Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


ѕсихолог≥чн≥ умови подоланн€ сором'€зливост≥ у д≥тей молодшого в≥ку
≈фективне подоланн€ сором'€зливост≥ €к псих≥чного €вища у д≥тей молодшого в≥ку в≥дбуватиметьс€, €кщо:

”мова є1: ¬ихователь проводитиме особлив≥ трен≥нги ≥з д≥тьми. ≤снують спец≥альн≥ методики проведенн€ виховних заход≥в, п≥д час €ких вчитель допомагаЇ д≥т€м подолати свою сором'€злив≥сть. ÷≥ заходи можуть проводитис€ у форм≥ гри, тому що цей метод маЇ найб≥льший усп≥х у д≥тей молодшого в≥ку. ѕ≥д час под≥бних трен≥нг≥в вчитель допомагаЇ д≥т€м стати впевнен≥шими в соб≥, краще сп≥лкуватис€ з ≥ншими, краще розум≥ти себе та своњх однол≥тк≥в. „аст≥ше за все д≥ти соромл€тьс€ в≥дпов≥дати або взагал≥ розмовл€ти через те, що бо€тьс€, що однол≥тки будуть насм≥хатис€ над ними. ѕ≥д час под≥бних виховних заход≥в вчитель по€снюЇ д≥т€м, що вони знаход€тьс€ в товариськ≥й атмосфер≥, де ус≥ поважають один одного та н≥хто не буде не над ким насм≥хатис€. ƒл€ того, щоб дитина не соромилас€, вона повинна впевнено себе почуватис€ у навколишньому середовищ≥. —аме на цих трен≥нгах д≥ти починають вести себе б≥льш розкуто, починають в≥рити в себе та в оточуючих. «авданн€ вчител€ - п≥двищити самооц≥нку дитини шл€хом визнанн€, публ≥чноњ похвали та шани.

”мова є2: ¬ихователь проводитиме зан€тт€, на €ких будуть подаватис€ основи л≥карськоњ майстерност≥. Ћ≥кар≥ - це розкут≥ люди, €к≥ не лише сам≥ можуть поводитис€ впевнено, але ще й мають достатньо впевненост≥, щоб вт≥люватис€ в ≥нш≥ образи. якщо вихователь даватиме основи л≥карськоњ майстерност≥, це допоможе д≥т€м почувати себе б≥льш впевнено, дасть њм змогу побувати в змодельованих ситуац≥€х, €к≥ допомогу њм визначити свою повед≥нку в майбутньому. ƒ≥т€м завжди страшно стикатис€ з тим, чого вони ще н≥коли не бачили. —ором'€злив≥ д≥ти в таких ситуац≥€х закриваютьс€ в соб≥ та н≥чого не можуть зробити. якщо вчитель потроху буде в≥дтворювати так≥ ситуац≥њ на уроках акторкою майстерност≥, д≥ти знатимуть, що робити в реальному житт≥, коли стикнутьс€ з проблемою под≥бного характеру. “акож на зан€тт€х л≥карськоњ майстерност≥ д≥ти прим≥рюють на себе р≥зноман≥тн≥ соц≥альн≥ рол≥, що допомагаЇ њм краще зрозум≥ти себе та оточуючих, своњх батьк≥в, вчител≥в, однол≥тк≥в.

” ситуац≥€х, коли д≥ти стикаютьс€ з чимось новим, вони, €к правило, почувають себе дискомфортно ≥ невпевнено. ¬они не можуть в≥льно виказувати свою думку, њм важко зосередитись на €комусь конкретному завданн≥, з'€вл€Їтьс€ почутт€ скутост≥, неповноц≥нност≥, дл€ нервовоњ системи дитини такого в≥ку це - великий стрес. «ан€тт€ л≥карськоњ майстреност≥ допоможуть дитин≥ зрозум≥ти, що коли вона знаходитьс€ сама перед великою аудитор≥Їю це не ганебно, дитина почуватиме себе впевнено ≥ розкуто. √оловне, впевнити дитину в тому, що гл€дач≥ не про€вл€ють скепсис по в≥дношенню до нењ, що на момент виступу головною д≥ючою особою Ї сама дитина, а не гл€дач.

”мова є3: ¬ихователь разом ≥з батьками буде п≥дтримувати дитину. ¬ молодшому в≥ц≥ на дитину звалюЇтьс€ багато проблем - зм≥на оточуючого середовища, зм≥на соц≥альноњ рол≥, зм≥на вимог сусп≥льстваЕ ¬≥д затишного, майже родинного кола дит€чого садку, де дитина в основному отримувала лише задоволенн€ в≥д ≥гор та сп≥лкуванн€ з однол≥тками, вона потрапл€ю у школу де Ї своњ сувор≥ правила та розпор€док. ƒитин≥ довол≥ важко зрозум≥ти, чому вона повинна в≥дсид≥ти 30 хвилин та не може встати ≥ п≥ти, коли њй заманетьс€. якщо ран≥ше дитину н≥ в чому не обмежували - починаючи в≥д зовн≥шнього вигл€ду ≥ завершуючи потребами до виконанн€ тоњ чи ≥ншоњ справи, то у школ≥, вона повинна носити певний од€г та вести себе належним чином. ќкр≥м цього маленький учень повинен виконувати домашн≥ завданн€ та в≥дпов≥дати на уроках. «а це в≥н отримуЇ оц≥нки. якщо ран≥ше публ≥чн≥ виступи дитини обмежувалис€ лише нетривалими репл≥ками на св€тах, за що њњ завжди хвалили, то тепер дитина пост≥йно повинна в≥дпов≥дати перед ус≥м класом та може отримати за свою в≥дпов≥дь не т≥льки усп≥шну оц≥нку та похвалу, а й негативну в≥дм≥тку та покаранн€.

«авданн€ виховател€ - допомогти дитин≥ адаптуватис€ в новому середовищ≥, зробити перех≥д в≥д одн≥Їњ системи до ≥ншоњ максимально спок≥йним та плавним. ¬ихователь повинен не суворо потребувати в≥д дитини виконанн€ завданн€ та не карати њњ за найменшу провину, а по€снювати в чому вона не права та €к виправити своњ помилки. “акож дуже важлива роль батьк≥в у становленн≥ дитини у нов≥й рол≥. ” житт≥ дитини зм≥нилос€ усе, окр≥м батьк≥в, тому саме до них вона звертатиметьс€ по допомогу. Ѕатьки повинн≥ бути терпл€чими та дуже уважними до своњх д≥тей, щоб зменшити р≥вень шкоди, €кий буде нанесен≥й дитин≥ п≥д час початку навчанн€ у школ≥.

”мова є4: ¬ихователь буде звертати увагу на псих≥чн≥ особливост≥ дитини.  ожна дитина приходить до дит€чого садка у р≥зному стан≥ псих≥чноњ п≥дготованост≥ до нового середовища.“акож в ус≥х д≥тей р≥зн≥ родини та вихованн€. —оромТ€злив≥сть часто передаЇтьс€ спадково, тому до кожноњ дитини потр≥бен особливий п≥дх≥д.

ƒо соромТ€зливих д≥тей потр≥бен б≥льш дел≥катний п≥дх≥д, треба прид≥л€ти њм б≥льше уваги. «алежно в≥д типу темпераменту також треба вибирати той чи ≥нший стиль сп≥лкуванн€.

Ќаприклад з флегматиком потр≥бно про€вл€ти б≥льше терп≥нн€ та витримки, не п≥дган€ти його, не торопити. “реба враховувати особливост≥ його темпераменту та виход€чи з цього корегувати його повед≥нку.

« холериком навпаки потр≥бно бути дуже уважним та пост≥йно п≥дтримувати його ≥нтерес. јле треба давати йому в≥дпочивати, тому що в≥н дуже швидко чимось захоплюЇтьс€ та розтрачуЇ своњ сили.

—ангв≥н≥ку потр≥бно все по€снити та зац≥кавити його, тод≥ в≥н сам усе зробить нав≥ть краще н≥ж розраховували. —оромТ€злив≥сть у сангв≥н≥к≥в внутр≥шн€, тому потр≥бно п≥двищувати його самооц≥нку.

≤нтравертичний меланхол≥к част≥ше за все Ї дуже скутою та соромТ€зливою особист≥стю. —аме з ним потр≥бно проводити групов≥ зан€тт€, щоб в≥н почував себе зручно.

ѕ≥сл€ зак≥нченн€ огл€ду та €к≥сного анал≥зу л≥тератури про сором'€злив≥сть ми зТ€сували:

1. —ором'€злив≥сть дуже поширена ≥ р≥зноб≥чна €к≥сть особистост≥ дитини. ѕ≥д сором'€злив≥стю розум≥ють замкнут≥сть, невпевнен≥сть, бо€зк≥сть, чутлив≥сть, зн≥€ков≥л≥сть ≥ аутизм, €к крайн≥й про€в сором'€зливост≥. —ором'€злив≥сть Ц це прихована, особиста проблема, вплив €коњ в≥дчуваЇ все сусп≥льство.

2. ѕрирода сором'€зливост≥ р≥зноман≥тна. ƒжерелом Ї страх людей. ¬иникненн€ сором'€зливост≥ великою м≥рою залежить в≥д своњх батьк≥в, школи ≥ соц≥ального середовища. ¬≥д сором'€зливост≥ майже н≥хто не застрахований. ¬она може вразити багатьох.

3. —ором'€злив≥сть Ц пон€тт€ розпливчасте; чим пильн≥ше ми в нього вдивл€Їмос€, то б≥льше вид≥в сором'€зливост≥ знаходимо.

≤снують три основн≥ види про€ву сором'€зливост≥:

1) зовн≥шн€ повед≥нка людини, €ка сигнал≥зуЇ про сором'€злив≥сть;

2) ф≥з≥олог≥чн≥ симптоми;

3) внутр≥шн≥ в≥дчутт€ й вразлив≥сть ≥нтелектуальних функц≥й.

“акож потр≥бно вид≥л€ти так звану г≥перкомпенсац≥ю сором'€зливост≥, де за св≥домою безсоромн≥стю д≥ти намагаютьс€ приховати свою сором'€злив≥сть.

4. —ором'€злив≥сть, зазвичай, супроводжуЇтьс€ негативними переживанн€ми самотност≥, неспокою та депрес≥й.

5. —ором'€злив≥сть Ц €вище, що може призвести до певних проблем, але маЇ чимало позитивного. ™ об≥знан≥, €ким подобаЇтьс€ бути соромливими. —ором'€злив≥сть допомагаЇ самовдосконалюватис€, полегшуЇ розвиток самост≥йност≥ ≥ндив≥дуальност≥.

ќтже, сором'€злив≥сть може бути б≥дою, й хворобою, ≥ др≥бним труднощами, та чар≥вною рисою характеру.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 646 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

≈сли президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © »осиф Ѕродский
==> читать все изречени€...

2265 - | 2167 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.012 с.