Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


“≈ћј є 5 ѕравила сп≥лкуванн€ фах≥вц€ при проведенн≥ зустр≥чей, переговор≥в, прийом≥в та по телефону
«авданн€.

1. ѕрочитати тему.

2. —класти конспект.

3. ƒати в≥дпов≥д≥ на запитанн€ в к≥нц≥ теми.

ѕлан.

1. ћораль €к характеристика особистост≥.

2. ћоральна культура сп≥лкуванн€. ћоральн≥ ц≥нност≥.

3. “елефонне д≥лове сп≥лкуванн€.

4. ѕравила критики та самокритики.

 оли ми розгл€даЇмо мораль, то маЇмо на уваз≥ њњ €к характеристику особистост≥, сукупн≥сть властивих њй моральних €костей (правдив≥сть,чесн≥сть,доброчинн≥сть) по-друге €к характеристику взаЇмин м≥ж людьми, сукпн≥сть моральних норм. ¬≥домий американський вчений под≥л€Ї людей на тих, у кого головна мета житт€ Ц бути (стати значущою неповторною особист≥стю) ≥ тих, €к≥ в основному прагнуть до того щоб мати. Ћюди, €к≥ живуть керуючись принципом мати, обовТ€зково хочуть щось д≥стати в≥д будь-€кого сп≥лкуванн€: ц≥каву роботу, певн≥ знанн€, грошову винагороду та ≥нш≥. ÷≥ люди старанно готуютьс€ до зустр≥ч≥, продумують тему розмови. ¬они здаютьс€ ц≥кавими та приваблюють до себе, але це нер≥дко лише результат програванн€ обраноњ рол≥ та прихованого бажанн€ ман≥пулювати ≥ншими.

ѕовною протилежн≥стю таким люд€м Ї т≥, €к≥ керуютьс€ в житт≥ принципом бути. ¬они, звичайно п≥дход€ть до конкретноњ ситуац≥њ без спец≥альноњ п≥дготовки, не добираючи засоб≥в дл€ п≥дтриманн€ впевненост≥ в соб≥. ѓхн€ реакц≥€ безпосередн€ та продуктивна. ѓх мало турбуЇ те, що вони можуть щось втратити. “ак≥ люди Ц не суперники. а партнери, бо намагаютьс€ отримати в≥д сп≥лкуванн€ з ≥ншими ще й рад≥сть, а не перемогу будь-€кою ц≥ною. €€€€€€€€€€€€€€€€€€€звичайно люди мають добре заробл€ти дл€ того щоб жити в пристойних умовах. јле коли весь час людина прсв€чуЇ т≥льки робот≥, ≥гноруючи власн≥ потреби та ≥нтерреси с≥мТњ то вона врешт≥-решт рано втрачаЇ здоровТ€. ƒл€ того щоб цього не трапилось, треба ор≥Їнтуватись на принцип бути, а не на принцип мати.

 оли говор€ть про моральну куультуру сп≥лкуванн€,то мають на уваз≥ сп≥вв≥дношенн€ нами почутт≥в,мисленн€,повед≥нки,говор≥нн€,слуханн€. ÷е культура, що повТ€зана з утвердженн€м у сусп≥лбств≥ гуман≥стичних справедливих взаЇмин м≥ж людьми. ќдн≥Їю з форм пр€ву моральних в≥дносин у сусп≥льств≥ Ї моральн≥ ц≥нност≥. Ќин≥ в складних умовах ринкових в≥дносин люд€м доводитьс€ робити виб≥р щодо ор≥Їнтац≥њ на справедливе ставленн€ до ≥нших чи на врахуванн€ власних ≥нтерес≥в, на активн≥сть чи пасивн≥сть, на агрес≥ю чи альтруњзм, на любов до людей чи байдуж≥сть до них.

ѕ≥д час вибору людина звертаЇтьс€ або до прийн€тих сусп≥льством, або до особистих моральних норм ≥ принцип≥в. јле ≥нод≥ не варто слухати на друз≥в, н≥ ворог≥в.

«асновник одн≥Їњ в≥домоњ американськоњ компан≥њ розробив коднкс повед≥нки прац≥вник≥в компан≥њ, принципи €кого дуже прост≥.

1.  ожна людина заслуговуЇ на повагу.

2.  ожен кл≥Їнт ф≥рми маЇ право на особливу увагу та найкраще обслуговуванн€.

3. ¬се, що робитьс€ у ф≥рм≥, маЇ пост≥йно вдосконалюватис€.

¬становлених етичних принцип≥в дотримуютьс€ й зараз ус≥ прац≥вники ф≥рми. јле незалежно в≥д посади розлучалис€ з т≥Їю людиною, €ка порушувала моральн≥ норми компан≥њ або припускалась помилок у роот≥ ≥ не бажала спвпрацювати в цьщму з ≥ншими. «авд€ки таким принципам робти кл≥Їнти та партнери ставл€тьс€ до ф≥рми з повагою та дов≥рою.

√отуючис€ до переговор≥в, доц≥льно в≥двести певний час дл€ попереднього анал≥зу позиц≥й та ≥нтерес≥в њхн≥х учасник≥в Ц це буде запоркою усп≥ху.

1. –озмежуванн€ учасник≥в ≥ предмета обговоренн€.

2. ¬рахуванн€ ≥нтерес≥в обох стор≥н. а не њх позиц≥й.

3. јнал≥з ус≥х можливих вар≥ант≥в розвТ€занн€ проблеми.

4. ¬изначенн€ певног критер≥ю дл€ прийн€тт€ р≥шенн€.

ќск≥льки нер≥дко бажанн€ зберегти добр≥ стосунки Ї важлив≥шим, ан≥ж результат переговор≥в, доц≥льно:

а) проанал≥зувати характер в≥дносин м≥ж учасниками переговор≥в, а також своњ њ. по можливост≥ чуж≥ пон€тт€.

якщо Ї негативн≥ емоц≥њ в €коњсь з≥ стор≥н або вобох, доц≥льно своЇчасно розр€дитис€ щоб не спалахували пристраст≥.

ƒл€ цього можна пожартувати, використати €к≥сь жести, зм≥нити ≥нтонац≥ю або вибачитись.

б) €кщо в≥дчуваЇтьс€ непорозум≥нн€, треба спок≥йно вислухати ≥ншого, а пот≥м, у раз≥ потреби, уточнити, нейтрал≥зувати. спростувати його аргументи.

в) щоб зрозум≥ти х≥ддумок партнер≥в, варто поставити себе на њхнЇ м≥сце, а пот≥м сп≥льно обговорити проблему.

«ахищаючи власн≥ ≥нтереси, треба ви€вл€ти тверд≥сть. але водночас там,де можна бажано поступутись. враховуючи протилежн≥ ≥нтереси. Ќавр€д чи ≥нша сторона прислухаЇтьс€ до вас. €кщо ви не будете ви€вл€ти увагу до њњ ≥нтерес≥в та пропозиц≥й.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1878 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

„еловек, которым вам суждено стать Ц это только тот человек, которым вы сами решите стать. © –альф ”олдо Ёмерсон
==> читать все изречени€...

2068 - | 1927 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.011 с.