Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

Високі штамби і широкі ряди
Метод має цілий ряд великих достоїнств і один маленький недолік, який зводить їх до нуля ... У Розумному саді я беру за основу низьку горизонтальну формування. Вона урожайна і проста в обрізанні, її легко вкривати. Але в нас вона має один недолік, який створює багато проблем.

Цей недолік - близькість до грунту. Тільки через близькість до землі виноград страждає від бур'янів, погано провітрюється, недоотримує сонця, набагато більше хворіє мілдью + і плодовими гнилями, менш зимостійкий, вимагає постійного літнього догляду, який, як і обрізка, незручний - доводиться нагинатися; вимагає зайвих обприскувань, і все це врешті-решт обертається втратами врожаю. На жаль, в категорію розумного кубанського виноградника низька Формування не потрапляє. Але - ура! - Є формування, що вирішує всі ці проблеми: високоштамбовий горизонтальний кордон +. Тобто та ж низька формування, піднята на висоту близько півтора метрів.

Винайшов її Мозер, а наші майстри з успіхом застосовують, привносячи свої нюанси. Наприклад, А. М. Карасьов через нестачу землі зрушив ряди і проводить літнє стримування росту пагонів і пасинків, щоб отримати більш великі кисті. А Галкін взагалі пускають кущі на альтанку або роблять більш високу шпалеру, тому що використовують сильнорослі підщепи. Але всі використовують переваги високого штамба. Вважаю за необхідне докладно на них зупинитися.

ВИСОКІ штамб і широких лав Природу не можна гвалтувати. Хоча стрункі ряди кущів і радують око власника, далеко не так задоволені самі рослини - Вони повинні себе почувати, як раби на галері ... Ленц Мозер Досліджуючи історію виноградарства, Мозер виявив, що стародавні виноградники не були низькими. Зниження Формування відбулося вже під час інтенсивного розорювання грунтів.

Експлуатація грунтів призвела до втрати запасів калію. У результаті зимостійкість винограду впала. Разом з нею притиснулися до землі і формування.

Довгий час низька, майже бесштамбовая Формування була незаперечною каноном. І на наших дачах вона часто зустрічається. Мозер засумнівався в її розумності і став спостерігати. І побачив: природа винограду дуже пригнічується. І запропонував формування, практично дозволяє винограду розвиватися у відповідності зі своїм єством.

У результаті майже вдвічі збільшив середні врожаї при тому, що втричі здешевив виробництво! Порівняємо його і наш метод. Наша типова шпалера: гілки йдуть від землі, лози прив'язуються похило або горизонтально на невеликій висоті, між рядами - 2 м, між кущами в ряду - теж 2 м дроту з самого низу - через 30-40 см. Кущі Мозера стоять на штамбі висотою по груди (1,2-1,4 м).

Весь кущ - горизонтальна гілка, що лежить на цій висоті, на першій дроті. Ще дві дроту - вище через 40 і через 80 см від першої. Між рядами - 3,5 м, в ряду між кущами - 1,5 м, середньорослі сорту - До 1,2 м. Площа живлення і там, і там в районі 4 м. Але, порівнюючи результати, дивуєшся різниці. 1. На висоті 1,4 м тепліше, ніж над грунтом, і лози значно краще зимують. Мозер свої промислові плантації не ховав.

Ми на альтанках теж не вкриваємо, і нічого - навіть не сама стійка Молдова в основному зимує нормально. Це означає, що якщо високоштамбовие кущі і треба вкривати, то це дуже легко зробити: навіть не самі стійкі сорти досить просто обмотати папером або плівкою (звичайно не туго) прямо на дроті. 2. Пагони, природно звисаючи вниз з боків, не стосуються грунту. Значить, зовсім мало і пізно уражаються мілдью +. Кисті - теж.

Це значить, що обробки зводяться до мінімуму. І це значить, що паростки не потрібно підв'язувати! Обприскування, мілдью та річна підв'язка - прокляття низьких форміровок.

3. Кисті високо висять і провітрюються. Набагато менше гнилей. Пагони розподілені у великому обсязі, отримують багато сонця та повітря. Менше оїдіум (борошнистої роси). Грунт краще просихає - менше грибкових хвороб.

На високому штамбі захворюваність втричі менше. Навіть у найгірші роки можна обмежитися двома-трьома обробками, а в хороші, та зі стійкими сортами, можна взагалі не обприскувати. 4. У низькій культурі пагони розподіляються в площині шпалери.

Їх треба підв'язувати. Їм тісно, ??а вертикальний ріст і конкуренція підсилюють зростання пасинків. Тоді ми починаємо пасинкувати і прищипувати пагони, щоб дати їм світло. Це викликає нове розгалуження.

І цю боротьбу ми називаємо зеленими операціями. У високих кущів лози спрямовані в сторони від дроту, а пагони звисають по сторонах. Вони самі розподіляються рівномірно і займають великий об'єм.

Конкуренція мінімальна. Пасинки дуже слабкі: ніхто адже не прищипують пагони. Набравши 3-4 листи, пасинки самі вершків. Можна не проводити пасинкування. Вся річна робота зводиться до виломке дрібних, недорозвинених пагонів у червні.

Але потрібно відзначити, що більше цей ефект виражений при витягуванні шпалер на північ-південь. 5. Штамб - це запас харчування. Завдяки йому можуть бути отримані великі грона, тому що в нирках закладаються більш великі кисті. Крім того, запас харчування допомагає пережити зиму без втрат.

6. На низькій шпалері, в одній площині, після пріщіпок пагони гірше визрівають на зиму і морозостійкість їх зменшується. Пагони високого куща розвиваються природно, визрівають повністю і добре зимують. Звичайно якщо не перевантажити кущ! 7. Нарешті, уявіть, наскільки зручніше і легше працювати з кущем, коли все на рівні грудей!

Для багатьох це дуже істотно. Це - плюси високого штамба. Ще ряд переваг дає широке міжряддя.

8. Саме ширина в 3,5 м дозволяє паросткам звисати з боків ряду і при цьому бути повністю освітленими сонцем велику частину дня. Звідси - здоров'я, розвиток, зрілість, врожай і зимостійкість. Формула Мозера, перевірена дослідами: міжряддя має бути в півтора рази більше висоти шпалери.

Висота - 2,2 м, міжряддя - 3,5 м. 9. При такій ширині міжряддя можна використовувати для вирощування інших культур. Для тих, у кого чотири сотки - це великий плюс. При цьому досягається те саме екологічне різноманітність, відсутність монокультури +, що підвищує взаємне здоров'я рослин. 10.

Велика економія при закладці плантації. На третину менше саджанців. У півтора рази менше стійок і дроту для шпалер. Головне: високі штамби дозволяють садити два кущі в одну яму, а в розумну яму - і тим паче. Можна обійтись удвічі меншим числом ям.

Ну дуже розумний виходить виноградник! Звичайно і за такими кущами потрібен певний відхід, але він набагато простіше, а результати - краще. Давайте виведемо високоштамбовий кущ. [1


Дата добавления: 2015-08-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 370 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.003 с.