Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Паблік рілейшенз демократичного суспільства у міжвоєнний період. Розвиток системи і науки PR в США. ПЕРЕНЕСТИ из предыд




Після воїни ПP-технології демонструють свої можливості психологічного впливу на громадськість, що розкривається в роботах У. Ліппманом «Свобода і новина» (1920) і «Public Opinion» (1922).

Перша книга показує, що в журналістських повідомленнях «невелике поле точного знання» і щоб уникнути фальсифікації потрібна обов'язкова ідентифікація джерела новин. В іншій книзі, що зробила безперечний вплив на Е. Бернейза, дано розгорнуте обгрунтування психологічного підходу до процесу формування громадської думки.

Бернейз є автором термінів «радник з ПР» і «інженер згоди» (фахівець з ПР). Саме йому належить ініціатива перетворення ПР з технології та практики в науку. Читання Бернейзом першого курсу з практики та етики ПР в 1923 році в Нью-Йоркському університеті справила значний вплив на викладання дисциплін цього циклу в усьому світі. З таких його робіт як, наприклад, «Кристалізація громадської думки» (1923), американські фахівці дізнавалися про європейські соціальних школах і напрямах.

Помітний вплив на розвиток ПР в 20-30-х роках XX століття надав А. Пейдж, колишній експерт з ПР і віце-президент компанії АТТ. Він був автором ідеї про соціальну відповідальність бізнесу, що важливо для підприємців та громадськості. Керівництво корпорацій має задовольняти потреби громадськості і бути відповідальним перед нею. У цьому відношенні ПР-підрозділу при фірмах повинні здійснювати реальний вплив на керівництво.

Незважаючи на період Великої депресії та його наслідки, саме на 30-і роки припадає інтенсивна професіоналізація та інституціоналізація ПР: у 1936 році грунтується The National Association of Accredited Publicity Directors, в 1938 - The American Association of Industrial Editors, в 1939 - The American Council on Public Relations.

Паралельно перед Другою світовою війною починаються і перші спроби формування основ теорії ПР.

Служби та підрозділи по зв'язках з громадськістю створюються при залізничних корпораціях, автомобільної та інших галузях промисловості (перше велике бюро «паблік рілейшнз» було створено в 1912 році при Американському телефонно-телеграфному об'єднанні), а до послуг фахівців зі зв'язків з громадськістю починають вдаватися університети, церковні організації і збройні сили для рекрутування добровольців.

Реалізація «Нового курсу» Франкліна Д. Рузвельта крім усього іншого включала широке використання всіх засобів масової інформації і особливо - радіо. Регулярно по радіо президент проводив знамениті «розмови біля каміна», де силою свого особистого шарму, в простій, доступній і навіть свого роду інтимної формі роз'яснював уть і необхідність своїх реформ.

Успішне вплив на публіку неабиякою формі сприяли тому, що країна почала виходити з кризи. Не випадково, вже в середині 30-х років в США почав функціонувати і знаменитий згодом Інститут громадської думки Геллапа, дані якого швидко ставали незамінними при прийнятті державних і підприємницьких рішень.

В Англії в середині 20-х років було створено Королівське управління з питань торгівлі, головною метою якого було не тільки сприяння розвитку ринкових відносин, а й підтримку престижу Британської імперії в світі. У роботі управління широко використовувалися плакати, кінофільми, преса, радіомовлення, виставки. У 1932 році Бі-Бі-Сі організувала все імперське радіомовлення, яке послужило основою для системи закордонного радіомовлення, яке сьогодні веде передачі на 62 країни.

Справжньою знахідкою для журналістів, які дуже люблять, щоб політики висловлювали свої думки ємними і запам'ятовуються фразами, був британський політичний діяч Уїнстон Черчілль. Свою кар'єру він починав з посади військового кореспондента, був автором декількох досить цікавих книг, що навчило його ставитися до ЗМІ з великим розумінням і ні в якому разі не нехтувати їх інтересом. Тому він всіляко намагався підіграти журналістам, сплачували йому за це добрим до себе ставленням.






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 375 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2358 - | 2221 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.