Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


Ѕоротьба з тероризмом
 

4. √лобальна злочинн≥сть - ще одна гостра соц≥альна проблема сучасност≥.  ≥льк≥сть зареЇстрованих у св≥т≥ злочин≥в у середньому зростаЇ на 5% щороку. јле останн≥м часом особливо швидко зростаЇ частка тих, що належать до категор≥њ т€жких (убивства, насильства тощо).

¬раховуючи складну крим≥ногенну ситуац≥ю в ”крањн≥, кожна людина повинна вм≥ти захистити себе в ситуац≥€х, пов'€заних з насильством.

Ќайсувор≥ш≥ покаранн€, передбачен≥  арним кодексом, встановлюютьс€ за вбивство та зівалтуванн€. —татев≥ злочини через серйозн≥сть ф≥зичних та психолог≥чних насл≥дк≥в дл€ жертв належать до особливо важких пос€гань.  рим≥нальн≥ дан≥ св≥дчать, що цей злочин (зівалтуванн€) маЇ тенденц≥ю до зростанн€. ѕотерп≥л≥, €к правило, в м≥л≥ц≥ю не за€вл€ють через страх громадського розголосу, а також не хочуть переживати неприЇмну процедуру сл≥дства та суду. «а результатами виб≥ркових досл≥джень, на кожне зівалтуванн€, за €ким ведетьс€ сл≥дство, припадаЇ 6-8 злочин≥в, €к≥ залишаютьс€ без покаранн€. “ому злочинц≥ ≥ ко€ть нов≥ й нов≥ напади.

 

5. јлкогол≥зм Ї великим соц≥альним лихом. Ѕ≥льш≥сть злочин≥в скоюЇтьс€ в стан≥ сп'€н≥нн€. јлкоголь украй негативно впливаЇ на центральну нервову систему. ѕо≠рушуЇтьс€ розумова ≥ ф≥зична працездатн≥сть, посилюЇтьс€ втома, про що св≥дчить запис роботи м'€з≥в. јлкоголь знижуЇ працездатн≥сть на 16-17%, при цьому вто≠ма настаЇ швидше, н≥ж звичайно. ќсобливо р≥зко знижуЇтьс€ працездатн≥сть у ос≥б, профес≥йна д≥€льн≥сть €ких вимагаЇ посиленоњ уваги ≥ значного напруженн€. ¬≥домо, що чим складн≥ша робота, тим менша доза алкоголю стаЇ причиною ви≠робничого травматизму.

јлкоголь знижуЇ швидк≥сть руховоњ реакц≥њ.

Ћюдина, €ка зловживаЇ алкоголем, драт≥влива, емоц≥йно нест≥йка, погано спить, швидко втомлюЇтьс€. ” 70% н≥чний сон не зн≥маЇ втоми, тому вже на початку робочого дн€ працездатн≥сть такоњ людини знижена.

ќб'Їктивним показником дози алкоголю Ї вм≥ст його в кров≥. ѕри вм≥ст≥ алкоголю в кров≥ прац≥вника 0,3-0,9% ймов≥рн≥сть виникненн€ небезпеки зрос≠таЇ в 7 раз≥в, при 1,0-1,4% у 31 раз, при 1,5% - у 128 раз≥в (1%- це вм≥ст алкоголю в кров≥, €кий в≥дпов≥даЇ 1 г чистого алкоголю на 1 л кров≥). Ќебезпека вживанн€алкоголю нав≥ть в малих дозах п≥дтверджуЇтьс€ тим, що п≥сл€ двох кружок пива к≥льк≥сть алкоголю в кров≥ людини масою 75 кг становить 0,9%, 0,5 л вина -1.2%, чарки гор≥лки чи конь€ку -1,1%.

ќднак найб≥льш небезпечним Ї неадекватне ставленн€ п'€ноњ людини до свого стану, оск≥льки алкоголь загальмовуЇ центри кори головного мозку, €к≥ контро≠люють д≥њ ≥ вчинки. ¬она переоц≥нюЇ своњ можливост≥ ≥ недооц≥нюЇ складн≥сть виробничоњ ситуац≥њ. ѕ'€ний за кермом, верстатом чи на ≥ншому робочому м≥сц≥ набагато небезпечн≥ший, н≥ж хворий чи прац≥вник у стан≥ нав≥ть вираженоњ вто≠ми. “вереза людина розум≥Ї, що њњ можливост≥ обмежен≥, ≥ намагаЇтьс€ бути особ≠ливо уважною ≥ обережною.

“ютюнопал≥нн€. —ьогодн≥ смертн≥сть населенн€ ”крањни визначаЇтьс€ передус≥м не≥нфекц≥йними захворюванн€ми, т≥сно пов'€заними з широким розповсюдженн€м фактор≥в ризику, €к≥ характерн≥ дл€ повед≥нки людини. —еред них тютюнокур≥нн€ - основна причина передчасноњ смерт≥, €к≥й можна запоб≥гти. “ютюн - фактор ризику б≥льш н≥ж 25 хвороб. ”крањна випереджаЇ б≥льш≥сть крањн ™вропи за к≥льк≥стю курц≥в.

 урц≥ щор≥чно Ђвикурюютьї в атмосферу 720 т синильноњ кислоти, 384000 т ам≥аку, 108000 т н≥котину, 600000 т дьогтю ≥ понад 550000 т чадного газу та ≥нш≥ складов≥ тютюнового диму.

японськ≥ експерти, досл≥джуючи вплив н≥котину на людей на приклад≥ автомоб≥л≥ст≥в, ви€вили, що кур≥нн€ щор≥чно стаЇ причиною 1-2% ус≥х автомо≠б≥льних авар≥й, а французьк≥ спец≥ал≥сти впевнен≥, що ц€ цифра дос€гаЇ 5%. «а даними √.Ўа€хматова, частота порушень правил дорожнього руху курц€ми на 14% вища, н≥ж тими, що не кур€ть. —льозовид≥ленн€ в≥д тютюнового диму не т≥льки в≥двол≥каЇ увагу, але й знижуЇ гостроту зору.  р≥м того, коли вод≥й пост≥йно курить, то на внутр≥шньому боц≥ шиби каб≥ни автомоб≥л€ утворюЇтьс€ нал≥т, €кий зменшуЇ прозор≥сть ≥ пог≥ршуЇ видим≥сть.

ѕри викурюванн≥ одн≥Їњ сигарети звужуЇтьс€ поле зору, порушуютьс€ кольоров≥дчутт€ ≥ сприйн€тт€ червоного ≥ зеленого кольор≥в, знижуЇтьс€ зорове сприйн€тт€ ≥нформац≥њ прилад≥в на 20%, зменшуЇтьс€ швидк≥сть рухових реакц≥й на 25%, послаблюЇтьс€ слух в д≥апазон≥ розмовноњ мови.  ур≥нн€ негативно впли≠ваЇ на переб≥г псих≥чних процес≥в, що виражаЇтьс€ у зниженн≥ сприйн€тт€ ≥нформац≥њ на 20 %, зб≥льшенн≥ часу реакц≥њ на 25 %, порушенн≥ координац≥њ рух≥в ≥ мисленн€.

” роб≥тник≥в-курц≥в швидше розвиваЇтьс€ втома. ћТ€зова сила зменшуЇтьс€ на 1,5%, через 10-15 хв настаЇ втома, координац≥€ рух≥в знижуЇтьс€ на 25%.

 ур≥нн€ в юному в≥ц≥ в≥дбиваЇтьс€ вкрай неспри€тливо на загальному стан≥ орган≥зму, €кий розвиваЇтьс€. √альмуЇтьс€ процес статевого дозр≥ванн€, спов≥льнюЇтьс€ р≥ст, пог≥ршуЇтьс€ розвиток грудноњ кл≥тки ≥ мускулатури, шк≥ра втрачаЇ еластичн≥сть ≥ св≥ж≥сть, рано з'€вл€ютьс€ зморшки. ћолод≥ курц≥ в≥др≥зн€ютьс€ бл≥д≥стю не т≥льки через спазми кровоносних судин, але й внасл≥док характерноњ дл€ н≥котиноман≥њ анем≥њ (недокр≥в'€). ” юних курц≥в набагато швид≠ше, н≥ж у дорослих, розвиваЇтьс€ так званий неврозопод≥бний синдром, €кий ви≠ражаЇтьс€ у пост≥йному головному бол≥, особливо при розумов≥й прац≥, у швидк≥й втомлюваност≥ ≥ знижен≥й працездатност≥, в послабленн≥ пам'€т≥ ≥ зниженн≥ концентрац≥њ уваги ≥ розлад≥ сну, втрат≥ апетиту ≥ порушенн≥ статевоњ д≥€льност≥.

‘≥зична ≥ псих≥чна залежн≥сть в≥д н≥котину розвиваЇтьс€ значно швидше, н≥ж в≥д алкоголю. јле на в≥дм≥ну в≥д алкогол≥зму та наркоман≥њ, н≥котиноман≥€ не призводить до деградац≥њ особистост≥. якраз це робить кур≥нн€ цигарок зараз≠ною хворобою, €ка руйнуЇ здоров'€ людини.


ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-02-12; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 482 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

—ложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © јмели€ Ёрхарт
==> читать все изречени€...

1165 - | 1123 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.009 с.