Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

Догляд за виноградником
Догляд за виноградником Не вичерпає її. У винограднику слід землю Тричі-чотири рази на рік розпушувати і грудки мотикою, Звільняти листя. По колу йде хлібороба

Праця, обертається рік по своїх же слідах торішнім. Виноград на шпалері - врожай в повній мірі. вирощування винограду в культурі вимагає створення штучних підпір у вигляді колів, шпалер, арок, пергол та ін Вони дають можливість створювати і підтримувати раціональну форму кущів, забезпечувати рослини теплом, світлом і повітрям, полегшити боротьбу з хворобами та шкідниками.

У перші два роки для підв'язки молодих рослин цілком достатньо, дерев'яних кілків висотою 1,5-2 м. При формуванні кущів по системі Гюйо кілки можуть застосовуватися для підв'язки пагонів заміщення. Для їх виготовлення використовують відходи пиломатеріалів, старі водопровідні труби, арматурне залізо. Круглі кілки попередньо ошкурівать і просушують. Для попередження загнивання колів з дерева застосовують старий і надійний спосіб: нижні частини колів занурюють на 3-5 днів в 5% розчин мідного купоросу. Антисептики, що застосовуються в будівництві, краще не використовувати: вони можуть викликати пошкодження рослин.

Найпоширеніша опора для кущів винограду - вертикальна шпалера. Її встановлюють на другий рік після посадки, не пізніше. Вона складається з крайових і проміжних опор, підкосів для розвантаження крайніх опор і шпалерної дроту. В якості опори використовують дерев'яні стовпи, металеві та азбоцементні труби, прути, залізобетонні стовпи.

При виборі опор для шпалери слід мати на увазі, що тривалість життя виноградника не менше 30 років. Щоб подовжити термін служби дерев'яних стовпів, їх очищають від кори, занурюють на 30-50 см в діжку з 5-6% розчином мідного купоросу і витримують 10 діб. Опори з металу покривають олійною фарбою. Нижню частину, яку закопують в землю, покривають бітумом або обмотують полімерної ізоляційною стрічкою. Для крайових опор беруть більш товсті стовпи діаметром 10-15 см, для проміжних 7-10 см.

Довжина стовпів 2,2 - 2,5 м, їх закладають в грунт на 50-60 см. Крайні стовпи підпирають укосами зсередини ряду або влаштовують відтяжку з товстого дроту з якорем. Після встановлення та закріплення всіх стовпів через 4-5 м приступають до натягування дроту.

Найбільш довговічна оцинкований дріт діаметром 2-3 мм. Перша дріт кріпиться паралельно землі на висоті 25-35 см, друга через 35-40 см, наступні через 50-60 ем. Для форміровке за системою Гюйо досить трехпроволочной шпалери. Для більш великих форміровок висоту шпалери і кількість дротів збільшують.

Закріплення крайніх рядів шпалери; 1 - якорем, 2 - упором Конструкція опор змінюється в залежності від способу формування кущів винограду. Багато любителів-виноградарі використовують зимостійкі сорти винограду для створення альтанок, галерей, пергол, для озеленення стін будинків. Альтанки можуть бути найрізноманітнішої форми залежно від смаків і можливостей виготовлення.

Галереї часто влаштовують над в'їзний дорогою до дому або господарськими будівлями, у дворі будинків. Для цього встановлюють опори у вигляді шпалери бажаної висоти (щоб усередині могла пройти навантажена машина) з напівкруглим або горизонтальним перекриттям. У місцях відпочинку, біля дитячих майданчиків влаштовують перголу, яка представляє собою шпалеру різної висоти з козирком.

Жителі багатьох міст з великим мистецтвом використовують виноград зимостійких сортів для вертикального озеленення будинків. Шпалеру влаштовують безпосередньо на стіні. У стіну вбивають анкери на відстані 4-5 м по довжині стіни і 1 м по висоті. Анкери виступають над стіною на 10-12 см. На них натягують дріт горизонтальними рядами, а до неї прив'язують лози.

Для озеленення веранд опори влаштовують із залізних труб та лози. На прибудовах і гаражах, що мають плоскі дахи, також може витися виноград. Для цього на висоті 70-80 см від поверхні даху влаштовується горизонтальна шпалера.

У будинків часто зустрічаються перголи, які перекривають зверху в'їзд, а то і весь двір. При озелененні культурним виноградом багатоповерхових будівель шпалеру влаштовують безпосередньо на веранді або балконі, а для кріплення багаторічних частин кущів використовують натягнуту вертикально дріт.


Дата добавления: 2015-08-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 379 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.005 с.