Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


≤нклюз≥€Ч це пол≥тика й процес, що даЇ можлив≥сть вс≥м д≥т€м брати участь у вс≥х програмах. √оловний принцип ≥нклю≠з≥њ: Ђ–≥вн≥ можливост≥ дл€ кожного*
≤нклюзивна осв≥та - це система осв≥тн≥х послуг, що ірун≠туЇтьс€ на принцип≥ забезпеченн€ основного права д≥тей на осв≥ту та права навчатис€ за м≥сцем проживанн€, ≥ передбачаЇ навчанн€ дитини з особливост€ми психоф≥зичного розвитку в умовах загальноосв≥тнього закладу.

–еаб≥л≥тац≥€ (зг≥дно визначенню  ом≥тету експерт≥в ¬ќ«) - застосуванн€ ц≥лого комплексу заход≥в медичного, соц≥ально≠го, осв≥тнього та профес≥йного характеру з метою п≥дготовки або переп≥дготовки ≥ндив≥дуума до найвищого р≥вн€ його функц≥о≠нальних зд≥бностей. 26


«агальн≥ питанн€ корекц≥йноњ педагог≥ки та спец≥альноњ психологи

“ерм≥н "реаб≥л≥тац≥€" Ї пох≥дним в≥д терм≥ну "аб≥л≥тац≥€". —тосовно д≥те≥≥ раннього в≥ку з в≥дхиленн€ми у розвитку доц≥ль≠но використовувати терм≥н "аб≥л≥тац≥€", оск≥льки у ранньому в≥ц≥ мова йде не про в≥дновленн€ зд≥бностей, а про первинне њх формуванн€.

јб≥л≥тац≥€ Ч первинне формуванн€ функц≥й ≥ зд≥бностей у д≥тей раннього в≥ку з проблемами розвитку за рахунок створенн€ спец≥альних умов.

—оц≥альна адаптац≥€ Ч пристосуванн€ учн€ до умов житт€ ≥ прац≥.

 орекц≥йна осв≥та Ч осв≥та у спец≥альних закладах (шко≠ли, класи, реаб≥л≥тац≥йн≥ центри), €ка надаЇтьс€ фах≥вц€ми ≥ м≥стить навчальний, виховний ≥ корекц≥йний компоненти.

—пец≥альн≥ умови дл€ одержанн€ осв≥ти (спец≥альн≥ осв≥т≠н≥ умови) Ч умови навчанн€ (вихованн€), в тому числ≥ спец≥≠альн≥ осв≥тн≥ програми ≥ методи навчанн€, ≥ндив≥дуальн≥ “«Ќ ≥ середовище життЇд≥€льност≥, а також педагог≥чн≥, медичн≥, со≠ц≥альн≥ та ≥нш≥ послуги, без €ких Ї неможливим (ускладненим) засвоЇнн€ загальноосв≥тн≥х ≥ профес≥йних осв≥тн≥х програм осо≠бами з порушенн€ми психоф≥зичного розвитку.

—пец≥альний (корекц≥йний) осв≥тн≥й заклад - осв≥тн≥й заклад, створений дл€ д≥тей з порушенн€ми психоф≥зичного розвитку.

2. √алуз≥ корекц≥йноњ педагог≥ки

 орекц≥йна педагог≥ка Ї самост≥йною галуззю у систем≥ пе≠дагог≥чних наук.

 орекц≥йна педагог≥ка Ї педагог≥чною наукою, користуЇть≠с€ њњ терм≥нолог≥Їю, маЇ ≥з загальною педагог≥кою сп≥льний пред≠мет (вихованн€ ≥ розвиток особистост≥) ≥ Їдину мету. ¬одночас корекц≥йна педагог≥ка - це самост≥йна наука, €ка маЇ свою кон≠цепц≥ю, розв'€зуЇ певн≥ завданн€ ≥ под≥л€Їтьс€ на галуз≥, кожна з €ких спр€мована на роботу з людьми з певними порушенн€ми розвитку. √алуз€ми корекц≥йноњ педагог≥ки традиц≥йно Ї:

S сурдопедагог≥ка вивчаЇ питанн€ вихованн€ ≥ навчанн€ д≥тей з порушенн€ми слуху;

Х/ тифлопедагог≥ка питанн€ вихованн€ ≥ навчанн€ д≥≠тей з порушенн€ми зору;


ћодуль I

s ол≥гофренопедагог≥ка Ч питанн€ вихованн€ ≥ навчанн€

д≥тей з порушенн€ми ≥нтелекту;

■S логопед≥€ та логодидактика - питанн€ вивченн€ та виправленн€ порушень мовленн€ у д≥тей та дорослих, особливост≥ навчанн€ й вихованн€ д≥тей-логопат≥в. ” сучасн≥й корекц≥йн≥й педагог≥ц≥ €к самост≥йн≥ теор≥њ й пе≠дагог≥чн≥ системи спец≥альноњ корекц≥йно-реаб≥л≥тац≥иноњ осв≥ти виокремились так≥ галуз≥ (вид≥лено пописано ¬. ћ. —иньовим) [6.—.17]:

S навчанн€ ≥ вихованн€ д≥тей ≥з затримкою псих≥чного

розвитку;

S навчанн€ ≥ вихованн€ д≥тей з порушенн€ми опорно-рухового апарату;

S навчанн€, вихованн€ ≥ корекц≥€ розвитку д≥тей з емо≠ц≥йними порушенн€ми (зокрема, при аутизм≥ та аутис-тичних рисах особистост≥);

S навчанн€ ≥ вихованн€ д≥тей ≥з складними, комплексни≠ми порушенн€ми розвитку; S навчанн€ ≥ вихованн€ д≥тей ≥з вираженою дев≥антною

повед≥нкою.

—учасн≥ галуз≥ корекц≥йноњ педагог≥ки ”крањни Ї на час≥ в стад≥њ становленн€.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-11-05; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 691 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

—ложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © јмели€ Ёрхарт
==> читать все изречени€...

1976 - | 1880 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.011 с.