Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


ѕро що, коли й €к сл≥д розмовл€ти з Ѕогом?
Ќе забувайте н≥коли про Ѕожу присутн≥сть, €к це робить б≥льш≥сть людей. –озмовл€йте з Ѕогом €кнайчаст≥ше, бо це не нудить …ого, ан≥ не викликуЇ …ого обуренн€, €к це буваЇ м≥ж людьми. якщо любите …ого, то теми до розмови н≥коли не забракне вам. √овор≥ть з Ќим €к з найл≥пшим при€телем про себе ≥ своњ справи. Ќе вважайте …ого за гордого кн€з€, що займаЇтьс€ т≥льки важними справами й обговорюЇ њх т≥льки з великими людьми. Ѕог знижаЇтьс€ до нас ≥ т≥шитьс€, €к пов≥домл€Їмо …ого про своњ нав≥ть малозначн≥ справи. ¬≥н так сильно любить вас ≥ так пильно займаЇтьс€ вами н≥би не мав про н≥що ≥нше думати т≥льки про вас.

¬≥н так сильно займаЇтьс€ вашими справами, що н≥би звертаЇ до того —воЇ провид≥нн€, щоб помагати вам. «даЇтьс€, що …ого всемогуч≥сть не маЇ ≥ншоњ ц≥л≥ х≥ба допомагати вам, а доброта ≥ милосерд€ звернен≥ до того, щоб сп≥вчувати ≥ чинити добро, й так здобути соб≥ ваше дов≥р'€ ≥ любов. ќтож своб≥дно в≥дкривайте …ому своЇ серце ≥ благайте, щоб допомагав досконало виповн€ти …ого св€ту волю. Ќехай вс≥ ваш≥ бажанн€ ≥ зусилл€ змагають до того, щоб ѕри€телем, €кщо любимо …ого. ќсь тому прагн≥м, щоб ми часто без страху ≥ своб≥дно розмовл€ли з Ќим.

÷е правда, що треба завжди шанувати Ѕога. јле й так само правда, що своб≥дно та з дов≥р'€м сл≥д ви€вл€ти …ому своњ почуванн€, €к даЇ нам в≥дчути, що ¬≥н близько нас ≥ бажаЇ, щоб розмовл€ти з Ќим €к з людиною, що сильно любить нас. ¬≥н попереджаЇ тих, що бажають …ого, щоб перший показатис€ њм (ѕрем. 6, 14).

Ѕог не чекаЇ, щоб ми прийшли до Ќього. якщо бажаЇте любити …ого, то в≥н випереджуЇ вас ≥ приходить до вас принос€чи ласки ≥ л≥ки, €ких потребуЇте. ∆де т≥льки на те, щоб заговорили до Ќього, щоб показати вам, що ¬≥н близький вас ≥ готовий вислухати ≥ пот≥шити. ѕсальмоп≥вець запевн€Ї нас про це, кажучи: ¬≥н завжди готовий почути њхн≥ благанн€ (ѕс. 33, 16).

Ѕог безмежний, тому Ї всюди, але Ї два м≥сц€, де ¬≥н властиво проживаЇ. ѕерше м≥сце це небо, де ви€вл€Ї блаженним душам —вою славу. ƒруге ж м≥сце …ого пробуванн€ Ї на земл≥, ≥ цим м≥сцем Ї пок≥рна душа, що любить …ого. ѕророк ≤са€ каже: ¬≥н проживаЇ... зо скрушеними ≥ пок≥рними душами(\с. 57, 15).

ќтож наш Ѕог проживаЇ в неб≥, але не в≥дказуЇтьс€ вдень ≥ вноч≥ пробувати зо —воњми в≥рними слугами в печерах ≥ кел≥€х. “ам пот≥шаЇ њх. ќдна краплинка …ого пот≥х перевищаЇ вс≥ розкош≥, що св≥т м≥г би дати нам. “≥льки той не закуштовуЇ њх, хто не бажаЇ њх. ѕророк ƒавид кличе: ѕопробуйте ≥, зобачите, €кий добрий √осподь\ (ѕс. 33, 9).

ћ≥рськ≥ при€тел≥ часом пробувають разом, а часом н≥. «ате м≥ж Ѕогом ≥ вами н≥коли не буде розлуки, €кщо хочете. —в€тий, ƒух каже: “в≥й сон буде солодкий, €к заснеш.., бо √осподь буде при тоб≥ (ѕрит. «, 24 ≥ 26). “и будеш спати, а √осподь стане б≥л€ тебе ≥ буде чувати над тобою. —почну з Ќим... ≥ ¬≥н буде моњм дорадником у щаст≥ ≥ моЇю пот≥хою в турботах ≥ смутку (ѕрем. 8, 9).

як спочиваЇте вноч≥, то ¬≥н не в≥ддал€Їтьс€ в≥д вас. «алишаЇтьс€ ≥ думаЇ про вас, щоб, €к пробудитес€ вноч≥, говорити до вас натхненн€ми ≥ почути €кийсь акт любови, саможертви ≥ под€ки за те, що нав≥ть уноч≥ любл€че ≥ н≥жно розмовл€Ї з вами. ≤нколи ¬≥н промовл€тиме до вас нав≥ть п≥дчас сну, щоб думали про це, €к пробудитес€, ≥ щоб виконували те, що сказав вам: ¬ сн≥ промовл€тиму до нього („ис. 12, 6),

¬≥н Ї б≥л€ нас уранц≥, щоб почути €кесь сл≥вце любови чи дов≥р'€ й отримати пожертву перших думок ≥ вс≥х д≥л, що виконаЇте на …ого славу п≥д час дн€, €к ≥ теж страждань, що приймете з любови до Ќього. ¬≥н Ї при нас, заки пробудимос€. ќтож сл≥д нам любл€че думати про Ќього ≥ т≥шитис€, що ¬≥н так близько вас. бо колись був далеко через ваш≥ гр≥хи. “епер ¬≥н любить вас ≥ велить: Ћюби √оспода, Ѕога свого, вс≥м своњм серцем! („ис. 12,6).

Ќе забувайте н≥коли про Ѕожу присутн≥сть, €к це робить б≥льш≥сть людей. –озмовл€йте з Ѕогом €кнайчаст≥ше, бо це не нудить …ого, ан≥ не викликуЇ …ого обуренн€, €к це буваЇ м≥ж людьми. якщо любите …ого, то теми до розмови н≥коли не забракне вам. √овор≥ть з Ќим €к з найл≥пшим при€телем про себе ≥ своњ справи. Ќе вважайте …ого за гордого кн€з€, що займаЇтьс€ т≥льки важними справами й обговорюЇ њх т≥льки з великими людьми. Ѕог знижаЇтьс€ до нас ≥ т≥шитьс€, €к пов≥домл€Їмо …ого про своњ нав≥ть малозначн≥ справи. ¬≥н так сильно любить вас ≥ так пильно займаЇтьс€ вами н≥би не мав про н≥що ≥нше думати т≥льки про вас.

¬≥н так сильно займаЇтьс€ вашими справами, що н≥би звертаЇ до того —воЇ провид≥нн€, щоб помагати вам. «даЇтьс€, що …ого всемогуч≥сть не маЇ ≥ншоњ ц≥л≥ х≥ба допомагати вам, а доброта ≥ милосерд€ звернен≥ до того, щоб сп≥вчувати ≥ чинити добро, й так здобути соб≥ ваше дов≥р'€ ≥ любов. ќтож своб≥дно в≥дкривайте …ому своЇ серце ≥ благайте, щоб допомагав досконало виповн€ти …ого св€ту волю. Ќехай вс≥ ваш≥ бажанн€ ≥ зусилл€ змагають до того, щоб подобатис€ …ому ≥ задовольн€ти …ого Ѕоже —ерце. ѕсальмоп≥вець каже: ѕрисв€ти √осподев≥ своЇ житт€ (ѕс. 36. 5). ѕобожний “ов≥€ подаЇ таку раду: «авжди прославл€й Ѕога ≥ благай …ого, щоб провадив тебе доброю дорогою. Ќехай вс≥ твоњ задуми прибувають у Ќ≥м (“ов≥€: 4, 20).

Ќе каж≥ть: Ђѕощо мен≥ ви€вл€ти Ѕогов≥ своњ потреби, коли ¬≥н ≤ так краще в≥д мене бачить ≥ знаЇ њх?ї ÷е правда, що Ѕог знаЇ њх, проте ¬≥н так поводитьс€ н≥би не знав потреб, серед €ких не благаЇмо в Ќього помоч≥. —паситель добре знав про смерть Ћазар€, а все таки так поступав н≥би не знав, поки ћагдалина не пов≥домила …ого. јж тод≥ ¬≥н пот≥шив њњ, воскрешаючи померлого брата.

ј) —тражданн€.

ќтож негайно удавайтес€ до Ѕога ≥ мол≥тьс€, щоб пом≥г ¬ам, €к хвороба, спокуса, гонени€ або €кесь ≥нше лихо докучаЇ вам. ¬истачаЇ ви€вити …ому своЇ горе, кажучи: «гл€ньс€, √осподи, бо € страждаю! (ѕлач≥: 1, 20). √осподь пот≥шить вас або принайм≥ подасть силу спок≥йно страждати, а це буде корисн≥ше дл€ вас ан≥ж зв≥льненн€ в≥д прикрости.

¬и€вл€йте …ому все, що турбуЇ вас, чи це буде страх або смуток.  аж≥ть до Ќього: Ђћ≥й Ѕоже, в “об≥ вс€ мо€ над≥€. ∆ертвую “об≥ це горе ≥ п≥дчин€юс€ “воњй вол≥. ѕроте змилосердис€ надо мною. «в≥льни мене в≥д нього або подай силу нести цей хрестї. ¬≥н напевно дотримаЇ об≥тницю вчинену в ™вангел≥њ вс≥м засмученим, цебто пот≥шить тих, що звернутьс€ до Ќього. ’≥ба ¬≥н не сказав: ѕрийд≥ть до ћене вс≥, що почуваЇтес€ струджен≥ ≥ перет€жен≥, ≥ я полегшу вашу втому?{ћ≥. II, 28).

Ѕог не буде гн≥ватис€, що в пригнобленн≥ йдете до своњх при€тел≥в, щоб знайти розраду. ѕроте бажаЇ, щоб ви найперше зверталис€ до Ќього —амого. ќтож звертайтес€ до свого “ворц€ ≥ каж≥ть …ому бодай пот≥м, €к удалис€ до сотвор≥нь, що не змогли пот≥шити вашого серц€: √осподи, люди не мають н≥чого зл вин€тком сл≥в, €к твердив …ов: ћногомовн≥ моњ друз≥ (…ов: 16, 21). ¬они не годн≥ пот≥шити й € сам вже б≥льше не бажаю њхньоњ пот≥хи. “и один будеш моЇю Їдиною над≥Їю ≥ предметом моЇњ любови. ѕот≥ш мене, ≥ нехай ц€ пот≥ха пол€гаЇ в т≥м, щоб € чинив те, що подобаЇтьс€ “об≥. я готовий все житт€ ≥ ц≥лу в≥чн≥сть зазнавати ц≥Їњ муки, €кщо це подобаЇтьс€ “об≥. ѕроте помагай мен≥ це виконати!ї

Ќе б≥йтес€, що ¬≥н обуритьс€, €кщо часом любл€че поскаржитес€ на Ќього, повтор€ючи слова ѕсальмоп≥вц€: √осподи, чому стоњш здалека ≥ ховаЇшс€ в час≥ недол≥?(ѕс. 9, 22). Ђ√осподи. “и знаЇш. що люблю “ебе ≥ не бажаю н≥чого за вин€тком “воЇњ любови. Ѕудь ласка, поможи мен≥! Ќе опускай мене.

якщо ж смуток занадто обт€жуЇ ≥ мучить вас, то долуч≥ть свою скаргу до скарги пригнобленого ≤суса ’риста, €к ¬≥н умирав на хрест≥, й отак промовте до Ѕога, благаючи в Ќього милосерд€: ћ≥й Ѕоже, м≥й Ѕоже, чому “и опустив ћене? (ћт. 27, 46). Ќехай ц€ скарга викликаЇ в нас почутт€ глибокоњ покори, бо не заслуговуЇ на пот≥ху той, хто зневажив Ѕога. ¬одночас нехай вона зб≥льшить ваше дов≥р'€, бо треба знати, що Ѕог усе чинить або принаймн≥ позвол€Ї дл€ вашого добра. —в. ѕавло каже: ¬се виходить на добро{–им. 28).

ўо б≥льше почуваЇтес€ зам≥шан≥ та знев≥рен≥, то сильн≥ше ободрюйте себе, кличучи з царем ƒавидом: √осподь Ч моЇ св≥тло ≥ спас≥нн€!  ого мав би € бо€тис€? (ѕс. 26. 1). Ђ√осподи, просв≥ти ≥ спаси мене, бо покладаюс€ на “ебе! √осподи, € над≥€вс€ на “ебе, нехай не застидаюс€!ї (ѕс. «ќ, 2).

ќсь €к треба успокоювати себе. —л≥д знати, що н≥хто н≥коли не пропав, €кщо над≥€вс€ на Ѕога: Ќе застидавс€, хто над≥€вс€ на Ѕога! Ч каже —ирах (—ир. 11, 2). ƒумайте, що Ѕог сильн≥ше любить вас ан≥ж ви могли б любити самих себе. „ого ж тод≥ л€каЇтес€? ÷ар ƒавид пот≥шав себе словами: Ѕог дбаЇ про мене! (ѕс. 39, 18). ќтож отак промовл€йте до Ќього: Ђ√осподи, в≥ддаюс€ “об≥. ’очу любити ≥ подобатис€ “об≥, тому готовий чинити все, що хочеш. “и не т≥льки бажаЇш мен≥ добра, але й намагаЇшс€ запевнити мен≥ його. ќсь тому в “воњ руки складаю справу свого спас≥нн€, ѕокладаюс€ на “ебе, бо хочеш, щоб т≥льки на “ебе над≥€вс€, «асну ≥ в≥дпочину, бо “и, √осподи, —ам гарантуЇш за мою безпеку!ї (ѕс. 4. 9).

ћудрець каже до вс≥х людей: ћайте високе пон€тт€ про Ѕога! (ѕрем. ≤, 1). ќцими словами ћудрець заохочуЇ нас б≥льше дов≥р€ти Ѕожому милосердю н≥ж л€катис€ Ѕожоњ справедливости, бо по словам —в.якова Ѕог безконечно б≥льше схильний чинити люд€м добро н≥ж карати њх: …ого милосерд€ перевищаЇ справедлив≥сть (як. 2, 13). —в. ѕетро заохочуЇ нас покладатис€ на Ѕожу доброту так у дочасних €к духових справах: ѕоклад≥ть на Ќього всю свою журбу, бо ¬≥н оп≥куЇтьс€ вами! (≤ ѕет. 5, 7).

0 €к гарно цар ƒавид описуЇ Ѕога, коли твердить, що ¬≥н намагаЇтьс€ спасти нас! Ќаш Ѕог це Ѕог —паситель (ѕс. 77, 21). Ѕел€рмин твердить, що Ѕог прагне спасти вс≥х людей, а не осуджувати њх. ’оч грозить карами тим, що нехтують Ќим, то все таки запевн€Ї милосерд€ тим, що бо€тьс€ …ого, €к це за€вила сама Ѕожа ћати: …ого милосерд€ розт€гаЇтьс€ з роду в р≥д на тих, що бо€тьс€ …ого(Ћк. 1, 50).

ѕобожна душе, € зацитував ц≥ вит€ги v> —в€того ѕисьма, щоб ти бодрилас€, думаючи про те, що Ѕог хоче спасти тебе, бо так ¬≥н об≥ц€в, €кщо р≥шишс€ служити …ому та любити …ого так, €к ¬≥н бажаЇ. —л≥д роздумувати про ц≥ вит€ги, €к непевн≥сть гризе тебе, чи спасешс€ або загинеш, чи Ѕог призначив тебе до неба чи н≥.

Ѕ) –адост≥

якщо отримаЇте €кусь приЇмну новинку, то не поступайте так, €к поступають де€к≥ нев≥рн≥ та невд€чн≥ душ≥, що в стражданн€х удаютьс€ до Ѕога, але в щаст≥ забувають про Ќього ≥ полишають …ого. ѕоступайте з Ќим так, €к поступаЇте з при€телем, що любить вас ≥ т≥шитьс€ вашим щаст€м. ≤д≥ть ≥ негайно под≥л≥тьс€ з Ќим своЇю рад≥стю. ѕрославл€йте …ого ≥ д€куйте …ому, признаючи, що це ¬≥н подав вам це добро. “≥штес€ своњм щаст€м, бо ¬≥н ласкаво зволив подати вам його, тому т≥льки в Ќ≥м т≥штес€ ≥ радуйтес€. «а€вл€йте тод≥ з пророком јвакумом: –адуватимусь у Ѕоз≥, що подав мен≥ спас≥нн€! (јвак. «, 18).

—каж≥ть до ’риста: Ђћ≥й ≤сусе, д€кую та завжди д€куватиму з,т ласки, що подаЇш мен≥, хоч не на ласки, а на кари € заслужив соб≥, бо не раз зневажив “ебе...ї —каж≥ть …ому з обручницею з ѕ≥сн≥ ѕ≥сней: ћ≥й Ћюбий, € збер≥г дл€ “ебе новозароджен≥ та стар≥ овоч≥! (ѕ≥с. 7, 13). Ђћ≥й √осподи, д€кую “об≥. «бер≥гаю згадку про “воњ давн≥ та тепер≥шн≥ доброд≥йства, щоб нав≥ки прославл€ти “ебе!ї

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 334 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

¬елико ли, мало ли дело, его надо делать. © Ќеизвестно
==> читать все изречени€...

2269 - | 1941 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.009 с.