Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


≈вакуац≥€ населенн€
ѕлан:

1. Ћ≥кв≥дац≥€ насл≥дк≥в надзвичайних ситуац≥й.

2. «незараженн€.

3. ≈вакуац≥€ населенн€.

 

1. ¬насл≥док Ќ— виникають руйнуванн€ будинк≥в, споруд, шл€х≥в сполученн€, зараженн€ м≥сцевост≥ рад≥оактивними та х≥м≥чними речовинами, затопленн€, пожеж≥ тощо. Ћюди можуть опинитис€ у завалах, у пошкоджених, п≥дтоплених або палаючих будинках, ≥нших не передбачуваних ситуац≥€х. ” зв'€зку з цим необх≥дн≥ заходи з р€туванн€ людей, наданн€ њм допомоги, локал≥зац≥њ авар≥й та усуненн€ пошкоджень. ѕри вир≥шенн≥ цих проблем виход€ть з того, що в осередках ураженн€ ≥ районах лиха будуть проводитис€ не т≥льки суто р€тувальн≥ роботи, а й де€к≥ нев≥дкладн≥, не пов'€зан≥ з р€туванн€м людей.

–€тувальн≥ та ≥нш≥ нев≥дкладн≥ роботи (–≥Ќ–) провод€тьс€ з метою:

І пор€тунку людей та наданн€ допомоги ураженим;

І локал≥зац≥њ авар≥њ та усуненн€ пошкоджень;

І створенн€ умов дл€ наступного проведенн€ в≥дновлювальних роб≥т.

ѕри проведенн≥ –≥Ќ– велике значенн€ маЇ дотриманн€ таких умов, €к:

І своЇчасне створенн€ угрупувань, сил, що залучаютьс€ дл€ проведенн€ –≥Ќ–;

І своЇчасне веденн€ розв≥дки;

І швидкий рух ≥ введенн€ сил в осередок ураженн€;

І безперервне проведенн€ –≥Ќ– до њх повного завершенн€;

І тверде й оперативне управл≥нн€ силами, що залучаютьс€ до проведенн€ –≥Ќ–;

І всеб≥чне забезпеченн€ њх д≥€льност≥.

–€тувальн≥ роботи включають:

І розв≥дку маршрут≥в висуванн€ формувань ≥ об'Їкт≥в роб≥т;

І локал≥зац≥ю ≥ гас≥нн€ пожеж на маршрутах висуванн€ ≥ на д≥л€нках роб≥т,

І пошук уражених ≥ вит€гуванн€ њх з пошкоджених та палаючих будинк≥в, загазованих, затоплених, задимлених прим≥щень, ≥з завал≥в;

І розкритт€ зруйнованих, пошкоджених, завалених споруд та р€туванн€ людей, €к≥ там знаход€тьс€;

І поданн€ пов≥тр€ в завален≥ споруди з пошкодженою ф≥льтровентил€ц≥йною системою;

І наданн€ першоњ дол≥карн€ноњ допомоги ураженим та евакуац≥€ њх до л≥карських установ;

І виведенн€ (вивезенн€) населенн€ з небезпечних зон у безпечн≥ райони;

І сан≥тарну обробку людей, ветеринарну обробку с≥льськогосподарських тварин, дезактивац≥ю та дегазац≥ю техн≥ки, засоб≥в захисту, од€гу, продовольства, води, фуражу.

≤нш≥ нев≥дкладн≥ роботи включають:

І прокладанн€ колонних шл€х≥в та влаштуванн€ проњзд≥в (проход≥в) у завалах та в зонах ураженн€;

І локал≥зац≥ю авар≥й на газових, електричних мережах з метою забезпеченн€ умов дл€ проведенн€ р€тувальних роб≥т;

І укр≥пленн€ чи руйнуванн€ конструкц≥й будинк≥в та споруд, €к≥ загрожують обвалом та перешкоджають безпечному руху ≥ проведенню р€тувальних роб≥т;

І ремонт та в≥дновленн€ пошкоджених ≥ зруйнованих л≥н≥й зв'€зку та комунально-енергетичних мереж з метою забезпеченн€ р€тувальних та ≥нших нев≥дкладних роб≥т, а також захисних споруд дл€ укритт€ людей у випадку повторних Ќ—;

І пошук, знешкодженн€ та знищенн€ боЇприпас≥в, що не роз≥рвалис€, та ≥нших вибухонебезпечних предмет≥в.

 

2. «незараженн€ зд≥йснюють у форм≥ дезактивац≥њ, дегазац≥њ, дез≥нфекц≥њ.

ƒезактивац≥€ - видаленн€ …–/„з заражених д≥л€нок м≥сцевост≥, споруд, техн≥ки, р≥зних предмет≥в. «алежно в≥д обстановки може проводитись частково або в повному обс€з≥. ѕри частков≥й дезактивац≥њ знезаражуютьс€ т≥льки де€к≥ д≥л€нки м≥сцевост≥, основн≥ детал≥ обладнанн€, од€г, взутт€, засоби ≥ндив≥дуального захисту, тобто все те з чим безпосередньо стикаЇтьс€ людина

«вичайний ≥ захисний од€г ≥ взутт€ обм≥тають, витрушують, вибивають ≥ чист€ть, протирають ганч≥ркою змоченою водою або дезактивувальним розчином, миють щ≥тками п≥д сильним струменем води. ƒо дезактивувальних речовин належать ус≥ пральн≥ порошки ≥ пасти (ќѕ-7, ќѕ-10), що застосовуютьс€ у вигл€д≥ водних розчин≥в. якщо њх немаЇ, можна користуватись господарським милом.

ƒегазац≥€ - руйнуванн€ (нейтрал≥зац≥€) або видаленн€ ќ– з р≥зних предмет≥в, техн≥ки, споруд ≥ м≥сцевост≥. ƒегазац≥€, €к часткова, так ≥ повна, зд≥йснюютьс€ трьома способами: х≥м≥чним, ф≥зико-х≥м≥чним, механ≥чним.

’≥м≥чний спос≥б - пол€гаЇ у д≥њ на ќ– дегазувальноњ речовини, внасл≥док чого утворюютьс€ нетоксичн≥ речовини.

ѕри ф≥зико-х≥м≥чному способ≥ ќ– видал€ютьс€ ≥з заражених об'Їкт≥в, розчин€ючи, випаровуючи або сорбуючи (поглинаючи) њх.

ћехан≥чний спос≥б - це видаленн€ ќ–, що знаход€тьс€ на поверхн≥ (напр. зн≥мають зараженн€. шар фунту, або засипають його фунтом).

ќсновн≥ способи дегазац≥њ од€гу ≥ взутт€ - пров≥трюванн€, вимочуванн€ у вод≥, кипТ€т≥нн€, пранн€, обробка паропов≥тр€но-ам≥ачною сум≥шшю. Ѕавовн€н≥ ≥ гумов≥ вироби кипТ€т€ть ≥ перуть. якщо у воду додати соду, пральний порошок або мило, руйнуванн€ ќ– проходить швидше. ќбробку паропов≥тр€но-ам≥ачною сум≥шшю застосовують дл€ вс≥х вид≥в вироб≥в од€гу, взутт€, хутр€них вироб≥в ≥ засоб≥в захисту шк≥ри.

ƒезинфекц≥€ - знищенн€ хвороботворних м≥кроорган≥зм≥в ≥ руйнуванн€ токсин≥в на м≥сцевост≥, спорудах, техн≥ц≥ р≥зних предметах. ѕроводитьс€ двома способами: ф≥зичним ≥ х≥м≥чним.

’≥м≥чний спос≥б - це застосуванн€ дезинф≥куючих розчин≥в, що знищують хвороботворн≥ м≥кроби ≥ токсини.

ѕри ф≥зичному способ≥ хвороботворн≥ м≥кроби гинуть п≥д д≥Їю високих температур.

ƒл€ дезинфекц≥њ територ≥њ, р≥зних об'Їкт≥в, предмет≥в домашнього вжитку використовують хлорне вапно, монохлорам≥нами, дихлорам≥нами, њдкий натр≥й у розчинах в≥д 0,2-10%. ѕрим≥щенн€, мебл≥ ≥ реч≥ обробл€ють 3-5% розчином фенолу; 1-10% водним розчином л≥зину -взутт€, гулов≥ ≥ шк≥р€н≥ вироби; розчином гашеного вапна будинки, склади, транспорт, туалети, дороги, подв≥р'€ та ≥нш≥ територ≥њ.

 

3. ≈вакозаходами називаютьс€ розосередженн€ та евакуац≥€ населенн€ з м≥ст у зам≥ську зону.

–озосередженн€ - це орган≥зоване вивезенн€ з м≥ст у зам≥ську зону роб≥тник≥в та службовц≥в, що продовжують працювати у в≥йськовий час або в умовах надзвичайних ситуац≥й.

≈вакуац≥€ - вивезенн€ з м≥ст у зам≥ську зону решти населенн€, €ке знаходитьс€ у зонах можливих сильних руйнувань ≥ катастроф≥чних затоплень.

ўо стосуЇтьс€ навчальних заклад≥в, то тут можлив≥ три вар≥анти:

1. вони припин€ють свою д≥€льн≥сть;

2. евакуюютьс€ (д≥€льн≥сть переноситьс€ у зам≥ську зону);

3. продовжують працювати на м≥сц€х, але за скороченими програмами.

«ам≥ська зона - це територ≥€, розташована поза м≥стом, за межами зони можливих руйнувань.

¬≥дпов≥дальн≥сть за евакуац≥ю роб≥тник≥в ≥ службовц≥в та њх с≥мей у призначен≥ райони покладаютьс€ на начальник≥в ÷ќ та штаби ÷ќ п≥дприЇмств. –озосередженн€ роб≥тник≥в ≥ службовц≥в, що продовжують функц≥онувати, зд≥йснюЇтьс€ за виробничим принципом, а населенн€, не зайн€те у виробництв≥ - за територ≥альним принципом (тобто за м≥сцем проживанн€)..

ўоб евакуац≥€ пройшла орган≥зовано њњ завчасно планують м≥сцев≥ адм≥н≥стративн≥ органи ≥ створен≥ при них евакуац≥йн≥ ком≥с≥њ: заздалег≥дь визначаЇтьс€ склад, м≥сц€ розташуванн€ ≥ пор€док роботи зб≥рних евакуац≥йних пункт≥в («≈Ћ), а в с≥льськ≥й м≥сцевост≥ створюютьс€ прийомн≥ евакуац≥йн≥ пункти (ѕ≈ѕ).

ѕочувши ≥нформац≥ю про евакуац≥ю, громад€ни повинн≥ готуватись до вињзду в зам≥ську зону. ≤з собою вз€ти найнеобх≥дн≥ше: засоби ≥ндив≥дуального захисту, паспорт, в≥йськовий квиток, св≥доцтва про народженн€, осв≥ту, шлюб, спец≥альн≥сть, трудову книжку або пенс≥йне посв≥дченн€, продукти харчуванн€ на 2-3 доби, од€г, взутт€, предмети туалету.

”се з≥бране скласти у вал≥зу ≥ прикр≥пити €рлик або бирку, на €кому зазначити пр≥звище, ≥м'€ та по батьков≥ ≥ к≥нцевий пункт евакуац≥њ.

ѕеред виходом ≥з квартири виключити вс≥ осв≥тлювальн≥ ≥ нагр≥вальн≥ прилади, закрити крани водопров≥дноњ ≥ газовоњ мереж, закрити в≥кна ≥ кватирки, замкнути двер≥.


ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-02-12; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 554 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

Ќадо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © ‘едор ƒостоевский
==> читать все изречени€...

2097 - | 1823 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.013 с.