Лекции.Орг

Поиск:
Хід заняття
Малята, у нас сьогодні надзвичайний день. Погляньте навколо себе. Як гарно, затишно в нашій груповій кімнаті. Чому? Як ви гадаєте?

Діти. Сяє сонечко.

Вихователь. Правильно, за яким ми так скучили і яке рідко заглядало до нас у віконце восени та взимку. Але все живе так чекало на його лагідне тепло, що сонечко добрими промінцями розігнало хмари, і прийшла до нас весна.

Зазирнуло сонечко і до нас у віконечко, освітило нашу групу та й поцікавилось: «А як тут наші малята?» Щоб у вас був настрій хороший, сядьте рівненько і слухайте мене уважно. Правда, малята, ви любите всі слухати казочки?.

Діти. Так.

Вихователь.

Казок чимало є на світі і веселих, і сумних,

Хіба зможемо прожити ми без них.

Діти. Ні

Стук у двері. Заходить Котик-рятівник.

Вихователь. Добрий день, Котику. Чому такий сумний?

Котик. Добрий день, малята!

Вихователь.

Привітаємо Котика,

І щоб там не було

Ми впізнаємо його.

З якої казки завітав

Ти у добрий час?

Уважно слухайте пісеньку, яку співав Котику?

Хто її співав? (Півник):

Мій котику,

Мій братику,

Несе мене лиса

За кленові ліса,

За крутії гори,

За бистрії води.

(«Котик і Півник»)

Вихователь. Молодці!

Котик. Лисичка-сестричка забрала мого друга Півника, якого я дуже любив, з яким ми добре жили в одній хатці. Півник пісні співав, а я на скрипочці грав. Жили собі веселенько, раденько. Я вже Лисичці і пісні співав, і просив, і сварився — нічого не допомагає. Дала ось мені «чарівні скриньки» (червоного, зеленого, жовтого кольорів). Ось прийшов до вас за допомогою.

Вихователь. Допоможемо тобі, Котику. Наші діти всім допомагають. Про тебе вони знають казочку і знають, що ти хороший друг Півника, і знають твою біду, яку накоїла хитруня, і коли ти повернувся додому, де вже не було Півника, ти навіть плакав за ним, а далі вирушив у мандрівку, щоб врятувати його з біди. І потрапив до нас. Котик прийшов до нас не з порожніми лапками — Лисичка передала «чарівні скриньки». Давайте ми їх розглянемо і полічимо. Скільки всього? (Три)

Якого вони кольору? Яка за рахунком скринька зеленого, жовтого кольору? Давайте подивимось, що ж у них поклала лисичка? Тут лежать картки з завданнями, які необхідно виконати.

Паличко, паличко,

Раз-два-три,

Діткам диво покажи,

Червону скриньку відчини!

У червоній скриньці Лисичка хоче погратись в гру «Весняна лічба», також перевірити, як ви вмієте добре лічити в межах 5:

1, 2, 3, 4, 5 — пряма лічба. 5, 4, 3, 2, 1 — зворотня.

Гра «Не помились». Вихователь виставляє цифри 1, 2, 3, 4, 5, а діти викладають відповідну кількість іграшок.

Вихователь. Молодці, і з цим завданням впоралися. Але Котик іще не дуже веселий, бо Лисичка вибрала для нього складні завдання. Правда?

Наступна гра «Запам'ятай». Вихователь кілька секунд демонструє картку, на якій зображено певну кількість предметів. Діти мають відповісти правильно. Скільки предметів було зображено на картці?

Гра «Який зайчик дав правильну відповідь?». Малятам потрібно порахувати морквинки і сказати, який зайчик дав правильну відповідь,

Гра «Відповідай зразу». Вихователь викликає до дошки п'ять дітей і запитує: «Скільки дітей біля дошки?» (Всі рахують). — Кого більше — дівчат чи хлоп'ят?

Ви гарно впорались із завданнями, які були в червоній скриньці. Молодці.

Притомилися малята —

Будем в грі відпочивати.

Дивлячись перед собою,

Похитаймо головою,

Раз-два, раз-два.

Зовсім легка голова!

А чи й тулуб такий?

Навпаки, він важкий.

Притискаєм ноги

Міцно до підлоги,

Руки вгору, підтягніться

І легенько нахиліться,

Всі вдихнули, дітвора?

Закінчилась наша гра.

А зараз ви готові виконати завдання, які знаходяться в жовтій скриньці. Лисичка просить уважно подивитись навколо себе в груповій кімнаті й запам'ятати, якого кольору стіна, дошка, стеля.

Гра «Якого кольору предмети в групі?»

— Що в групі білого кольору? (Стіни, вікна)

— Що в групі червоного кольору? (Квіти)

Гра «Що змінилося?»

Діти повинні запам'ятати послідовність розташування фігури. За сигналом діти закривають очі, а вихователь міняє їх місцями. Діти називають зміни, які відбулися. – Хитруня хоче подивитись, як ви знаєте геометричні фігури.

Гра «Назви фігури».

Викладено портрет Лисички. Діти повинні назвати фігури.

Вихователь торкається чарівною паличкою і відкривається зелена скринька. Гра «Лелека» — орієнтування в просторі: одна дитина — лелека, друга — тримає кошик. Він заблукав у лісі. Побачивши лелеку, дитина звертається до нього.

Лелеко, лелеко довгоногий,

Покажи додому дорогу.

Лелека відповідає.

Тупай правою ногою.

Тупай лівою ногою.

Знову — правою ногою.

Знову — лівою ногою.

Ось тоді прийдеш додому.

Лисичка не знає, де в неї знаходиться голова і хоче погратись в гру «Зверху-вниз». Вихователь називає різні предмети (або дії), а діти відповідають хором, де знаходяться ці предмети (підлога, ноги, голова, стеля, лампочка, літак, аеродром).

Подивіться праворуч, ліворуч, прямо. А зараз пограємось в гру «Літаки». Коли прокидається сонечко? (Вранці). Всі будете заводити свої мотори, коли я скажу «ранок». Вдень літаки літають. А що вони будуть робити, коли я скажу «вечір». Ви сядете навприсядки. Що роблять пілоти вночі? (Сплять).

— Молодці, ви впорались з усіма завданнями, які Лисичка приготувала Котикові. Подивіться, як він лагідно усміхається і дякує вам, йому Лисичка не страшна. Ця зустріч-гра, нехай залишить у вас міцні знання, хороший настрій, радість, добро, вміння допомогти друзям вийти з будь-якої біди.

На згадку Котик дарує вам скриньку синього кольору.

Котик (прощається): «До побачення.»Дата добавления: 2015-02-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1071 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студенческая общага - это место, где меня научили готовить 20 блюд из макарон и 40 из доширака. А майонез - это вообще десерт. © Неизвестно
==> читать все изречения...

296 - | 185 -


© 2015-2022 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.003 с.