Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Аналіз зовнішнього середовища підприємства




Останнім часом проблемам зовнішнього середовища організації і її впливів на менеджмент приділяється досить багато уваги, але було би помилкою спробувати проаналізувати і врахувати усі фактори зовнішнього середовища. Керівництво організації повинне враховувати в першу чергу ті фактори, що вирішальним образом впливають на організацію.

Одним з інструментів подібного аналізу пропонується СВОТ-анализ. СВОТ (SWOT) - скорочене слово, утворене з початкових англійських слів "сила" (strength), "слабість" (weakness), "можливості" (opportunity) і "погрози" (treat). Відповідно до цього підходу для визначення стану підприємства необхідно проаналізувати наступні фактори:

-силу стосовно зовнішнього середовища;

-слабість стосовно зовнішнього середовища;

-можливості, що виникають із зовнішнього середовища;

-погрози, що виникають із зовнішнього середовища.

Потім ставляться задачі по розвитку підприємства і зменшенню слабостей, для того щоб скористатися можливостями і запобігти погрози.

Сценарій звичайно використовується для прогнозування можливих структурних змін у якій-небудь галузі і ймовірних конкурентних ситуаціях. Звичайно він служить фундаментом для творчих дискусій, для стратегічного мислення. Прогнози і пропозиції, на яких будується сценарій, повинні включати усі фактори, що відносяться до майбутнього даного бізнесу. Одним з головних переваг сценарію є те, що під час обговорення можуть враховуватися як крайні, так і найбільш ймовірні варіанти розвитку подій, засновані на пропозиціях і прогнозах, що визначаються за сценарієм.

Пропозиції щодо основних напрямків розвитку враховують:

1.Економічна ситуація:

- на порозі або на шляху до виходу із спаду;

- купівельна спроможність на нинішньому рівні;

- менша диференціація по доходах;

- не буде різких змін цін на енергоносії;

- з'являться нові індустріальні країни.

2.Політична ситуація:

- мир, стабільність;

- схід просипається;

- зміцнення позицій ринкової економіки.

3.Соціальна ситуація

- більша рівність між статями;

- більш високий рівень освіти;

- здоровий спосіб життя;

- ренесанс (відродження) родини;

- стресові умови життя;

- забруднення навколишнього середовища;

- екологічна криза;

- глибоке розуміння небезпеки.

Аналіз зовнішнього середовища можна здійснювати на базі методики, запропонованої С. Болотовим у виді чотирьох етапів.

1. Вибір сфери діяльності, товару або послуги. Визначається сегмент ринку. Для цього вивчаються обсяги продажів і задоволеність попиту, визначається місткість ринку, а також можливості витіснення одним товаром інших.

2. Оцінка дій конкурентів. Визначаються можливості конкурентів для заняття цього сегменту. Для цього вивчається робота аналогічних підприємств в області технології, наукових досліджень, якості продукції, витрат, способів постачання і реалізації продукції або послуг.

3. Аналіз схеми підприємництва. На цьому етапі визначаються необхідні ресурси і можливості їхнього одержання на ринках. Вивчається технологія виробництва, можливості і способи забезпечення сировиною, матеріалами, устаткуванням, робочими приміщеннями, кадрами, послугами і капіталом.

4. Аналіз загального оточення організації. Визначається значимість для організації зовнішніх факторів непрямого впливу. При цьому з'ясовується сучасний стан по всім складовим зовнішнього середовища, виявляються тенденції зміни цих складових, визначається характер змін і очікувань по них.

У результаті проведення аналізу по кожному етапу виявляються кількісні показники оцінки всіх сегментів зовнішнього середовища.

Аналіз необхідно проводити окремо по сегментах зовнішнього середовища й окремо по кожному партнеру. Для цього необхідно визначитися з первинними показниками і формою оцінок. Такі показники наведені в табл..2.1.

 

Таблиця 2.1 - Послідовність і результати аналізу зовнішнього середовища

Етапи робіт   Мета Методи Результати
1. Вибір товару або послуги Визначити сегмент ринку Вивчити обсяги продажів і задоволеність попиту (місткість ринку), а також можливість витіснення товару   Можливий обсяг продажу товару
2. Оцінка дій конкурентів Визначити можливості конкурентів для заняття цього сегменту Вивчити роботу аналогічних підприємств: технологію, організацію, якість, витрати, постачання, збут, дослідження й інфраструктурні зв'язки Домінуючий фактор конкуренції
3. Аналіз схеми підприємництва Визначити необхідні ресурси і можливість їхнього одержання Вивчити можливості створення (придбання, установки, пуску і роботи) технології, забезпечення сировиною, матеріалами, кадрами, приміщеннями, послугами і капіталом Обсяг зв'язку з постачальниками. Надійність постачання. Можливості одержання послуг і капіталу
4. Аналіз загального оточення Визначити значимість зовнішніх факторів Вивчити стан державно-політичних, ідеологічних, економічних і інших факторів. Визначити характер тенденцій і очікувань Невизначеність значень факторів. Стабільність значень факторів. Темпи змін значень факторів




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2018-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 233 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лучшая месть – огромный успех. © Фрэнк Синатра
==> читать все изречения...

2205 - | 2091 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.006 с.