Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розвиток логічного мислення




71. Тематичне і поурочне планування. Визначення мети уроку. Структурно- функціональний аналіз теми уроку. Підготовка вчителя до уроку складається з двох органічно пов'язаних між собою етапів: планування системи уроків з теми і конкретизації цього планування стосовно кожного уроку, осмислення і складання планів окремих уроків. Тематичне планування призначене для визначення оптимальних шляхів реалізації освітньої, розвиваючої і виховної функцій навчально-виховного процесу в системі уроків і позаурочних занять з даної теми або розділу навчальної програми. Успіх тематичного планування залежить від того, наскільки чітко учитель уявляє собі, що повинні учні міцно засвоїти, з чим познайомитися, що вміти, знати і т.д. Тому тематичне планування розпочинається з ретельного вивчення вчителем навчальної програми з предмету, освітніх стандартів, визначення основних виховних і розвивальних завдань у межах навчального предмету в цілому і з даної теми, зокрема. Науково обґрунтовану схему тематичного планування запропонував відомий російський дидакт М.І.Махмутов, яка має такий вигляд:

1. Назва теми:1) мета (загальна дидактична) уроку або системи уроків;2) тип уроку (уроків);3) спільні методи навчання (репродуктивні або продуктивні);4) обладнання і основні джерела інформації;5) види контрольних робіт на основі системи уроків.2. Актуалізація:1) опорні знання (поняття і факти) і способи дії;2) типи самостійних робіт.

3. Формування нових понять і способів дії:1) нові поняття і способи дії;2) головні і другорядні проблеми та типи самостійних робіт.4. Застосування (формування умінь та навичок):1) типи самостійних робіт;2) між-предметні зв'язки.5. Домашнє завдання:1) повторення (обсяг навчального матеріалу);2) типи самостійних робіт. Безпосередня підготовка вчителя до уроку — це планування уроку, конкретизація тематичного планування, стосовно кожного окремо взятого уроку, осмислення та складання плану і конспекту уроку після того як визначено основний зміст і спрямованість уроку. План уроку необхідний кожному вчителю, незалежно від його стажу, ерудиції і рівня педагогічної майстерності. Складається він на основі тематичного плану, змісту програми, знання вчителем учнів, а також рівня їх підготовки. В плануванні уроку і розробці технолога його проведення виділяються дві взаємопов'язані частини: 1) осмислення мети уроку, кожного його кроку; 2) запис у спеціальному зошиті в тій чи іншій формі плану уроку. Мета уроку визначається на основі змісту матеріалу, матеріальної бази школи і характеру такої діяльності учня з навчальним матеріалом, яку можна організувати в даній навчальній ситуації. На цьому етапі підготовки уроку учитель на основі розумового експерименту здійснює прогнозування майбутнього уроку, "прокручує" його в думці, розробляє своєрідний сценарій власних дій і дій учнів у їх єдності. План уроку — це початок творчого пошуку, засіб ефективності уроку, реалізація задуму вчителя, ґрунт натхнення і талановитої імпровізації. В ньому відображається тема уроку, клас, в якому він проводиться, мета уроку з конкретизацією його дидактичних завдань, короткий зміст матеріалу, який вивчається на уроці, визначаються форми організації навчально-пізнавальної діяльності учнів, методи, засоби навчання, система завдань, в процесі виконання яких здійснюватиметься актуалізація раніше засвоєних знань і способів діяльності, формування нових наукових понять і способів діяльності та їх використання в різних ситуаціях навчання, контроль і корекція навчальної діяльності учнів в їх поступальному русі від незнання до знання, від невміння до вміння здійснювати необхідні практичні пізнавальні дії в процесі реалізації завдань уроку.

72. Навчальні та виховні можливості кабінету історії. У викладанні історії важливою залишається роль навчального кабінету. Зосередження в кабінеті технічних засобів навчання, наочних посібників, дидактичних матеріалів, підручників, довідкової, художньої літератури дає змогу краще підготувати і провести урок, ефективно організувати самостійну роботу учнів. Кабінет історії повинен бути оснащений: 1) необхідними технічними засобами (в ідеалі: діапроектор, телевізор, відеомагнітофон, програвач), 2) наочні посібниками (карти, схеми, таблиці, • картини, ілюстрації, моделі до т.п.); 3) бібліотекою історичної літератури, навчальними посібниками, хрестоматіями, додатковою літературою. Іноді в кабінеті історії може розташовуватися маленький історичний або краєзнавчий музей з постійними мінливої ​​експозицією.
Тут вже велике взаємодія-роботи вчителя, зацікавлених дітей і допомоги батьків, керівництва школи. Отже, кабінет історії - це творча лабораторія, де зібрано все необхідне для проведення уроків, позакласних і факультативних занять, виховної роботи з учнями.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 484 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Самообман может довести до саморазрушения. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2538 - | 2391 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.