Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Характеристика транспортних перевезень




В аналітичних цілях виділяють морський транспорт, що віді­грає основну роль у перевезенні зовнішньоторгівельних вантажів, повітряний транспорт, який мас велике значення в міждержавному переміщенні людей, та інші види транспорту.

Морський транспорт вважається найбільш універсальним ви­дом транспорту, який спеціалізується на обслуговуванні міжнарод­ної торгівлі. У системі морського торгового судноплавства зароди­лися й одержали розвиток основні правові інститути й органі­заційні форми міжнародних перевезень вантажів і пасажирів. Сис­тема економічних і правових відносин між учасниками процесу перевезення на інших видах транспорту розвивалася в тому або іншому ступені під впливом міжнародної практики морського торгівельного судноплавства.

У міжнародному судноплавстві склалися дві форми організації перевезень: лінійна (регулярна) і трампова (нерегулярна). Міжна­родне лінійне судноплавство організовується морськими перевізни­ками на стійких географічних напрямках міжнародної торгівлі. Ос­новним документом при оформленні перевезення вантажу в міжна­родному лінійному судноплавстві є коносамент. Коносамент— це документ, що надає право кожному, хто є його влас­ником, розпоряджатися товаром.

Існує декілька видів коносамента:

• коносамент на пред'явника, що надає право кожному, хто є його власником, розпоряджатися товаром;

іменний коносамент, що виписується на конкретного одержувача товару;

ордерний коносамент, відповідно до якого перевізник повинний доставити товар за вказівкою позначеної сторони.

Розрізняють також бортовий коносамент, що оформляється на вантаж, який завантажується на борт судна, і коносамент на ван­таж, прийнятий до відправлення, що застосовується у випадку, як­що товар зданий на склад для наступного відвантаження. Іноді за­стосовується наскрізний коносамент — документ, на основі якого вантажі транспортуються з порту навантаження в порт призначен­ня двома і більше судноплавними лініями, що діють відповідно до угоди.

На відміну від лінійного, в трамповому судоплавстві судна ек­сплуатуються на нерегулярній основі. Вони не закріплюються за визначеними напрямками, а вільно переміщаються з однієї секції фрахтового ринку в другу залежно від попиту на тоннаж і пропо­зиції вантажів.

Основною міжнародною угодою, що визначає взаємовідносини учасників договору морського перевезення і правовий статус коно­самента, є Брюссельська конвенція про уніфікацію деяких правил про коносамент (1924 р.), особлива увага в якій приділена питанню про відповідальність морського перевізника за вантаж. Морські пе­ревезення пасажирів і багажу регулюються Афінською конвенцією про морські перевезення пасажирів, їхнього багажу, транспортних засобів і ручного багажу, а також Міжнародною морською органі­зацією, заснованою 1958 року в Женеві.

На частку міжнародного повітряного транспорту, за даними Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО), припадає більше 54% від загального обсягу всіх регулярних авіаційних перевезень у світі. Міжнародним польотом вважається політ, при якому повітря­не судно перетинає державні кордони двох країн. Міжнародним повітряним перевезенням вважається перевезення, здійснюване на повітряних суднах, при якому місце відправлення і місце призначен­ня незалежно від того, чи було перевантаження або перерва в переве­зенні, розташовані на території двох держав або на території тієї са­мої держави, якщо передбачена зупинка на території іншої держави.

Міжнародне повітряне перевезення може бути: комерційним (здійснюється цивільними повітряними суднами за плату) і неко-мерційним (безкоштовне). Польоти на міжнародних повітряних лініях за формою їх виконання можна класифікувати нарегулярні та нерегулярні.

Регулярні рейси — це рейси, виконувані відповідно до опубліко­ваного розкладу по договірних авіалініях. У розкладі зазначений • маршрут польоту, проміжні пункти посадок, час вильоту і прильо­ту в кожний пункт маршруту, частота прямування і тип літака. Зміна цих умов виконання регулярних рейсів може бути здійснена тільки при взаємній згоді договірних держав. Регулярні авіапсреве-зення оплачуються за міжнародними авіаційними тарифами, опублікованими і неопублікованпми.

Опубліковані {наскрізні) тарифи — це тарифи і збори від аеро­порту відправлення до аеропорту призначення, розміщені в тариф­них довідниках. Неопубліковані тарифи — це тарифи, що за відсут­ності опублікованого тарифу між даними пунктами утворюються двома засобами:

· шляхом додатку до опублікованого (наскрізного) тарифу додат­кової суми;

· при відсутності пропорційного тарифу — шляхом додавання дільничних тарифів окремих наскрізних ділянок перевезення з дотриманням відповідних правил побудови тарифів. Більшість тарифів не опубліковано, їх немає в тарифних довідниках і інших офіційних тарифних виданнях. Крім того, кож­на авіакомпанія розробляє свої неофіційні тарифи, які в основному є закритими і складають комерційну таємницю авіакомпанії.

Нерегулярні авіаперевезення виконуються на підставі дозволу на разові польоти і підрозділяються на додаткові, спеціальні і чар­терні.

Додаткові рейси — це рейси, що виконуються по тих авіалініях, що і регулярні, але за особливим розкладом. Додатковий рейс мо­же бути виконаний за згодою партнера, за умови, що комерційне перевезення не може бути здійснене регулярними рейсами.

Спеціальні рейси — це рейси, що виконуються за спеціальним за­вданням як за маршрутом регулярних рейсів, так і за особливим маршрутом. Як правило, дозвіл на виконання спеціальних рейсів по дипломатичних каналах.

Чартерні рейси — це рейси, що виконуються згідно зі спеціаль­ним контрактом між перевізником і замовником.

Нині нерегулярні перевезення складають близько 18% від за­гального обсягу міжнародних перевезень. Загальний обсяг міжна­родних нерегулярних перевезень в усьому світі складається з обсягу, виконаного чартерними перевізниками, і обсягу, виконаного регу­лярними перевізниками. Як і регулярні, міжнародні нерегулярні пе­ревезення підрозділяються на пасажирські і вантажно-поштові.

Польоти над своєю територією здійснюються відповідно до національних законів і прав, польоти над чужою територією і відкритим морем — відповідно до двосторонніх і багатосторонніх угод між зацікавленими державами. Регулюванням повітряних пе­ревезень займаються різноманітні міжнародні організації. Основ­ним міжнародним органом, що здійснює багатостороннє регулю­вання світового повітряного транспорту на міждержавному рівні, е Міжнародна організація цивільної авіації (International Civil Organization, ІСАО), заснована-1947 року.

Міжнародні залізничні перевезення здійснюються на підставі двосторонніх і багатосторонніх угод, які укладаються відпо­відними міністерствами держав — учасників угоди. Основним до­кументом, яким оформляється залізничне перевезення вантажів, є залізнична накладна. Міжнародне автомобільне перевезення оформляється автомобільною накладною, що складається у 3-х примірниках і регулюється спеціальною конвенцією.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-08; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 601 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Бутерброд по-студенчески - кусок черного хлеба, а на него кусок белого. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2428 - | 2349 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.