Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


—творенн€ передумов впровадженн€ засоб≥в автоматизованого обробленн€ пошти в рег≥ональних вузлах мереж≥ поштового звТ€зку
—истеми автоматизованого обробленн€ пошти, перш за все письмовоњ кореспонденц≥њ, €вл€ють собою коштовн≥ комплекси ≥ машини з високою варт≥стю техн≥чного обслуговуванн€, д≥агностики ≥ ремонту.

ќсновними передумовами впровадженн€ таких систем Ї:

- концентрац≥€ поштових поток≥в в рег≥ональних вузлах,

- вид≥ленн€ ≥нтервал≥в часу, достатн≥х дл€ обробленн€ пошти в рег≥ональних вузлах,

- економ≥чна ефективн≥сть.

 онцентрац≥€ поштових поток≥в в рег≥ональних вузлах необх≥дна дл€ забезпеченн€ ефективного функц≥онуванн€ систем автоматизованого обробленн€ пошти.

“ак, техн≥чна продуктивн≥сть сучасних листосортувальних машин (Ћ—ћ) складаЇ 30 000 лист≥в за годину.

ƒосв≥д Ївропейських крањн ≥ досв≥д колишнього —–—– св≥дчить, що Ћ—ћ виправдовуЇ себе лише за умови корисноњ роботи не менш 16 годин за добу, тобто, за умови надходженн€ в рег≥ональний вузол на сортуванн€ не менш 480 тис. лист≥в за добу.

«азначимо, що в 1991 р. обс€ги письмовоњ кореспонденц≥њ в —–—– складали 15 млрд. лист≥в за р≥к, з €ких не менше 3,5 млрд. припадало на долю ”крањни.

Ќин≥шн≥ обс€ги письмовоњ кореспонденц≥њ в ”крањн≥ складають близько 350 млн. лист≥в за р≥к (близько 1 млн. лист≥в за добу), тобто, зменшилис€ у пор≥вн€нн≥ з обс€гами останнього року ≥снуванн€ —–—– в 10 раз≥в.

’оча теоретично на автоматизоване обробленн€ в рег≥ональних вузлах можуть бути спр€мован≥ потоки письмовоњ кореспонденц≥њ в≥д ус≥х обТЇкт≥в поштового звТ€зку, що њм п≥дпор€дкован≥, однак, з урахуванн€м установлених јдм≥н≥страц≥Їю звТ€зку ”крањни нормативних строк≥в пересиланн€ м≥сцевоњ кореспонденц≥њ ƒ + 1 ≥ кореспонденц≥њ, що пересилаЇтьс€ м≥ж населеними пунктами одн≥Їњ област≥, ƒ + 2, зазначена кореспонденц≥€ вилучаЇтьс€ в окружних узлах ≥ на автоматизоване обробленн€ в рег≥ональних вузлах не потрапл€Ї.

ќбс€ги поток≥в письмовоњ кореспонденц≥њ, що потенц≥йно можуть над≥йти на обробленн€ до –¬, залежать в≥д прийн€тоњ технолог≥њ обробленн€ письмовоњ кореспонденц≥њ в ќ¬.

≤снуюч≥ нормативи чисельност≥ загальновиробничого персоналу не передбачають залежност≥ трудових витрат на сортуванн€ письмовоњ кореспонденц≥њ в≥д к≥лькост≥ напр€м≥в њњ сортуванн€, хоча обТЇктивно зазначена залежн≥сть ≥снуЇ, тому в ќ¬ можлив≥ р≥зн≥ вар≥анти сортуванн€ письмовоњ кореспонденц≥њ при р≥вних трудових витратах на њх виконанн€.

Ќа рис. 5.15 наведено три вар≥анти схем можливого розпод≥лу поток≥в письмовоњ кореспонденц≥њ м≥ж обТЇктами поштового звТ€зку.

 


 

 

 

–исунок 5.15. —хеми розпод≥лу поток≥в письмовоњ кореспонденц≥њ м≥ж обТЇктами поштового звТ€зку


÷ифрами на рис. 5.15 позначено:

1 Ц повний пот≥к несортованоњ вих≥дноњ письмовоњ кореспонденц≥њ ¬« ќ¬ (¬«, закр≥плених за ќ¬);

2 Ц пот≥к сортованоњ вх≥дноњ м≥сцевоњ та обласноњ письмовоњ кореспонденц≥њ ¬« ќ¬;

3 Ц пот≥к сортованоњ вх≥дноњ ≥ногородньоњ письмовоњ кореспонденц≥њ ¬« ќ¬;

4.1 Ц повний пот≥к несортованоњ письмовоњ кореспонденц≥њ ќ¬ Ц –¬ до вс≥х ќ¬ ≥ –¬;

4.2 Ц пот≥к несортованоњ письмовоњ кореспонденц≥њ ќ¬ Ц –¬ до вс≥х ќ¬;

4.3 Ц пот≥к сортованоњ письмовоњ кореспонденц≥њ ќ¬ Ц –¬ до вс≥х –¬;

4.4 Ц пот≥к сортованоњ письмовоњ кореспонденц≥њ ќ¬ Ц –¬ до вс≥х ќ¬;

4.5 Ц пот≥к сортованоњ письмовоњ кореспонденц≥њ ќ¬ Ц –¬ до вс≥х –¬;

5 Ц повний пот≥к сортованоњ письмовоњ кореспонденц≥њ –¬ Ц ќ¬ до вс≥х ќ¬;

6 Ц повний пот≥к несортованоњ вих≥дноњ письмовоњ кореспонденц≥њ ¬« –¬ (¬«, закр≥плених за –¬);

7 Ц пот≥к сортованоњ вх≥дноњ м≥сцевоњ письмовоњ кореспонденц≥њ ¬« –¬;

8 Ц пот≥к сортованоњ вх≥дноњ ≥ногородньоњ письмовоњ кореспонденц≥њ ¬« –¬.

ƒл€ к≥льк≥сноњ оц≥нки обс€г≥в письмовоњ кореспонденц≥њ, що потенц≥йно можуть над≥йти на обробленн€ до –¬, при визначенн≥ ор≥Їнтовного розпод≥лу поток≥в письмовоњ кореспонденц≥њ м≥ж обТЇктами мереж≥ поштового звТ€зку ћѕ«-3 прийн€т≥ њх наступн≥ ор≥Їнтовн≥ сп≥вв≥дношенн€:

- розпод≥л сумарних вих≥дних ≥ сумарних вх≥дних поток≥в письмовоњ кореспонденц≥њ м≥ж ус≥ма ¬« ќ¬ ≥ ус≥ма ¬« –¬:

- м≥ж ¬« ќ¬ ≥ ќ¬ Ц 75%,

- м≥ж ¬« –¬ ≥ –¬ Ц 25%

загального потоку письмовоњ кореспонденц≥њ ”крањни;

- розпод≥л сумарних вих≥дних ≥ сумарних вх≥дних поток≥в письмовоњ кореспонденц≥њ ¬« ќ¬:

- м≥ж ус≥ма ¬« ќ¬, закр≥пленими за одним ќ¬ (м≥сцевий) Ц 15%,

- м≥ж ус≥ма ¬« ќ¬, закр≥пленими за ус≥ма ќ¬ одного округу (окружний) Ц 15%,

- м≥ж ус≥ма ¬« ќ¬ ≥ ус≥ма ќ¬ Ц 30%,

- м≥ж ус≥ма ¬« ќ¬ ≥ ус≥ма –¬ Ц 15%

загального потоку письмовоњ кореспонденц≥њ ”крањни;

- розпод≥л сумарних вих≥дних ≥ сумарних вх≥дних поток≥в письмовоњ кореспонденц≥њ ¬« –¬:

- м≥ж ус≥ма ¬« ќ¬, закр≥пленими за одним –¬ (м≥сцевий) Ц 10%;

- м≥ж ус≥ма ¬« –¬ ≥ ус≥ма ќ¬ (≥ногородн≥й) Ц 15%

загального потоку письмовоњ кореспонденц≥њ ”крањни.

” табл. 5.12 надано значенн€ розпод≥лу поток≥в письмовоњ кореспонденц≥њ м≥ж обТЇктами поштового звТ€зку ћѕ«-3 ≥ к≥льк≥сть сортувань письмовоњ кореспонденц≥њ за напр€мами сортуванн€.

“аблиц€ 5.12. «наченн€ розпод≥лу поток≥в письмовоњ кореспонденц≥њ м≥ж обТЇктами поштового звТ€зку

Ќапр€ми сортуванн€ письмовоњ кореспонденц≥њ «наченн€ частки потоку в≥д загального потоку письмовоњ кореспонденц≥њ ”крањни  ≥льк≥сть сортувань письмовоњ кореспонденц≥њ за напр€мами сортуванн€
  0,75  
  0,30  
  0,45  
4.1 0,45  
4.2 0,30  
4.3 0,15  
4.4 0,30  
4.5 0,15  
  0,45 1 (напр€ми 4.1, 4.2, 6)
  0,25  
  0,10  
  0,15 1 (напр€ми 4.3, 4.5) 2 (напр€м 4.1)

як випливаЇ з табл. 5.12, загальн≥ обс€ги письмовоњ кореспонденц≥њ, що потенц≥йно можуть над≥йти на обробленн€ у –¬, складають:

- за вар≥антом а (потоки 4.1, 6, 7, 8) Ц 95%;

- за вар≥антом б (потоки 4.2, 6, 7, 8) Ц 80%;

- за вар≥антом в (потоки 6, 7, 8) Ц 50%.

–еально, з урахуванн€м на€вност≥ реЇстрованоњ письмовоњ кореспонденц≥њ та письмовоњ кореспонденц≥њ, що за своњми масогабаритними показниками не п≥дл€гаЇ автоматизованому обробленню, на автоматизоване обробленн€ зможе над≥йти, в середньому, на 20% менше визначених обс€г≥в.

—ередн€ к≥льк≥сть сортувань S ср за вар≥антами а, б, в схем розпод≥лу поток≥в письмовоњ кореспонденц≥њ може бути розрахована €к S ср= де - значенн€ в≥дпов≥дних поток≥в письмовоњ кореспонденц≥њ, - значенн€ в≥дпов≥дноњ к≥лькост≥ сортувань письмовоњ кореспонденц≥њ за напр€мами (рис. 5.15, табл. 5.12).

” табл. 5.13 наведено значенн€ обс€г≥в поток≥в письмовоњ кореспонденц≥њ, що потенц≥йно ≥ реально можуть над≥йти на автоматизоване сортуванн€, та значенн€ середньоњ к≥лькост≥ сортувань одного листа за вар≥антами а, б, в схем розпод≥лу поток≥в письмовоњ кореспонденц≥њ (рис. 5.15, табл. 5.12).

 

“аблиц€ 5.13. «наченн€ обс€г≥в поток≥в письмовоњ кореспонденц≥њ

“ехн≥ко-економ≥чн≥ показники сортуванн€ ¬ар≥анти схем розпод≥лу поток≥в письмовоњ кореспонденц≥њ
а б г
„астки обс€г≥в письмовоњ кореспонденц≥њ, що потенц≥йно можуть над≥йти на автоматизоване сортуванн€ 0,95 0,80 0,50
„астки обс€г≥в письмовоњ кореспонденц≥њ, що реально можуть над≥йти на автоматизоване сортуванн€ 0,76 0,64 0,40
—ередн€ к≥льк≥сть сортувань одного листа, од. 2,45 2,30 2,00

 

як випливаЇ з табл. 5.13, б≥льшим часткам поток≥в письмовоњ кореспонденц≥њ, що можуть над≥йти на автоматизоване обробленн€, в≥дпов≥дають б≥льш≥ значенн€ середньоњ к≥лькост≥ сортувань письмовоњ кореспонденц≥њ, а, отже, ≥ б≥льш≥ загальн≥ витрати на обробленн€ письмовоњ кореспонденц≥њ та навпаки.

¬раховуючи, що витрати на зароб≥тну плату обслуговуючого персоналу (кр≥м зм≥нного), утриманн€ прим≥щень, електроенерг≥ю, опаленн€, осв≥тленн€, запасн≥ частини ≥ матер≥али ≥ т.≥. практично не залежать в≥д к≥лькост≥ годин корисноњ роботи машини, стаЇ зрозум≥лим, чому вс≥ Ћ—ћ, установлен≥ в обласних центрах ”крањни до 1991 року, ран≥ше чи п≥зн≥ше опинилис€ на см≥тниках металобрухту.

“аким чином, можна стверджувати, що нин≥ в ”крањн≥ не ≥снуЇ обс€г≥в письмовоњ кореспонденц≥њ, достатн≥х дл€ ефективного використанн€ Ћ—ћ.

¬т≥м, прогноз на майбутнЇ досить оптим≥стичний. ÷е повТ€зане з тим, що р≥вень споживанн€ послуг поштового звТ€зку в ”крањн≥ занадто низький.

“ак, к≥льк≥сть лист≥в, що припадаЇ на одного мешканца за р≥к за даними ¬ѕ— (2003 р.) складала: в —Ўј Ц 660,0, в Ќ≥меччин≥ Ц 256,1, в ѕольщ≥ Ц 55,1, в –ос≥њ Ц 7,9, в ”крањн≥ Ц 6,7.

«≥ зростанн€м добробуту населенн€, розвитком малого ≥ середнього п≥дприЇмництва можна спод≥ватис€ на зростанн€ зазначеноњ к≥лькост≥ лист≥в в ”крањн≥ хоча б до р≥вн€ ѕольш≥, тобто в 8 раз≥в, що ви€витьс€ достатн≥м дл€ ефективноњ роботи приблизно 12 Ћ—ћ.

¬ид≥ленн€ ≥нтервал≥в часу, достатн≥х дл€ обробленн€ пошти в рег≥ональних вузлах €вл€Ї собою передумову впровадженн€ систем автоматизованого обробленн€ пошти, т≥сно повТ€зану з концентрац≥Їю поштових поток≥в в рег≥ональних вузлах.

як вже зазначалось, ефективность застосуванн€ Ћ—ћ вимагаЇ њх корисноњ роботи на прот€з≥ не менш 16 годин за добу.

ƒл€ максим≥зац≥њ ≥нтервал≥в часу, що можуть бути вид≥лен≥ дл€ попереднього ручного обробленн€ письмовоњ кореспонденц≥њ в ќ¬, тобто, дл€ м≥н≥м≥зац≥њ к≥лькост≥ робочих м≥сць в ќ¬, скороченн€ затримки пересиланн€ письмовоњ кореспонденц≥њ, обумовленоњ њњ автоматизованим обробленн€м, та дл€ економ≥њ експлуатац≥йних витрат корисна робота Ћ—ћ маЇ бути безупинною.

Ѕезупинну роботу Ћ—ћ може бути забезпечено за рахунок попереднього накопичуванн€ в –¬ письмовоњ кореспонденц≥њ, що надходить на автоматизоване обробленн€ з поштовими маршрутами ќ¬ Ц –¬, тобто, за рахунок б≥льш ранього в≥дправленн€ цих маршрут≥в з ќ¬.

ѕроте, €к саме попереднЇ накопичуванн€ письмовоњ кореспонденц≥њ в –¬, так ≥ раннЇ в≥дправленн€ поштових маршрут≥в ќ¬ Ц –¬, призвод€ть до зростанн€ витрат на обробленн€ письмовоњ кореспонденц≥њ.

ѕерше обумовлене тим, що попереднЇ накопичуванн€ письмовоњ кореспонденц≥њ в –¬ потребуЇ зб≥льшенн€ к≥лькост≥ накопичувач≥в попереднього накопичуванн€ або зб≥льшенн€ њх Їмност≥, а друге Ц тим, що раннЇ в≥дправленн€ маршрут≥в ќ¬ Ц –¬ призводить до скороченн€ ≥нтервалу часу, що може бути вид≥лений дл€ попереднього обробленн€ письмовоњ кореспонденц≥њ в ќ¬, зокрема, дл€ вилученн€ м≥сцевоњ ≥ окружноњ кореспонденц≥њ, внасл≥док чого виникаЇ потреба в зб≥льшенн≥ к≥лькост≥ робочих м≥сць з попереднього обробленн€ письмовоњ кореспонденц≥њ в ќ¬.

¬иход€чи з цього безупинну роботу Ћ—ћ необх≥дно забезпечити за рахунок визначенн€ найб≥льш п≥знього часу в≥дправленн€ маршрут≥в ќ¬ Ц –¬, при €кому одночасно дос€гаютьс€ безупинна робота Ћ—ћ, м≥н≥м≥зац≥€ Їмност≥ накопичувач≥в попереднього накопичуванн€ письмовоњ кореспонденц≥њ в –¬ та максим≥зац≥€ ≥нтервалу часу, що вид≥л€Їтьс€ дл€ попереднього обробленн€ письмовоњ кореспонденц≥њ в ќ¬.

Ќижче наведений приклад визначенн€ оптимального часу в≥дправленн€ маршрут≥в ќ¬ Ц –¬, при €кому забезпечуЇтьс€ виконанн€ зазначених вимог.

ќсновн≥ вих≥дн≥ дан≥ та результати розрахунк≥в наведено у табл. 5.14.

“аблиц€ 5.14. ѕриклад визначенн€ оптимального часу в≥дправленн€ маршрут≥в ќ¬ Ц –¬

Ќомер ќ¬ „ас перевезенн€ пошти маршрутами ќ¬ Ц –¬, год. «наченн€ обс€г≥в письмовоњ кореспонденц≥њ, що надход€ть з ќ¬ до –¬, тис. од. –озклади руху транспорту на маршрутах ќ¬ Ц –¬, год. ƒодатков≥ затримки в≥дправленн€ транспорту на маршрутах ќ¬ Ц –¬, год.
Ќеоптим≥зован≥ ќптим≥зован≥
¬≥дправленн€ ѕрибутт€ ¬≥дправленн€ ѕрибутт€
  3,0   21.00 00.00 22.00 01.00 1,0
  4,0   21.00 01.00 22.30 02.30 1,5
  5,0   21.00 02.00 23.30 04.30 2,5
  6,0   21.00 03.00 23.30 06.30 2,5
  8,0   21.00 05.00 00.00 08.00 3,0
  9,0   21.00 06.00 00.00 09.00 3,0
  11,0   21.00 08.00 23.30 10.30 2,5
  12,0   21.00 09.00 23.30 11.30 2,5
  14,0   21.00 11.00 22.00 12.00 1,0
  15,0   21.00 12.00 23.00 14.00 2,0
  18,0   21.00 15.00 21.00 15.00 0,0
  19,0   21.00 16.00 21.30 16.30 0,5

як випливаЇ з табл. 5.14, розгл€даютьс€ 12 ќ¬, зТЇднаних з –¬ маршрутами ќ¬ Ц –¬, дл€ €ких задан≥ час перевезенн€ пошти маршрутами ќ¬ Ц –¬, значенн€ обс€г≥в поштових поток≥в, що надход€ть з ќ¬ до –¬, та неоптим≥зован≥ розклади руху транспорту на маршрутах ќ¬ Ц –¬ з найб≥льш ранн≥м в≥дправленн€м з ќ¬ (21.00).

–езультатами розрахунк≥в Ї оптим≥зован≥ розклади руху транспорту на маршрутах ќ¬ Ц –¬ з найб≥льш п≥зн≥м в≥дправленн€м з ќ¬ (з 21.00 до 00.00), за €ких забезпечуЇтьс€ безупинна робота Ћ—ћ, та значенн€ додаткових затримок в≥дправленн€ транспорту на маршрутах ќ¬ Ц –¬ з ќ¬.

Ќа рис. 5.16 наведено часов≥ граф≥ки надходженн€ ≥ сортуванн€ письмовоњ кореспонденц≥њ в –¬.

Ѕудь-€ка ордината граф≥к≥в рис. 5.16, б, г в≥дпов≥даЇ значенню залишку несортованоњ кореспонденц≥њ у визначений момент часу, причому тангенс кута нахилу пр€моњ м≥ж моментами будь-€ких сус≥дн≥х надходжень визначаЇтьс€ продуктивн≥стю обробленн€ письмовоњ кореспонденц≥њ в Ћ—ћ (на рис. 5.16 Ц 20 тис. лист≥в за годину).

√раф≥к рис. 5.16, а в≥дбиваЇ значенн€ обс€г≥в письмовоњ кореспонденц≥њ, що надход€ть з маршрутами ќ¬ Ц –¬ до –¬, та моменти њх надходженн€ до –¬, а граф≥к рис. 5.16, б Ц процес сортуванн€ в –¬ обс€г≥в письмовоњ кореспонденц≥њ, що над≥йшли в≥дпов≥дно до граф≥ка рис. 5.16, а.

« граф≥ка рис. 5.16, б випливаЇ, що, не дивл€чись на значну Їмн≥сть накопичувач≥в попереднього накопичуванн€ (80 тис. лист≥в), в робот≥ Ћ—ћ спостер≥гаЇтьс€ перерва (з 14.00 до 15.00).

√раф≥к рис. 5.16, в оптим≥зованого надходженн€ письмовоњ кореспонденц≥њ до –¬ побудовано виход€чи з того, що сумарн≥ обс€ги письмовоњ кореспонденц≥њ, що надход€ть на обробленн€ до –¬, складають 320 тис. лист≥в, внасл≥док чого дл€ њх безупинного обробленн€ потр≥бно 320000:20000 = 16 годин (з 01.00 до 17.00), причому момент кожного наступного надходженн€ зб≥гаЇтьс€ з моментом зак≥нченн€ обробленн€ письмовоњ кореспонденц≥њ попереднього надходженн€.

√раф≥к рис. 5.16, г оптим≥зованого сортуванн€ безпосередньо випливаЇ з граф≥ка рис. 5.16, в.

« граф≥ка рис. 5.16, г випливаЇ, що при оптим≥зованому надходженн≥ письмовоњ кореспонденц≥њ на обробленн€ Їмн≥сть накопичувач≥в попереднього накопичуванн€ в –¬ скорочуЇтьс€ удв≥ч≥ (до 40 тис. лист≥в), а в робот≥ Ћ—ћ перерви в≥дсутн≥. ѕри цьому час в≥дправленн€ маршрут≥в ќ¬ Ц –¬ зростаЇ з 0 до 3 годин, що дозвол€Ї в≥дпов≥дно скоротити к≥льк≥сть робочих м≥сць з ручного обробленн€ письмовоњ кореспонденц≥њ в ќ¬.

 

 


0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

–исунок 5.16. √раф≥ки надходженн€ ≥ сортуванн€ письмовоњ кореспонденц≥њ в –¬


як випливаЇ з табл. 5.14, за оптим≥зованими розкладами руху транспорту на маршрутах ќ¬ Ц –¬ при значенн€х часу надходженн€ транспорту до –¬, упор€дкованих в≥дпов≥дно до значень часу перевезенн€ пошти на цих маршрутах, додаткова затримка часу в≥дправленн€ транспорту з ќ¬ на б≥льш прот€жних маршрутах може бути б≥льшою, н≥ж на менш прот€жних маршрутах, наприклад, додаткова затримка часу в≥дправленн€ транспорту на маршрут≥ ќ¬-10 Ц –¬ складаЇ дв≥ години при час≥ перевезенн€ пошти 15 годин, а на маршрут≥ ќ¬-1 Ц –¬ Ц одну годину при час≥ перевезенн€ пошти 3 години.

«азначене спостереженн€ може бути використане дл€ зб≥льшенн€ затримок часу в≥дправленн€ транспорту на одних маршрутах ќ¬ Ц –¬ за рахунок њх зменшенн€ на ≥нших маршрутах, тобто, за рахунок зм≥ни пор€дку надходженн€ транспорту до –¬.

« приводу граф≥к≥в рис. 5.16, в, г сл≥д зауважити, що вони в≥дпов≥дають заданим значенн€м обс€г≥в письмовоњ кореспонденц≥њ.

ѕри зростанн≥ або скороченн≥ згаданих обс€г≥в розклади руху транспорту на маршрутах ќ¬ Ц –¬ повинн≥ в≥дпов≥дно коригуватис€. якщо таке коригуванн€ не проводити, то при зростанн≥ обс€г≥в письмовоњ кореспонденц≥њ чергове надходженн€ письмовоњ кореспонденц≥њ буде д≥€тис€ в момент часу, коли обробленн€ письмовоњ кореспонденц≥њ попереднього надходженн€ ще не завершене, а, отже, будуть в≥дпов≥дно зростати потр≥бн≥ Їмност≥ накопичувач≥в попереднього накопичуванн€ ≥ час обробленн€ письмовоњ кореспонденц≥њ, а при скороченн≥ обс€г≥в письмовоњ кореспонденц≥њ в робот≥ Ћ—ћ зТ€в€тьс€ в≥дпов≥дн≥ перерви.

≈коном≥чна ефективн≥сть впровадженн€ систем автоматизованого обробленн€ пошти визначаЇтьс€ сп≥вв≥дношенн€м вартост≥ автоматизованого ≥ ручного обробленн€ пошти.

ѕри визначенн≥ зазначеного сп≥вв≥дношенн€ сл≥д враховувати принципову в≥дм≥нн≥сть автоматизованого ≥ ручного обробленн€ пошти.

¬арт≥сть автоматизованого обробленн€ пошти визначаЇтьс€, насамперед, кап≥тальними та експлуатац≥йними витратами, повТ€заними з впровадженн€м систем автоматизованого обробленн€ пошти, ≥ практично не залежить в≥д обс€г≥в обробл€Їмоњ пошти.

¬арт≥сть ручного обробленн€ пошти, навпаки, визначаЇтьс€, головним чином, обс€гами обробл€Їмоњ пошти ≥ практично не повТ€зана з кап≥тальними та експлуатац≥йними витратами.

¬иход€чи з вартост≥ Ћ—ћ близько 4 млн. Ївро ≥ плануЇмого терм≥ну њњ експлуатац≥њ близько 10 рок≥в, амортизац≥йн≥ в≥драхуванн€ або виплати по п≥льговому банк≥вському кредиту складуть близько 10% за р≥к та ≥нш≥ експлуатац≥йн≥ витрати Ц ще близько 10% за р≥к, отже сумарн≥ витрати складуть 800 тис. Ївро (5,1 млн. грн.) за р≥к або 2200 Ївро (14 тис. грн.) за добу.

« ≥ншого боку, дл€ ручного сортуванн€ 480 тис. лист≥в за добу з нормативною продуктивн≥стю 2 000 лист≥в за годину необх≥дно 240 людино-годин. ѕри зароб≥тн≥й плат≥ сортувальниц≥ близько 1000 грн. за м≥с€ць з нарахуванн€ми або 6 грн. за робочу годину, варт≥сть сортуванн€ 480 тис. лист≥в складе близько 1400 грн. (220 Ївро) за добу.

“аким чином, варт≥сть машинного сортуванн€ ви€вл€Їтьс€ в 10 раз≥в вищою за варт≥сть њњ ручного сортуванн€, отже тепер≥шнього часу ще не ≥снуЇ економ≥чних передумов впровадженн€ систем автоматизованого обробленн€ пошти.

¬т≥м, з≥ зростанн€м зароб≥тноњ плати сортувальниць та њњ наближенн€м до Ївропейського р≥вн€ зТ€в€тьс€ ≥ економ≥чн≥ передумови зазначеного впровадженн€.


ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 411 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

≈сли президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © »осиф Ѕродский
==> читать все изречени€...

2266 - | 2169 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.041 с.