Лекции.Орг


Поиск:
Зовнішній метод застосування лікарських речовин
Цей шлях застосування лікарських речовин зазвичай використовують для лікування різних уражень шкіри та слизових оболонок. При цьому слід пам'ятати, що шкіра, слизові оболонки добре васкуляризовані, тому певні ре­човини, особливо на жиророзчинній основі, можуть всмоктуватися та чинити резорбтивну (загальну) дію.


 

Мал. 72. Зберігання лікарських засобів:

а — у процедурному кабінеті в скляних шафах: 1 — антибіотики; 2 — порошко­вий набір; 3 — вітаміни; 4 — кровозамінники, розчин новокаїну, натрію хлориду, індиферентні ліки; б — у холодильнику: 1 — вакцини; 2 — сироватки; 3 — інсулін; 4 — білкові препарати; в — зберігання отруйних і сильнодійних препаратів; 1 — журнал обліку

Застосування лікарських речовин для лікування уражень шкіри 1. Втирання лікарських речовин — це спосіб активного введення лікар­ських препаратів через шкіру без порушення її цілості. Під впливом тертя та розминання шкіра розігрівається, у ній посилюється крово- та лімфообіг, роз­ширюються вивідні протоки сальних та потових залоз, через які речовина лег­ко всмоктується.


 

Схема 2. Шляхи введення лікарських засобів

Показання. Місцеві розлади крово- та лімфообігу, розлад функції перифе­рійних нервових розгалужень у шкірі, трофічні процеси, паразитарні захво­рювання шкіри (короста), гніздове облисіння (алопеція).

Мета впливу втирання — прилеглі тканини: гострі та хронічні ураження м'язів, периферійних нервових стовбурів, лімфаденіти, затяжні та хронічні запалення суглобів; для загального впливу на організм, наприклад втирання подразнювальних бальзамів у скроні при мігрені.

Лікарські форми — рідини (саліцилати), мазі (ртутна, сірчана, різні баль­зами).

Втирання зазвичай проводять у тих ділянках, де шкіра є найтоншою і де відсутній волосяний покрив (якщо він є, його збривають). Це згинальна по­верхня передпліччя, задня поверхня стегон, бічні поверхні грудної клітки, живіт, скроні.

Цю процедуру зазвичай виконують на ніч.


 

Протипоказання. Тяжкі ураження шкіри (мацерації, пролежні, екзема, фурункули, карбункули, гноячковий висип).

2. Змазування — це нанесення різних мазей, паст на уражені ділянки шкіри. Показання. Мацерація, пролежні, екзема, фурункули, карбункули, гнояч­ковий висип.

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-02-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 867 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

550 - | 369 -


© 2015-2023 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.