Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Білоцерківський державний аграрний університет




Міністерство аграрної політики України

 

Кафедра менеджменту

 

“Соціологія праці та управління”

1.1 Мета і завдання курсу “Соціологія праці та управління”

 

За умов поступового переходу від тоталітарного суспільства до демократичного, наявними в суспільстві стали трансформація ціннісних, світоглядних дороговказів, певне знецінення національно-культурних виразників й морально-етичних норм, зниження якості й рівня загальної освіти, а відтак й вартості бути освіченим. Усе це в комплексі, в свою чергу, виступає детермінантою все дедалі помітніших тенденцій щодо деградації особистісної інтелектуальної, світоглядної культури пересічного громадянина і, як наслідок, знецінення міжособистісних відносин, дегуманізації усіх сфер життєдіяльності суспільства, в тому числі й економічної.

З тим, аби подолати таку негативну тенденцію, головну ставку викладачам вузів сьогодні слід здійснювати на виховання у студентської молоді з економічних спеціальностей усвідомленого й сумлінного ставлення до процесу навчання, культивувати у неї розуміння бути не лише висококваліфікованим майбутнім працівником, а й передусім особистістю, яка обов’язково мусить бути максимально зорієнтованою на загальнолюдські цінності й норми як те важливе підгрунтя, на якому, власне, й базується сама трудова діяльність людини – процес, що мусить мати неодмінно лише суспільнокорисну спрямованість, оскільки як основа функціонування і розвитку будь-якого людського суспільства, повинен бути направлений лише на благо людського суспільства, а значить й на добро окремої людини. Неабияку допоміжну роль у цьому може відіграти вивчення студентами зі спеціальностей “менеджмент з/е діяльності”, “менеджмент організацій”, “облік і аудит”, “фінанси”, “економіка підприємства” курсу “Соціологія праці та управління”.

Соціологія праці, як поруч і соціологія управління, відноситься до низки наук, які почали розвиватися в нашій країні порівняно недавно. З огляду на це література з цієї проблеми в теоретичному й практичному плані надто розрізнена. Разом з тим соціологія праці і соціологія управління як галузеві соціології належать до тих суспільно-економічних наук, які здійснюють великий вплив на розвиток як виробничих сил, так і на вдосконалення виробничих відносин, гуманізують й одухотворяють їх. Так, сучасна соціологія праці та управління займається не лише пізнанням і поясненням дійсності, але й її активним розвитком. Вона покликана формувати передусім свідомість людей, які беруть участь в трудовому процесі, пояснювати зміст суспільних процесів, що виникають в зв’язку з трудовою діяльністю, досліджувати фактори, які впливають на поведінку людини у сфері трудової діяльності.

Таким чином, ознайомлення студентів-економістів з основами “Соціології праці та управління” буде суттєвою підмогою в їхній майбутній діяльності. А саме: знання “Соціології праці та управління” буде сприяти не лише становленню особистісної культури конкретного майбутнього працівника, формуванню й активізації його творчого інтелектуального потенціалу, а й вихованню у нього раціонально-критичного підходу до аналізу різноманітних явищ та процесів, що відбуваються в сучасному соціально-економічному просторі.

Мета курсу:

§ Сприяти отриманню студентами із спеціальностей “менеджмент з/е діяльності”, “менеджмент організацій”, “облік і аудит”, “фінанси”, “економіка підприємства” основоположних знань з “Соціології праці та управління”.

§ Забезпечити належну підготовку, спрямовану на оволодівання базовими законами соціологічного знання в контексті їх подальшого використання в професійній практиці.

Завданнями курсу є:

§ Виховання у студентів-економістів належного ставлення до праці.

§ Застосування одержаних теоретичних знань з “Соціології праці та навчання” в практичній діяльності.

 

Лекційні заняття, на яких висвітлюються основи “Соціології праці та управління”, поєднуються з проведенням семінарських занять, на яких будуть розглядатися теоретичні питання в контексті практичної діяльності, використовуватися конкретні завдання з відповідної теми. Передбачається підготовка рефератів з тем, що вивчаються.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 421 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Своим успехом я обязана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © Флоренс Найтингейл
==> читать все изречения...

2378 - | 2186 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.