Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Визначення характеристик стаціонарного випадкового процесу




Нехай в результаті досліду отримані деякі дані, що подані у вигляді таблиці. Потрібно знайти оцінки математичного сподівання, дисперсії і нормальної кореляційної функції. Перевіримо гіпотезу про те, що дана функція є стаціонарною. Так як при розв’язку практичних задач дослідних даних (реалізацій випадкових функцій) є обмежене число, то це може привести до того, що теорія статистичної перевірки гіпотез, яка базується на достатньо великій кількості спостережень, не підтвердить гіпотези про стаціонарні функції, хоча насправді є всі підстави вважати таку гіпотезу справедливою.

Основною ознакою стаціонарності випадкової функції є однорідність протікання процесу в часі.

Випадковий процес в будь-якій динамічній системі починається з нестаціонарної стадії – перехідного процесу, після затухання якого система переходить в усталений режим, і тоді процеси, які відбуваються в системі, можуть бути описані стаціонарними функціями.

Таким чином, вважатимемо випадковий процес стаціонарним, а зміни математичного сподівання і дисперсії віднесемо на рахунок спотворень. Сумуючи по стовпцях і розділивши суму на n – число реалізацій, і знайдемо наближено залежність середніх арифметичних значень від проміжку часу t.

 

Для отримання оцінки математичного сподівання обчислюють середнє арифметичне із середніх арифметичних координат випадкового процесу:

.

Знайшовши оцінку дисперсії і їх середнє арифметичне, знайдемо оцінку дисперсій для стаціонарної функції:

.

Оцінка стандартного відхилення:

.

Обчислимо нормовану кореляційну функцію. Для стаціонарного випадкового процесу кореляційна функція залежить від величини . Отже, при Δt = const кореляційна функція є сталою. Дисперсія стаціонарної функції не змінюється з часом, тому й нормована кореляційна функція є сталою при Δt = const.

Знайшовши по реалізаціях і звівши їх в таблицю, зможемо знайти оцінку нормованої кореляційної функції.

 

 
 

Постійному значенню Δt відповідає головна діагональ (Δt =0) і паралелі цієї діагоналі . Знайшовши середнє оцінок значень нормованої кореляційної функції, запишемо отримані значення у вигляді таблиці.

;

- показує початок діагоналі.

Після визначення нормованої кореляційної функції і побудови її графіка потрібно її апроксимувати простим аналітичним виразом, який повинен відображати найбільш характерні властивості графіка функції і згладжувати випадкові коливання при великих Δt, тобто в точках, отриманих осередненням невеликого числа даних і тому ненадійних. Найбільш часто використовують такі апроксимальні вирази:

 

       
   
 

 






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 400 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Человек, которым вам суждено стать – это только тот человек, которым вы сами решите стать. © Ральф Уолдо Эмерсон
==> читать все изречения...

2277 - | 2132 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.