Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Запропонуйте тему та форму організації класної години для учнів основної школи, спрямованого на формування здорового способу життя. Опишіть методику її підготовки та проведення




Класна година — одна з найважливіших форм організації виховної роботи з учнями. Вона включається до шкільного розкладу і проводиться щотижня у визначений день. Зазвичай класна година проходить у формі лекції, бесіди або диспуту, але може включати в себе й елементи вікторини, конкурсу, гри, а також інших форм виховної роботи.

Класна година. Диспут на тему «Здоровий спосіб життя - це необхідно?». 8-9 клас

Тривалість – 1 година

Підготовка класної години у формі диспуту:

· місце й час проведення,

· Визначення теми, мети заходу

· Створення організаційної групи активу справи

· Розподіл обов’язків між учасниками диспуту

· Організація заходу

· План проведення

· Постановка проблемного питання до аудиторії

· Виступ ведучого (організаційні моменти)

· Вільний обмін думками (не вимагає певних і однозначних рішень)

· Короткий аналіз диспуту (найхарактерніші позиції, цікаві підходи, яскраві виступи, рівень толерантності учасників)

 

 

51. Сформулюйте тему та основні питання бесіди з проблем естетичного виховання школярів. Опишіть методику її підготовки та проведення.

Бесіда – це «складний спосіб організації пізнавальної діяльності учнів. Особливість цього методу навчання полягає у тому, що інформація відтворюється або сприймається школярами частинами, у формі запитання – відповідь» За допомогою системи запитань діти залучаються як до відтворення знань, так і до активної розумової діяльності. Вдало побудована бесіда спонукає учнів до висловлення власних міркувань, оціночних суджень. Це дозволяє виявити якість і глибину засвоєння навчального змісту, рівень мислення і здібностей дітей. Тим самим забезпечується постійний зворотний зв’язок, на основі якого здійснюється контроль і коригування процесу навчання. Крім того, сприймання учнями оцінки вчителем своїх знань та умінь, зіставлення їх зі змістом запитань і завдань з відповідями інших учнів привчає школярів до самоконтролю, формує їх самооцінку.

Постановка запитань активізує учнів, дозволяє залучати до роботи дітей з різною підготовкою, враховувати їхні індивідуальні можливості.

 

Бесіда на тему: «Театр в нашому житті».

Питання: 1. Чому потрібно відвідувати театр? 2. Що ви відчуваєте, коли споглядаєте виставу? 3. Який ваш улюблений драматург/актор? 4. Як потрібно готуватися перед походом у театр? 5. Яку роль грає театр в нашому житті?

Щоб ставити запитання учням, учитель, готуючись до бесіди, повинен враховувати вік учнів, їхній розумовий розвиток, рівень знань з раніше вивчених тем, відомості, які дістають учні з кінофільмів, радіо -, телепередач, науково-популярної літератури та ін. Насамперед слід чітко визначити зміст, на якому будується бесіда, та її цілі. Зміст ділиться на частини. Але поділ на малі за обсягом частини порушує цілісність, а на великі – створює недоступність для розуміння матеріалу. Ці частини повинні бути смисловими. До кожної з них ставиться запитання. Внаслідок цього створюється система запитань, яка будується за принципом наступності та веде до досягнення цілей.

Бесіду, яку педагог планує заздалегідь, можна поділити на певні етапи: 1. Обґрунтування теми (Підготовчий/мотиваційний етап) - Від того, як він буде реалізований, залежить рівень сприйняття учнями проблеми, що обговорюється, їхньої участі у процесі спілкування. Педагог пропонує учням першоджерело, матеріал для обговорення.

2. Діалог з дітьми - може відбуватись у довільній формі: запитань і відповідей, тематичних вікторин, заочної подорожі, проблемних питань тощо.

3. Підбиття підсумків - педагог узагальнює все висловлене, формулює найраціональніше, з його погляду, розв'язання обговорюваної проблеми, передбачає конкретні дії для закріплення вивченої під час бесіди норми.

52. Запропонуйте тему і форму організації класної години з морально-етичних проблем для учнів молодшої школи.

Виховна година: «Ви сказали: «Здрастуйте!».

Мета: навчити дітей правильно вітатися залежно від ситуацій і особливостей людини, яку зустрічаєш; виховувати ввічливість, доброту, увагу до оточуючих людей; розвивати комунікативні навички.

Форма: рольова гра.Класна година — одна з найважливіших форм організації виховної роботи з учнями. Вона включається до шкільного розкладу і проводиться щотижня у визначений день. Зазвичай класна година проходить у формі лекції, бесіди або диспуту, але може включати в себе й елементи вікторини, конкурсу, гри, а також інших форм виховної роботи. Види класних годин:

• цільова;

• традиційна;

• особистісно орієнтована;

• змістовна;

• організаційно-діяльнісна;

• оціночно-аналітична.

Особливості підготовки її проведення. починається із психологічної підготовки учнів до серйозної розмови. Важливу частину загальної організаційної роботи становить і підготовка приміщення до даного заходу.

Перед проведенням класної години класний керівник повинен вирішити ряд завдань: визначити тему й форму проведення класної години, місце й час її проведення, скласти план підготовки й проведення класної години, залучити до процесу підготовки й проведення якнайбільше учасників, розподілити завдання між творчими групами й окремими учнями. У структурному відношенні класна година складається із трьох частин: вступної, основної і заключної.

Призначення вступної частини: активізувати увагу учнів, забезпечити достатньо серйозне й шанобливе ставлення до теми розмови.

Під час заключної частини важливо стимулювати потребу школярів у самовихованні, їхнє бажання внести зміни в роботу класу.

Зміст класних годин, методи й форми взаємодії вихованців із класним керівником залежать не тільки від віку учнів, але і їхньої позиції. Якщо на перших класних годинах організатором є класний керівник і інформація виходить в основному від нього, то на наступних класних годинах у їх проведення можуть включатися й школярі. Залучаючи учнів до ведення розмови про життя, класний керівник учить їх аналізуванню життєвих явищ.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 723 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2244 - | 2175 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.