Лекции.Орг

Поиск:


Добриво виноградника
Виноградний кущ - це частинка живого нашої планети. Будь-якому живому організму для повноцінного життя одним з факторів існування необхідно харчування.

Так як ми є володарями цих рослин необхідно періодично підгодовувати наших підопічних. Виноград невибаглива рослина, щоб проіснувати на землі кущ може знайти собі харчування самостійно, направивши кореневу систему в грунтові горизонти, харчуючись вологою дощів і так далі ....Але питання про врожай в цій ситуації буде не доречний. Що б отримати 30кг, 50кг, 100кг, 200кг врожаю з куща ( і це реально) треба знати, що необхідно рослині.

Не буде відкриттям, якщо я скажу, що для існування рослини необхідна одна третина системи елементів Менделєєва, але в різних кількостях: частина з них кущ отримує в мікродозах з повітря, з осадів, з проточних вод і цього буває цілком достатньо, але наступну частину буває дуже важко роздобути і саме на неї треба звернути увагу. Науковим шляхом було даказанно. Щоб куща прогодувати 1 кг винограду необхідна надходження азоту 6.5гр. діючої речовини, фосфору 2гр д.р., калію 6 гр. д.р.,кальцію 10гр д.р., марганцю 40мг д.р., магнію 4 гр. д.р., бору 17 мг д.р., цинку 19 мг д.р., кобальту 0.7 мг д.р., молібдену 0.025мг д.р., міді 7.2 мг д.р. Зрозуміло, якщо врожай 50кг з одного куща доза збільшується в 50 разів.

Не на кожній ділянці склад грунту має такі дози мікроелементів. На допомогу приходять закордонні та вітчизняні постачальники добрив, і деколи стоїть питання не де купити, а що купити? Молоді початківці виноградарі повинні звертати увагу на склад добрив якщо на пакеті написано що в 100гр речовини присутня 46гр діючої речовини азоту, то при підгодівлі винограду необхідно робити розрахунки саме виходячи з 46гр, а не з 100гр.

Інакше арифметика буде не вірною. При підгодівлі треба враховувати, що азот вноситься навесні і в першій половині літа в період другої фази росту доза азоту дуже сильно обмежується так би не провокувати новий ріст пагонів у другій половині літа, адже лоза повинна в це час всі можливості направити на визрівання пагонів, а не на збільшення зеленої маси. При підгодівлі фосфором і калієм треба враховувати, що ці елементи необхідні в усіх періодах життя. Мікроелементи грають не останню роль у розвитку виноградної лози - вони беруть участь у вуглеводному, білковому, фосфорному, окислювально-відновному обміні, іноді є каталізаторами в тому чи іншому процесі.

Всі елементи зв'язані між собою в ланцюжок, а надлишок або недолік, якого то з них розриває цей зв'язок. І хоча сама рослина часом намагається показати на тлі аркуша свою проблему, ми не своєчасно реагуємо на це - здійснюючи велику помилку. Я не пропоную вам конкретні дози добрив для підгодівлі, так як кущі мають різний вік, навантаження на плодове ланка, особливість сорту і склад землі на якому він виростає. У гонці за врожаєм не забувайте що рослина це живий організм - тому не нашкодите йому! Виноградар Бєлікова Г.В.

Автор забороняє використання матеріалів, що містяться в даному сайті без письмового дозволу. За інформацію, надану гостями сайту автор відповідальності не несе, З повагою, автор сайту - Пузенко Наталя. Пишіть мені


Дата добавления: 2015-08-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 341 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:
© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.