Лекции.Орг

Поиск:
Тема: Надання, першої долікарської допомоги
Медичні засоби індивідуального захисту.

 

План

1. Завдання першої медичної допомоги.

2. Послідовність надання першої допомоги.

3. Перша медична допомога при кровотечах.

4. Перша медична допомога при травмах.

5. Призначення і склад аптечки індивідуальної,

6. Індивідуальний протихімічний пакет.

7. Індивідуальний перев'язувальний пакет.

 

1. Завдання першої медичної допомоги полягає в тому, щоб найпростішими засобами врятувати життя потерпілому, полегшити його страждання, запобігти розвитку можливих ускладнень, зменшити тяжкість перебігу травми чи захворювання.

Перша медична допомога може бути надана на місці ураження самим потерпілим (самодопомога) чи його товаришем (взаємодопомога). Це - тимчасова зупинка кровотечі, накладання стерильної пов'язки на рану або опікову поверхню, штучне дихання, непрямий масаж серця, уведення заспокійливих ліків, гасіння одягу, що загорялося, транспортна іммобілізація, надівання протигаза, виведення (винесення) потерпілого із зараженого місця, часткова санітарна обробка. Для першої медичної допомоги використовують табельні і підручні засоби. До табельних засобів належать: перев'язувальні матеріали, кровоспинні джгути, спеціальні шини для іммобілізації, а також деякі медикаменти: розчин йоду спиртовий 5 процентний, спиртовий розчин зелені брильянтової, нашатирний спирт, аптечка індивідуальна (АІ-2). Як підручні засоби можуть використовуватися: при накладанні пов'язок - чисте простирадло, сорочка, тканина (краще не кольорова); для зупинки кровотечі (замість джгута) - ремінь, пасок, скручена у джгут тканина; при переломах (замість шин) - смужки твердого картону або фанери, дошки, палиці тощо.

 

2. Рятування потерпілого у більшості випадків залежить від швидкості і правильності надання першої медичної допомоги. Затримка у наданні допомоги може призвести до загибелі потерпілого. Послідовність надання першої допомоги;

1. Усунути дію на організм ушкоджуючи факторів, які загрожують здоров'ю та життю потерпілого, - звільнити від дії електричного струму, винести з отруєної атмосфери, загасити палаючий одяг. Витягти з води і т. ін., оцінити стан потерпілого.

2. Визначити характер та тяжкість травм, найбільшу загрозу для життя потерпілого та послідовність дій його рятування

3. Виконати необхідні дії з рятування потерпілого у порядку терміновості - відновити проходження дихальних шляхів, провести штучне дихання, зовнішній масаж серця, зупинити кровотечу, мобілізувати ушкоджені частини тіла, накласти пов'язку.

4. Підтримувати основні життєві функції потерпілого до прибуття лікаря.

5. Викликати швидку медичну допомогу чи вжити заходів щодо транспортування потерпілого у найближчий лікувальний заклад.

Перша медична допомога включає:

1. Тимчасову зупинку кровотечі на 1,5 - 2,0 години за допомогою джгута;

2. Накладання стерильних пов'язок на рани;

3. Фіксацію кінцівок при переломах за допомогою шин;

4. Введення протибольового засобу;

5. Прийом радіозахисного засобу;

6. Проведення штучного дихання.

Дуже важливо, щоб перша медична допомога була надана ураженим якнайшвидше. В осередку ураження її мають надавати санітарні пости. Для цього у кожного працівника є медичні засоби індивідуального захисту (аптечка АІ-2 ПП, стерильний бинт).

 

3. Перша медична допомога при кровотечах.

Для зупинки кровотечі потрібно притиснути пальцями артерію до кістки вище рани в місцях, найзручніших для цього, потім зверху на одяг накласти джгут, не слід закривати його бинтом. Вказати час накладання джгута Краще це зробити хімічним олівцем на одязі або на шкірі. Перев'язати рану за допомогу перев'язочного пакета Пов'язка захистить рану від додаткових травм і забруднень.

 

4. Перша медична допомога при травмах.

У разі травматичних пошкоджень кісток і суглобів потрібно накласти шину для забезпечення нерухомості. Шину слід бинтувати так, щоб вона охопила два суміжні суглоби вище і нижче місць переломів. Накласти шину на зламану кінцівку, надати найбільш значну позу, а при вивихах зафіксувати те місце, в якому кінцівка опинилась після травми. У місцях кісткових виступів між тілом і шиною покласти щось м'яке.

 

5. Аптечка індивідуальна (АІ-2) призначена для самодопомоги при пораненнях та опіках, для профілактики або послаблення ураження РР, БЗ і ОР нервово-паралітичної дії. В її гніздах зберігаються такі медичні засоби індивідуального захисту: гніздо 1 - протибольовий засіб для зняття больового шоку; гніздо 2 - засіб при отруєнні фосфорорганічними ОР; гніздо З протибактеріальний засіб №2; гніздо 4 - радіозахисний засіб №1; гніздо 5 - протибактеріальний засіб №1; гніздо б - радіозахисний засіб №2; гніздо 7 - протибольовий засіб.

 

6. Індивідуальний протихімічний пакет ШП-8 призначений для знезараження краплиннорідких ОР, що потрапили на відкриті ділянки шкіри та одяг. До комплекту входять флакон з дегазуючи розчином і чотири ватно-марлевих тампони. Посуд і тампони запаяні в герметичну оболонку з поліетилену. При використанні ШП-8 тампони щедро змочують розчином. Першим тампоном видаляють із шкірного покриву ОР щипковим рухом, наступна обробка - протирання ураженої ділянки.

 

7. Пакет перев'язувальний індивідуальний призначений для надання допомоги при пораненнях і опіках. Він складається з бинта, двох ватно-марлевих подушечок, шпильки і чохла В разі потреби пакет відкривають, виймають бинт з двома стерильними подушечками, не торкаючись руками їх внутрішньої поверхні. Подушечку накладають на рану і прибинтовують, кінець закріплюють шпилькою. При наскрізних пораненнях рухому подушечку переміщують по бинту так, щоб закрити вхідний і вихідний отвори рани. Чохол, внутрішня поверхня якого стерильна, використовується для накладання герметичних пов'язок.Дата добавления: 2015-02-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 727 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

80% успеха - это появиться в нужном месте в нужное время. © Вуди Аллен
==> читать все изречения...

140 - | 144 -


© 2015-2023 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.