Лекции.Орг


Поиск:
Дидактична гра з дітьми середньої групи
Завдання. Закріплювати вміння розрізняти за допомогою зорового і рухового аналізаторів геометричні фігури: круг, квадрат, прямокутник, трикутник. Вчити співвідносити форму предметів з площинними геометричними фігурами. Сприяти розвитку мислення, пам’яті, уваги, сприймання.

Методичні поради. Вихователь звертає увагу дітей на 4 стільці (гаражі), розташовані в різних кінцях групової кімнати. До стільців прикріплені геометричні фігури. Педагог пропонує розглянути їх і охарактеризувати: вказати наявність кутів, сторін. Наприклад: «Це прямокутник, у нього є 2 довгі сторони, 2 короткі, а всього їх 4, є 4 кути. Прямокутники бувають великі, малі, можуть бути забарвлені у різний колір: червоний, зелений...» Діти розглядають 4 наголовники із зображенням автобуса з номерним знаком (геометричною фігурою); 4 рулі, в середині яких зображена геометрична фігура. Далі вихователь повідомляє, що з цими наголовниками і рулями можна пограти в гру «Гаражі та автомобілі». За допомогою лічилки обираються 4 водії автобусів, яким роздаються рулі і наголовники. Іншим дітям («пасажирам») пропонується взяти квиток (геометричну фігуру: квадрат, круг, трикутник, прямокутник).

Вихователь пояснює правила гри: «Сьогодні ми будемо мандрувати на автобусах. Пасажири займуть місця. Треба бути уважним і знайти свій автобус. Наприклад: той, у кого квиток — трикутник, повинен підійти до відповідного гаража і сісти в автобус, де у водія на рулі та на наголовнику зображено трикутник. Наша мандрівка буде цікавою. На зупинках ми будемо виходити з автобуса, розглядати предмети і розповідати, якого вони кольору, на що схожі (на трикутник, прямокутник, круг, квадрат)».

За сигналом вихователя «Пасажири, від’їжджаємо!» літи беруться правою рукою за мотузок і крокують за водієм, додержуючи правил руху.

За сигналом «Зупинка — магазин іграшок» автобуси зупиняються, пасажири розглядають полицю, на якій розташовані іграшки (м’яч, машина, кораблик, неваляйка, ялинка, прапорець), називають предмети круглої, квадратної і прямокутної форми.

Після того як автобус зупиниться тричі, вихователь пропонує погратися на лісовій галявині, і під музичний супровід діти водять хоровод.

За сигналом «Пасажири, від’їжджаємо!» діти займають місця в автобусі і повертаються в дитячий садок.

Вихователь звертає увагу на дитячі столи, які розташовані буквою П, і пропонує їм викласти із площинних геометричних фігур той предмет (іграшку), який їм найбільше сподобався під час мандрівки.

Можна запропонувати відтворити свої враження в малюванні або ліпленні.

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-02-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1694 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Борис Акунин
==> читать все изречения...

226 - | 228 -


© 2015-2023 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.