Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Аналіз розуміння молоддю поняття репродуктивного здоров’я та шляхів його збереження




Для дослідження розуміння молоддю поняття репродуктивного здоров’я та шляхів його збереження нами була розроблена анкета (додаток А). В анкету було включено 10 основних питань, що використовувались з метою виявлення шляхів які обирає молодь для збереження свого репродуктивного здоров’я та розуміння молоддю поняття репродуктивного здоров’я.

Охарактеризуємо дані кожного з питань за їх значущістю для нашого дослідження.

Перше питання присвячено розумінню молодими людьми поняття репродуктивного здоров’я. Тому, дізнавшись як молодь розуміє поняття репродуктивного здоров’я, можна визначити яку саме мету вона ставить перед перед собою саме в збереженні репродуктивного здоров’я.

Друге питання анкети присвячено визначенню шляху отримання інформації про репродуктивне здоров'я. Адже одним з головних способів профілактика репродуктивного здоров’я є надання молодим людям інформації про шляхи його збереження. Молоді потрібна достовірна, делікатна і дозована за віком інформація з питань фізіологічного і статевого розвитку, з питань здорового способу життя, збереження і зміцнення репродуктивного здоров’я.

Третє питання анкети присвячено з’ясуванню чи проводилась в навчальному закладі робота з профілактики репродуктивного здоров’я. Адже саме статеве виховання яке починається з раннього віку є дуже успішним. Статева просвіта у навчальних закладах зорієнтована на те, аби інформувати молодь про засоби контрацепції, перебіг вагітності, профілактику хвороб, що передаються статевим шляхом тощо.

Четверте питання анкети допомагає визначити хто саме проводив профілактичну роботу в навчальному закладі.

П’ятий пункт анкети присвячений питанню необхідності впровадження системи репродуктивної освіти на загальнодержавному рівні.

Шосте питання анкети присвячено визначення найбільш підходящого місця проведення профілактичної роботи. Відповідь на це питання дозволяє нам проаналізувати де саме молоді зручно отримувати інформацію про репродуктивне здоров’я в школі на окремих заняттях або курсах, в спеціальних консультаційних центрах чи медичних центрах.

Сьоме питання анкети допомагає визначити думку молоді з такого запитання: Хто має нести відповідальність за проведення профілактичної роботи?

Восьме питання допомагає визначити фактори, що мають найбільш вплив на стан вашого здоров'я. Відповідь на це запитання дасть нам змогу визначити чинники які найбільш впливають на здоров’я сучасної молоді.

Дев'яте питання анкети присвячено визначенню способів які обирає молодь для підтримки свого здоров'я.

Десяте питання допомагає нам визначити до кого саме звертаються молоді люди коли нездужають. Відповідь на це питання допоможе нам визначити кому саме довіряють своє здоров’я молоді люди.

В дослідженні прийняло участь 30 молодих людей, віком від 20 до 30 років. Анкетне опитування проводилося в онлайн-режимі та в режимі соціологічного опитування, тому все було конфіденційно та анонімно. Розглянемо результати дослідження 30 анкет.

На перше питання «Чи чули Ви про репродуктивне здоров’я? Як би ви кількома словами визначили, що таке репродуктивне здоров'я?» були отримані такі результати: 100% респондентів чули про репродуктивне здоров’я. На запитання: Як би ви кількома словами визначили, що таке репродуктивне здоров'я? респонденти відповіли такими основними визначеннями:

- Відсутність хвороб репродуктивної системи.

- Психологічна, соціальна та фізична готовність молоді вступати в сексуальні відносини з метою продовження роду.

- Це здоров’я репродуктивної сфери особистості.

- Це постійний процес захисту свого організму від шкідливих чинників не тільки в період вагітності, а і до нього.

- Це можливість зачати, виносити і народити здорову дитину.

- Це стан повного психічного, розумового та соціального благополуччя, а не просто відсутність хвороб чи недуг в усіх сферах, що стосуються репродуктивної системи, її функцій і процесів.

На друге запитання: «Від кого ви отримуєте інформацію про Репродуктивне здоров'я?» (можна обрати 3 варіанти) були отримані такі результати (рис. 3.1.1.):

Від кого ви отримуєте інформацію про Репродуктивне здоров'я? Відсоток респондентів
З засобів масової інформації 57%
Від лікарів 43%
В навчальних закладах 43%
З науково-популярних книг про здоров’я 27%
Від друзів та знайомих 20%
З газет та журналів 18%

Тобто, 57% респондентів отримує інформацію про репродуктивне здоров’я з засобів масової інформації, 43% отримують інформацію від лікарів та в навчальних закладах, з газет та журналів отримує інформацію 18% респондентів, інформацію з науково-популярних книг про здоров’я обирають 27% респондентів, 20% респондентів отримують інформацію у друзів та знайомих.

Тож аналізуючи відповіді на це запитання ми бачимо що більш за все молодь отримує інформацію про репродуктивне здоров’я з засобів масової інформації, менше отримує від лікарів та в навчальних закладах, та найменше молодь звертається за інформацією до газет та журналів, друзів та з науково-популярних книг про здоров’я.

На третє запитання (Чи проводилась у вас в навчальному закладі робота з профілактики репродуктивного здоров’я?) було отримано такі результати: у 77% респондентів проводилась профілактична робота в навчальному закладі, а у 23% не проводилася. Тому проаналізувавши відповіді респондентів ми дійшли до такого висновку що у більшості молодих людей проводилась в навчальному закладі робота з профілактики репродуктивного здоров’я.

На четверте запитання: «Якщо в 3 питанні Ви відповіли «Так», то зазначте хто саме проводив профілактичну роботу?» (так як на третє запитання позитивно відповіли 23 респонденти тобто 77% ми взяли їх за основу їх відповіді) було отримано такі результати (рис. 3.2.2):


Тож аналізуючи відповіді респондентів на це запитання ми бачимо що в більшості навчальних закладів профілактичною роботою займаються вчителі та викладачі 54%, на другому місці медична сестра, медичний працівник 31%, а на третьому місці соціальний працівник, соціальний педагог 15%.

На п’яте запитання(Як Ви вважаєте, чи слід у нас в країні впроваджувати і розвивати систему сексуальної освіти для підлітків та молоді?) 100% респондентів вважають що в нашій країні потрібно впроваджувати та розвивати систему сексуальної освіти для підлітків та молоді.

На шосте запитання(Де, на Ваш погляд, було б зручніше проводити сексуальну освіту?) було отримано такі результати (рис.3.2.3):

Отже проаналізувавши відповіді на запитання можна зробити висновок що 70% респондентів вважають що про проводити сексуальну освіту найбільш зручніше було б в школі на окремих заняттях або курсах, 23% респондентів – в спеціальних консультативних центрах і 7% що в медичних центрах.

На сьоме запитання (Хто, на вашу думку, має нести відповідальність за проведення профілактичної роботи?) було отримано такі результати (рис. 3.2.4):

Тож проаналізувавши відповіді на запитання анкети можна зробити висновок, що думки респондентів розділилися 68% вважають що за проведення профілактичної роботи має нести відповідальність держава (медичні працівники та працівники соціальних служб) та 32% респондентів що університет, коледж, технікум тощо.

На восьме запитання (Назвіть фактори, що мають найбільш вплив на стан вашого здоров'я? (можна обрати 3 варіанти)) було отримано такі результати (рис 3.2.5):

Рисунок 3.2.5

Фактори, що мають найбільш вплив на стан репродуктивного здоров’я Відсоток респондентів
Якість медичного обслуговування   22%
Екологічна обстановка 14%
Професійна діяльність 4%
Особливості харчування 48%
Шкідливі звички 29%
Спосіб життя 54%
Недостатня турбота про своє здоров ’я 34%
Недостатня обізнаність про проблеми репродуктивного здоров'я 1%
Незахищені статеві стосунки   3%

Отже проаналізувавши відповіді респондентів можно зробити висновок що, найбільше на репродуктивне здоров’я респондентів впливають такі фактори як спосіб життя 54%, особливості харчування 48%, шкідливі звички та недостатня турбота про своє здоров’я; потім середньому рівні такі фактори: якість медичного обслуговування 22%, екологічна обстановка 14%; та найменше впливають такі фактори: професійна діяльність 4%, незахищені статеві стосунки 3% та недостатня обізнаність про проблеми репродуктивного здоров’я 1%

На дев’яте запитання (Що Ви робите для підтримки Вашого репродуктивного здоровя? (можна обрати 3 варіанти)) було отримано такі результати (рис. З.2.6):

 

Рисунок 3.2.6

Що ви робите для підтримки Вашого репродуктивного здоров’я? Відсоток респондентів
Загартовуюся 4%
Відвідую лікаря з профілактичною метою 19%
Стежу за своєю вагою 32%
Уникаю шкідливих звичок 43%
Відвідую спортивні секції 57%
Обираю захищенні сексуальні стосунки 6%
Дотримуюся дієти 16%
Займаюсь фізичними вправами 23%
Інше 3%

Отже можна зробити висновок що, найбільша кількість респондентів для підтримання свого здоров’я відвідують спортивні секції 57%, уникають шкідливих звичок 43% та стежать за своєю вагою 32% менше уваги приділяють заняттю фізичними вправами 23%, відвідуванню лікаря з профілактичною метою 19%, дотриманню дієти 16% та найменше уваги респонденти приділяють захисту сексуальних стосунків 6% та загартовуванню, варіант інше обрали 3%

На десяте запитання (Якщо ви відчуваєте нездужання, то:) було отримано такі результати (рис. 3.2.7):

Тож проаналізувавши відповіді респондентів можна зробити висновок що найбільше респондентів в разі нездужання самі вживають заходів виходячи зі свого минулого досвіду 43%, потім 34% звертаються до лікаря, 17% респондентів намагаються не звертати уваги на своє самопочуття та 6% звертаються за порадою до друзів та родичів.

Отже, можна зробити такі висновки нашого дослідження, а саме: при обробці результатів загального опитування ми побачили, що всі респонденти обізнані з визначенням поняття репродуктивного здоров’я. Також більшість респондентів отримали інформацію про репродуктивне здоров’я з засобів масової інформації, від лікарів, в навчальних закладах та з науково-популярної літератури. В більшості респондентів проводилась профілактична робота щодо збереження репродуктивного здоров’я у школі, а проводили її у більшості респондентів вчителі та викладачі. Всі респонденти також вважать що в нашій державі потрібно впроваджувати і розвивати систему сексуальної освіти для підлітків та молоді. Більшість респондентів також вважають що, найбільш зручно проводити сексуальну освіту в школі на окремих заняттях / курсах та в спеціальних консультаційних центрах. Також більшість респондентів зазначили що, на їхнє репродуктивне здоров’я найбільш впливають такі фактори як: спосіб життя, особливості харчування, шкідливі звички та недостатня турбота про своє здоров’я. Більшість респондентів для підтримання свого здоров’я відвідують спортивні секції, уникають шкідливих звичок та стежать за своєю вагою. Ще велика кількість респондентів у разі нездужання самі вживають заходів виходячи зі свого минулого досвіду і менша кількість звертається до лікаря.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 632 | Нарушение авторских прав


Лучшие изречения:

Самообман может довести до саморазрушения. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2500 - | 2346 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.