Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


‘актори авторитарност≥ та ключ≥ до них
ј)  онвенц≥онал≥зм. Ќепохитна прихильн≥сть до конвенц≥ональних ц≥нностей середнього класу: 1, 7, 22, 25.

B) јвторитарне п≥дкоренн€. Ќекритичне п≥дпор€дкуванн€ ≥деал≥изованим авторитетам власноњ групи: 1, 3, 5, 12, 13, 26, 28.

—) јвторитарна агрес≥€. “енденц≥€ вишукувати людей, що порушують конвенц≥ональн≥ норми, щоб засудити, покарати чи в≥дкинути њх: 7, 8, 11, 14, 16, 20, 22, 24.

D) јнти-≥нтрацепц≥€. Ќеприйн€тт€ всього суб'Їктивного, наповненого фантаз≥€ми, почутт€ми: 6, 18, 22, 25.

E) «абобонн≥сть ≥ стереотип≥зм. ¬≥ра в м≥стичне приреченн€ власноњ дол≥; схильн≥сть до мисленн€ у жорстких категор≥€х: 3, 5, 9, 15, 17, 19.

F) —ила ≥ "м≥цн≥сть". √≥пертрофоване мисленн€ в таких категор≥€х, €к пануванн€-п≥дпор€дкуванн€, сильний-слабкий, вожд≥-посл≥довники, ≥дентиф≥кац≥€ себе з ф≥гурами влади, випинанн€ конвенц≥ональних атрибут≥в власного я; виставл€нн€ напоказ сили та м≥цност≥: 2, 8, 9, 15, 17, 19.

G) ƒеструктивн≥сть ≥ цин≥зм. ”загальнююча ворож≥сть, очорненн€ людського: 4, 27.

H) ѕроективн≥сть. —хильн≥сть в≥рити в безглузд≥ та небезпечн≥ процеси, що проход€ть у св≥т≥; проекц≥€ неусв≥домлених емоц≥йних ≥мпульс≥в у снобаченн€: 10, 18, 21, 23.

≤) —ексуальн≥сть. Ќадм≥рний ≥нтерес до сексуальних "под≥й": 14, 21, 24.

RWA Ц scale [1]

≤нструкц≥€: ЂЅудь ласка, прочитайте уважно вс≥ питанн€ ≥ пот≥м в≥дзначте ступ≥нь ¬ашоњ згоди чи незгоди з кожного питанн€.

+4 Ц €кщо ¬и абсолютно не згодн≥ з твердженн€м;

+3 Ц €кщо ¬и ц≥лком не згодн≥ з твердженн€м;

+2 Ц €кщо ¬и не згодн≥ з твердженн€м;

+1 Ц €кщо ¬и, скор≥ше, не згодн≥ з твердженн€м;

0 Ц у мене немаЇ визначеноњ думки з цього питанн€;

−1 Ц €кщо ¬и, скор≥ше, згодн≥ з твердженн€м;

−2 Ц €кщо ¬и згодн≥ з твердженн€м;

−3 Ц €кщо ¬и ц≥лком згодн≥ з твердженн€м;

−4 Ц €кщо ¬и абсолютно згодн≥ з твердженн€м.

 

1. ƒл€ того, щоб виправити те, що в≥дбуваЇтьс€ в наш≥й крањн≥, буде потр≥бен вплив Ђм≥цноњ рукиї, настав час закликати до пор€дку вс≥х баламут≥в, злочинц≥в ≥ збоченц≥в.

2. ÷е чудово, що в наш час молод≥ надана велика вол€ протестувати проти того, що њй подобаЇтьс€ ≥ займатис€ Ђвласними справамиї.

3. «авжди краще дов≥р€ти думц≥ авторитетних людей з ур€ду, н≥ж слухати порожню балаканину тих, хто намагаЇтьс€ пос≥€ти сумн≥в у душах людей.

4. Ћюд€м варто прид≥л€ти менше уваги Ѕ≥бл≥њ й ≥ншим традиц≥йним джерелам рел≥г≥йноњ мудрост≥ ≥ зам≥сть цього виробл€ти своњ власн≥ критер≥њ морального й аморального.

5. ƒл€ ус≥х було б краще, €кби авторитетн≥ люди п≥ддавали певн≥й цензур≥ вс≥ журнали та к≥ноф≥льми, щоб запоб≥гти попаданн€ аморальних видань у руки молод≥.

6. ’тось може сказати, що це старомодно, але респектабельний зовн≥шн≥й вигл€д Ц це пом≥тна риса справжнього джентльмена ≥, особливо, лед≥.

7. „им скор≥ше ми позбудемос€ традиц≥йноњ структури родини, у €к≥й батько Ї главою родини, а д≥ти автоматично вчатьс€ п≥дкор€тис€ авторитетам, тим краще; у традиц≥йн≥й родин≥ багато чого не так.

8. ЌемаЇ н≥чого поганого в дошлюбному секс≥.

9. –≥ст злочинност≥, сексуальноњ розбещеност≥ та в≥дсутн≥сть сусп≥льного пор€дку €сно показуЇ, що нам варто бути набагато жорстк≥ше з порушниками спокою, баламутами ≥ представниками дев≥антних груп, €кщо ми хочемо зберегти нашу мораль, закон ≥ пор€док.

10. ЌемаЇ н≥чого хворобливого чи аморального в гомосексуал≥зм≥.

11. Ќеобх≥дно ц≥лком захищати права меншин ≥ радикал≥в.

12. ѕ≥дпор€дкуванн€ ≥ повага до авторитет≥в ≥ влади Ц головне, чому повинн≥ навчитис€ д≥ти.

13. «акони про необх≥дн≥сть мати Ђгарн≥ манериї та бути респектабельним Ц це пережитки минулого, нам варто добре подумати, перш н≥ж приймати ц≥ правила.

14.  оли представники влади засуджують небезпечних дл€ сусп≥льства людей, обов'€зок кожного патр≥отично-налаштованого громад€нина Цдопомогти влад≥ вирвати з коренем те зло, що роз'њдаЇ нашу крањну зсередини.

15. ѕон€тт€ Ђсвобода словаї означаЇ, що потр≥бно дозволити вимовл€ти промови та писати книги, що закликають до поваленн€ ур€ду.

16. Ќайг≥рш≥ люди в наш≥й крањн≥ це Ц т≥, хто не поважаЇ наш прапор, наших пол≥тик≥в ≥ традиц≥њ.

17. ” наш складний час потр≥бно встановлювати сувор≥ закони, особливо це стосуЇтьс€ тих, хто намагаЇтьс€ повставати проти влади.

18. јтењсти та т≥, хто не дотримуЇ традиц≥йноњ рел≥г≥њ, н≥чим не г≥рш≥ за тих, хто регул€рно в≥дв≥дуЇ церкву.

19. ” молодих людей ≥нод≥ виникають бунтарськ≥ ≥дењ, але коли вони виростають, њм сл≥д Ђпереростиї њх ≥ заспокоњтись.

20. —амовпевнен≥ представники Ђсил закону та пор€дкуї загрожують вол≥ в наш≥й крањн≥ набагато б≥льше, н≥ж т≥, кого вони називають Ђрадикалами та безбожникамиї.

21. ѕредставники нашоњ судовоњ системи прав≥ в тому, що вони в≥днос€тьс€ до наркоман≥в поблажливо. ѕокаранн€ в таких випадках не приносить корист≥.

22. якщо дитина перестаЇ поважати авторитети та поводитис€ €к сл≥д, задача батьк≥в повернути њњ на шл€х ≥стинний.

23. Ћюди, що мають владу, чи то батьки, чи нац≥ональн≥ л≥дери, зрештою, ви€вл€ютьс€ прав≥: т≥ ж, хто намагаЇтьс€ протестувати, сам≥ толком не знають, чого хочуть.

24. Ѕагато з наших правил, що стосуютьс€ скромност≥ та сексуального поводженн€, це просто звичањ, н≥чим не кращ≥ за т≥, котрих дотримуютьс€ ≥нш≥.

25. ЌемаЇ абсолютно н≥чого поганого в нудистських пл€жах.

26. ўоб прожити д≥йсно гарне житт€, треба вм≥ти п≥дкор€тис€, бути дисципл≥нованим ≥ намагатис€ дотримуватис€ загальноприйн€тих норм повед≥нки.

27. «авжди краще ставитис€ до ≥накше мисл€чого з ≥нтересом, оск≥льки нов≥ ≥дењ Ц застава прогресивних зм≥н.

28. √оловна погроза наш≥й вол≥ виходить в≥д тих, хто намагаЇтьс€ насадити чужий нам спос≥б житт€, знищити нашу рел≥г≥ю, висм≥€ти наш патр≥отизм ≥ п≥д≥рвати наш традиц≥йний спос≥б житт€.

29. “реба заохочувати студент≥в ≥ школ€р≥в до того, що б вони зм≥нювали та критикували звичањ ≥ традиц≥њ сусп≥льства, у €кому вони живуть.

30. ќдна з причин того, що в нас ст≥льки бунтар≥в ≥ баламут≥в, пол€гаЇ в тому, що батьки ≥ вчител≥ забули, що старе добре ф≥зичне покаранн€ Ц один ≥з кращих способ≥в змусити людей поводитис€ належним чином.

 

 люч:

јвторитарн≥сть Ц 1, 3, 5, 6, 9, 12, 15, 16, 17, 19, 22, 23, 26, 28, 30.

Ўкала авторитаризму правого гатунку. ÷€ шкала вим≥рюЇ авторитаризм €к сукупн≥сть наступних трьох соц≥ально-психолог≥чних €костей: повне та беззастережне п≥дпор€дкуванн€ влад≥, авторитарна агрес≥€, прихильн≥сть традиц≥йним консервативним нормам ≥ ц≥нност€м. Ўкала складаЇтьс€ з 30 питань, половина €ких сформульована таким чином, що авторитарна особист≥сть схильна з ними погоджуватис€; друга половина питань звучить так, що авторитарна особист≥сть схильна в≥дпов≥дати на поставлене запитанн€ ЂЌ≥ї.

”с≥ в≥дпов≥д≥ на питанн€ оц≥нюютьс€ за дев'€тибальною шкалою Ћайкерта, де вар≥анти в≥дпов≥д≥ прошкалован≥ в≥д Ђабсолютно не згоднийї (+4) до Ђабсолютно згоднийї (−4). “вердженн€, з €кими авторитарна особист≥сть погоджуЇтьс€, Ђ−4ї кодуютьс€ €к 1, а Ђ+4ї кодуютьс€ €к 9; а твердженн€, з €кими авторитарна особист≥сть не погоджуЇтьс€, кодуванн€ в≥дбуваЇтьс€ в зворотн≥й посл≥довност≥: Ђ−4ї кодуЇтьс€ €к 9, а Ђ+4ї €к 1.

ѕрограма модулюї≤м≥джелог≥€ (ќснови PR)ї

 

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 430 | Ќарушение авторских прав


Ћучшие изречени€:

Ћюди избавились бы от половины своих непри€тностей, если бы договорились о значении слов. © –ене ƒекарт
==> читать все изречени€...

2271 - | 2071 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.013 с.