Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Порядок роботи Верховної Ради України




Сесія Верховної Ради України; порядок ведення пленарних засі­дань Верховної Ради України; обговорення питань порядку денно­го на засіданні Верховної Ради України; порядок прийняття рі­шень Верховною Радою України.

Порядок роботи Верховної Ради України встановлюється Кон­ституцією України та Регламентом Верховної Ради України.

Згідно з ч. 1 ст. 82 Конституції України Верховна Рада України працює сесійно.

Сесія Верховної Ради України складається із засідань Верхо­вної Ради України, засідань комітетів, тимчасових слідчих комісій і тимчасових спеціальних комісій, що проводяться у період між пленарними засіданнями, роботи народних депутатів у депутат­ських фракціях та з виборцями. Комітет, тимчасова спеціальна ко­місія чи тимчасова слідча комісія можуть проводити свої засідання одночасно з пленарними засіданнями Верховної Ради України ли­ше за її процедурним рішенням.

Сесії Верховної Ради поділяються на чергові та позачергові.

Чергові сесії Верховної Ради України, крім першої сесії ново­обраної Верховної Ради України, починаються першого вівторка лютого і першого вівторка вересня кожного року, а завершуються відповідно не пізніш як за 45 та 10 днів до початку наступної сесії. Верховна Рада України може прийняти постанову про зміну стро­ків завершення сесії.

Інформація про дату і час початку чергової сесії Верховної Ра­ди України, а також про місце і час реєстрації народних депутатів Апаратом Верховної Ради України не пізніш як за три дні до по­чатку роботи чергової сесії Верховної Ради України доводиться до відома кожного народного депутата та публікується в газеті «Голос України».

Позачергові сесії Верховної Ради України, із зазначенням по­рядку денного, скликаються Головою Верховної Ради України на вимогу Президента України або на вимогу не менше як третини народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України. Позачергова сесія Верховної Ради України склика­ється не пізніш як у семиденний строк після дня надходження ви­моги про її скликання, а розпорядження Голови Верховної Ради України про її скликання публікується у газеті «Голос України» не пізніш як за три дні до її відкриття із зазначенням питань, які пропонується розглянути на позачерговій сесії Верховної Ради. Документи, які пропонується розглянути на позачерговій сесії Верховної Ради, надаються народним депутатам також не пізніш як за три дні до її відкриття.

У разі оголошення указу Президента України про введення во­єнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевос­тях Верховна Рада України збирається на позачергову сесію не піз­ніш як у дводенний строк без скликання і працює до скасування во­єнного чи надзвичайного стану. Голова Верховної Ради України, а в разі його відсутності - Перший заступник чи заступник Голови Верховної Ради України, який виконує обов'язки Голови Верховної Ради України, визначає місце і час проведення засідання Верховної Ради, про що терміново повідомляється народним депутатам.

Окремо Конституція України та Регламент Верховної Ради України регулюють процедуру першої сесії новообраної Верхов­ної Ради України, яка передбачає таку послідовність дій:

1. Не пізніш як через сім днів після офіційного оприлюднення
Центральною виборчою комісією результатів виборів Апарат Вер­ховної Ради України надсилає народним депутатам України:

1)Конституцію України;

2)текст офіційного оприлюднення Центральною виборчою ко­місією результатів виборів народних депутатів України;

3)Регламент Верховної Ради України;

4)Закон України «Про статус народного депутата України»;

5)Закон України «Про комітети Верховної Ради України»;

6)Закон про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради Ук­раїни;

7)Положення про помічника-консультанта народного депутата
України;

8)Положення про Апарат Верховної Ради України;

9)список посадових осіб апарату Верховної Ради України та їх
службові телефони;

10)довідковий матеріал про обраних народних депутатів, який
повинен містити такі дані: прізвище, ім'я та по батькові народного
депутата, рік народження, освіта, професія, останнє місце роботи,
посада, партійність і належність до політичної партії (виборчого
блоку політичних партій), поштова 'адреса та номери телефонів,
вказані народним депутатом;

11)постанову Верховної Ради України про перелік комітетів
Верховної Ради України попереднього скликання.

2. Для підготовки пропозицій щодо організації та проведення
пленарних засідань першої сесії Верховної Ради України нового
скликання, підготовки проектів відповідних актів Голова Верховної
Ради України попереднього скликання, а в разі його відсутності -
Перший заступник чи заступник Голови Верховної Ради України

організовує формування Підготовчої депутатської групи зчисла новообраних народних депутатів. До складу Підготовчої депутат­ської групи народних депутатів делегують Політичні партії (ви­борчі блоки політичних партій), які за результатами виборів взяли участь у розподілі депутатських мандатів за квотою один представник від 15 народних депутатів, обраних за виборчими списками політичних партій (виборчих блоків політичних партій). Підготовча депутатська група обирає із свого складу голову, заступника голови і секретаря групи та здійснює роботу на заса­дах, установлених для тимчасових спеціальних комісій. Підготов­ча депутатська група припиняє свою діяльність після створення комітетів.

3.Перед відкриттям першої сесії новообраної Верховної Ради
України на урочистому засіданні Верховної Ради України новооб­рані народні депутати складають перед Верховною Радою України присягу.

4.Верховна Рада України нового скликання збирається на пер­шу сесію у залі засідань Верховної Ради України не пізніше ніж на тридцятий день після офіційного оголошення про обрання не менш як двох третин народних депутатів України від конституцій­ного складу Верховної Ради України. Перше засідання першої се­сії новообраної Верховної Ради України відкриває найстарший за віком народний депутат України, а до обрання Верховною Радою України Тимчасової президії першої сесії засідання Верховної Ради України веде голова Підготовчої депутатської групи.

Розгляд питань на пленарних засіданнях першої сесії Верхов­ної Ради України до сформування персонального складу комітетів передбачає:

1) формування Тимчасової президії першої сесії, до складу
якої входять голова Підготовчої депутатської групи та по одному
представнику від кожної із чотирьох політичних партій (виборчих
блоків політичних партій), які за результатами виборів народних
депутатів до Верховної Ради України отримали найбільшу кіль­кість депутатських мандатів. Члени Тимчасової президії першої сесії Верховної Ради України почергово виконують обов'язки
головуючого на пленарному засіданні до обрання Голови Верхов­ної Ради України. Рішення Верховної Ради України, прийняті в цей період, підписують усі члени Тимчасової президії першої се­сії Верховної Ради України. Після обрання Голови Верховної Ра­ди України він веде пленарне засідання Верховної Ради України, а Тимчасова президія першої сесії Верховної Ради України при­пиняє свою діяльність;

2) оголошення Прем'єр-міністром України чи особою, яка ви­конує обов'язки Прем'єр-міністра України, про складення повноважень Кабінету Міністрів України перед новообраною Верхов­ною Радою України;

3) обрання Лічильної комісії;

4) вирішення питання про висвітлення роботи першої сесії Верховної Ради України;

5)заслуховування позачергового послання Президента України
про внутрішнє і зовнішнє становище України;

6)доповідь Голови Верховної Ради України попереднього скли­кання про стан законодавчої роботи;

7)заслуховування доповіді Підготовчої депутатської групи, за­питання доповідачу і відповіді на них;

8)про перелік комітетів та предмети їх відання;

9)про формування та реєстрацію депутатських фракцій;

10)про коаліцію депутатських фракцій у Верховній Раді Ук­раїни;

11)обрання Голови Верховної Ради України;

12)обрання Першого заступника та заступника Голови Верхов­ної Ради України;

13)обрання голів комітетів, перших заступників, заступників голів, секретарів та членів комітетів;

14)про Погоджувальну раду депутатських фракцій у Верхов­ній Раді України.

Цей перелік питань не потребує обговорення і затвердження Верховною Радою України.

Календарний план роботи сесії Верховної Ради України пе­редбачає, що за звичайних обставин перший і третій тижні кожно­го календарного місяця впродовж сесії відводяться для пленарних засідань Верховної Ради України, другий -для роботи в комітетах, тимчасових спеціальних комісіях і тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях, четвертий - для роботи народних депута­тів України з виборцями. У разі необхідності, після можливого скороченого обговорення, більшістю голосів народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України при­ймається рішення про одноразову (аd hос) зміну місячного, тижне­вого або денного порядку роботи Верховної Ради України.

У вівторок та четвер тижня, відведеного для пленарних засі­дань, якщо не прийнято (аd hос) іншого рішення Верховної Ради, протягом дня проводяться два засідання: ранкове - з 10 до 14 го­дини з перервою з 12 години до 12 години 30 хвилин і вечірнє -ч 16 до 18 години. У середу та п'ятницю проводяться лише ранкові засідання. Друга половина середи відводиться для роботи народ­них депутатів України у комітетах, тимчасових спеціальних комі­сіях та тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях. По­неділок та друга половина п'ятниці відводяться для самостійної роботи народних депутатів України, пов'язаної із здійсненням де­путатських повноважень.

Верховна Рада України може прийняти рішення щодо однора­зової зміни тривалості пленарного засідання.

Порядок денний сесії Верховної Ради України затверджується Верховною Радою України на кожну чергову сесію і включає два розділи:

перший - питання, повністю підготовлені для розгляду Верхов­ною Радою України і у встановленому порядку надані народним депутатам України;

другий - питання, підготовку і доопрацювання яких Верховна Рада України доручає здійснити комітетам, тимчасовим спеціаль­ним комісіям, а також законопроекти, визначені Президентом України як невідкладні.

Пропозиції щодо проекту порядку денного сесії Верховної Ра­ди України узагальнюються Апаратом Верховної Ради України за поданнями комітетів, тимчасових слідчих комісій та тимчасових спеціальних комісій про включення питань до того чи іншого роз­ділу. Після їх обговорення та схвалення Погоджувальною радою проект постанови про порядок денний сесії Верховної Ради Украї­ни вноситься Головою Верховної Ради України на затвердження Верховною Радою України.

Позачергово і без голосування до порядку денного сесії Вер­ховної Ради України включаються:

1)закони, повернуті з пропозиціями Президента України на
повторний розгляд;

2)проект Закону про Державний бюджет України на наступ­ний рік;

3)законопроекти, які готуються (підготовлені) за дорученням
Верховної Ради до другого чи третього читання;

4)питання про складення присяги, питання про призначення,
обрання на посади, звільнення з посад, надання згоди на призна­чення і звільнення з посад, а також питання щодо здійснення пар­ламентського контролю, розгляд яких є виключним правом Вер­ховної Ради у випадках, передбачених Конституцією України та законами України;

5)щорічні та позачергові послання Президента України про внутрішнє і зовнішнє становище України;

6)проект Основних напрямів бюджетної політики на наступ­ний бюджетний період та звіт про стан виконання Державного бюджету України поточного року;

7)проекти законів про надання згоди на обов'язковість міжна­родних договорів України та денонсацію міжнародних договорів України;

8)питання організації роботи Верховної Ради та її органів;

9)інші питання, передбачені в Регламенті. Верховної Ради Ук­раїни.

На кожний місяць сесії Апаратом Верховної Ради України го­тується проект розкладу пленарних засідань сесії Верховної Ради України за поданнями комітетів, тимчасових спеціальних комісій та тимчасових слідчих комісій з урахуванням пропозицій депутат­ських фракцій відповідно до затвердженого порядку денного сесії Верховної Ради України і подається на розгляд Погоджувальної ради. Проект розкладу пленарних засідань сесії Верховної Ради України має містити інформацію про день і час проведення та по­рядок денний пленарних засідань, назви, реєстраційні номери за­конопроектів (у тому числі й альтернативних) із зазначенням суб'єктів права законодавчої ініціативи, дату їх надання народним депутатам України.

На підставі затвердженого розкладу пленарних засідань сесії Верховної Ради України та з урахуванням передбаченої в ньому черговості та фактичного стану готовності кожного питання до розгляду Верховною Радою України Апарат Верховної Ради України на кожний день пленарного тижня готує порядок денний пленарних засідань Верховної Ради України.

                                   * * *





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2018-10-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 254 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Что разум человека может постигнуть и во что он может поверить, того он способен достичь © Наполеон Хилл
==> читать все изречения...

2510 - | 2325 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.