8-б клас
Я спостерігав за навчанням 8-го класу в школі № 20. В цьому класі навчається 23 учня, з них 9 дівчат і 14 хлопців.
Навчаються діти цього класу досить добре. Є три відмінника з них дві дівчини і один хлопець.
В цьому класі середня дисципліна під час навчання, але поза навчальний час деякі учні порушують її бігаючи по коридору.
Є певні відхилення у поведінці учнів. Переважно хлопці, які просто хочуть звернути на себе увагу, виділитись якось перед іншими.
Відношення колективу класу до цих учнів, що порушують дисципліну не змінюється.
Більше половина класу у вільний час займається різними сферами діяльності.
Дівчата займаються літературою, мистецтвом. Хлопці переважно займаються спортом: футбол настільний теніс.
Спільними інтересами для цього класу є музика. Але є і поодинокі винятки.
Актив класу досить рівний в плані того, що як і дівчата так і хлопці приймають участь в цьому і добре виконують свої обов’язки.
Але староста в цьому класі дівчина. Мельник Олену всі поважають і ставляться до неї досить добре. Має високий авторитет серед дівчат і середній серед хлопців.
Також є в цьому класі не офіційний лідер. Це Максим Нагрибельний. За словами учителя він може згуртувати клас і на нього можна завжди покластися.
Окремих згуртувань не спостерігається. Всі спілкуються і не сваряться.
Також в цьому класі є два пасивних учні. Причини прояву пасивності: невпевненість в собі, страх виразити власну думку.
Конфліктів не спостерігається.
Аналіз спостереженого уроку фізичної культури у восьмому класі
Я відвідав урок фізичної культури у восьмому класі, який проводив вчитель з величезним досвідом роботи – Гельфанд Едуард Ефімович.
Тема уроку «Організаційні та загально розвиваючі вправи. Футбол: жонглювання м’ячем ногою, стегном, головою. Тактична підготовка. Зустрічні естафети з веденням м’яча» була розкрита. Зміст уроку був методично правильно побудований. На підготовчій частині, яка тривала 10 хвилин, діти вправно виконували організуючі вправи. Вчитель виправляв чіткість рухів при ходьбі зі зміною темпу, спиною вперед. Загально розвиваючі вправи вчитель підібрав досить вдало, тому що вони спонукали для розкриття завдань основної частини.
В основній частині уроку діти продовжували знайомитися з правилами гри у футбол та удосконалювали свої техніку гри. Вчитель спочатку дав підводячу вправу для навчання жонглювання. Спочатку Едуард Ефімович дав завдання жонглювати з відскоком м’яча від землі. А вже коли учні досконало виконували цю підводящу вправу – дав безпосереднє завдання – жонглювання.
Робота проходила диференційовано: клас був поділений на дві групи. Одна – рахувала кількість набивань, друга – виконувала вправу.
При проведенні естафети було яскраво помітно, що клас дружний. Кожен хвилювався за свою команду і ціле направлено йшов до перемоги. Була помітна взаємовиручка і зацікавленість.
Це все завдяки педагогічній майстерності вчителя, яка неодноразово згладжувала конфліктні ситуації, до витівок дітей ставилась толерантно.
Сподобалась заключна частина уроку, в якій рефлексія уроку проходила в теплій, дружній атмосфері.
Характеристика учня
Максим Сергійович Нагрибельний 1996 року народження навчається в спец. школі №20 у восьмому класі. Максим хороший учень. Добре навчається. З п’ятого класу є відмінником. Завжди виконує домашні завдання. У класі користується повагою і довірою. На Максима завжди можна покластися.
Займається спортом. Регулярно бере участь у шкільних конкурсах і є соціально активним. Також є не офіційним лідером у класі. Займає посаду заступника старости і допомагає кожному у навчанні, хто потребу цього.
З легкістю може згуртувати і зацікавити клас для будь-якого завдання.
Добре спілкується з учителями і однокласниками і з підлітками свого віку.
Регулярно відвідує художній шкільний гурток.
Звіт-cамоаналіз практики
З 11 по 22 лютого 2013 року відбулася моя педагогічна практика на базі Київської Спец. школи №20. Найголовнішим завданням якої було проведення присолого-педагогічних спостережень за організацією навчально-виховного процесу даної школи.
Зміст практики заключався у проведенні бесід з адміністрацією школи та ознайомлення зі шкільною документацією; познайомитися із закріпленим класом та вчителем; відвідування уроків уроків та секцій, а також спостереження за організацією відпочинку на перервах.
За даний період практики, мені стало відомо, що школа працює не хаотично, а за налагодженим навчально-виховним планом. Має достатню матеріально-технічну базу. Розклад дзвінків та тривалість перерв відповідають соціальним вимогам. Розклад навчальних занять враховує рівномірність навантаження на кожен робочій день.
Вчителі з якими я познайомився, коли відбував практику, дуже обізнані люди, майстри своєї справи з великим досвідом роботи. Вони давали коротку характеристику своєму класу, щоб краще було зрозуміти - доцільність використаних ними прийомів та методів в поданні навчального матеріалу.
Я помітив, що учні – не однорідна маса. Кожен має своє уподобання, свій інтерес до навчання. Не в кожного з них гарна пам'ять, стійка увага та розвинене мовлення.
На уроках фізичного виховання учні працюють відповідно до своїх фізичних даних та стану фізичної підготовки.
рівень навчально-виховного процесу значною мірою пов’язане зі здоров’ям учнів. Але на перервах не було належної організації відпочинку учнів. Не у всіх кабінетах проходило провітрювання.
Так, як для мене це була перша педагогічна практика, я не мав ще досвіду в правильному оформленні та проведенні спостережень. Тому пропоную, на майбутнє для другокурсників давати ЗРАЗКИ оформлення проведених спостережень та звіту!=))