павла

Павлйна

Пальмйра

Парасковія -ї, -єю, кл. -є, Параскева і

Параска, -и, д. і м. -ці Парфенія -ї, -єю, кл. -є / Парфена Пелагїя -ї, -єю, кл.і Пелагея Петрйна / Петрана Пібнія -ї, -єю, кл. -є Платонйда

Поліксенія -ї, -єю, кл. -є і Поліксена Поліна

Рада

Радислава

Раїна

Раїса

Раймбнда

Регіна

Рената

Рймма

Рогнща

Рбза

Розалія -ї, -єю, кл.

Роксана

Роксолана / Роксоляна

Романія -ї, -єю, кл.і Романа

Ростислава

Ружена

Руслана Руфіна

Савіна / Сабіна

Саломея див. Соломія

Світлана

Світозара

Свобода

Святослава

Севастяна / Севастіана

Северйна

Секлета

Семена

Серафима

Сільвія -ї, -єю, кл. -є / Сільва

Сніжана

Соломія -ї, -єю, кл. -є і Саломея

Софія -ї, -єю, кл.

Станіслава

Стелла

Степанйда, Стефанида, Стеха / Стефа

Степанія -ї, -єю, кл. -є, Стефанія,

Стеха / Стефа Сусанна

Таїсія -ї, -єю, кл. -є / Така

Тамара

Таміла / Томіла

Текля -і, ор. -ею, кл. -ле / Векла

Теодбзія, Теодбзя див. Феодосія

Теодбра

Теоктйста див. Феоктйста

Теофіла див. Феофіла

Тереза / Терезія -ї, -єю, кл.

Тетяна

Тодбра див. Федора

Тодбска, Тодбська див. Феодосія

Томіла див. Таміла

Додаток

Улита

Уляна / Оляна

Устйна / Юстгіна

Фаїна

Федора, Тодбра

Феодосія -ї, -єю, кл. -є, Теодозя, Феодосія, Федбся, -і, -ею, кл. -ю, Федбска, -и, д. і м. -ці, Федоська, Тодбся, Тодбска, Тодбська

Феоктйста / Теоктгіста

Феофанія -ї, -єю, кл.

Феофіла / Теофїла

Філарета

Флора / Флбрія -ї, -єю, кл.

Флорентйна

Флбрія див. Флора

Фросйна див. Єфросйнія

Харйта

Харитйна / Харйтя, -і, -ею, кл.

Хрйса

Хрйсія -ї, -єю, кл.

Христйна / Хрйстя, -і, -ею, кл.

Цецілія -ї, -єю, кл.

Чеслава

Юзефа

Юлія -ї, -єю, кл. -є і Юлйна Юнія -ї, -єю, кл. -є Юстйна див. Устйна Юхймія -ї, -єю, кл. -є, Юхима, Юхимйна

Ядвіга -и, д. і м. -зі

Якилйна див. Килйна

Яна

Яніна

Ярйна див. Ірина

Ярослава

Наукове видання СЛОВНИКИ УКРАЇНИ

ГОЛОВАЩУК Сергій Іванович

словник-довщник

З УКРАЇНСЬКОГО

ЛІТЕРАТУРНОГО

СЛОВОВЖИВАННЯ

Видавництво "Наукова думка"

Оформлення художника М.А. Панасюк

Художній редактор І.її. Савіщька

Технічний редактор Т.М. Шендерович

Коректор Е.В. Малиновська

Оператор В.Г. Каменькович

Комп'ютерна верстка Т.О. Ценцеус

ISBN 966-00-0350-1

9||789660|,003507,|>

Підп. до друку 05.11.2004. Формат 84х 108/32.

Папір офсетний № 1. Гарн. Тайме. Друк офс.

Ум. друк. арк. 26,04. Ум. фарбо-відб. 26,04.

Обл.-вид. арк. 34,53. Тираж 5000 прим.

Зам. 4-2298

Видавництво "Наукова думка"

Р.с. № 05417561 від 16.03.95

01601 Київ 1, вул. Терещенківська, З

AT "Віпол" 03151 Київ 151, вул. Волинська, 60





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 419 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

80% успеха - это появиться в нужном месте в нужное время. © Вуди Аллен
==> читать все изречения...

2242 - | 2107 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.