Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

Формування і обрізка виноградних кущів
Формування і обрізка виноградних кущів. Надземна частина виноградної рослини повинна мати багаторічну частину, що складається з штамба (при укривний культурі замість штамба залишають тільки голівку куща), і багаторічні рукави і їх розгалуження. Тільки після цього приступають до формування плодових ланок, основою яких служить плодова лоза (її називають плодова стрілка) і сучок заміщення.

Найбільш проста і краща Формування винограду віялова чотирьох-рукавна або многорукавная. Відразу після посадки саджанців винограду його лози обрізають, залишаючи на кожній лозі два очки. Таку коротку обрізку часто застосовують у винограду.

Роблять це, щоб отримати дві сильні лози. Якщо залишити їх без обрізки, утворюється багато слабких лоз, в результаті формування і вступ у плодоношення буде затримано. До осені першого року кущ буде мати дві, у кращому разі чотири лози. Восени молоді рослини не обрізають, інакше навесні важко буде відшукати кущі.

На зиму їх укривають. Навесні другого року, приблизно у квітні, відкривають кущі і кожну лозу знову обрізають дуже коротко (залишають по два очки). До осені другого року виростає чотири сильні лози. Восени ж обрізають кожну з них, залишаючи 100-140 см, виноград вкривають.

На третій рік ставлять шпалеру. З чотирьох лоз формують рукави (кожну обрізають, залишаючи 5080 см). Верхні два очки на кожному рукаві потрібні для формування плодових ланок, решта нирки обламують. До осені третього року в кущі на кожному рукаві буде по дві лози, а всього вісім. Їх обрізають на 100120 см і вкривають на зиму.

Навесні п'ятого року на кожному рукаві формується плодове ланка. Для цього верхню лозу на кожному рукаві обрізають на плодоношення, тобто довго, залишаючи 612 очок, а нижню лозу на заміщення коротко, залишаючи 23 очка в основі. До осені п'ятого року на сучку заміщення виростуть дві сильні лози, нижню з них обрізають на 2 3 очка, верхню на 612 очок.

отплодоносивших лозу вирізують з багаторічною частиною рукава. Кущ формують із чотирьох рукавів і чотирьох плодових ланок. Якщо кущ слабкий, то формують три рукави, а на четвертий-п'ятий рік з числа розвинулися на кореневому стовбурі залишають одну-дві лози, бажано горизонтально розташовані, щоб було краще вкривати.

Формують як зазвичай. Щоб отримати багаторукавну формування, так роблять кожен рік і доводять число рукавів до 68. На родючих грунтах навантаження на кущ може бути збільшена без формування нових рукавів.

Для цього залишають на рукавах не одну лозу на плодоношення, а дві з числа лоз, зазвичай розвиваються на сучку заміщення. Таким чином, навантаження куща може бути збільшена в 1,52 рази. Виведення інших форміровок визначається біологічними особливостями сортів. Так, для формування великих кущів для сильнорослих сортів (Тайфі, Хусайне, Німранг, Ранній ВИРа та ін) виводять на довгих рукавах розгалуження, а на останніх будують плодові ланки. Таким чином, на основних рукавах буде побудовано ще по кілька рукавів з сучками заміщення і плодовими стрілками.

Надалі кущі обрізують восени перед укривкой, рідше навесні. Неукривние кущі обрізають навесні. Головна мета обрізки видалити непотрібні, в тому числі і отплодоносивших-рілі, лози і залишити лози, необхідні для високого врожаю і відновлення в кущі.

На кожному рукаві восени залишають сучок заміщення і плодову стрілку. Випилюють старі, хворі або зламані рукави. Натомість їх залишають молоді лози, що йдуть від основи куща. Інші пагони, що утворилися на старій деревині (вони не здатні плодоносити), вирізають. Видаляють отплодоносивших лозу з усіма бічними пагонами і частина рукава в основі.

Однак така чітка схема обрізки не завжди може бути виконана, тому що на сучку заміщення замість двох пагонів зростає один або жодного. Іноді доводиться на сучок заміщення зрізати втечу на від-плодоносить лозі, при цьому подовжується рукав. Для заміни рукави слід залишити добре розвинений пагін, що йде від багаторічної частини. Навантаження на кущ підраховують, підсумовуючи все очі на плодових стрілках. У середньому навантаження на кущ повинна складати 4060 очок.

Так, у куща, сформованого за четирехрукавной схемою, можна залишити А5 плодових стрілок по 1012 очок. Якщо кущ жирує, то навантаження повинна бути збільшена. Іноді залишають 200 очок на кущ і більше.

Роблять це, збільшуючи число рукавів або плодових стрілок, або очок на них. У літній час на плантації винограду постійно проводять зелені операції. Уламка пагонів. Навесні, незабаром після відростання, всі пагони, що ростуть на голівці куща, на рукавах, що йдуть з землі, видаляють. Коли з'являються суцвіття, обламують майже всі неплодоносние пагони на плодових стрілках.

Виламують 12 втечі у «двійників» і «трійників». На сучку заміщення залишають два хороших втечі, інші видаляють. Після цвітіння уламку повторюють. Прищипування проводять після викидання суцвіть або на початку цвітіння. У всіх пагонів на плодової стрілкою видаляють молоді верхівки на 12 см, щоб призупинити їх бурхливий поступальне зростання, який може призвести до осипання квіток.

Пасинкування. Пасинки на пагонах видаляють для зменшення загущення кущів, кращого визрівання лоз. Пасинкування проводять через 2 тижні після цвітіння і повторюють через 23 тижні. У слабких, підмерзлих кущів пасинки не видаляють, оскільки додаткова асимілююча робота листя тут корисна. Щоб не пошкодити плодові бруньки, особливо при виломке великих пасинків, на пагонах сучка заміщення біля основи залишають 24 міжвузля.

Це до того ж покращує формування плодових бруньок. Карбування проводять у липні для кращого визрівання лоз. Всі пагони над третьою дротом обрізають секатором.


Дата добавления: 2015-08-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 478 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.