Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Особливості експертизи харчових концентратів




Особливості приймання. На партію концентратів має бути супровідний документ, який свідчить про якість продукції. Од­нак відсутність такого документа не є підставою для припи­нен­ня приймання. В цьому випадку складається акт про фактичну якість товару. Акт про приховані недоліки, виявлені в продукції з гарантійним терміном зберігання, складається протягом 5 днів, але в межах встановленого гарантійного терміну. Якщо для учас­ті в складанні акту викликається представник виробника, то до встановленого 5-денного терміну додається час, необхідний для його приїзду.

Відбір проб. Якість харчових концентратів встановлюють для кожної однорідної партії на основі її огляду і досліджень відібраної від неї середньої проби. Від кожної однорідної партії харчових концентратів, упакованих в ящики або крафт-мішки, яка нараховує до 50 одиниць пакування, відбирають для від­крит­тя 3 %, але не менше 5 одиниць пакування; до 1 000 оди­ниць пакування – відбирають для відкриття 2 %, але не менше 15 одиниць пакування; більше 1000 одиниць пакування – від­би­рають 1,5 %, але не менше 20 одиниць. У випадку виявлення пошкоджень та інших дефектів пакування і тари ретельному огляду підлягає не менше 10 % загальної кількості ящиків або крафт-мішків даної партії. Відібрані одиниці пакування хар­чових концентратів відкривають і з кожної відбирають по 2 бри­кети з тим, щоб загальна кількість брикетів була не менше 20. Небрикетовані концентрати, упаковані в ящики або крафт-міш­ки насипом, відбирають в кількості 0,2 кг зверху, зсередини і знизу кожної відібраної одиниці пакування (ГОСТ 15113.0-69 – 15113.7-69).

Показники якості, ідентифікації. При прийманні харчових концентратів визначають зовнішній вигляд, колір, консис­тен­цію, запах і смак, масову частку вологи, жиру, цукру, мета­ло­домішок, мінеральних домішок, кислотність в перерахунку на молочну кислоту, зараженість шкідниками хлібних запасів та ін. (ГОСТ 15113.0 – 15113.7-69, 18488-73, 19327-84).

Дефекти. Процеси, які відбуваються при зберіганні харчових концентратів, обумовлені ступенем термічної обробки. Як пра­вило, ферменти інактивовані, а зниження якості концентратів відбувається в основному за рахунок окислення жиру киснем по­вітря і карбоніламінних реакцій (меланоідиноутворення). Змі­ни смаку і запаху харчових концентратів відбуваються головним чином внаслідок окислення (прогіркання) ліпідів за участю кис­ню повітря. Утворюються перекисі, альдегіди, кетони та інші речовини, які надають продукту різкого прогірклого запаху і неприємного смаку. Швидкість і ступінь прогіркання жиру в концентраті залежить від природи і свіжості сировини, природи використаного жиру, проникненості пакування і умов збері­ган­ня. З підвищенням температури зберігання швидкість окислення жиру збільшується.

Потемніння харчових концентратів і поява сторонніх при­сма­ку і запаху може відбуватись за рахунок меланоідино­утво­рення за участю редукуючих цукрів і амінокислот. Швидкість карбоніламінових реакцій збільшується з підвищенням темпе­ра­тури зберігання (до 25–30 ºС) і вологості продукту (до 10–12 %).

Мікробіальне псування концентратів при дотриманні на­леж­них режимів зберігання не відбувається, хоча в них присутні різ­ні мікроорганізми. Підвищення вологості продуктів при по­зи­тивній температурі може призвести до їх пліснявіння.

Пакування, маркування, транспортування, зберігання. Роз­фа­со­вують концентрати в споживчу тару: пачки з паперу, кар­то­ну, картону з внутрішнім полімерним покриттям, пакети з поліетиленової плівки, паперу, паперу з полімерним покриттям, комбінованих полімерних матеріалів, фольги і лакованого це­ло­фану, банки скляні, металеві і комбіновані, мішки, мішки-вкла­диші поліетиленові, туби алюмінієві. Вони повинні бути загор­нуті в два шари пакувального матеріалу: зовнішній – етике­точ­ний папір, внутрішній – пергамент, підпергамент, папір пара­фі­нований. Клей, який використовується для наклеювання етике­ток, повинен бути вироблений з полівінілацетатної дисперсії, крохмалю або декстрину. В якості транспортної тари вико­рис­товують ящики фанерні, дощаті, з гофрованого картону, мішки паперові, лляні продуктові, барабани фанерні.

При маркуванні споживчої упаковки вказують: «Зберігати в сухому прохолодному місці», а транспортної – «Боїться воло­ги». Транспортування і зберігання здійснюється згідно з вста­нов­леними правилами (ГОСТ 24508-80) [8, 22, 28, 37, 52, 74, 82].

 

Питання для самоконтролю

1. Особливості приймання борошна, круп, макаронних та хлібо­булочних виробів, харчових концентратів.

2. Правила відбору проб борошна, круп, макаронних та хлібо­булочних виробів, харчових концентратів.

3. Вимоги до якості борошна, круп, макаронних та хлібо­булоч­них виробів, харчових концентратів.

4. Методика визначення окремих показників якості.

5. Правила ідентифікації борошна, круп, макаронних та хлібо­бу­лочних виробів, харчових концентратів.

6. Дефекти борошна, круп, макаронних та хлібобулочних ви­ро­бів, харчових концентратів.

7. Правила ідентифікації борошна, круп, макаронних та хлі­бо­булочних виробів, харчових концентратів.

8. Пакування, маркування, транспортування, зберігання.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 469 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Настоящая ответственность бывает только личной. © Фазиль Искандер
==> читать все изречения...

2312 - | 2040 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.