Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


ТЕМА № 5 Правила спілкування фахівця при проведенні зустрічей, переговорів, прийомів та по телефону




Завдання.

1. Прочитати тему.

2. Скласти конспект.

3. Дати відповіді на запитання в кінці теми.

План.

1. Мораль як характеристика особистості.

2. Моральна культура спілкування. Моральні цінності.

3. Телефонне ділове спілкування.

4. Правила критики та самокритики.

Коли ми розглядаємо мораль, то маємо на увазі її як характеристику особистості, сукупність властивих їй моральних якостей (правдивість,чесність,доброчинність) по-друге як характеристику взаємин між людьми, сукпність моральних норм. Відомий американський вчений поділяє людей на тих, у кого головна мета життя – бути (стати значущою неповторною особистістю) і тих, які в основному прагнуть до того щоб мати. Люди, які живуть керуючись принципом мати, обов’язково хочуть щось дістати від будь-якого спілкування: цікаву роботу, певні знання, грошову винагороду та інші. Ці люди старанно готуються до зустрічі, продумують тему розмови. Вони здаються цікавими та приваблюють до себе, але це нерідко лише результат програвання обраної ролі та прихованого бажання маніпулювати іншими.

Повною протилежністю таким людям є ті, які керуються в житті принципом бути. Вони, звичайно підходять до конкретної ситуації без спеціальної підготовки, не добираючи засобів для підтримання впевненості в собі. Їхня реакція безпосередня та продуктивна. Їх мало турбує те, що вони можуть щось втратити. Такі люди – не суперники. а партнери, бо намагаються отримати від спілкування з іншими ще й радість, а не перемогу будь-якою ціною. яяяяяяяяяяяяяяяяяяязвичайно люди мають добре заробляти для того щоб жити в пристойних умовах. Але коли весь час людина прсвячує тільки роботі, ігноруючи власні потреби та інтерреси сім’ї то вона врешті-решт рано втрачає здоров’я. Для того щоб цього не трапилось, треба орієнтуватись на принцип бути, а не на принцип мати.

Коли говорять про моральну куультуру спілкування,то мають на увазі співвідношення нами почуттів,мислення,поведінки,говоріння,слухання. Це культура, що пов’язана з утвердженням у суспілбстві гуманістичних справедливих взаємин між людьми. Однією з форм пряву моральних відносин у суспільстві є моральні цінності. Нині в складних умовах ринкових відносин людям доводиться робити вибір щодо орієнтації на справедливе ставлення до інших чи на врахування власних інтересів, на активність чи пасивність, на агресію чи альтруїзм, на любов до людей чи байдужість до них.

Під час вибору людина звертається або до прийнятих суспільством, або до особистих моральних норм і принципів. Але іноді не варто слухати на друзів, ні ворогів.

Засновник однієї відомої американської компанії розробив коднкс поведінки працівників компанії, принципи якого дуже прості.

1. Кожна людина заслуговує на повагу.

2. Кожен клієнт фірми має право на особливу увагу та найкраще обслуговування.

3. Все, що робиться у фірмі, має постійно вдосконалюватися.

Встановлених етичних принципів дотримуються й зараз усі працівники фірми. Але незалежно від посади розлучалися з тією людиною, яка порушувала моральні норми компанії або припускалась помилок у рооті і не бажала спвпрацювати в цьщму з іншими. Завдяки таким принципам робти клієнти та партнери ставляться до фірми з повагою та довірою.

Готуючися до переговорів, доцільно відвести певний час для попереднього аналізу позицій та інтересів їхніх учасників – це буде запоркою успіху.

1. Розмежування учасників і предмета обговорення.

2. Врахування інтересів обох сторін. а не їх позицій.

3. Аналіз усіх можливих варіантів розв’язання проблеми.

4. Визначення певног критерію для прийняття рішення.

Оскільки нерідко бажання зберегти добрі стосунки є важливішим, аніж результат переговорів, доцільно:

а) проаналізувати характер відносин між учасниками переговорів, а також свої ї. по можливості чужі поняття.

Якщо є негативні емоції в якоїсь зі сторін або вобох, доцільно своєчасно розрядитися щоб не спалахували пристрасті.

Для цього можна пожартувати, використати якісь жести, змінити інтонацію або вибачитись.

б) якщо відчувається непорозуміння, треба спокійно вислухати іншого, а потім, у разі потреби, уточнити, нейтралізувати. спростувати його аргументи.

в) щоб зрозуміти хіддумок партнерів, варто поставити себе на їхнє місце, а потім спільно обговорити проблему.

Захищаючи власні інтереси, треба виявляти твердість. але водночас там,де можна бажано поступутись. враховуючи протилежні інтереси. Навряд чи інша сторона прислухається до вас. якщо ви не будете виявляти увагу до її інтересів та пропозицій.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1886 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

2405 - | 2285 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.