Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Поява і розвиток «маркетингової» моделі PR-діяльності




Усі дослідники фіксують подальшу про фессіоналізацію і інституціоналізацію діяльно сті з середини 60-х років. До кінця 70-х років число акредитованих фахівців зросла від однієї до трьох тисяч; все більша кількість піарменов стало підніматися на вищі щаблі менеджменту; до 1980 року щорічно випускалося близько 4000 дипломи ваних фахівців. Все це свідчило про суспільну затребуваність PR-професіоналів.

Однак у цей період фахівці зі зв'язків з об громадськістю стикаються з новими, раніше все го соціальними, проблемами. Саме тоді почалася «атомізація» американського суспільства - здавалося, єдина нація розпадається на багато складових, кожна з яких наполягає на власних інте ресах і висловлює їх у протестних формах: руху за громадянські права, руху жінок, споживачам лей, антивоєнні руху, рух фермерів і т. п. Від фахівців зі зв'язків з громадськістю потрібна допомога в організації соціальних вза-імоотношеній керівників бізнесу та громадськості ності. У відповідь на даний суспільний запит були організовані численні семінари з менедж менту, PR-технологій на теми: як спілкуватися з раз-особистими групами активістів, як використовувати ЗМІ та інші канали інформування, як підготуватися до кризи і вийти з нього з найменшими втратами.

Одночасно спостерігається і явний недолік взаєморозуміння та спілкування між представниками бізнесу та споживачами. Відоме дослідження громадської думки, проведене Л. Харрісом в 1977 році, показало, що споживачі були вкрай не задоволені безвідповідальністю підприємців, їх нездатністю задовольнити запити, недобросо Вестн рекламою, недостатньою інформацією з ін інтересами питань. При цьому наголошувалося, що па-дає і довіра до преси. Уряд також стало в цей період жертвою скептицизму громадськості.

Отже, з одного боку, спостерігається явна загально ного затребуваність PR, з іншого - приходить час виправдовувати підвищені очікування бізнесу, уряду, політиків, споживачів. Безсумнівно, такий стан справ багато в чому було результатом бур ного розвитку PR в попередній період і неко торою переоцінки можливостей, впевненості в даль дальшої розширенні впливу та сфер діяльності. Відоме твердження Ф. Котлера про те, що до тради-Ціон 4 "р" («чотирьом" пі "») маркетингу необ хідно додати п'яту складову - "public relations", викликало негайну реакцію таких спе ців зі зв'язків з громадськістю, як Дж. Грюнігена, Дж. Уайт, У Елінг. Вони виступили про тив злиття функцій PR та маркетингу, наполягали на відмінностях між ними.

Вже з кінця 70 - початку 80-х років кілька великих PR-агентств були придбані рекламними фірмами, а багато рекламних агентства распростра нили свою діяльність на традиційну сферу PR або включали успішні PR-організації в свою кор порацію на правах відділів. Таким чином, за словами радника з PR Ф. Леслі, PR обмежувався вико ключітельно технологічними функціями, позбавляв ся управлінської ролі, що не дозволяло йому реалі зувати свої можливості в повному обсязі (зауважимо, втім, що існує і позитивний момент - покращився стратегічне управління шляхом злагоди годження і впорядкованості інформаційних по токів, які виходять з різних підрозділів орга нізації)

Що стосується маркетингу, то його вплив на PR визначається через ідеї «інтегрованого маркетин га» і «маркетингових комунікацій». Найбільш на наочно ця точка зору може бути представлена ​​в сле-дме, хоча і дещо спрощеною схемою: маркетингові комунікації-одна з складових маркетингу, для досягнення цілей маркетингових ком комунікації використовуються наступні засоби: реклама, особисті продажі, просування продажів, PR; PR при цьому розуміється як «встановлення і підтримання комму нікацій в організаторській середовищі з метою забезпечення сприятливого поведінки середовища відносно організації». Таким чином, PR перетворюється на засіб так званого «соціально-етичного» маркетингу.






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 364 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

2407 - | 2289 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.