Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Ігри, математичні розваги для дітей 6-7 років





Ігри на відтворення силуетів

"В'єтнамська гра". Коло розрізається на частини, як показано на малюнку 82. Орієнтиром при розрізанні служить центр кола. Виходить 7 частин, з яких рівні між собою 2 частини, схожі на овал, і 2 частини, що мають схожість з трикутником; інші 3 частини - різні за формою і розміром. Частини округлої форми, отримані в результаті розрізу, націлюють хлопців на складання силуетів тварин, птахів, комах.

З набору можна скласти багато різних кумедних фігурок, приєднуючи одну частину до іншої.


Рис. 82

Зразки деяких з них представлені на малюнку 82.

"Чарівний коло" (Гра випускається промисловістю з доданим комплектом зразків). Коло розрізається на 10 частин. У результаті виходить 4 рівних трикутника, інші частини, попарно рівні між; собою, схожі з фігурами трикутної форми, але одна із сторін у них має закруглення. З частин гри зручно складати чоловічків, птахів, ракети та інші фігури.


Рис. 83

Правила гри ті ж, що і в інших подібних іграх: використовувати для складання силуету всі 10 частин, що не накладаючи одну на іншу. На малюнку 83 представлено спосіб розрізу кола (розрізаний коло повинен бути пофарбований однаково з двох сторін) і зразки силуетів.

"Пентамін". "Пентамін" називаються фігури, якими на шаховій дошці можна закрити 5 сусідніх клітин. Таких постатей 12. Кожна з них складається з 5 прилеглих до іншому рівних квадратів. Автором "Пентамін" є американський математик, винахідник головоломок і цікавих завдань С. В. Готліб (1953). У нас в країні "Пентамін" видається під цією ж назвою або під назвою "П'ять квадратів", "Головоломка".

У роботі з дітьми можна використовувати цю гру, виготовлену самостійно. Для цього треба однаково забарвлений з 2 сторін картон, пластик розлінованих в клітку 1,5 X1, 5 см. А потім вирізати з нього фігури, зображені на малюнку 84. Тут же показані зразки силуетів, які можна складати з цих фігур.


Контактний телефон 8908179477584

Грати в "Пентамін" дещо складніше, ніж в такі ігри, як "Колумбово яйце", "Танграм", "Чарівний коло". Тут складніше аналіз, членування форми складається предмета на складові частини, а також способи з'єднання однієї частини з іншого. Складання силуетів за контурним зразкам заблоковано дошкільнятам, тому на малюнку 84 представлені зразки фігур із зазначенням складових частин.

Послідовність освоєння гри дітьми 6-7 років.

1. Розглядання частин гри, знаходження подібності їх з предметними зображеннями, "опредметнення" фігур. Діти називають частини: "буква т, буква г, хрест, драбинка, сходинка, пістолет, смужка, ворота".

Вкладання частин в коробку прямокутної форми за кресленням.

2. Засвоєння загальних способів приєднання однієї частини до іншої. З цією метою пропонувати дітям вибрати 2-3 частини, з яких можна скласти, наприклад, машину (рис. 85). Поступово збільшується кількість частин, з яких складається силует. Діти засвоюють найбільш часто зустрічаються способи з'єднання частин, орієнтуються на образ складається предмета. Згідно задуманому, відбирають потрібні частини і реалізують задум.


Контактний телефон 8908179477585

3. Розподіл декількох частин на зразку із зазначенням 3-4 деталей гри. Обов'язковою умовою при цьому є наявність зразка, виконаного в тому ж масштабі, що і частини гри. Дитина накладає частини прямо на зразок.

Призначення. Розвиток у дітей образного мислення, комбінаторних здібностей, практичних і розумових дій. Виховання морально-вольових якостей: наполегливості, цілеспрямованості дій, бажання думати, шукати шлях вирішення і приходити до позитивного результату.

Керівництво. Від ознайомлення з грою, аналізу частин, засвоєння загальних способів їх приєднання, з'єднання між собою по сторонах переходити до відтворення силуетів за зразками. Для цього використовувати зразки розчленованого і контурного характеру.

У ході роботи надавати дитині можливість розглянути зразки, вибрати потрібний, що зацікавив його або скласти щось своє. Вихователь показує зразки і каже, що з гри можна скласти (перераховує), але можна скласти і багато іншого. Уточнює, що діти вважають за можливе скласти з даного набору, наприклад з частин чарівного кола. Надавати допомогу в здійсненні задуму, використовуючи для цього різні прийоми: фіксувати увагу хлопців на напрямку ліній на зразку, пропорційному співвідношенні їх по довжині; спільне з дитиною уявне членування задуманого для відтворення (споруди, тварини, предмета) на складові частини; подсказ місця розташування 1 -2 частин або використання зразків з частковим зазначенням складових частин; використання зразків з цифровим або колірним позначенням місця розташування частин; стимулювання творчих робіт, бажання придумати і скласти своє, те, чого немає на зразках.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1612 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

2432 - | 2320 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.