Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Створення звітів на основі запитів




 

За допомогою Microsoft Office Access 2007 - Українська версія можна створювати різноманітні звіти, від простих до складних. Перш за все слід визначити джерело записів, на якому базуватиметься звіт. Незалежно від того, чи є звіт простим списком записів, чи згрупованим зведенням щодо продажу за регіонами, спочатку необхідно визначити, в яких полях містяться потрібні для звіту дані та в яких таблицях або запитах розташовані ці поля.

 

Після того визначення джерела записів зазвичай простіше за все створити звіт за допомогою майстра звітів. Майстер звітів — це засіб Access, який допомагає сформувати звіт на основі відповідей, отриманих на поставлені запитання.

Виберіть дію

Вибір джерела записів

Створення звіту за допомогою засобу «Звіт»

Створення звіту за допомогою майстра звітів

Створення звіту за допомогою засобу «Пустий звіт»

Розділи звіту

Елементи керування

Настроювання звіту в поданні розмічування

Настроювання звіту в поданні конструктора

Додавання до звіту елементів керування

Збереження роботи

Перегляд, друк або надсилання звіту електронною поштою

Вибір джерела записів

 

Звіт складається з даних, які видобуваються з таблиць або запитів, а також з інформації, яка зберігається в конструкторі звітів, наприклад, позначок, заголовків і графічних елементів. Таблиці та запити, що містять вихідні дані, також називаються джерелом записів звіту. Якщо потрібні поля розташовані в одній таблиці, можна вказати як джерело записів цю таблицю. Якщо потрібні поля розташовані в кількох таблицях, потрібно створити один або кілька запитів для використання як джерело записів. Можливо, ці запити вже існують у базі даних, але іноді потрібно створювати нові запити, що відповідають потребам звіту. Посилання на додаткові відомості про запити можна знайти в розділі Див. також.

 

На початок сторінки

Створення звіту за допомогою засобу «Звіт»

 

Засіб «Звіт» — це найшвидший спосіб створення звіту, оскільки він формує звіт негайно, без залучення додаткової інформації. Звіт містить усі поля вихідної таблиці або запиту. Можливо, за допомогою засобу «Звіт» не буде створено остаточної версії потрібного звіту, але він надає можливість швидко переглянути базові дані. Цей звіт можна зберегти і внести належні зміни в поданні розмічування або конструктора.

В області переходів клацніть таблицю або запит, на основі яких потрібно побудувати звіт.

На вкладці Створити у групі Звіти клацніть елемент Звіт.

 

Access формує звіт і відображає його в поданні розмічування.

Для отримання додаткових відомостей про перегляд і друк звіту див. розділ Перегляд, друк або надсилання звіту електронною поштою.

 

Після перегляду звіту його можна зберегти та закрити вихідну таблицю або запит, які використовувалися як джерело записів. Наступного разу під час відкриття звіту в Access буде відображено оновлені дані з джерела записів.

 

На початок сторінки

Створення звіту за допомогою майстра звітів

 

Для точнішого вибору полів, які слід відображати в звіті, можна скористатися майстром звітів. Також можна визначити спосіб групування й сортування даних і використати поля з кількох таблиць або запитів за умови, що зв’язки між таблицями й запитами попередньо визначено. Посилання на додаткові відомості про створення зв’язків див. у розділі Див. також.

На вкладці Створити у групі Звіти клацніть елемент Майстер звітів.

Дотримуйтесь вказівок майстра звітів. На останній сторінці натисніть кнопку Готово.

 

Під час перегляду звіт буде відображено так, як він виглядатиме після друку. Можна також змінити масштаб документа, щоб переглянути певні деталі. Для отримання додаткових відомостей про перегляд і друк звіту див. розділ Перегляд, друк або надсилання звіту електронною поштою.

 

Примітка Якщо потрібно додати до звіту поля з кількох таблиць і запитів, не натискайте кнопку Далі або Готово після вибору полів із першої таблиці або запиту на першій сторінці майстра звітів. Повторіть кроки для вибору таблиці або запиту та виберіть додаткові поля, які потрібно включити до звіту. Після цього натисніть кнопку Далі або Готово, щоб продовжити.

Створення етикеток за допомогою майстра етикеток

 

Майстер етикеток дає змогу легко створювати різноманітні етикетки стандартних розмірів.

В області переходів двічі клацніть таблицю або запит, які використовуватимуться як джерело записів, щоб відкрити їх.

На вкладці Створити в групі Звіти натисніть кнопку Етикетки.

Дотримуйтесь вказівок, наведених на сторінках майстра етикеток. На останній сторінці натисніть кнопку Готово.

 

В Access етикетки відображаються в режимі попереднього перегляду, де можна побачити, як вони виглядатимуть після друку. Можна також скористатися повзунком масштабування в рядку стану Access, щоб переглянути певні деталі. Для отримання додаткових відомостей про перегляд і друк звіту див. розділ Перегляд, друк або надсилання звіту електронною поштою.

 

Примітка Одночасно переглянути кілька стовпців можна лише в режимі попереднього перегляду — в інших поданнях відображаються дані тільки одного стовпця.

 

На початок сторінки

Створення звіту за допомогою засобу «Пустий звіт»

 

Замість засобу «Звіт» або майстра звітів для створення нового звіту можна скористатися засобом «Пустий звіт». Це швидкий спосіб створення звіту, особливо, якщо у звіті потрібно відображати лише кілька полів. Нижче описано процедуру використання засобу «Пустий звіт»:

На вкладці Створити у групі Звіти клацніть елемент Порожній звіт.

 

Пустий звіт відображається в режимі розмічування, а в правій частині вікна Access з’являється область Список полів.

В області Список полів клацніть знак плюс поруч із таблицею або таблицями з полями, які потрібно відображати у звіті.

По одному перетягніть поля до звіту, або, натиснувши й утримуючи клавішу CTRL, виберіть кілька полів, після чого перетягніть їх до звіту всі разом.

За допомогою засобів із групи Елементи керування на вкладці Формат можна додати до звіту емблему, назву, номери сторінок або дату й час.

 

Посилання на додаткові відомості про додавання компонентів до звіту можна знайти в розділі Див. також.

 

На початок сторінки

Розділи звіту

 

Структура звіту в Access складається з кількох розділів. Переглянути ці розділи можна, відкривши звіт у поданні конструктора. Для створення повноцінних звітів необхідно розуміти засади роботи кожного розділу. Наприклад, спосіб обчислення результату залежить від розділу, в якому розташований обчислюваний елемент керування. У нижченаведеному списку подано зведені відомості про типи розділів і їх використання:

Верхній колонтитул звіту Цей розділ друкується лише один раз на початку звіту. Зазвичай використовується для даних, які відображаються на титульній сторінці, таких як емблема, заголовок або дата. Якщо у верхньому колонтитулі звіту розташувати обчислюваний елемент керування, в якому використовується агрегатна функція Sum, сума обчислюватиметься для всього звіту. Верхній колонтитул звіту друкується перед верхнім колонтитулом сторінки.

Верхній колонтитул сторінки Цей розділ друкується у верхній частині кожної сторінки. Наприклад, він використовується для повторення заголовку звіту на кожній сторінці.

Верхній колонтитул групи Цей розділ друкується на початку кожної нової групи записів. Він використовується для друку назви групи. Наприклад у звіті, згрупованому за товарами, верхній колонтитул групи використовується для друку назви товару. Якщо у верхньому колонтитулі групи розташувати обчислюваний елемент керування, в якому використовується агрегатна функція Sum, сума обчислюватиметься для поточної групи.

Відомості Цей розділ друкується один раз на кожен рядок джерела записів. У ньому розташовуються елементи керування, які складають основний вміст звіту.

Нижній колонтитул групи Цей розділ друкується наприкінці кожної групи записів. Він використовується для друку підсумкової інформації за групою.

Нижній колонтитул сторінки Цей розділ друкується наприкінці кожної сторінки. Він використовується для друку номерів сторінок або даних, які стосуються кожної сторінки.

Нижній колонтитул звіту Цей розділ друкується лише один раз наприкінці звіту. Він використовується для друку підсумків або іншої підсумкової інформації за всім звітом.

 

Примітка У поданні конструктора нижній колонтитул звіту розташований під нижнім колонтитулом сторінки. Але під час друку або попереднього перегляду нижній колонтитул звіту буде розташований над нижнім колонтитулом сторінки, відразу після нижнього колонтитула останньої групи або після рядка відомостей на останній сторінці.

 

На початок сторінки

Елементи керування

 

Елементи керування — це об’єкти, які відображають дані, виконують дії та надають можливості перегляду й роботи з інформацією, що вдосконалює інтерфейс користувача (підписами, зображеннями тощо). Access підтримує три типи елементів керування: приєднані, вільні та обчислювані.

Приєднаний елемент керування Це елемент керування, джерелом даних якого є поле таблиці або запиту. Приєднані елементи керування використовуються для відображення значень, які отримуються з полів бази даних. Значення може бути текстом, числом, значенням «Так/Ні», зображенням або схемою. Текстове поле — найпоширеніший тип приєднаного елемента керування. Наприклад, текстове поле форми, в якому відображається прізвище працівника, може отримувати дані з поля «Прізвище» таблиці «Працівники».

Вільний елемент керування Елемент керування, який не має джерела даних (поля або виразу), називається вільним. Вільні елементи керування використовуються для відображення відомостей, ліній, прямокутників і зображень. Наприклад, підпис, в якому відображається назва звіту, є вільним.

Обчислюваний елемент керування Це елемент керування, джерелом даних якого є вираз, а не поле. Значення, яке слід використовувати як джерело даних для цього елемента керування, вказується через визначення виразу. Вираз може бути комбінацією операторів (наприклад = і +), імен елементів керування, імен полів, функцій, які повертають одне значення, і констант. Наприклад, нижченаведений вираз обчислює вартість одиниці зі знижкою 25 відсотків: значення поля «Ціна» множиться на константне значення (0,75).

= [Ціна за одиницю] * 0,75

 

Вираз може використовувати дані з поля базової таблиці чи запиту або з елемента керування у звіті.

 

Посилання на додаткові відомості про вирази можна знайти в розділі Див. також.

 

Під час створення звіту доцільно спершу додати й розташувати всі приєднані елементи керування, особливо якщо їх найбільше у звіті. Потім можна додати вільні та обчислювані елементи керування, скориставшись засобами з групи Елементи керування на вкладці Конструктор.

 

Елемент керування приєднується до поля через ідентифікацію поля, з якого елемент керування отримує дані. Можна створити елемент керування, приєднаний до вибраного поля, перетягнувши поле з області Список полів до звіту. В області Список полів відображаються поля базової таблиці або базового запиту звіту. Для відображення області Список полів на вкладці Конструктор у групі Елементи керування виберіть елемент Додати наявні поля.

 

Інший спосіб приєднання поля до елемента керування — ввести ім’я поля в самому елементі керування або в полі значення Джерело елемента керування (ControlSource) на аркуші властивостей елемента керування. На аркуші властивостей визначаються характеристики елемента керування, зокрема ім’я, джерело даних і формат.

 

Для створення елемента керування краще використовувати область Список полів, оскільки:

приєднаний елемент керування має пов’язаний підпис, який приймає ім’я поля (або підпис, визначений для поля в базовій таблиці або базовому запиті) за промовчанням, тому не потрібно вводити підпис власноруч;

приєднаний елемент керування успадковує багато настройок поля з базової таблиці або базового запиту (зокрема значення властивостей Формат (Format), Кількість знаків після коми (DecimalPlaces) та Маска вводу (InputMask)). Тому можна бути впевненим, що ці властивості поля залишатимуться однаковими для кожного елемента керування, створеного й приєднаного до цього поля.

 

Якщо вже створено вільний елемент керування й потрібно приєднати його до поля, в полі властивості Джерело елемента керування (ControlSource) для цього елемента керування слід указати ім’я поля. Для отримання докладніших відомостей про властивість Джерело елемента керування (ControlSource) виконайте пошук у довідці за ключовим словом «Джерело елемента керування» (ControlSource).

 

На початок сторінки

Настроювання звіту в поданні розмічування

 

Після створення звіту можна легко настроїти його структуру, використовуючи режим розмічування. Використовуючи фактичні дані зі звіту як орієнтир, можна змінити ширину стовпців, упорядкування рядків, а також додати рівні групування та підсумки. У звіті можна розмістити нові поля, а також визначити властивості звіту та його елементів керування.

 

Для переходу до подання розмічування клацніть правою кнопкою миші звіт в області переходів і виберіть пункт Режим розмічування.

 

Звіт відображається в поданні розмічування.

 

Для змінення властивостей звіту, його елементів керування та розділів можна скористатись аркушем властивостей. Щоб відобразити аркуш властивостей, натисніть клавішу F4.

 

Для додавання полів із базової таблиці або базового запиту до макета звіту можна скористатись областю Список полів. Щоб відобразити область Список полів, виконайте одну з таких дій:

На вкладці Формат у групі Елементи керування клацніть елемент Додати наявні поля.

Натисніть сполучення клавіш ALT+F8.

 

Після цього можна додавати поля, перетягуючи їх з області Список полів до звіту.

 

На початок сторінки

Настроювання звіту в поданні конструктора

 

Структуру звіту можна також настроїти в поданні конструктора. Можна додати до звіту нові елементи керування та поля. Аркуш властивостей надає доступ до великої кількості властивостей, за допомогою яких можна настроїти звіт.

 

Для переходу до подання конструктора клацніть правою кнопкою миші ім’я звіту в області переходів і виберіть пункт Конструктор.

 

Звіт відображається в поданні конструктора.

 

Для змінення властивостей звіту, його елементів керування та розділів можна скористатись аркушем властивостей. Щоб відобразити аркуш властивостей, натисніть клавішу F4.

 

Для додавання полів із базової таблиці або базового запиту до макету звіту можна скористатись областю Список полів. Щоб відобразити область Список полів, виконайте одну з таких дій:

На вкладці Формат у групі Елементи керування клацніть елемент Додати наявні поля.

Натисніть сполучення клавіш ALT+F8.

 

Після цього можна додавати поля, перетягуючи їх з області Список полів до звіту.

 

На початок сторінки

Додавання полів з області «Список полів»

Щоб додати окреме поле, перетягніть його з області Список полів до розділу звіту, де його потрібно відображати.

Для одночасного додавання кількох полів виберіть потрібні поля, утримуючи натиснутою клавішу CTRL. Відтак перетягніть вибрані поля до звіту.

 

Під час вставлення полів у розділ звіту Access створює приєднаний елемент керування – текстове поле для кожного з полів і автоматично розміщує напис поруч із кожним полем.

 

На початок сторінки

Додавання до звіту елементів керування

 

Деякі елементи керування створюються автоматично, наприклад, приєднане текстове поле, яке створюється під час додавання до звіту поля з області Список полів. Багато інших елементів керування можна створити в поданні конструктора за допомогою засобів із групи Елементи керування на вкладці Конструктор.

 

 

Визначення назви засобу

Наведіть вказівник миші на засіб.

 

Відображається назва засобу.

Створення елемента керування за допомогою засобів із групи «Елементи керування»

Виберіть засіб відповідно до типу елемента керування, який потрібно додати. Наприклад, для створення прапорця виберіть елемент Прапорець.

У сітці розробки звіту клацніть місце, де потрібно розташувати верхній лівий кут елемента керування. Клацніть один раз, щоб створити елемент керування з розмірами за промовчанням, або клацніть засіб і перетягніть його до сітки розробки звіту, щоб створити елемент потрібного розміру.

Якщо не вдалося відразу розташувати елемент керування належним чином, його можна перемістити, виконавши такі дії:

Виберіть елемент керування, клацнувши його.

Розташуйте вказівник над краєм елемента керування таким чином, щоб вказівник набув форми чотирибічної стрілки.

Перетягніть елемент керування до потрібного місця.

 

Таким чином створюється вільний елемент керування. Якщо елемент керування належить до типу, який може відображати дані (наприклад, текстове поле або прапорець), слід ввести ім’я поля або вираз у полі властивості Джерело елемента керування (ControlSource) цього елемента керування для відображення даних. Для отримання додаткових відомостей див. підрозділ Елементи керування у цьому розділі.

Відображення аркуша властивостей

 

Щоб відобразити аркуш властивостей у поданні конструктора, виконайте одну з таких дій:

На вкладці Конструктор у групі Відобразити або приховати клацніть елемент Вкладка властивостей.

Натисніть клавішу F4.

 

На початок сторінки

Збереження роботи

 

Після збереження структури звіту можна запускати його потрібну кількість разів. Структура звіту не змінюється, але кожен раз під час друку використовуються поточні дані. Якщо потрібно, можна змінити структуру звіту або створити новий звіт на базі вихідного.

Збереження структури звіту

Натисніть кнопку Microsoft Office і виберіть пункт Зберегти або натисніть клавіші CTRL+S.

 

Також можна натиснути кнопку Зберегти на панелі швидкого доступу.

Якщо звіт не має імені, введіть ім’я в полі Ім’я звіту й натисніть кнопку ОК.

Збереження структури звіту з новим іменем

Натисніть кнопку Microsoft Office і виберіть пункт Зберегти як.

У діалоговому вікні Зберегти як введіть ім’я в полі Зберегти звіт до, виберіть варіант Звіт у списку Як і натисніть кнопку ОК.

 

На початок сторінки

Перегляд, друк або надсилання звіту електронною поштою

 

Після збереження структури звіту можна запускати звіт потрібну кількість разів. Структура звіту не змінюється, але кожен раз під час перегляду або друку звіту використовуються поточні дані. Якщо потрібно, можна змінити структуру звіту або створити новий звіт на базі вихідного.

Перегляд звіту

 

Існує кілька способів переглянути звіт. Вибір методу залежить від дій, які планується здійснити зі звітом чи його даними.

Якщо потрібно внести тимчасові зміни до відображених даних у звіті перед здійсненням друку, або якщо потрібно скопіювати дані до буфера обміну, скористайтеся поданням звіту.

Якщо потрібно мати змогу змінити структуру звіту під час перегляду даних, скористайтеся режимом розмічування.

Якщо потрібно просто переглянути, як виглядатиме звіт після друку, скористайтеся режимом попереднього перегляду.

 

Примітка Якщо у форматі звіту використовується кілька стовпців, розташування стовпців можна побачити лише в режимі попереднього перегляду. У поданнях розмічування та звіту відображається лише один стовпець звіту.

Перегляд звіту в поданні звіту

 

Подання звіту використовується за промовчанням у разі відкриття звіту подвійним клацанням в області переходів. Якщо звіт не відкрито, двічі клацніть його в області переходів, щоб відкрити його в режимі звіту.

 

Якщо звіт уже відкрито, клацніть правою кнопкою миші ім’я звіту в області переходів і виберіть пункт Подання звіту.

Робота з даними в поданні звіту

 

У поданні звіту можна виділити текст і скопіювати його до буферу обміну. Щоб виділити цілі рядки, клацніть і перетягніть вказівник по полю поруч із рядками, які потрібно виділити. Ці рядки потім можна скопіювати до буферу обміну, виконавши одну з таких дій:

На вкладці Основне у групі Буфер обміну клацніть елемент Копіювати.

Клацніть правою кнопкою миші виділені рядки й виберіть команду Копіювати.

Сполучення клавіш Натисніть сполучення клавіш CTRL+C.

Відображення лише потрібних рядків за допомогою фільтрів

 

Фільтри можна застосувати до даних звіту безпосередньо в поданні звіту. Наприклад, якщо в звіті є стовпець «Країна/регіон», і потрібно вибрати лише ті рядки, в яких цей стовпець має значення «Канада», виконайте такі дії:

Знайдіть у звіті слово «Канада» та клацніть його правою кнопкою миші.

Виберіть команду Дорівнює «Канада».

 

Буде створено й застосовано фільтр.

Створення складніших фільтрів

Клацніть правою кнопкою миші поле, яке потрібно відфільтрувати.

Виберіть пункт Загальні фільтри.

Виберіть потрібну умову фільтру.

Введіть критерії.

Увімкнення й вимкнення фільтрів

 

Можна переключатися між відображенням фільтрованих і нефільтрованих даних, натискаючи кнопку Застосувати фільтр у групі Сортування й фільтр на вкладці Основне. Ці дії не призводять до видалення фільтра — він лише вмикається та вимикається.

Видалення фільтра

Правою кнопкою миші клацніть поле, з якого потрібно видалити фільтр.

Виберіть команду Видалити фільтр.

 

Після видалення фільтра його неможливо буде увімкнути за допомогою команди Застосувати фільтр. Спочатку необхідно буде створити новий фільтр.

 

Примітка Якщо після застосування фільтра зберегти й закрити звіт, фільтр буде збережено. Але наступного разу після відкриття звіту фільтр не буде увімкнуто. Щоб повторно застосувати фільтр, на вкладці Основне в групі Сортування й фільтр натисніть кнопку Застосувати фільтр.

Перегляд звіту в режимі попереднього перегляду

 

Клацніть правою кнопкою миші звіт в області переходів і виберіть у контекстному меню пункт Попередній перегляд

 

Для послідовного перегляду сторінок або для переходу до потрібної сторінки можна користуватися кнопками переходу.

 

 

Клацніть, щоб відобразити першу сторінку.

Клацніть, щоб відобразити попередню сторінку.

Клацніть, щоб відобразити наступну сторінку.

Клацніть, щоб відобразити останню сторінку.

Щоб перейти до потрібної сторінки, введіть у полі номер сторінки та натисніть клавішу ENTER.

 

У режимі попереднього перегляду можна збільшити масштаб для відображення подробиць або зменшити його, щоб переглянути розташування даних на сторінці. Установивши вказівник на звіті, клацніть один раз. Щоб скасувати ефект масштабування, клацніть ще раз. Можна також скористатись елементом керування масштабом у рядку стану Access для подальшого збільшення або зменшення зображення.

 

Щоб вийти з режиму попереднього перегляду, виконайте одну з таких дій:

На вкладці Попередній перегляд натисніть кнопку Закрити вікно попереднього перегляду.

Клацніть правою кнопкою миші звіт в області переходів і виберіть у контекстному меню пункт Режим розмічування або Конструктор.

 

Порада Після попереднього перегляду звіту можна експортувати його результати до застосунків Microsoft Office Word 2007 - Українська версія, Microsoft Office Excel 2007 - Українська версія, а також до кількох інших програм Microsoft Office. На вкладці Зовнішні дані в групі Експортувати дані натисніть кнопку, що відповідає потрібному формату, і дотримуйтесь вказівок.

 

На початок сторінки

Друк звіту

 

Звіт можна надрукувати під час перегляду в будь-якому поданні або навіть тоді, коли звіт закрито. Перед здійсненням друку ретельно перевірте настройки сторінки, зокрема поля й орієнтацію сторінки. Access зберігає настройки сторінки разом зі звітом, тому потрібно настроїти їх лише один раз. Пізніше їх можна буде виправити, якщо зміняться вимоги до друку.

Змінення настройок сторінки

Відкрийте звіт у режимі Попередній перегляд. Настройки сторінки можна змінити в будь-якому поданні, але найкраще це робити в режимі попереднього перегляду, оскільки внесені зміни негайно відбиваються на зображенні.

На вкладці Попередній перегляд у групі Макет сторінки виберіть орієнтацію сторінки — Книжкова або Альбомна, натисніть кнопку Розмір, щоб установити розмір паперу, і кнопку Поля — щоб настроїти поля тощо.

Після внесення змін скористайтеся кнопками переходу для перегляду кількох сторінок, щоб впевнитись у відсутності проблем із форматуванням на наступних сторінках.

Передавання звіту на принтер

Відкрийте звіт у будь-якому поданні або виберіть його в області переходів.

Натисніть кнопку Microsoft Office і виберіть пункт Друк.

 

Відображається діалогове вікно Друк.

Настройте запропоновані параметри, зокрема принтер, діапазон друку та кількість копій.

Натисніть кнопку ОК.

 

На початок сторінки

Надсилання звіту як повідомлення електронної пошти

 

Замість друкування паперової копії можна надіслати звіт одержувачам як повідомлення електронної пошти.

В області переходів виберіть звіт, натисніть кнопку Microsoft Office і виберіть пункт Електронна пошта.

У діалоговому вікні Надіслати об’єкт як виберіть у списку Виберіть формат виводу потрібний формат.

 

 

Закрийте всі діалогові вікна, що залишилися.

У програмі електронної пошти введіть відомості про повідомлення та надішліть його.

 

 

Створення макросів

 

Створення макросів

 

У Access підтримується дві мови програмування. Як правило, професійні розробники використовують мову VBA. Вивчення цієї мови виходить за рамки цієї книги. Проте є і інша мова — мова макросів, призначена для новачків. Якщо ви умієте вибирати елементи з поля із списком, значить, зможете написати і макрос.

 

Тому читачам, що не мають досвіду програмування, не варто турбуватися. Створення макросу має на увазі запис списку інструкцій, яким слідуватиме комп'ютер. У наступних розділах описуються методи швидкого створення простих макросів в Access.

 

 

У Access відсутній засіб запису макросів, що відрізняє макроси Access від макросів Word або Excel.

 

 

Створення макросу

 

Перший наш макрос виконуватиме дуже просте завдання — указувати комп'ютеру на необхідність видавати звуки за допомогою вбудованого динаміка. Створюється він таким чином.

 

1. Клацніть на посиланні Макроси розташованої у вікні бази даних.

 

2. Для відкриття таблиці конструктора, призначеної для створення нового макросу, клацніть на кнопці Створити розташованою на панелі інструментів.

 

3. Клацніть на списку, що розкривається, в першому рядку стовпця Макрокоманда і виберіть із списку команду Сигнал.

 

4. Виконаєте команду Файл>сохраніть.

 

5. У діалоговому вікні Збереження привласніть макросу ім'я Сигнал і клацніть на кнопці ОК.

 

6. У вікні бази даних двічі клацніть на макросі Сигнал на що негайно відреагує комп'ютер, видавши звуковий сигнал.

 

Як бачите, створений нами макрос містить лише одну команду Сигнал завдяки якій і «пищить» комп'ютер. Але окремі макроси включають і по декілька команд.

 

Нічого складного, чи не так? Тепер створимо складніший і, мабуть, корисніший макрос, який відкриватиме форму і переходитиме до певного запису.

 

1. Клацніть на посиланні Макроси у вікні бази даних.

 

2. Клацніть на кнопці Створити розташованою на панелі інструментів, і на екрані з'явиться таблиця конструктора, призначена для створення нового макросу.

 

3. У першому рядку стовпця Макрокоманда виберіть команду Відкрити Форму. На нижній панелі конструктора будуть вказані можливі властивості для макросу Відкрити Форму (мал. 15.10). Приблизно такі ж властивості задаються при додаванні в таблицю нового поля.

 

 

4. У полі Ім'я форми виберіть форму Рослини.

 

5. Клацніть на другому рядку в стовпці Макрокоманда (під макрокомандою Відкрити Форму) і виберіть команду Знайти запис.

 

6. Введіть Тунбергия у полі Зразок пошуку.

 

7. Виберіть в полі Збіги опцію З будь-якою частиною поля.

 

8. Виконаєте команду Файл>сохраніть.

 

9. У діалоговому вікні Збереження введіть ім'я макросу — Тунбергия і клацніть на кнопці ОК.

 

Мал. 15.10. Налаштування параметрів макросу

 

 

10. Закрийте макрос.

 

11. У вікні бази даних виберіть макрос Тунбергия. Клацніть на кнопці Запуск на панелі інструментів, після чого відкриється форма Рослини, що відображає запис Тунбергия.

 

Деякі команди макросу виконуються Access в порядку зверху вниз. В даному випадку перша команда відкриває форму, а друга знаходить запис у формі (так, як якби користувач самостійно відкривав в Access форму і виконував команду Правка> Знайти).

 

Макромова Access містить десятки макрокоманд. Багато хто з них здійснює операції, розповідь про яких виходить далеко за рамки цієї книги. Деякі з основних макрокоманд представлені в таблиці. 15.3.

 

Таблиця 15.3. Макрокоманди, використовувані в Access

 

Команда

Опис

 

Пріменітьфільтр

Застосування фільтру для форми з метою обмеження кількості записів, що відображаються

 

Сигнал

Звуковий сигнал

 

Закрити

Закриття відкритого об'єкту, наприклад форми або звіту

 

До елементу управління

Перехід до елементу управління

 

Найтізапісь

Виявлення певного запису у формі

 

Розвернути

Розгортання активного вікна в Access

 

Скрутити

Згортання активного вікна в Access

 

Откритьформу

Відкриття форми

 

Откритьзапрос

Відкриття запиту

 

Откритьотчет

Відкриття звіту

 

Откритьтабліцу

Відкриття таблиці

 

Вихід

Завершення роботи в Access

 

Отпоавітьоб'ект

Отпоавка поточного об'єкту в листі електронної пошти

 

Далі в розділі розглядається команда Пріменітьфільтр. Фільтри детально описувалися в розділі 8, «Створення і використання форм даних». За допомогою макросу будуть продемонстровані процеси автоматичної фільтрації і об'єднання декількох фільтрів в одному макросі. Це достатньо складний приклад, але в результаті його виконання опиниться, що макрос складається з вже відомих компонентів. Отже, приступимо.

 

1. У вікні бази даних клацніть на посиланні Макроси.

 

2. Клацніть на кнопці Створити розташованою на панелі інструментів. Відкриється таблиця конструктора для створення нового макросу.

 

3. Виберіть команду Від>імена макросів для додавання нового стовпця до таблиці конструктора. Стовпець дозволяє об'єднувати декілька команд в одному макросі, тим самим спрощуючи структуру останнього.

 

4. У першому рядку стовпця Ім'я макросу як назву макросу введіть Декоративне.

 

5. У першому рядку стовпця Макрокоманда виберіть команду Пріменітьфільтр.

 

6. У нижній області екрану введіть [Номер типу] =1 як значення властивості Умова відбору. У такому разі, фільтр вибере тільки записи, в яких значення Номер типу рівно 1.

 

7. Як ім'я макросу в другому рядку стовпця Ім'я макросу введіть Харчове.

 

8. Виберіть команду Пріменітьфільтр у другому рядку стовпця Макрокоманда.

 

9. Введіть [Номер типу] =2 як значення властивості Умова відбору.

 

10. Введіть Лікувальне як імені макросу в третьому рядку стовпця Ім'я макросу.

 

11. Виберіть команду Пріменітьфільтр у третьому рядку стовпця Макрокоманда.

 

12. Введіть [Номер типу] =3 як значення властивості Умова відбору. Макрос з трьома заповненими рядками показаний на мал. 15.11.

 

Мал. 15.11. Створення макросу для виконання різних команд

 

 

13. Виконаєте команду Файл>сохраніть.

 

14. У діалоговому вікні Збереження привласніть макросу ім'я Растеніяфільтри і клацніть на кнопці ОК.

 

15. Закрийте макрос.

 

16. У вікні бази даних клацніть на посиланні Форми.

 

 

Щоб не клацати мишею на полях властивостей в різних розділах вікна макросів, для переходу між таблицею конструктора і панеллю Аргументи макрокоманди розташованою в нижній області екрану, користуйтеся клавішею <F6>.

 

17. Виберіть форму Рослини і клацніть на кнопці Конструктор.

 

18. Виконаєте команду Від>панель елементів для виведення панелі на екран.

 

19. Виберіть елемент Кнопка на панелі і клацніть на порожній області форми для створення кнопки.

 

20. У вікні майстра Створення кнопок виберіть категорію Разноє і команду Виконати макрос після чого клацніть на кнопці Далі.

 

21. Виберіть для запуску макрос Растеніяфільтри.Декоративне. Клацніть на кнопці Далі.

 

22. Виберіть перемикач Текст і введіть текст для кнопки Декоративне. Клацніть на кнопці Готово.

 

23. Виберіть елемент Кнопка на панелі і клацніть на порожній області форми для створення другої кнопки.

 

24. У вікні майстра Створення кнопок виберіть спочатку категорію Разноє потім дія Виконати макрос і клацніть на кнопці Далі.

 

25. Виберіть для запуску макрос Растеніяфіпьтри.Пищевое. Клацніть на кнопці Далі.

 

26. Виберіть перемикач Текст і введіть текст для кнопки — Харчове. Клацніть на кнопці Готово.

 

27. Виберіть елемент Кнопка на панелі і клацніть на порожній області форми для створення третьої кнопки.

 

28. У вікні майстра Створення кнопок виберіть спочатку категорію Разноє потім дія Виконати макрос і клацніть на кнопці Далі.

 

29. Виберіть для запуску макрос Растеніяфільтри.Лікувальне. Клацніть на кнопці Далі.

 

30.Встановите перемикач Текст і введіть текст для кнопки— Лікувальне. Клацніть на кнопці Готово.

 

31. Виконаєте команду Файл>сохраніть.

 

32. Виконаєте команду Від>режім форми.

 

33. Клацніть по одному разу на кожній кнопці. Форма зміниться — тепер вона відображатиме тільки певні записи. На мал. 15.12 як приклад показана форма з фільтром Лікувальне. Судячи по навігаційній панелі, відображаються тільки два записи про лікувальні рослини.

 

34. Для проглядання всіх записів таблиці клацніть на кнопці Видалити фільтр розташованою на панелі інструментів.

 

Тепер можна і передихнути. На представленому вище прикладі показано, як за допомогою макросів можна автоматизувати роботу з базою даних. У наступному розділі розглядається можливість ефективнішого застосування макросів.

 

Мал. 15.12. Фільтрація вмісту форми за допомогою макросу

 

Створення макросів методом «перетягнути і опустити»

 

Для деяких команд макросів Access надає спеціальні посилання При їх використанні вам для створення, наприклад, макросу відкриття форми або звіту не знадобиться вибирати команди або їх властивості. Все робитиметься по-іншому.

 

1. У вікні бази даних клацніть на посиланні Макроси.

 

2. Клацніть на кнопці Створити розташованою на панелі інструментів щоб відкрити таблицю конструктора для створення нового макросу.

 

3. Розташуєте вікна Access так, щоб вікна макросів і основне вікно бази даних не перекривали один одного.

 

4. Клацніть на посиланні Звіти розташованої у вікні бази даних.

 

5. Перетягнете звіт Каталогипоспециалізациі з вікна бази даних в перший рядок макросу. Буде виконана команда Відкрити Звіт і виведено ім'я звіту.

 

6. Зміните аргумент макрокоманди Режим на Перегляд.

 

7. Виберіть команду Файл>сохраніть.

 

8. У діалоговому вікні Збереження привласніть макросу ім'я Отчеткаталогов і клацніть на кнопці ОК.

 

9. Закрийте макрос.

 

10. Клацніть на посиланні Макроси у вікні бази даних.

 

11. У вікні бази даних двічі клацніть на імені макросу Отчеткаталогов. Звіт Каталоги По Спеціалізації буде відкритий в режимі попереднього перегляду.

 

З вікна бази даних будь-які об'єкти, будь то таблиці, запити, форми, звіти або сторінки, можна переносити на таблицю макросу і таким чином створювати команди відкриття об'єкту.

 

 

Створення кнопок за допомогою макросів

 

Кнопки, що запускають макроси, дозволяють зробити роботу з формами комфортнішої. Причому для цього навіть не доведеться писати програмної коди! Подивимося, як можна додати у форму макрос Отчеткаталогов.

 

1. У вікні бази даних клацніть на посиланні Форми.

 

2. Виберіть форму Каталоги.

 

3. Клацніть на кнопці Конструктор для відкриття форми в режимі конструктора.

 

4. Клацніть на посиланні Макроси у вікні бази даних.

 

5. Перетягнете макрос Отчеткаталогов з вікна бази даних і вставте його в область Примітка форми. Буде створена нова командна кнопка.

 

6. Натисніть клавішу <F4> для відкриття вікна Властивості.

 

7. Зміните властивість Підпис командної кнопкипривласнивши їй значення Звіт попереднього перегляду.

 

8. Виберіть команду Файл>сохраніть.

 

9. Закрийте вікно Властивості.

 

10. Виберіть команду Від>режім форми і в нижній області форми буде представлена нова кнопка Звіт.

 

11. Клацніть на цій кнопці для відкриття звіту Каталогипоспециалізациі у режимі попереднього перегляду (мал. 15.13).

 

Таким чином, при перенесенні макросу на форму, відкриту в режимі конструктора, Access створює командну кнопку, що виконує даний макрос. Це дозволяє створювати командні кнопки без використання майстра кнопок.

 

Тепер давайте подивимося, які зв'язки між елементами бази даних присутні в описуваному вище прикладі:

 

дані зберігаються в таблиці Каталоги;

форма заснована на таблиці каталоги;

запит Каталогипоспециалізациі також заснований на таблиці Каталоги;

звіт Каталогипоспециалізациі заснований на запиті Каталогипоспециалізациі;

макрос створений шляхом перенесення звіту на полі конструктора макросу;

кнопка створена шляхом перенесення макросу на полі конструктора форми.

 

 

Отже, всі компоненти форми гармонійно взаємодіють один з одним, забезпечуючи тим самим роботу різних функцій бази даних Access.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 730 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Человек, которым вам суждено стать – это только тот человек, которым вы сами решите стать. © Ральф Уолдо Эмерсон
==> читать все изречения...

2256 - | 2103 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.014 с.