Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


ѕрезервативи
ѕрезерватив вважаЇтьс€ найкращим засобом контрацепц≥њ дл€ п≥дл≥тк≥в.

 

ќсновними позитивними €кост€ми презерватив≥в Ї:

- захист в≥д захворювань, €к≥ передаютьс€ статевим шл€хом, в тому числ≥ —Ќ≤ƒ;

- в≥дсутн≥сть поб≥чних ефект≥в;

- можлив≥сть застосуванн€ без призначенн€ л≥кар€;

- простота використанн€;

- в≥дносна дешевина.

 

Ќедол≥ки:

- дискомфорт;

- алерг≥чн≥ реакц≥њ на латекс;

- залежн≥сть в≥д партнера;

- недостатн€ над≥йн≥сть.

ѕерерахован≥ недол≥ки в значн≥й м≥р≥ впливають на попул€ризац≥ю цього методу контрацепц≥њ. ќднак дл€ п≥дл≥тк≥в, €к≥ мають нечаст≥ статев≥ контакти, цей метод контрацепц≥њ повинен бути переважним, тому що Ї над≥йним засобом проф≥лактики «ѕ—Ў. ÷е необх≥дно п≥дкреслювати п≥д час бес≥ди з п≥дл≥тками. ” випадках правильного використанн€ презервативи Ї достатньо ефективними (теоретична ефективн≥сть 90-95%, а практична Ц 90%). ¬икористанн€ презерватив≥в п≥дл≥тками надаЇ впевненост≥ в соб≥, оск≥льки €к юнака, так ≥ д≥вчинку хвилюЇ в≥рог≥дн≥сть небажаноњ ваг≥тност≥ чи ризик заразитис€ захворюванн€ми, що передаютьс€ п≥д час сексуальних контакт≥в.

 

ќральн≥ контрацептиви (ќ )

¬ останн≥ роки спостер≥гаЇтьс€ значний прогрес у розробц≥ безпечних та ефективних оральних контрацептив≥в з≥ зниженими дозами естроген≥в, а також у впровадженн≥ прогестаген≥в нового покол≥нн€. —ьогодн≥ вважаЇтьс€, що ≥деальний контрацептив не повинен впливати на обм≥н жир≥в та вуглевод≥в, а також гемостатичну систему, оск≥льки будь-€к≥ зм≥ни в≥дпов≥дних показник≥в розгл€даютьс€ або €к поб≥чн≥ ефекти, або €к ускладненн€. Ќезважаючи на значну к≥льк≥сть публ≥кац≥й в≥дносно призначенн€ оральних контрацептив≥в ж≥нкам репродуктивного в≥ку, недостатньо досл≥джень, адресованих молодим та юним ж≥нкам. « ц≥лого р€ду причин питанн€ призначенн€ оральноњ контрацепц≥њ пац≥Їнтам ц≥Їњ групи населенн€ особливо важливе.  л≥н≥чн≥ спостереженн€ ≥ багатор≥чний досв≥д досл≥дник≥в з крањн «ах≥дноњ ™вропи та —Ўј довели, що ќ  Ї найб≥льш ефективним методом контрацепц≥њ серед здорових д≥вчат-п≥дл≥тк≥в. ќднак у ц≥й груп≥ ж≥ночого населенн€ Ї особлив≥ труднощ≥ в њхньому використанн≥. ” пор≥вн€нн≥ з б≥льш дорослими ж≥нками п≥дл≥тки част≥ше передчасно припин€ють застосуванн€ таблеток при по€в≥ небажаних поб≥чних ефект≥в, таких €к м≥жменструальн≥ вид≥ленн€, нудота ≥ т.п.

ƒо такого висновку приход€ть вс≥ досл≥дники, €к≥ займаютьс€ розробками оптимальних метод≥в попередженн€ ваг≥тност≥ серед п≥дл≥тк≥в.

Ћ≥кар-г≥неколог дит€чого та п≥дл≥ткового в≥ку перед призначенн€м ќ  повинен запропонувати заповнити ≥нформац≥йну форму п≥дл≥тка.

ѕри призначенн≥ ќ  необх≥дно враховувати:

- с≥мейний анамнез;

- ≥ндив≥дуальний анамнез, включаючи характер м≥с€чних ≥ частоту статевих зносин;

- початок регул€рних м≥с€чних;

- екстраген≥тальн≥ захворюванн€, включаючи серцево-судинн≥, д≥абет, порушенн€ гемостазу, гепатит ≥ т.п.;

- обговорити ризик ваг≥тност≥ в залежност≥ в≥д вибору контрацептивного методу.

«начн≥ переваги застосуванн€ ќ  п≥дл≥тками пол€гають у зменшенн≥ випадк≥в:

- надм≥рних менструальних кровотеч;

- надм≥рних м≥жменструальних бол≥в (альгодисменорей);

- порушенн€ менструального циклу;

- фол≥кур€рноњ к≥сти €Їчника;

- анем≥њ; ендометр≥озу;

- јcne vulgaris (вугрового висипанн€).

 

¬ажко переоц≥нити важлив≥сть нормал≥зац≥њ менструального циклу в п≥дл≥тк≥в, оск≥льки, €к в≥домо, ювен≥льн≥ матков≥ кровотеч≥ Ї найб≥льш поширеною г≥неколог≥чною патолог≥Їю ц≥Їњ в≥ковоњ категор≥њ. Ќормал≥зац≥€ менструального циклу зменшуЇ також можлив≥сть розвитку вторинних анем≥й, €к≥ часто супроводжують матков≥ кровотеч≥. ѕоб≥чн≥ ефекти Ц нудота, головний б≥ль, набр€канн€ молочних залоз, зб≥льшенн€ маси т≥ла. —л≥д зазначити, що так≥ поб≥чн≥ ефекти, €к нудота ≥ головний б≥ль, зустр≥чаютьс€ не част≥ше, н≥ж у 1% пац≥Їнток. ѕ≥двищену увагу привертаЇ проблема зб≥льшенн€ маси т≥ла, що може бути основною причиною в≥дмови в≥д цього методу контрацепц≥њ. ѕ≥дл≥тки в б≥льш≥й м≥р≥, н≥ж ≥нш≥ групи населенн€, стурбован≥ своњм зовн≥шн≥м вигл€дом, ≥ зб≥льшенн€ маси т≥ла може сприйматис€ ними р≥зко негативно. «г≥дно з досл≥дженн€ми, при використанн≥ ќ  третього покол≥нн€ зб≥льшенн€ маси т≥ла в≥дзначаЇтьс€ т≥льки в 1,4% молодих пац≥Їнток. «агалом же, поб≥чн≥ ефекти зустр≥чаютьс€ в 4,4% д≥вчаток-п≥дл≥тк≥в, що змушуЇ њх в≥дмовитис€ в≥д застосуванн€ ќ .

ќральн≥ контрацептивн≥ таблетки стають усе б≥льш попул€рними серед п≥дл≥тк≥в, тому що вони не впливають на сексуальну активн≥сть ≥ забезпечують високий контрацептивний ефект. “еоретична ефективн≥сть ќ  у ж≥нок репродуктивного в≥ку складаЇ 99,5%, а практична - 98%. ѕоказник неефективност≥ (≥ндекс ѕерл€) у п≥дл≥тк≥в дещо вищий, що повТ€зано з помилками (пропусками) в застосуванн≥ ќ  в юному в≥ц≥.

 ожн≥ 6 ≥з 100 користувач≥в ќ  у в≥ц≥ до 22 рок≥в ваг≥тн≥ють прот€гом першого року застосуванн€ ќ .  ≥льк≥сть невдач у 4 рази вища у тих, хто використовуЇ презервативи, ≥ в 6-7 раз≥в вища у тих, хто використовуЇ сперм≥циди. « ц≥Їњ причини значна частина сексуально активних п≥дл≥тк≥в вибирають ќ . ќднак б≥льш≥сть п≥дл≥тк≥в в≥ддають перевагу сп≥льному застосуванню ќ  ≥ презерватив≥в, оск≥льки презерватив захищаЇ в≥д захворювань, що передаютьс€ статевим шл€хом.

ѕризначити гормональн≥ оральн≥ таблетки не можна до встановленн€ регул€рних менструальних цикл≥в. ÷е повТ€зано з можливим негативним впливом гормональноњ контрацепц≥њ на г≥поталамус, що може вплинути на подальший статевий розвиток.

“очн≥ дан≥ про доц≥льн≥сть призначенн€ гормональних контрацептив≥в д≥вчатам-п≥дл≥ткам поки що не отриман≥. “ому рекомендуЇтьс€ по можливост≥ уникати призначенн€ гормональних контрацептив≥в пац≥Їнткам до 16 рок≥в. јле в будь-€кому випадку краще в≥ддати перевагу гормональним таблеткам з низьким вм≥стом гормон≥в, н≥ж небажан≥й ваг≥тност≥, ≥ тим паче Ц перериванню њњ з ус≥ма психолог≥чними, соц≥альними та ф≥зичними насл≥дками. ” тих випадках, коли д≥вчина-п≥дл≥ток вибираЇ ќ  €к метод попередженн€ небажаноњ ваг≥тност≥, необх≥дно рекомендувати м≥н≥мально активн≥ дози гормональних компонент≥в.

 

ƒ≥афрагма та сперм≥циди

÷≥ засоби мають так≥ переваги: введенн€ њх не повТ€зане з≥ статевим контактом, практично в≥дсутн≥ поб≥чн≥ ефекти, а також до певноњ м≥ри Ц це попередженн€ захворювань, €к≥ передаютьс€ статевим шл€хом. Ќедол≥ки: необх≥дн≥сть введенн€ перед кожним статевим актом, можлив≥ незручност≥ при введенн≥ й вилученн≥ з п≥хви, а також необх≥дн≥сть спец≥ального догл€ду, що обмежуЇ застосуванн€ цього методу в п≥дл≥тк≥в.

—перм≥циди можуть застосовуватис€ не т≥льки з д≥афрагмою, а й самост≥йно. —перм≥циди доц≥льно рекомендувати в п≥дл≥тковому в≥ц≥ €к легкий ≥ нешк≥дливий метод, €кий майже не маЇ поб≥чних ефект≥в. ќднак незручн≥сть цього застосуванн€ пол€гаЇ в дос€гненн≥ контрацептивноњ ефективност≥ не ран≥ше, н≥ж за 10-15 хвилин до статевого контакту.  р≥м цього, практична ефективн≥сть сперм≥цид≥в близько 80%, що не Ї найкращим методом контрацепц≥њ дл€ п≥дл≥тк≥в.


¬нутр≥шньоматковий зас≥б (¬ћ«)

ѕереваги цього методу попередженн€ небажаноњ ваг≥тност≥ досить широко в≥дом≥. јле дл€ д≥вчаток-п≥дл≥тк≥в ≥снуЇ великий ризик запальних захворювань статевих орган≥в. ¬≥н зб≥льшуЇтьс€ з≥ зб≥льшенн€м к≥лькост≥ статевих партнер≥в, що часто зустр≥чаЇтьс€ в молодому в≥ц≥.  р≥м цього, ¬ћ« не лише не захищаЇ в≥д захворювань, €к≥ передаютьс€ статевим шл€хом, а нав≥ть, навпаки, р≥зко зб≥льшуЇ ризик цих захворювань. ¬елика к≥льк≥сть експульс≥й, больовий синдром та зб≥льшенн€ к≥лькост≥ менструальноњ кров≥ зумовлюють неприйн€тн≥сть цього методу контрацепц≥њ дл€ п≥дл≥тк≥в у багатьох випадках. ¬раховуючи великий ризик запальних захворювань статевих орган≥в, повТ€заний з непланованою сексуальною повед≥нкою, п≥дл≥ткам не рекомендуЇтьс€ застосовувати ¬ћ«.

 

ѕриродн≥ методи

¬икористанн€ ритм≥чного методу, оц≥нки слизу, вим≥рюванн€ базальноњ температури особливо складне дл€ п≥дл≥тк≥в, оск≥льки дл€ њхнього правильного використанн€ необх≥дна спец≥альна п≥дготовка. “аке навчанн€, в≥рог≥дно, буде важко зд≥йснити. јле б≥льш важливим Ї те, що використанн€ цього методу ускладнюЇтьс€ при нерегул€рному менструальному цикл≥, що не дозвол€Ї визначити фертильний ≥ нефертильний пер≥оди.

ќднак в будь-€кому випадку консультанти повинн≥ знайомити п≥дл≥тк≥в ≥з зм≥нами, €к≥ в≥дбуваютьс€ в ж≥ночому орган≥зм≥ в звТ€зку з менструальними циклами. ѕ≥знанн€ власного т≥ла п≥д час спостереженн€ за своњми м≥с€чними циклами виховуЇ в≥дчутт€ самоп≥знанн€ та самоповаги, що в≥д≥граЇ значну роль у просв≥тницьк≥й робот≥ з п≥дл≥тками.

ѕосткоњтальна контрацепц≥€

÷ей метод оральноњ гормональноњ контрацепц≥њ, на перший погл€д, виг≥дний дл€ п≥дл≥тк≥в, тому що в них незапланован≥ статев≥ зносини бувають досить часто. ќднак цей метод не сл≥д рекомендувати €к регул€рну контрацепц≥ю. ¬≥н ефективний т≥льки прот€гом 72 годин п≥сл€ статевого контакту. ƒ≥вчинка-п≥дл≥ток обовТ€зково повинна приходити на перев≥рку на€вност≥ ваг≥тност≥, такий в≥зит може стати приводом дл€ ≥нших рекомендац≥й з контрацепц≥њ.

ƒл€ п≥дл≥тк≥в, €к≥ ведуть статеве житт€, потр≥бен доступний метод контрацепц≥њ. ¬ажливо, щоб п≥дл≥тки могли анон≥мно одержати протизапл≥днююч≥ засоби й використати њх без тривалоњ п≥дготовки та плануванн€.

ѕ≥дл≥тки вважаютьс€ проблемною групою. якщо молода ж≥нка звертаЇтьс€ з≥ своњми проблемами, њй достатньо дати одну консультац≥ю.  оли ж звертаЇтьс€ п≥дл≥ток, необх≥дно зробити все, щоб такий пац≥Їнт не випав з пол€ зору, з ним потр≥бно проводити просв≥тницьку роботу, в тому числ≥ забезпечити необх≥дною ≥нформац≥Їю в≥дносно ≥снуючих метод≥в попередженн€ небажаноњ ваг≥тност≥.

ƒосв≥д багатьох крањн св≥ту св≥дчить про те, що консультуванн€ п≥дл≥тк≥в з питань сексуальноњ повед≥нки та контрацепц≥њ зменшуЇ ризик порушенн€ њхнього здоровТ€ та небажаноњ ваг≥тност≥.

 

ѕ≥сл€абортне плануванн€ с≥м'њ

ѕослуги з плануванн€ с≥м'њ п≥сл€ аборту повинн≥ включати в себе наступн≥ компоненти, €к≥ характерн≥ дл€ €к≥сного обслуговуванн€ в сфер≥ плануванн€ с≥м'њ:

- консультуванн€ про необх≥дн≥сть використанн€ контрацепц≥њ з урахуванн€м репродуктивних ц≥лей пац≥Їнтки.

- ≥нформац≥€ ≥ консультуванн€ про вс≥ на€вн≥ методи контрацепц≥њ, њхн≥ характеристики, ефективн≥сть ≥ поб≥чн≥ ефекти.

- наданн€ можливост≥ вибору (наприклад, гормональн≥, негормональн≥, зворотн≥, незворотн≥, короткоЧ та довгостроков≥).

- гарант≥€ можливост≥ ≥ поповненн€ запасу контрацептив≥в.

- доступн≥сть наступного спостереженн€.

- ≥нформац≥€ про необх≥дн≥сть захисту в≥д захворювань, €к≥ передаютьс€ статевим шл€хом.

ѕ≥сл€абортне плануванн€ с≥м'њ повинно також базуватис€ на оц≥нц≥ ≥ндив≥дуальноњ ситуац≥њ кожноњ ж≥нки:

- характеристика њњ особистост≥;

- кл≥н≥чний стан;

- можлив≥сть одержанн€ медичного обслуговуванн€ в т≥й м≥сцевост≥, де вона мешкаЇ.

Ќаданн€ послуг з плануванн€ с≥м'њ дл€ ж≥нки п≥сл€ аборту потр≥бно розпочати негайно, оск≥льки овул€ц≥€ може наступити уже на 11Чй день п≥сл€ аборту ≥, €к правило, в≥дбуваЇтьс€ до першоњ менструальноњ кровотеч≥. ¬с≥ ж≥нки, €к≥ знаход€тьс€ на п≥сл€абортному л≥куванн≥ потребують розФ€сненн€ того, що:

- вони можуть знову заваг≥тн≥ти до початку наступноњ менструац≥њ;

- ≥снують безпечн≥ методи контрацепц≥њ, здатн≥ запоб≥гти настанню ваг≥тност≥;

- де ≥ €к вони можуть одержати послуги з плануванн€ с≥м'њ ≥ методи контрацепц≥њ.

як≥ методи контрацепц≥њ можна використовувати

ѕ≥сл€ аборту п≥дход€ть ус≥ методи контрацепц≥њ. –екомендац≥њ по використанню р≥зних контрацептив≥в п≥сл€ аборту, включаючи показанн€ ≥ перел≥к стан≥в, що потребують обережност≥, наведен≥ у в≥дпов≥дних розд≥лах даного пос≥бника, присв€чених цим методам.

 онтрацепц≥€ залежно в≥д пер≥оду житт€ ж≥нки.

ѕ≥дл≥тковий пер≥од.

ќсновн≥ вимоги: над≥йна контрацепц≥€; захист в≥д захворювань, що передаЇтьс€ статевим шл€хом; можлив≥сть в≥дновленн€ д≥тородноњ функц≥њ.

–екомендован≥ методи:

- барТЇрн≥ методи (презервативи) +сперм≥ц≥ди;

-  ќ  (через 2 роки п≥сл€ першоњ менструац≥њ) Ц монофазн≥, до складу €ких вход€ть прогестагени третього покол≥нн€;

- у раз≥ на€вност≥ к≥лькох партнер≥в Ц Уподв≥йний голландський методФ ( ќ  + презервативи).

ћолодий репродуктивний в≥к.

ћолодий репродуктивний в≥к (до перших полог≥в) Цпер≥од п≥двищеноњ сексуальноњ активност≥.

ќсновн≥ вимоги: над≥йна контрацепц≥€; захист в≥д захворюванн€, що передаЇтьс€ статевим шл€хом; зворотн≥сть.

–екомендован≥ методи:

-  ќ  (монофазн≥);

- прот€гом 3 м≥с до запланованоњ ваг≥тност≥ Ц барФЇрн≥ методи та (або) симптотермальний метод;

- у раз≥ на€вност≥ к≥лькох партнер≥в Ц Уподв≥йний голландський методФ ( ќ  + презервативи).

ѕер≥од лактац≥њ.

ќсновн≥ вимоги: в≥дсутн≥сть впливу на лактац≥ю; над≥йна, але зворотна контрацепц≥€.

–екомендован≥ методи:

- метод лактац≥йноњ аменорењ;

- оральн≥ контрацептиви, до складу €ких вход€ть лише прогестагени;

- ¬ћ«;

- барТЇрн≥ методи, поЇднан≥ з≥ сперм≥цидами;

- ≥нТЇкц≥йн≥ контрацептивн≥ препарати.

ѕодальше плануванн€ с≥мТњ в раз≥ бажанн€ зб≥льшити ≥нтервал м≥ж пологами.

ќсновн≥ вимоги: над≥йна, довготривала, але зворотна контрацепц≥€; захист в≥д захворюванн€, €к≥ передаютьс€ статевим шл€хом (у раз≥ на€вност≥ непост≥йного або к≥лькох партнер≥в).

–екомендован≥ методи:

-  ќ ;

- оральн≥ контрацептиви, до складу €ких вход€ть лише прогестагени;

- ¬ћ«;

- ≥нТЇкц≥йн≥ контрацептивн≥ препарати.

ѕ≥зн≥й репродуктивний пер≥од.

ѕ≥зн≥й репродуктивний пер≥од (п≥сл€ народженн€ останньоњ дитини).

ќсновн≥ вимоги: над≥йна контрацепц≥€; м≥н≥мальний ризик метабол≥чних порушень.

–екомендован≥ методи:

- добров≥льна х≥рург≥чна стерил≥зац≥€;

-  ќ  (монофазн≥, до складу €ких вход€ть лише прогестани третього покол≥нн€ або багатофазн≥ препарати);

- оральн≥ контрацептивн≥ препарати, до складу €ких вход€ть лише прогестагени;

- ¬ћ«;

- ≥нТЇкц≥йн≥ контрацептивн≥ препарати;

- барТЇрн≥ методи, поЇднан≥ з≥ сперм≥цидами.

 онтрацепц≥€ в залежност≥ в≥д захворювань ж≥нки.

ѕ≥двищений артер≥альний тиск (ј“).

ќсновн≥ вимоги: над≥йна контрацепц≥€; м≥н≥мальний ризик метабол≥чних порушень.

–екомендован≥ методи:

-  ќ , €кщо ј“ нижче 140/90

- ≤нФЇкц≥йн≥ контрацептиви при ј“ нижче 180/110

- вс≥ ≥нш≥ методи

ѕротипоказан≥ методи:

-  ќ  ≥ ≥нТЇкц≥йн≥ контрацептиви €кщо ј“ вище 140/90.

ћножинн≥ фактори ризику розвитку сердечно Ц судинних захворювань (наприклад, пал≥нн€, високе ј“, д≥абет).

ќсновн≥ вимоги: над≥йна контрацепц≥€; м≥н≥мальний ризик метабол≥чних порушень.

–екомендован≥ методи:

- чисто прогестинов≥ таблетки („ѕ“);

- ≥мплантанти;

- ¬ћ«;

- бар'Їрн≥ методи;

- ћЋј

ѕротипоказан≥ методи:

-  ќ ;

- ≥нТЇкц≥йн≥ контрацептиви.

«ахворюванн€ серцево Ц судинноњ системи.

ќсновн≥ вимоги: над≥йна, довготривала контрацепц≥€; м≥н≥мальний ризик метабол≥чних порушень.

–екомендован≥ методи:

- „ѕ“;

- ≥мплантати;

- ¬ћ«;

- бар'Їрн≥ методи;

- ћЋј;

ѕротипоказан≥ методи:

-  ќ ;

- ≥нТЇкц≥йн≥ контрацептиви при захворюванн€х серц€, викликаних закупоркою артер≥й або при ≥нсул≥н≥ в анамнез≥;

- „ѕ“ при тромбоз≥ глибоких вен даний час.

“ромбоз поверхневих чи вен варикозн≥ вени.

ќсновн≥ вимоги: над≥йна, довготривала контрацепц≥€; м≥н≥мальний ризик метабол≥чних порушень.

–екомендован≥ методи:

- ¬ћ«, що вид≥л€ють м≥дь;

- бар'Їрн≥ методи;

- ћЋј.

ѕротипоказан≥ методи:

-  ќ ;

- „ѕ“;

- ≥нТЇкц≥йн≥ контрацептиви;

- ≥мплантати.

ƒ≥абет

ќсновн≥ вимоги: над≥йна, довготривала контрацепц≥€; м≥н≥мальний ризик метабол≥чних порушень.

–екомендован≥ методи:

- ¬ћ«;

- бар'Їрн≥ методи;

- ћЋј.

ѕротипоказан≥ методи:

-  ќ ;

- ≥нТЇкц≥йн≥ контрацептиви, €кщо тривал≥сть д≥абету 20 рок≥в або б≥льше а також при враженн€х судин;

«вичайн≥ головн≥ бол≥ (не м≥грень).

–екомендован≥ ус≥ методи.

√оловн≥ бол≥ типу м≥грень (сильний головний б≥ль, €кий повторюЇтьс€, част≥ше одноб≥чний, пульсуючий, €кий може супроводжуватис€ нудотою ≥ часто п≥дсилюЇтьс€ в≥д св≥тла, звук≥в ≥ рух≥в)

ќсновн≥ вимоги: над≥йна контрацепц≥€; м≥н≥мальний ризик метабол≥чних порушень.

–екомендован≥ методи:

-  ќ , €кщо ж≥нка молодше 35 рок≥в ≥ €кщо до чи п≥д час приступ≥в болю немаЇ порушень зору (аура), утрудненоњ мови чи рух≥в;

- чисто прогестинов≥ методи;

- ¬ћ«;

- Ѕар'Їрн≥ методи;

- ћЋј;

- ћетоди, заснован≥ на ознаках фертильност≥.

ѕротипоказан≥ методи:

-  ќ , €кщо в≥к 35 рок≥в або старше, а також в будь €кому в≥ц≥ при порушенн€х з≥р (аура), мови або рух≥в до або п≥д час приступ≥в бол≥.

ЌезТ€сован≥ ваг≥нальн≥ кровотеч≥ (до обстеженн€).

ќсновн≥ вимоги: над≥йна контрацепц≥€; м≥н≥мальний ризик метабол≥чних порушень.

–екомендован≥ методи:

-  ќ ;

- „ѕ“;

- Ѕар'Їрн≥ методи.

ѕротипоказан≥ методи:

- ¬ћ«;

- ≥нТЇкц≥йн≥ контрацептиви.

–ак молочноњ залози в даний час чи в минулому.

ќсновн≥ вимоги: над≥йна контрацепц≥€; м≥н≥мальний ризик метабол≥чних порушень.

–екомендован≥ методи:

- ¬ћ«;

- Ѕар'Їрн≥ методи;

ѕротипоказан≥ методи:

-  ќ ;

- „ѕ“;

- ћЋј, €кщо в цей час кл≥Їнтка проходить курс медикаментозного л≥куванн€.

≤нфекц≥њ, €к≥ передаютьс€ статевим шл€хом (≤ѕ—Ў).

ќсновн≥ вимоги: над≥йна контрацепц≥€; захист в≥д ≤ѕ—Ў.

–екомендован≥ ус≥ методи, але методом вибору Ї бар'Їрн≥ методи, що попереджують захворюванн€ ≤ѕ—Ў.

ѕротипоказан≥ методи:

- ¬ћ«, за виключенн€м ваг≥н≥та, не забрудненого гн≥йним церв≥цитом.

¬≥русний гепатит у даний час чи в≥русонос≥йство

ќсновн≥ вимоги: над≥йна контрацепц≥€; м≥н≥мальний ризик метабол≥чних порушень.

–екомендован≥ методи:

- ¬ћ«;

- Ѕар'Їрн≥ методи.

ѕротипоказан≥ методи:

-  ќ ;

- „ѕ“ при гепатит≥ в даний час.

ќжир≥нн€.

–екомендован≥ методи:

- ”с≥ методи, однак установка д≥афрагми чи церв≥кального ковпачка може бути утруднена.

ѕротипоказан≥ методи:

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-05-07; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 719 | Ќарушение авторских прав


Ћучшие изречени€:

Ћаской почти всегда добьешьс€ больше, чем грубой силой. © Ќеизвестно
==> читать все изречени€...

2196 - | 2052 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.074 с.