Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Типове домашнє завдання №2




  1. В якому розчині буде найменша розчинність СаСО3: а) в 1 М СН3СООNa, б) у воді, в) в Na2CO3?
  2. Розрахувати розчинність кальцій фосфату в 0,01М розчині КCl.
  3. Яке максимальне значення рН слід підтримувати врозчині 0,1М нітрату цинку, щоб при насичені його сірководнем (0,1М Н2S) не утворився осад?
  4. Чи розчиниться 0,05 г АgI в 200мл 1М NH3?
  5. Скільки міліграмів BaSO4 перетвориться в BaCO3 при взаємодії з 5 мл 1,5 М K2CO3?
  6. Скільки мілілітрів соляної кислоти (r=1,17 г/см3) необхідно для осадження срібла у вигляді AgCl з 2,0 г сплаву, який містить ~22% Ag?
  7. Виразити фактор перерахунку для визначення вмісту CuCrO4×2CuO×2H2O по масі осаду Ag2Cr2O7.
  8. Який об’єм 2 М розчину NH3 необхідно взяти для промивання осаду МgNH4PO4 щоб втрати внаслідок розчинності не перевищували 0,0001 г MgO? (MgO при прожарюванні осаду).
  9. З наважки 0,80 г силікату одержали оксиди Al2O3, Fe2O3, TiO2 масою 0,2566г. Який вміст Al2O3 в силікаті, якщо зразок містить 0,61% Fe і 0,42% Ti?

 

ЗМІСТОВИЙ Модуль 3. «Титриметричні методи аналізу Фізико-хімічні методи аналізу»

ТЕМА 6. Титриметричний аналіз (2 год)

Лекція №8. Частина 2. Загальна характеристика титриметричного аналізу. Класифікація методів.

Загальна характеристика титриметричного аналізу. Класифікація методів. Вимоги до реакцій, що використовуються в титриметричному аналізі. Способи вираження концетрацій розчинів у титриметрії, обчислення еквівалентних мас у різних методах титриметричного аналізу.

Лекція №9. Частина 1. Титрування. Точка еквівалентності і точка кінця титрування. Робочі розчини титрантів. Первинні і вторинні стандарти.

Титрування. Точка еквівалентності і точка кінця титрування. Робочі розчини. Первинні і вторинні стандарти; виготовлення стандартних розчинів для встановлення концентрації робочих розчинів. Фіксанали. Вимоги, що ставляться до первинних стандартів. Види титриметричних визначень: пряме і обернене титрування, визначення за заміщенням. Обчислення результатів аналізу у титриметричному методі.

Література [1, 2, 3, 4, 5, 7, 11].

 

ТЕМА 7. Протолітометрія (кислотно-основне титрування) 2 год.

Лекція №9. Частина 2. Методи кислотно-основного титрування. Обчислення рН при побудові кривих титрування сильних, слабих кислот і основ. Індикатори кислотно-основного титрування

Методи кислотно-основного титрування. Первинні та вторинні стандарти методу. Точка еквівалентності при титруванні кислот і основ. Обчислення величини рН при побудові кривих титрування сильних, слабих кислот і основ.

Індикатори в методі кислотно-основного титрування, іонна та іонно-хромофорна теорія індикаторів. Показник титрування та інтервал переходу забарвлення індикатора. Вибір індикатора для встановлення кінцевої точки титрування. Похибки титрування.

 

Лекція №10. Частина 1. Практичне застосування методу протолітометрії.

Практичне застосування методу кислотно-основного титрування. Визначення тимчасової твердості води. Визначення солей амонію. Визначення загального, білкового і залишкового азоту методом Кєльдаля.

Література [1, 2, 3, 4, 5, 7, 11].

ТЕМА 8. Окисно-відновне титрування. (2 год)

Лекція №10. Частина 2. Методи окислювально-відновного титрування. Рівняння Нернста. Криві титрування. Індикатори методів редоксиметрії.

Методи окислювально-відновного титрування (редоксметоди). Вплив різних чинників на величину редокспотенціалу. Криві титрування. Індикатори методів редоксиметрії. Класифікація методів редоксиметрії

Лекція №11. Частина 1. Перман­ганатометрія. Йодометрія.

Перманганатометрія. Виготовлення робочого розчину перманганату калію. Первинні стандарти методу. Встановлення нормальності перманганату калію. Визначення оксалату, феруму (ІІ), нітритів.

Йодометрія. Первинні стандарти і робочі розчини в йодометрії. Крохмаль як індикатор. Йодометричне визначення арсенітів, сульфітів, купруму, йоду, кислот, аналіз білильного вапна.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 443 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Бутерброд по-студенчески - кусок черного хлеба, а на него кусок белого. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2526 - | 2447 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.