Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Поняття «бренд» і «брендінг». Електронний бренд: основні концепції та підходи




Бренд - комплекс уявлень споживача про торгову марку, що включає в себе набір стереотипів, символів і емоційних відчуттів. Таке визначення дає можливість підходити до брендингу як до практично застосовною, ефективної технології, що дозволяє вирішувати різні бізнес-завдання.

Брендинг - це процес створення і просування бренду за допомогою маркетингових комунікацій. Процес створення бренду та управління брендом може включати в себе створення, посилення, ре-позиціонування, оновлення та зміна стадії розвитку бренда, його розширення і поглиблення. Брендинг націлений на формування споживчої звички купувати певний бренд.

Поява і повсюдне поширення Інтернету внесло корективи в саме поняття «брендинг». Його стали умовно ділити на традиційний (існуючий в оффлай-ні) та електронну (інтернет-брендінт). Відзначимо і наявну різницю в найменуванні електронного бренду. Так, рівнозначними термінами для позначення цього поняття стають «інтернет-бренд» і «е-бренд».

Стівен Кумбер, висловлюючи свій погляд на еволюцію брендів, ставить е-брендинг на вершину цієї еволюції.

Девід А. Аакер в роботі «Бренд-лідерство: нова концепція брендингу» виділяє наступні властивості Мережі, які надають особливе вплив на брендинг:

1) Мережа інтерактивна;

2) Мережа пропонує актуальну і багату інформацію;

3) Мережа персонализирует. Очевидно, що в силу унікальних особливостей Інтернету

поняття е-бренду складніше і істотно відрізняється від «реального» маркетингового бренду. Саме тому важливо подивитися на е-бренд з точки зору його відмінностей від традиційного оффлайн-бренда. Олександр Данилюк виділяє дев'ять принципових відмінностей.

1. Враження від бренду. Легко запам'ятовується, впізнаваний образ, пов'язаний з відповідним ресурсом, має більше шансів бути обраним звичайним користувачем серед різноманіття інформації. Таким чином, значення бренду в Мережі помітно зростає.

2. Чинники успішності. Змінюються критерії вибору: унікальність товару змінюється зручністю та простотою в роботі, обсягом наданої інформації, можливістю індивідуальних налаштувань, безпекою та конфіденційністю (в інтернет-комерції).

3. Зміст і зовнішній вигляд. Традиційний брендинг здатний на початкових етапах взаємодії зі споживачем тільки закріпити складові образу в його свідомості, тоді як в Інтернеті можна негайно ознайомитися зі змістом. Причому зовнішній вигляд тут грає другорядну роль, в основному допомагаючи краще сприйняти інформацію.

4. Значення маркетингу та реклами. В інтернет-проектах найбільші вкладення робляться в маркетинг і рекламу. Якщо традиційні компанії витрачають приблизно 5-15% своїх доходів на маркетинг, то у власників інтернет-брендів це число досягає 25% від доходів.

5. Лідерство на ринку. У оффлайн-бізнесі найбільшою проблемою є захоплення лідируючих позицій на ринку. В Інтернеті захопити лідерство набагато простіше. Основна проблема - утримати його. Необхідно продовжувати рости і розвиватися, а іноді і кардинально змінюватися відповідно до нових ринкових умов.

6. Лояльність споживачів. На відміну від звичайного бренду відвідувачі формують свою думку про е-бренд за дуже короткий період. Тому дуже важливо для власника е-бренду сформувати у клієнта перше позитивне враження, або, іншими словами, лояльне ставлення.

7. Швидкість взаємодії. У звичайних умовах процес досягнення кінцевого контакту зі споживачем може затягнутися на кілька років. Пошук і подальше ознайомлення з ресурсом в Інтернеті відбувається набагато швидше (швидкість контакту може бути обмежена лише надається швидкістю закачування трафіку).

8. Динамічність. В офлайні немає необхідності втілювати кілька речей абсолютно різного призначення в одній. В онлайн-просторі е-бренду, для того щоб «вижити», необхідно бути динамічним і розвиватися, позиціонуючись на різних ринках.

9. Глобальність. Бренди в реальному житті обмежені своїми фізичними параметрами і межами. Е-бренд не має меж. У віртуальному просторі ні фізичні параметри, ні географічні, ні часові межі не приймаються до уваги. Він обмежується тільки способами комунікації з користувачем, яких з кожним днем стає все більше Представлені в російському Інтернеті бренди прийнято ділити:


- На контент-проекти (новинні, тематичні та галузеві сайти, портали та пошукові системи);

- На онлайнові сервіси (пошта, системи хостингу сайтів);

- На підприємства електронної комерції (інтернет-магазини, служби доставки, платіжні системи);

- На компанії, що мають спеціалізовані веб-послуги (провайдери, дизайнерські студії і т. д.);

- На традиційні бренди, налаштовані на діяльність в Інтернеті.


Види брендів в Мережі класифікуються також і за видами комутативних середовищ, в яких вони формуються: інсайд-бренд (inside Brand) - бренд бізнесу, який будується виключно в Інтернеті, і аутсайд-бренд (outside Brand) - бренд, у створенні та просуванні якого Інтернет виступає як допоміжний інструмент.






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 393 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Свобода ничего не стоит, если она не включает в себя свободу ошибаться. © Махатма Ганди
==> читать все изречения...

2383 - | 2135 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.