Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


«м≥ни в правов≥й систем≥ в роки ¬еликоњ ¬≥тчизн€ноњ в≥йни
ѕраво воЇнного часу

ѕравова система, що склалас€ в довоЇнний пер≥од, в основному збер≥галас€ ≥ п≥сл€ вступу —–—– у в≥йну. ќднак формуванн€ надзвичайних орган≥в, ≥нститут≥в ≥ в≥дносин не могло не позначитис€ на систем≥ права та правового регулюванн€. ѕом≥тно була звужена область догов≥рних в≥дносин, посилилас€ тенденц≥€ до централ≥зац≥њ, цив≥льно-правов≥ методи поступалис€ м≥сцем господарсько-≥ адм≥н≥стративно-правовим.

÷ив≥льне право

–ад€нськ≥ закони вважалис€ д≥€ли ≥ на тимчасово окупован≥й ворогом територ≥њ. “ому цив≥льно-правов≥ угоди, зроблен≥ на так≥й територ≥њ, €кщо вони суперечили закону, визнавалис€ нед≥йсними. –озширювалис€ права держави щодо де€ких об'Їкт≥в права особистоњ власност≥ (наприклад, громад€ни були зобов'€зан≥ тимчасово здати рад≥оприймач≥). √ромад€ни зв≥льнених територ≥й зобов'€зан≥ були здати органам держави трофейне майно, а також кинуте майно, власники €коњ нев≥дом≥. –Ќ  —–—– у 1943 р. зобов'€зав органи влади сх≥дних областей повернути колгоспам визволених район≥в худобу, евакуйований на сх≥д.

” ц≥лому звужувалос€ застосуванн€ цив≥льно-правових договор≥в ≥ зростала роль адм≥н≥стративно-правових, планових завдань. ÷е стосувалос€ насамперед в≥йськовоњ продукц≥њ, поставок нафти, вуг≥лл€, металу ≥ т. д. Ѕули уточнен≥ умови договору житлового найму (у зв'€зку з масовою евакуац≥Їю ≥ подальшим поверненн€м жител≥в м≥ст, введенн€ п≥льг дл€ с≥мей в≥йськовослужбовц≥в ≥ т.д.). ” зв'€зку з загибеллю великоњ к≥лькост≥ громад€н було розширене коло спадкоЇмц≥в: до нього було включено працездатн≥ батьки, брати ≥ сестри.

—≥мейне право

—≥мейне право було уточнено з метою зм≥цненн€ ≥нституту шлюбу, заохоченн€ багатод≥тних с≥мей, п≥двищенн€ народжуваност≥, посиленн€ турботи про сир≥т. « 1 жовтн€ 1941 р. був введений податок на холост€к≥в, самотн≥х ≥ безд≥тних громад€н. ¬аг≥тним видавалис€ додатков≥ пайки. ” 1943 р. були уточнен≥ норми про оп≥ку ≥ усиновленн€ (усиновлюваних дозвол€лос€ записувати €к власних д≥тей, з пр≥звищем та по батьков≥ усиновлювач≥в). «а ”казом ѕрезид≥њ ¬– —–—– в≥д 8 липн€ 1944 р., т≥льки зареЇстрований шлюб породжував права ≥ обов'€зки подружж€. —касовувалос€ ≥снувало ран≥ше право зверненн€ матер≥ до суду з позовом про встановленн€ батьк≥вства та про ст€гненн€ ал≥мент≥в в≥д особи, з €кою вона не перебувала у зареЇстрованому шлюб≥. ”складнювавс€ процес розлученн€: в≥н проводивс€ т≥льки в судовому пор€дку, причому в народному суд≥ вживалис€ заходи до примиренн€ подружж€. ѕитанн€ про розлученн€ вир≥шував вищесто€щий суд, €кщо подружж€ не примирилис€. ”каз зб≥льшив в≥дпустки по ваг≥тност≥ та пологах з 63 до 77 дн≥в. «б≥льшувалас€ державна допомога багатод≥тним ≥ одиноким матер€м.

 олгоспне право

 олгоспне право розширило системи додатковоњ оплати прац≥, ≥ в той же час на пер≥од в≥йни був п≥двищений обов'€зковий м≥н≥мум трудодн≥в на р≥к: до 100 в ћосковськ≥й ≥ ≥нших спец≥ально зазначених област€х ≥ до 120-в ≥нших районах —–—–. ѕ≥дл≥тки у в≥ц≥ в≥д 12 до 16 рок≥в, зобов'€зан≥ були виробити не менше 50 трудодн≥в на р≥к.  олгоспники, не виробивши без поважних причин м≥н≥муму трудодн≥в у сезон роб≥т, каралис€ по суду виправними роботами в колгоспах на терм≥н до 6 м≥с€ц≥в з утриманн€м до 25% оплати на користь колгоспу. √олови колгосп≥в за ухиленн€ в≥д засудженн€ колгоспник≥в, не виробили м≥н≥муму трудодн≥в, сам≥ залучалис€ до судовоњ в≥дпов≥дальност≥.

“рактористам ≥ р€ду ≥нших механ≥затор≥в вводилас€ додаткова оплата натурою або грошима. ” жнива в пор€дку моб≥л≥зац≥њ на роботу в ћ“—, колгоспи ≥ радгоспи залучалис€ город€ни, €к≥ не працюють на п≥дприЇмствах промисловост≥ ≥ транспорту, а також частина службовц≥в, учн≥ та студенти з оплатою в трудодн€х ≥ збереженн€м за м≥сцем роботи 50% окладу, а студентам - стипенд≥њ.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-05-06; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 525 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

Ќаглость Ц это ругатьс€ с преподавателем по поводу четверки, хот€ перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Ќеизвестно
==> читать все изречени€...

2440 - | 2023 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.008 с.