Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Рівняння площини у відрізках на координатних осях. Рівняння площини, що проходить через три задані точки. Обчислення відстані від точки до площини




 

Розглянемо площину, яка у системі координат задана загальним рівнянням, у якому . Тоді в результаті ділення обох частин на коефіцієнт це рівняння можна переписати у вигляді

 

,

 

де

Можна бачити, що точки задовольняють рівняння, тобто належать площині і є точками перетину цієї площини з осями координат (Рис.28.1).

 

Рис. 28.1

 

Таким чином, якщо відомі точки перетину площини з осями координат, то її рівняння може бути записаним у вигляді. Оскільки числа з точністю до знаку співпадають з довжинами відрізків, які площини відтинає на координатних осях: , то рівняння ще називаються рівнянням площини у відрізках на координатних осях.

Розглянемо тепер три довільні точки , які не знаходяться на одній прямій. Як відомо, тоді існує єдина площина, що проходить через ці точки. Знайдемо її рівняння.

Для цього візьмемо на площині довільну точку і розглянемо вектори (Рис.28.2):

Рис. 28.2

 

Тепер, якщо взяти вектори то вони знаходяться у одній площині і є компланарними. Тоді їх мішаний добуток має дорівнювати нулю:

 

 

Рівняння містить - радіус-вектор довільної площини і є векторною формою рівняння площини, що проходить через три задані точки. Координатну форму рівняння отримаємо, коли скористаємося формулою для мішаного добутку:

 

 

Після обчислення визначника перетвориться у лінійне рівняння відносно , яке і є загальним рівнянням площини, що проходить через три задані точки.

Розв'яжемо методами аналітичної геометрії задачу, яка має важливе значення для теорії навігації і картографії. А саме, визначення відстані від заданої точки до заданої площини. Нехай у системі координат задано точку і площину, яка визначається рівнянням. Проведемо з точки на площину перпендикуляр, який перетне її у точці (Рис.28.3). Тоді довжина цього перпендикуляра і є відстань від точки до площини. Розглянемо вектори і - одиничний вектор, нормальний до площини.

Рис. 28.3

 

Оскільки ці вектори колінеарні і а , то Знак залежить від розміщення точки відносно площини. Позначимо , . Тоді з векторного трикутника (Рис.28.3) маємо:

 

 

Але точка належить площині і її радіус-вектор має задовольняти векторне рівняння. В результаті підстановки у знаходимо

 

.

 

Оскільки , то .

Абсолютні величини лівої та правої частин останньої рівності мають співпадати.

 

 

Остаточно знаходимо формулу для відстані:

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1160 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент может не знать в двух случаях: не знал, или забыл. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2781 - | 2343 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.