Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Концепція П. Ейгліє і Е. Лангеарда




Ця модель маркетингу послуг було розроблено у середині 70-х рр. у Франції професорами школи бізнесу при Марсельському універси­теті.

Модель французьких авторів підкреслює не тільки одномоментність виробництва і споживання послуги, але й її невідчутність. Якщо модель Ратмела лише позначила необхідність уваги до проце­су взаємодії продавця і покупця як нове функціональне завдання мар­кетингу, то «сервакшня-модель показуєте, що відбувається в цьому процесі. Ключовими факторами цієї моделі є сам процес обслугову­вання (позначений великим квадратом), організація послуг (малий квадрат), споживач А і споживач Б.

Найбільш важливим елементом цієї моделі, безумовно, є спо­живач А як цільовий ринок послуг фірми. Трьома стрілками позначе­но три головні фактори, які, на думку авторів цієї моделі, істотно впли­вають на поведінку споживача А.

По-перше, це організація, яка надає послуги. Автори поділяють організацію послуг на дві частини: видиму для споживача і невиди­му для споживача. Згідно з моделлю найбільш значущою часткою для маркетингу є видима частка, яку поділено на контактний пер­сонал, що надає послуги, і матеріальне середовище, яке містить процес обслуговування.

По-друге, це інші споживачі, позначені як «споживач Б». Згідно з моделлю якісні характеристики інших споживачів, котрі знаходять­ся в процесі обслуговування у полі зору або поряд з споживачем А, істотно впливають на загальне сприйняття та переживання про­цесу обслуговування, а також на сприйняття й переживання про­цесу обслуговування споживачем А.

Згідно з логікою цієї моделі менеджер з маркетингу, крім традицій­них стратегій маркетингу, які використовуються у виробничому сек­торі, повинен спланувати три додаткові стратегії. Потрібно потурбу­ватися про видиму частину організації та створити певне маркетинго­ве середовище, відповідно до якого споживач буде намагатися оціни­ти якість очікуваного обслуговування. На практиці ця стратегія реалі­зується як створення певного інтер'єру, або дизайну приміщення для обслуговування. Потім необхідно забезпечити певні стандарти пове­дінки персоналу, який контактує зі споживачем в процесі обслугову­вання. Зокрема, менеджер повинен так організувати споживачів, щоб кожен з них знаходився серед «своєї групи». Прикладом такої стра­тегії є застосування економічного та бізнес-класу в авіакомпаніях.

Французька модель маркетингу вже набула досить широко міжна­родного визнання. Наприклад, вона обговорювалася скандинавською школою маркетингу послуг, використовується як концептуальна осно­ва в американських підручниках з маркетингу послуг. Ф. Котлер вико­ристовує цю модель як теоретичну основу в маркетингу готельного бізнесу та туризму. Популярності даної моделі сприяє її практичність, оскільки вона вказує на ті контрольовані фактори, які можна застосо­вувати для планування маркетингу послуг (контактний персонал, ма­теріальне середовище, інші споживачі).

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-08; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 716 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студенческая общага - это место, где меня научили готовить 20 блюд из макарон и 40 из доширака. А майонез - это вообще десерт. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2339 - | 2289 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.