Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Створення проектної команди




Основна мета формування проектної команди

Та завдання проект-менеджера

Для здійснення управління проектами необхідна постійна та дієздатна проектна команда. Проект-менеджер і підпорядкована йому команда мають бути єдиним цілим і працювати як добре налагоджений механізм. Одним із важливих обов'язків менеджера проекту ще на першому етапі його роботи є створення кваліфікованої команди. Для реалізації цього завдання проект-менеджер повинен володіти комплексом фахових управлінських знань та навичок, які дозволять йому підібрати та об'єднати в єдину команду спеціалістів з різних відділів та організацій.

У матричних структурах, де існує подвійне підпорядкування, відбір кандидатур здійснюється проект-менеджером спільно з керівниками функціональних підрозділів. При цьому обговорюються цілі та завдання проекту, очікувані результати, витрати ресурсів, функції, повноваження і відповідальність членів команди, питання звітності і винагороди, значимості проекту для фірми. Проект менеджер у першу чергу зацікавлений, щоб кандидат відповідав фаховим вимогам і був зацікавлений в успішності проекту. З іншого боку, часто керівники функціональних підрозділів не бажають вивільняти під реалізацію проекту досвідченого професіонала, оскільки більшою мірою зацікавлені у вирішенні локальних завдань свого підрозділу. В процесі формування команди проект-менеджер повинен зуміти об'єднати людей на основі спільної мети і єдиних завдань.

Як відомо, унікальність, новизна, ризик і швидкоплинність - характерні ознаки проекту. Вони ускладнюють формування команди як і те, що в команду об'єднуються люди, які раніше не працювали разом, не мають спільних цінностей та досвіду такої співпраці. Тому має пройти певний час, поки окремі фахівці не усвідомлять себе членами єдиної команди, не проймуться командним духом, не сприймуть спільних цінностей та норм. І лише після цього команда зможе працювати з повною віддачею та ефективністю.

На етапі формування команди проект-менеджер мусить потурбуватися про створення сприятливого психологічного клімату та якомога швидшу адаптацію кожного учасника. Він повинен забезпечити створення професійно-стимулюючого оточення, грамотне керівництво, підтримку з боку адміністрації, створення атмосфери довіри і взаємної поваги.

 

Організаційна структура проектної команди

Незважаючи на те, що команда є тимчасовим колективом, створеним усередині фірми, вона має свою власну організаційну структуру. Її характер залежить від мети, завдань, масштабів та інших параметрів проекту. На практиці застосовуються два типи структуризації проектної команди - матричну та проектну.

Матрична структура команди

Така форма прийнятна для малих та середніх проектів з тривалістю життєвого циклу від 0,5 до 2 років. Суть її полягає в тому, що в команду добираються спеціалісти з існуючих функціональних підрозділів фірми на тимчасовій контрактній основі. Переваги та недоліки матричної структури команди наведено у таблиці 4.1.

 

Таблиця 4.1 - Переваги та недоліки матричної структури команди

Переваги Недоліки
· гнучкість організації та розвитку команди · порушення принципу одноосібності керівництва
· відсутність дублювання повноважень функціональних відділів · тимчасовість існування колективу
· присутність у членів команди "впевності у завтрашньому дні" · труднощі з розподілом ресурсів у межах фірми
· можливість залучати необхідну кількість фахівців із функціональних підрозділів на певний період і можливість вивільняти їх при зменшенні обсягів робіт · ускладнені взаємовідносини в межах фірми, подвійне підпорядкування і можливість конфліктів на цій основі

 

Проектна структура команди

В разі управління великомасштабними проектами все більше фірм застосовують саме проектну форму організації команди. При цьому всередині фірми створюється ніби зменшена її копія. Однак і ця форма структуризації не є ідеальною, їй притаманні як переваги, так і недоліки, табл. 4.2.

 

Таблиця 4.2 - Переваги та недоліки проектної структури команди

Переваги Недоліки
· забезпечення принципу одноосібності керівництва · дублювання функцій усередині фірми
· чітка визначеність становища команди всередині фірми · відсутність гнучкості в розвитку та реорганізації команди
· стабільність колективу команди · невпевненість членів команди в одержанні роботи після завершення проекту
· концентрація зусиль і спрямованість усієї команди на результат · конфлікт інтересів команди та працівників основних функціональних відділів фірми

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 703 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинать всегда стоит с того, что сеет сомнения. © Борис Стругацкий
==> читать все изречения...

2298 - | 2047 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.