Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Сульфідна система аналізу катіонів




За цією системою катіони поділяються на п’ять аналітичних груп у залежності від розчинності їх сульфідів, карбонатів і хлоридів.

Реагент, за допомогою якого можна відділити певну групу йонів від інших, називається груповим реагентом.

За сульфідною систематикою катіонів до першої аналітичної групи відносяться катіони Na+, K+, і Mg2+. Ця група катіонів не має групового реагенту. Кожен катіон цієї групи виявляється своїми характерними реакціями, які виконуються в певній послідовності.

До другої аналітичної групи відносяться катіони Ba2+, Sr2+, Ca2+. Вони осаджуються груповим реагентом – амоній карбонатом (NH4)2CO3 в амоніачному буферному розчині у вигляді нерозчинних у воді карбонатів МеСО3. Катіони цієї аналітичної групи не осаджуються (NH4)2S і H2S.

До третьої аналітичної групи відносяться катіони Al3+, Cr3+, Fe3+, Fe2+, Ni2+, Co2+, Mn2+, Zn2+ та інші. Вони осаджуються з нейтральних чи лужних розчинів (p H=7…9) груповим реагентом (NH4)2S у вигляді нерозчинних у воді сульфідів і гідроксидів. Катіони цієї групи не осаджуються в кислих розчинах H2S.

До четвертої аналітичної групи відносяться катіони Cu2+, Cd2+, Hg2+, Bi3+, AsIII, AsV, SbIII, SbV, Sn2+, SnIV і інші. Всі катіони четвертої групи осаджуються H2S в кислому середовищі при p H=0,5 у вигляді сульфідів, які практично нерозчинні у воді і в розведених мінеральних кислотах. Груповим реагентом є H2S у середовищі хлоридної кислоти.

До п’ятої аналітичної групи катіонів відносяться йони Ag+, , Pb2+ та інші. Груповим реагентом є розчин хлоридної кислоти з молярною концентрацією еквівалента речовини НСl 2 моль/дм3. Відповідні хлориди малорозчинні у воді і в розведених кислотах.

Сульфідна система аналізу катіонів є класичною, але, разом з тим, має суттєві недоліки.

Розчинність сульфідів деяких катіонів третьої і четвертої аналітичних груп має близькі значення, тому розділення катіонів не повне.

Осадження катіонів четвертої аналітичної групи у вигляді сульфідів часто супроводжується співосадженням катіонів третьої групи.

Для проведення повного аналізу за цією системою витрачається багато часу (до 25-30 годин)

Для аналізу застосовується дуже токсичний H2S. Для роботи з ним треба спеціально обладнане приміщення.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-01-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 696 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

2552 - | 2194 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.