Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Необхідність інновацій в системі розподілу




У структурі маркетингових каналів відбуваються безперервні зміни. Найбільш істотні спостерігаються в природі угод між учасниками каналу, ніж в основі розподілу. Іншими словами, істотна частка планування і функціональних змін відбувається між інститутами. Безпосереднім результатом є істотна зміна ролей учасників каналу. Проте, з невеликими виключеннями, загальний процес розподілу залишається відносно постійним.

Виробництво бакалійних товарів може послужити хорошим прикладом. Основний метод розподілу, який був поширений з першої половини ХХ сторіччя, полягає в продажі виробниками продуктів оптовим торговцям, а потім від них – роздрібним і кінцевому споживачу. Тобто, канал «виробник - оптовий продавець – роздрібний продавець – споживач» домінував. Через роки, система розподілу продуктів розвивалася від заснованої на вільному русі потоків товарів до комбінації документального вертикальних маркетингових систем, що регламентуються, контрольованих крупними об'єднаними організаціями супермаркетів. В рамках ролей учасників і функціональної відповідальності структура каналів зазнала серйозні зміни.

Щонайменше, чотири основні зміни можна прослідкувати в індустрії харчових продуктів:

Супермаркети утворюються як заміна дрібним роздрібним торговцям.

Вертикальна інтеграція ланцюгів супермаркетів з метою об'єднання з оптовиками веде до встановлення розподільних центрів торгівлі, що працюють безпосередньо з виробниками. Ця стадія розвитку торгівлі веде до істотного зменшення кількості і об'єднання незалежних оптовиків.

Вплив об'єднаних торгових ланцюгів на самих виробників з метою забезпечення постачань продуктів. Такий тиск змусив багато виробників організувати змішані розподільні центри для забезпечення, необхідного продуктового асортименту. Таким образам, з'явився новий вигляд діяльності в маркетинговому каналі.

Ця остання фаза продовжується розвиватися до сьогоднішнього дня. Об'єднані продавці прагнуть примусити виробників забезпечувати підтримку торгівлі товарними запасами. Цей тиск відображається в такій практиці, як створення такої системи (доставки), яка дозволить обійтися без складування. Інші приклади – лізинг транспорту, система джаст-ин-тайм, швидкість реакції, знижки на доставку і стрічний пробіг, прямі постачання. Всі ці модифікації в традиційній практиці є способами змінити відповідальність товарно – матеріальні запаси і підняти швидкість обороту на рівні роздрібної торгівлі.

Віртуальні ділери

Різні форми продажів з доставкою додому, які припускають поліпшення продуктивності – це системи, в яких дилеры- учасники не мають запасів. Ці ділери тільки мають комп'ютерні моделі прогнозування споживчої поведінки і оцінки вже довершених покупок. Покупець, що набуває товару у ділера, пов'язаний з дистриб'юторським центром, створеним спеціально для обслуговування даного регіону. При отриманні замовлення, відбувається звернення до центральної бази, вибирається потрібний товар і доставляється споживачу. Така пряма система здатна скоротити витрати по управлінню і транспортуванню для ділерів. Система прямих постачань виключить інвентар і техніку з процесу постачань. До того ж, об'єднання декількох складів ділерських фірм в один, оптимально розміщений складський комплекс, забезпечить істотне поліпшення конкурентоспроможності продукції за допомогою досягнення низьких витрат [35].

Прямий розподіл було випробувано впродовж декількох років. Особливо широко «Вірпулл» і «Дженерал Електрик» застосовували цю концепцію. Таким чином, замовлення, доставлене в середу, ще не було організоване, коли він вже був куплений. Товар був узятий прямо з виробничої лінії, занурений на транспорт і доставлений туди, де було зроблене замовлення. Коли замовлення поступає з складу, то товар найчастіше відправляється в базовій комплектації (основний колір, без додаткових опцій). Клієнт може замовити додаткові опції вже після того, як замовлення було розміщене. Таким чином, базовий простий виріб може бути перетворений в безліч різних по параметрах готових виробів вже в розподільному центрі. Як показує практика, система перевірена, і безліч людей переконалися, що вона буде прийнята як робочий інструмент в системі маркетингу і розподілу в майбутньому.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 333 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Большинство людей упускают появившуюся возможность, потому что она бывает одета в комбинезон и с виду напоминает работу © Томас Эдисон
==> читать все изречения...

2529 - | 2189 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.