Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


Ѕог хоче, щоб ми дов≥рливо ≥ по-дружньому розмовл€ли з Ќим
ѕобожний …ов дивувавс€, що Ѕог так сильно займаЇтьс€ людьми ≥ чинить њм так багато добра н≥би н≥чого не бажав за вин€тком того, щоб любити њх ≥ щоб вони любили …ого. ’то ж такий чолов≥к, кличе …ов, що так сильно дорожиш ≥ ст≥льки уваги звертаЇш на Ќього? (…ов: 7, 17). ќтож сильно помил€Їтьс€, хто думаЇ, що провин€Їтьс€ браком пошани супроти безконечноњ Ѕожоњ велич≥, хто дов≥рливо ≥ по-дружньому поступаЇ з Ѕогом.

ѕобожна душе, ти повинна пок≥рно почитати Ѕога ≥ впокор€тис€ перед Ќим, особливо тод≥, €к пригадаЇш соб≥ минул≥ невд€чност≥ та зневаги. ѕроте це не повинно перешкоджати тоб≥ любл€че ≥ дов≥рливо поступати з Ќим. Ѕог Ї безконечною величчю, але й заразом безконечною добротою ≥ безконечною любов'ю. Ѕог це найвищий ¬олодар, але цей ¬олодар б≥льше н≥ж хто-небудь любить нас. ¬≥н не обурюЇтьс€, але т≥шитьс€, коли поступаЇмо з Ќим так дов≥рливо, своб≥дно та любл€че €к д≥ти зо своњми батьками.

ќсь €к ¬≥н заохочуЇ нас наближатис€ до Ќього, прир≥каючи любл€че поступати з нами: ¬се вам на осолоду, бо ви будете немов д≥ти, що матер≥ нос€ть при груд€х ≥ пест€ть на кол≥нах. ѕот≥шатиму вас так, €к мати голубить свого сина(≤с. 66,12-13). як мати т≥шитьс€, ставл€ючи соб≥ дитину на кол≥на, щоб годувати ≥ пестити њњ, так само Ѕог любить приставати з улюбленими душами, що в≥ддалис€ …ому ≥ вповн≥ покладаютьс€ на Ќього.

ѕодумайте, що б≥льше в≥д Ѕога не любить вас н≥ при€тель, н≥ брат, н≥ батько, н≥ мати, н≥ чолов≥к, ан≥ ж≥нка. ќсв€тна ласка це ц≥нний скарб, що нас, н≥що варт≥ сотвор≥нн€ та слуги, перетворюЇ в улюблених при€тел≥в самого “ворц€. —в€тий ƒух каже: ќсв€тна ласка це безконечний скарб дл€ людей. “≥, що використали його, сталис€ Ѕожими при€тел€ми (™рем. 7, 14). —в. ѕавло твердить, що Ѕожий —ин закрив —вою велич, щоб зб≥льшити наше дов≥р'€ (‘ил. 2, 7), ’ристос винищив ≤ так сильно впокорив —ебе, що ставс€ чолов≥ком, щоб по-дружньому приставати з нами. ѕророк ¬арух кличе: ¬≥н приставав ≥з людьми! («, 38). ¬≥н ставс€ вбогою дитинкою та дозволив прибити —ебе до хреста. ўо б≥льше? —кривс€ п≥д видами хл≥ба ≥ вина, щоб бути нашим товаришем ≥ ≥нтимно лучитис€ з нами. —ам ¬≥н за€вив: ’то споживаЇ ћоЇ “≥ло ≥ п'Ї ћою  ров, той пробував в ћен≥ ≥ я в н≥м(≤в. 6, 56).

’ристос так сильно любить нас н≥би не мав н≥кого ≥ншого любити. ќсь тому треба любити Ѕога, повтор€ючи про Ќього слова ќбручниц≥ з ѕ≥сн≥ ѕ≥сней: ћ≥й Ћюбий належить до мене, й до Ќього (ѕ≥с. 2, 16). Ѕог в≥ддавс€ мен≥, й € вповн≥ в≥ддаюс€ …ому. ¬≥н любить мене, тому любитиму …ого. ќбручниц€ з ѕ≥сн≥ ѕ≥сней каже: ћ≥й Ћюбий Ч б≥лий ≥ рум'€ний, кращий за дес€ть тис€ч ≥нших! (ѕ≥с. 5, 10).

ќтож часто отак промовл€йте до Ѕога: Ђћ≥й √осподи, чому так сильно любиш мене? ўо доброго знайшов у мен≥? ’≥ба забув кривди, що € вчинив “об≥? Ќе зважаючи на все те, “и любл€че поступав зо ћною й обсипував ласками зам≥сть послати мене до пекла.  ого ж на-майбутнЇ любитиму €к не “ебе, що Ї моњм ƒобром ≥ моњм ус≥м? ћ≥й любл€чий Ѕоже, колись € страшно ображав “ебе. Ќе так заслужен≥ кари, €к радше згадка про прикрощ≥ спричинен≥ “об≥ тепер засмучуЇ мене, бо “и заслуговуЇш на безконечну любов.

ЂЌа щаст€ “и не погорджуЇш людиною, що каЇтьс€ ≥ Ђпокор€Їтьс€: Ѕог не погорджуЇ скрушеним ≥ впокореним серцем (ѕс. 50, 19). Ѕажаю “ебе одного в ц≥м ≥ друг≥м житт≥. ўо ж кр≥м “ебе небо маЇ дл€ мене? „ого ж кр≥м “ебе бажаю на земл≥?.. Ѕог це пот≥ха мого серц€ ≥ мо€ частка нав≥ки! (ѕс. 72, 25-6). “и один Ї ≥ завжди будеш Їдиним паном мого серц€ ≥ моЇњ вол≥, бо “и Ч Їдине моЇ добро, м≥й рай, мо€ над≥€, предмет моЇњ любови ≥ моЇ все: Ѕог це пот≥ха мого серц€ ≥ мо€ частка нав≥ки!

„асто пригадуйте соб≥, €к любл€че Ѕог поступав ≥з вами ≥ €ких милосердних засоб≥в уживав, щоб направити ваше безладне житт€, в≥дв'€зати в≥д земських розкош≥в ≥ прит€гнути до —воЇњ любови. ѕод≥бне роздумуванн€ скр≥пить ваше дов≥р'€ до Ѕога. Ќе б≥йтес€ з дов≥р'€м приставати з Ѕогом тепер, €к р≥шилис€ любити …ого ≥ подобатис€ …ому. ¬ минулому ¬≥н милосердно поступав ≥з вами. ÷е запорука, що любить вас. Ѕогов≥ не подобаЇтьс€ брак дов≥р'€ в душах, що любл€ть …ого ≥ що ¬≥н любить њх. ќтож на-майбутнЇ з дов≥р'€м ≥ н≥жно поступайте з Ѕогом, €кщо бажаЇте подобатис€ …ого любл€чому —ерцю.

Ѕог отак промовл€Ї устами пророка ≤сањ: ƒивись, я виписав твоЇ ≥м'€ на долон€х —воњх рук. “воњ мури повс€кчасно мен≥ перед очима (≤с. 49, 16). Ђƒорога душеї, каже √осподь, Ђчому боњшс€ ≥ не дов≥р€Їш ћен≥? я виписав твоЇ ≥м'€ на своњх руках, щоб н≥коли не забувати чинити тоб≥ добро. ћоже л€каЇшс€ своњх ворог≥в? «най, що я завжди думаю про твою оборону, щоб н≥коли не забувати про цеї. ќсь тому цар ƒавид т≥шивс€, промовл€ючи отак до Ѕога: √осподи, “и оточив мене —воЇю любл€чою ласкав≥стю немов щитом! (ѕс. 5, 13). √осподи, хто зможе пошкодити нам, коли “и борониш ≥ захищаЇш нас —воЇю любов'ю та добротою? ќсобливо думайте про превеликий дар, що Ѕог подав нам в ≤сус≥ ’рист≥. ÷е оживить наше дов≥р'€. ’≥ба —в. ≤ван не запевн€Ї нас: Ѕог так полюбив св≥т, що видав —вого единородного —ина! (≤в. «, 16). як Ѕог м≥г би в≥дмовити нам €когось добра, кличе јпостол, коли дав нам —вого однородного —ина? —в. ѕавло каже: ¬идав …ого за вс≥х нас! ≥ ставл€Ї таке питанн€: як м≥г би ¬≥н разом з Ќим не дати ≥ всього ≥ншого? (–им. 8, 32).

¬ пробуванн≥ з людьми знаходжу —воњ розкош≥, каже Ѕог (ѕрич. 7, 31). Ћюдське серце це н≥би Ѕожий рай. Ѕог любить вас. ќтож люб≥ть …ого! Ѕог знаходить задоволенн€ в ваш≥м товариств≥. Ѕудьте задоволен≥ з Ѕожого товариства. ѕроживайте з “им, з ким спод≥Їтес€ проживати ц≥лу в≥чн≥сть. –озмовл€йте з Ќим на самот≥. √овор≥ть до Ќього по-дружньому, дов≥рочно та любл€че €к до свого найдорожчого ƒруга, бо ¬≥н сильно любить вас.

 

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 320 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

¬елико ли, мало ли дело, его надо делать. © Ќеизвестно
==> читать все изречени€...

2273 - | 1943 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.01 с.