Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


¬оно легко ≥ приЇмно розмовл€ти з Ѕогом
—ильно помил€Їтьс€, хто недов≥рливо поступаЇ з Ѕогом ≥ наближаЇтьс€ до Ќього немов застрашений ≥ застиджений нев≥льник перед пана, бо почуваЇтьс€ перестрашений. ўе сильн≥ше помиливс€ б той, хто думав би, що воно нудно ≥ г≥рко приставати з Ѕогом, ÷е неправда, бо ћудрець каже: –озмова з Ќим, не маЇ н≥чого г≥ркого ≥ проживанн€ з Ќим не викликуЇ нудьги (ѕрем. 8, 16). —питайтес€ душ, що сильно любл€ть Ѕога, ≥ вони в≥дпов≥д€ть вам, що посеред життЇвих прикрощ≥в н≥де не знаход€ть б≥льшоњ розради н≥ж у Ѕоз≥.

ѕриставанн€ з Ѕогом не вимагаЇ, щоб ви безперестанку думали про Ќього ≥ через це забували про вс≥ ≥нш≥ справи ≥ в≥дпочинок. ¬ам зовс≥м не треба занедбувати своњх зайн€ть. “ут треба т≥льки так поступати з Ѕогом, €к поступаЇте з тими, що любите, ≥ що любл€ть вас.

Ѕог завжди близько нас, ба й ¬≥н нав≥ть у нас. —в. ѕавло каже: ћи в Ќ≥м... живемо, рухаЇмос€ ≥ Ї (ƒ≥њ, 17, 28). “ут не потр≥бно посередника, щоб розмовл€ти з Ѕогом, бо ¬≥н бажаЇ, щоб ми особисто та дов≥рливо обговорювали з Ќим своњ справи. ќтож обговорюйте з Ќим справи ≥ пл€ни, ви€вл€йте стражданн€ ≥ побоюванн€ коротко все, що заторкуЇ вас. „ин≥ть це з дов≥р'€м ≥ в≥дчиненим серцем, бо, €к € сказав, Ѕог звичайно не говорить до душ≥, що не говорить до Ќього. ћовчазлива душа не привикла розмовл€ти з богом, тому слабо розум≥тиме …ого голос, €к ¬≥н заговорить до нењ. —аме на те √осподь скаржитьс€ в ѕ≥сн≥ ѕ≥сней, кажучи: Ќаша сестра ще мала. ўо зробимо з нею, €к прийде день, що треба буде заговорити до нењ? (ѕ≥сн≥: 8, 8). Ќаша сестра Ї ще дитиною в любов≥. як годн≥ ми говорити до нењ, коли вона не розум≥Ї?

Ѕог хоче, щоб ми бо€лис€ …ого €к могутнього ѕана, коли нехтуЇмо …ого ласкою, але заразом прагне, щоб поступали з Ќим €к з дорогим ѕри€телем, €кщо любимо …ого. ќсь тому прагне, щоб ми часто без страху ≥ своб≥дно розмовл€ли з Ќим.

÷е правда, що треба завжди шанувати Ѕога. јле й так само правда, що своб≥дно та з дов≥р'€м сл≥д ви€вл€ти …ому своњ почуванн€, €к даЇ нам в≥дчути, що ¬≥н близько нас ≥ бажаЇ, щоб розмовл€ти з Ќим €к з людиною, що сильно любить нас. ¬≥н попереджаЇ тих, що бажають …ого, щоб перший показатис€ њм (ѕрем. 6, 14).

Ѕог не чекаЇ, щоб ми прийшли до Ќього. якщо бажаЇте любити …ого, то в≥н випереджуЇ вас ≥ приходить до вас принос€чи ласки ≥ л≥ки, €ких потребуЇте. ∆де т≥льки на те, щоб заговорили до Ќього, щоб показати вам, що ¬≥н близький вас ≥ готовий вислухати ≥ пот≥шити. ѕсальмоп≥вець запевн€Ї нас про це, кажучи: ¬≥н завжди готовий почути њхн≥ благанн€{ѕс. 33, 16).

Ѕог безмежний, тому Ї всюди, але Ї два м≥сц€, де ¬≥н властиво проживаЇ. ѕерше м≥сце це небо, де ви€вл€Ї блаженним душам —вою славу. ƒруге ж м≥сце …ого пробуванн€ Ї на земл≥, ≥ цим м≥сцем Ї пок≥рна душа, що любить …ого. ѕророк ≤са€ каже: ¬≥н проживаЇ... зо скрушеними ≥ пок≥рними душами(\с. 57, 15).

ќтож наш Ѕог проживаЇ в неб≥, але не в≥дказуЇтьс€ вдень ≥ вноч≥ пробувати зо —воњми в≥рними слугами в печерах ≥ кел≥€х. “ам пот≥шаЇ њх. ќдна краплинка …ого пот≥х перевищаЇ вс≥ розкош≥, що св≥т м≥г би дати нам. “≥льки той не закуштовуЇ њх, хто не бажаЇ њх. ѕророк ƒавид кличе: ѕопробуйте ≥, зобачите, €кий добрий √осподь\ (ѕс. 33, 9).

ћ≥рськ≥ при€тел≥ часом пробувають разом, а часом н≥. «ате м≥ж Ѕогом ≥ вами н≥коли не буде розлуки, €кщо хочете. —в€тий, ƒух каже: “в≥й сон буде солодкий, €к заснеш.., бо √осподь буде при тоб≥ (ѕрит. «, 24 ≥ 26). “и будеш спати, а √осподь стане б≥л€ тебе ≥ буде чувати над тобою. —почну з Ќим... ≥ ¬≥н буде моњм дорадником у щаст≥ ≥ моЇю пот≥хою в турботах ≥ смутку (ѕрем. 8, 9).

як спочиваЇте вноч≥, то ¬≥н не в≥ддал€Їтьс€ в≥д вас. «алишаЇтьс€ ≥ думаЇ про вас, щоб, €к пробудитес€ вноч≥, говорити до вас натхненн€ми ≥ почути €кийсь акт любови, саможертви ≥ под€ки за те, що нав≥ть уноч≥ любл€че ≥ н≥жно розмовл€Ї з вами, ≤нколи ¬≥н промовл€тиме до вас нав≥ть п≥д час сну, щоб думали про це, €к пробудитес€, ≥ щоб виконували те, що сказав вам: ¬ сн≥ промовл€тиму до нього („ис. 12, 6),

¬≥н Ї б≥л€ нас уранц≥, щоб почути €кесь сл≥вце любови чи дов≥р'€ й отримати пожертву перших думок ≥ вс≥х д≥л, що виконаЇте на …ого славу п≥д час дн€, €к ≥ теж страждань, що приймете з любови до Ќього. ¬≥н Ї при нас, заки пробудимос€. ќтож сл≥д нам любл€че думати про Ќього ≥ т≥шитис€, що ¬≥н так близько вас. бо колись був далеко через ваш≥ гр≥хи. “епер ¬≥н любить вас ≥ велить: Ћюби √оспода, Ѕога свого, вс≥м своњм серцем! („ис. 12,6).

 

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 368 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

—тремитесь не к успеху, а к ценност€м, которые он дает © јльберт Ёйнштейн
==> читать все изречени€...

2004 - | 1935 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.007 с.