Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


–езультати досл≥дженн€ та њх обговоренн€
“рен≥нг проводивс€ в експериментальн≥й груп≥. “ема трен≥нгу називалас€ Ђћи майбутн≥ л≥кар≥ї. ¬иховна година була под≥лена на дек≥лька частин - спочатку вихователь зробив вступне слово, в €кому розпов≥в д≥т€м про житт€ р≥кар≥в, про особливост≥ њх прац≥, пот≥м д≥ти групи висловили своњ думки щодо ц≥Їњ теми, розказали, що вони знають про працю л≥кар≥в та чи хот≥ли би вони стати л≥карами, а на завершальному етап≥ вихователь запропонував д≥т€м у€вити себе л≥карем та поступати так, €к поступили би вони в запропонованих ситуац≥€х. ѕ≥д час виховноњ години багато хто хот≥в висловити свою думку. ћи дали кожному учню можлив≥сть висловити своњ м≥ркуванн€ або спитати про те, що йому не зрозум≥ло. ¬ к≥нц≥ трен≥нгу вихователь сказав заключне слово та под€кував ус≥м за працю та активну участь. ћи дотримувались складеноњ нами схеми ≥ нам вдалос€ викликати ≥нтерес сором'€зливих д≥тей, залучити њх до активною прац≥ та побороти р≥вень сорому та страху перед однол≥тками. я вважаю, що проведений нами експеримент у виховноњ години, в €к≥й сором'€злив≥ д≥ти також приймали активну учать, пройшов усп≥шно. ѕ≥сл€ проведеного трен≥нгу ми провели обстеженн€ д≥тей методом ≥нтервТю. ¬ д≥тей експерементальноњ групи, на цей раз ми отримали ≥нш≥ результати, б≥льш висок≥ н≥ж до проведенн€ трен≥нгу. ¬с≥ д≥ти приймали участь у ≥нтервТю не соромл€чись своњх однол≥тк≥в.

¬»—Ќќ¬ »

1. —ором'€злив≥сть дуже поширена ≥ р≥зноб≥чна €к≥сть особистост≥ людини. √оловне джерело сором'€зливост≥ Ц страх людей. ‘ундамент сором'€зливост≥, €сна р≥ч, закладаЇтьс€ у дитинств≥, з допомогою батьк≥в, з≥ школи ≥ соц≥ального середовища. ѕереживанн€ сором'€зливост≥ починаЇтьс€ з ≥нтенсивного посиленн€ усв≥домленн€ власноњ Ђяї. ”св≥домленн€ Ђяї наст≥льки дом≥нуЇ у св≥домост≥, що когн≥тивн≥ процеси р≥зко гальмуютьс€, навод€чи на в≥дсутн≥сть думок та зб≥льшенн€ ймов≥рност≥ помилок. ” соромливих людей часто зустр≥чаЇтьс€ самосв≥дом≥сть, центрирована на враженн≥, що вона справл€Ї, ≥ соц≥альних оц≥нках.

—ором'€злив≥сть Ц це складний кризовий, комплексний стан, що може про€витис€ в р≥зноман≥тних формах. ÷е може бути просто зн≥€ков≥л≥сть, замкнут≥сть, н≥€ков≥сть, тривожн≥сть ≥ напружен≥сть. ќднак у де€ких випадках сором'€злив≥сть позбавл€Ї людини дару промови, вона вбиваЇ пам'€ть ≥ спотворюЇ сприйн€тт€. ƒо того ж вони можуть приймати хрон≥чн≥ форми псих≥чних розлад≥в. ƒо про€в≥в хрон≥чноњ сором'€зливост≥ ставл€тьс€: алкогол≥зм, зівалтуванн€, вбивство, депрес≥€ ≥ останн≥й крок Ц це самогубство. ѕроте, зайве забувати, що в сором'€зливост≥ Ї св≥тл≥ сторони. ¬она значну роль в≥д≥граЇ у розвитку самост≥йност≥ ≥ндив≥дуальност≥. —ором'€злив≥сть спри€Ї зменшенню вразливост≥ особистост≥, посилюЇ самокритику, що спри€Ї формуванню б≥льш адекватноњ я Ц концепц≥њ. ќтже сором'€злив≥сть Ц €вище, що може спричинити де€к≥ проблеми, але дл€ декого може стати ц≥лком прийн€тним життЇвим стилем.

“обто сором'€злив≥сть можна вважати або др≥бними труднощами, або великою проблемою, ≥ водночас вона може бути корисною, може стати прикрасою юноњ особи чи стимулом до вдосконаленн€ характеру. ’оча сором'€злив≥сть ≥ Ї частиною особистого досв≥ду, њњ у соб≥ в≥дчуваЇ все сусп≥льство.

ќсобиста риса сором'€зливост≥ Ї, можливо, одн≥Їю з найважлив≥ших дл€ ≥ндив≥да й сусп≥льства рис.

2. ¬ курсов≥й робот≥ були описан≥ найпоширен≥ш≥ методи та методики досл≥дженн€ соромТ€зливост≥ так≥ €к: метод в≥льних асоц≥ац≥й, метод анкетуванн€, тестуванн€, метод опитуванн€, ≥нтервТю та бес≥да. ƒл€ проведенн€ обстеженн€ було використано методи ≥нтервТю та бес≥ду.

3. ѕ≥сл€ проведеноњ бес≥ди ми провели обстеженн€ д≥тей методом ≥нтервТю. ¬ д≥тей експерементальноњ групи, на цей раз ми отримали ≥нш≥ результати, б≥льш висок≥ н≥ж до проведенн€ трен≥нгу. ¬с≥ д≥ти приймали участь у ≥нтервТю не соромл€чись своњх однол≥тк≥в.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 425 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

≈сли вы думаете, что на что-то способны, вы правы; если думаете, что у вас ничего не получитс€ - вы тоже правы. © √енри ‘орд
==> читать все изречени€...

2020 - | 1990 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.011 с.