Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


ј) “реба невпинно молитис€ за ласку витривалости
Ѕел€рмин каже, що воно замало раз чи два благати в Ѕога ласки витривалости. якщо бажаЇмо запевнити соб≥ њњ, то треба завжди, цебто кожного дн€, аж до самоњ смерти благати њњ в Ѕога: Ђ“реба щодн€ благати њњ, щоб щодн€ отримуватиї. ’то благаЇ њњ раз, той отримуЇ њњ на один день. якщо ж завтра не буде благати њњ, то завтра впаде.

 

—аме цю правду √осподь бажав впоњти нам притчею про при€тел€, що не хот≥в дати хл≥ба свому при€телев≥, але вк≥нц≥ погодивс€ дати, €к цей багато раз≥в ≥ сильно благав його, кажучи:  оли в≥н не встане ≥ не дасть йому радидружби, то за докучанн€ його встане ≥ дасть, ск≥льки цей потребуЇ. якщо цей при€тель, каже —в. јвгустин, хоч не хоче, а все таки дасть йому хл≥ба, щоб не докучав, Ђто куди скор≥ше безконечно добрий Ѕог дасть нам, коли ¬≥н —ам приказуЇ прохати ≥ обурюЇтьс€, €кщо не просимо?ї. “ак, бо Ѕог це безконечна доброта. ¬≥н бажаЇ подати нам вс€к≥ добра. ќтож дуже радо вд≥лить њх нам, €кщо благаЇмо …ого, ≥ то тим б≥льше, що ¬≥н велить прохати њх. якщо не прохаЇмо, то …ому прикро. √осподь сильно прагне спасти нас ≥ подати вс≥ потр≥бн≥ до спас≥нн€ ласки, але водночас хоче, щоб ми невпинно благали …ого, ба й нав≥ть докучали …ому.

 

 орнел≥й  ам≥нський каже про згаданий текст про хл≥би: ЂЅог хоче, щоб наша молитва була така витривала, щоб видавалас€ докучливоюї. Ћюди цього св≥ту не любл€ть докучливих тип≥в, а Ѕог не т≥льки терпить нам, але бажаЇ, щоб докучали …ому, благаючи ласк, особливо ласк витривалости. —в. √ригор≥й каже, що Ѕог хоче, щоб ми силували …ого своњми молитвами. ѕод≥бне насилл€ не викликуЇ …ого обуренн€; навпаки, воно подобаЇтьс€ …ому: ЂЅог хоче, щоб ми молилис€, силували та перемагали …ого настирлив≥стю... яка чудова наполеглив≥сть, що не т≥льки не обурюЇ, але усмир€Ї …ого!ї

 

“реба завжди поручатис€ Ѕогов≥, щоб отримати ласку остаточноњ витривалости. ÷е сл≥д робити вранц≥, ввечор≥, п≥д час розважанн€, —лужби Ѕожоњ ≥ —в€того ѕричаст€, особливо ж тод≥, €к спокуси напастують нас: Ђ√осподиї, сл≥д тод≥ промовл€ли, Ђпоможи мен≥, чувай надо мною њ не опускай, але змилосердис€ надо мною!ї. ’≥ба Ї щось легше н≥ж промовити: Ђ√осподи, поможи мен≥!ї

 

ѕсальмоп≥вець кличе: ћолитимусь Ѕогу, що Ї моњм житт€м. ѕот≥м сл≥дуЇ по€сненн€: ƒехто може сказати Ч Ђя не годен постити ≥ роздавати милостинь!ї, але чи хтось може сказати, Ђя не можу молитис€?ї Ќ≥, бо нема н≥чого легшого н≥ж молитва. Ќе в≥льно н≥коли переставати молитис€. “реба н≥би невпинно силувати Ѕога, щоб завжди помагав нам, бо це насилл€ приЇмне Ѕогов≥. “ертул≥€н пише: Ђѕод≥бне насилл€ подобаЇтьс€ Ѕогов≥ї. ј —в. ™рон≥м не вагавс€ твердити, що наш≥ молитви тим б≥льше подобаютьс€ Ѕогов≥, що б≥льше вони витривал≥ та наполеглив≥: Ђўо б≥льше наполеглива молитва, то мил≥шаї.

 

—ам Ѕог за€вл€Ї: Ѕлаженний, хто слухаЇ ћене ≥ невсипущо перебуваЇ день-у-день у ћоњх воротах ≥ стоњть насторож≥ п≥д ћоњми дверми! ўасливий той чолов≥к, каже Ѕог. що слухаЇ ћене ≥ невпинно своњми молитвами чуваЇ при двер€х ћого милосерд€. ј пророк ≤са€ додаЇ: Ѕлаженн≥ т≥, що чекають на Ќього! Ѕлаженн≥ т≥, що завжди мол€тьс€ ≥ до к≥нц€ ждуть на спас≥нн€ в≥д Ѕога. ќсь тому ≤сус ’ристос у ™вангел≥њ заохочуЇ нас молитис€, але €к? ќсь €к: ѕрос≥ть, ≥ буде вам дано. Ўукайте, ≥ знайдете. —тукайте ≥ в≥дчин€ть вам. ¬истачало сказати: Ђѕрос≥ть!ї ѕощо ж було додавати: ЂЎукайте ≥ стукайте!ї. Ќ≥, тут нема н≥чого злишного, бо цим повторенн€м ≥ натиском —паситель бажав зазначити, що ми повинн≥ так поступати €к жебраки. ∆ебраки не знеохочуютьс€, хоч н≥чого не д≥стали, ба й нав≥ть в≥дослано њх з порожн≥ми руками. якщо властитель не хоче показатис€ на пороз≥, то вони стукають до дверей, поки не стануть докучливими ≥ турботливими. Ѕог хоче, щоб ми так само поступали з Ќим, цебто щоб молилис€ ≥ повтор€ли своњ проханн€ ≥ не переставали благати …ого, щоб помагав нам. подавав св≥тло ≥ силу та не дозволив, щоб ми затратили …ого ласку.

 

¬чений Ћес≥й твердить, що т€жко гр≥шить, хто не молитьс€, коли знаходитьс€ в стан≥ гр≥ха або в небезпец≥ смерти, або занедбуЇ молитис€ довший час, от хоча б м≥с€ць чи два. “ут не йде про час спокус, бо коли комусь докучаЇ сильна спокуса, то в≥н напевно т€жко гр≥шить, €кщо не молитьс€, бо, занедбуючи молитву, в≥н виставл€Ї себе на близьку, ба й певну небезпеку гр≥ха.

 

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 367 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

¬елико ли, мало ли дело, его надо делать. © Ќеизвестно
==> читать все изречени€...

2283 - | 1955 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.01 с.